עזרה יש לך אפשרות לבטל את גזירת החד פעמי. נשארו 4 ימים להתנגדות

יואל ארלנגר - קקטוס

אוהב קצת מהכל
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
ועכשיו בשביל מי שלא הבין. אז תסביר בבקשה למה זו דמגוגיה.
ז"א במה הנושא של החד פעמי גרוע יותר מנושא הכלי רכב לדוגמא
1.
ברגע שאתה מתחיל לשאול אותי מה לגבי דברים אחרים שטרם טופלו, כשהכוונה שלך לא לגרום לי לתמוך או לטפל באותם דברים, אלא רק כדי לנגח את הטענה שלי, למרות שלא הבעתי שום דעה לגבי מיסוי על רכבים, ולא עסקתי בנושא הזה, וגם האשכול לא עסק בנושא הזה, הטענה שלך היא טענה דמגוגית, כי אתה מנסה לגרום לי לענות על שאלות חשובות, אבל לא רלוונטיות לעניין הזה, וכך אתה מסיט את הדיון בהצלחה.
(אגב, זו דמגוגיה להאשים מישהו בדמגוגיה.. כך שאני לא נקי מזה.)
2.
בזה שהזכרת את הנאצים בדיון, הפסדת בדיון, כתוצאה מ"חוק גודווין" הישן והטוב.
3.
אם כבר הזכרת נאצים, אז אשתף את האנקדוטה הזאת מויקיפדיה:

Whataboutism או whatabouteryאנגלית: what about...‎: מה לגבי...) הוא כשל לוגי המנסה לדחות את טענת היריב על ידי האשמתו בצביעות כדי לחמוק מהביקורת המקורית.

"whataboutery" היה כבר בשימוש בבריטניה ובאירלנד מאז תקופת הסכסוך בצפון אירלנד. מילונים מתארכים את ההופעה הראשונה של הגרסה whataboutism לשנת 1990, אך יש היסטוריונים הטוענים כי במהלך המלחמה הקרה, גורמים במערב התייחסו לתעמולה הסובייטית באמצעות המונח. השימוש בטיעון נקשר עם התעמולה הסובייטית והפוסט-סובייטית.

למעשה, מושג זה הוא גרסה של כשל לוגי הנקרא "Tu quoque" (אנ') ("טוּ קווֹקֶה" – בעברית: "גם אתה") שמטרתו ביטול טענת היריב בטענה שמעשיו סותרים את טענותיו. אחד המקרים הידועים של שימוש בטענה זו אירע בזמן משפטו בצרפת של הפושע הנאצי קלאוס ברבי בגין פשעי מלחמה. עורך דינו ניסה לטעון שגם במהלך מלחמת העצמאות של אלג'יריה ביצעו קצינים צרפתיים פשעי מלחמה, ולכן אין לצרפת זכות מוסרית לשפוט את ברבי. בית המשפט דחה טענה זו והרשיע את ברבי.

yonatanr

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
1.
ברגע שאתה מתחיל לשאול אותי מה לגבי דברים אחרים שטרם טופלו, כשהכוונה שלך לא לגרום לי לתמוך או לטפל באותם דברים, אלא רק כדי לנגח את הטענה שלי, למרות שלא הבעתי שום דעה לגבי מיסוי על רכבים, ולא עסקתי בנושא הזה, וגם האשכול לא עסק בנושא הזה, הטענה שלך היא טענה דמגוגית, כי אתה מנסה לגרום לי לענות על שאלות חשובות, אבל לא רלוונטיות לעניין הזה, וכך אתה מסיט את הדיון בהצלחה.
(אגב, זו דמגוגיה להאשים מישהו בדמגוגיה.. כך שאני לא נקי מזה.)
אז מה כ"כ מסובך, תגיד שאם זה היה תלוי בך היית מעלה מיסים גם כעל כל הדוגמאות האחרות שהוזכרו כאן, אין בעיה רק שכנראה שגם אתה מבין שלא זה הדבר הנכון והחכם לעשות.
מה נעשה שכל שימוש מהעולם הזה (אל תתפוס אותי עכשיו על המילה) יוצר זיהום, אז לכן מה? נפסיק להשתמש בו?
אלא מה, צריך את האיזון של מה שהשימוש בו פחות חיוני עבור אלו שנמצאים כאן בעולם הזה... ועל כן אני שואל למה החלטת שהשימוש במוצרי החד פעמי חיוניים פחות מדברים אחרים?

הרי יהודה

משתמש רשום
איפה אפשר לתמוך בחוק?
אם החוק היה בא ממניעים כשרים,
ורצון אמיתי לשמור על אויר א"י נקי וטהור,
מניחה שרובם היו שמחים לקבל אותו,
לרוב המוחלט של בני אדם אכפת מסביבה נקייה,

הבעיתיות פה
שזה בא מיצרים אפלים ונקודתיים,
אם היו רוצים להגיע למקסימום הצלחה בנושא זה
מבצעים עידודים והסברה
זה דרך שהוכיחה את עצמה,

(ולא חסרות עוד דרכים להגיע לאויר נקי חוץ מאשר להעלות את המחירים דוקא בחע"פ).

וזו דרך שלארוך כל ההסטוריה לא הוכיחה את עצמה,
אם התוצאה שאיווט רוצה להגיע זה שהחרדים ייצאו לעבוד
אז זה על הרצף של "פן ירבה..."
(וראים פה שהכל לטובה)
ובזה ב"ה הציבור שלנו הוכיח את עצמו

לא רק ליברמן דואג לאפליה נגד חרדים, אלא גם מדינות רבות בעולם...
באיחוד האירופי מוצרי חד פעמי רבים נאסרו לחלוטין - כמובן שגם זה נגד החרדים...
אני מבין שאתה מאד אוהב את האיש הזה לכן כואב לך להבין את ההבדל הכ"כ פשוט ומובן מאליו בין אלו שעושים את זה ממניע אובייקטיבי פשוט לבין זה שעושה את זה במוצהר ממניע אחר לגמרי.
משום מה לא ראינו אותך כאן בפרוג קופץ על שני הרגליים כשזה נוגע להחלטות של נציגים מהמגזר שלנו (לא יודע אם אתה משתייך אליו). אבל תהיה רגוע, גם ליברמן בעצמו שאתה כ"כ אוהב אותו, לא מסתיר את המניע שלו, לפחות מבחינתו זה בסדר שכולם ידעו מה האינטרס, דרך אגב, הוא גם מעוניין שידעו.

yonatanr

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
אם החוק היה בא ממניעים כשרים,
ורצון אמיתי לשמור על אויר א"י נקי וטהור,
מניחה שרובם היו שמחים לקבל אותו,
לרוב המוחלט של בני אדם אכפת מסביבה נקייה,

הבעיתיות פה
שזה בא מיצרים אפלים ונקודתיים,
אם היו רוצים להגיע למקסימום הצלחה בנושא זה
מבצעים עידודים והסברה
זה דרך שהוכיחה את עצמה,

(ולא חסרות עוד דרכים להגיע לאויר נקי חוץ מאשר להעלות את המחירים דוקא בחע"פ).

וזו דרך שלארוך כל ההסטוריה לא הוכיחה את עצמה,
אם התוצאה שאיווט רוצה להגיע זה שהחרדים ייצאו לעבוד
אז זה על הרצף של "פן ירבה..."
(וראים פה שהכל לטובה)
ובזה ב"ה הציבור שלנו הוכיח את עצמו
יש כאן פרדוקס בלתי ניתן להתרה.
כל ממשלה שהנציגים החרדיים לא נמצאים בה היא ממשלת שמד, ומטרתה בכל מעשיה היא אך ורק להרע לחרדים, וברור שמס על חד פעמי הוא 'מיצרים אפלים ונקודתיים'...
וממשלה שהנציגים החרדיים נמצאים בה לא תיתן להעלות מיסים על חד פעמי...

yonatanr

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
אני מבין שאתה מאד אוהב את האיש הזה לכן כואב לך להבין את ההבדל הכ"כ פשוט ומובן מאליו בין אלו שעושים את זה ממניע אובייקטיבי פשוט לבין זה שעושה את זה במוצהר ממניע אחר לגמרי.
אני מבין שאתה מאד שונא את האיש הזה [מובן מאד], ולכן קשה לך להבין שלמרות שהאיש מחפש לשנות את החרדים, הוא יכול לעשות גם דברים ממניעים אחרים, או לקדם דברים תועלתיים ונכונים.
אציין שהחוק הזה יקשה גם עלי ויכאב לי בכיס, אך כמו שלפני כמה שנים כולנו הסתדרנו בלי כלים חד פעמיים, נוכל גם להבא להסתדר בלעדיהם.

nori

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
אני מבין שאתה מאד שונא את האיש הזה [מובן מאד], ולכן קשה לך להבין שלמרות שהאיש מחפש לשנות את החרדים, הוא יכול לעשות גם דברים ממניעים אחרים, או לקדם דברים תועלתיים ונכונים.
אציין שהחוק הזה יקשה גם עלי ויכאב לי בכיס, אך כמו שלפני כמה שנים כולנו הסתדרנו בלי כלים חד פעמיים, נוכל גם להבא להסתדר בלעדיהם.
למה לא יכול להיות שלמרות שהחק הוא מקובל בעולם ליברמן בחר בו ממניעים אפלים? או בשל הפגיעה המופחתת שלו בתומכיו ופגיעה מוגברת במתנגדיו.
לפקידי האוצר יש שלל גזרות והצעות איך להגדיל את הכנסות המדינה הם מציעים אותם לפוליטיקאים וכל אחד מהם בוחר לפי האג'נדה שלו.

yonatanr

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
למה לא יכול להיות שלמרות שהחק הוא מקובל בעולם ליברמן בחר בו ממניעים אפלים? או בשל הפגיעה המופחתת שלו בתומכיו ופגיעה מוגברת במתנגדיו.
לפקידי האוצר יש שלל גזרות והצעות איך להגדיל את הכנסות המדינה הם מציעים אותם לפוליטיקאים וכל אחד מהם בוחר לפי האג'נדה שלו.
אני לא רואה איך החוק הזה גורם ל'פגיעה מופחתת בתומכיו'. המגזר הרוסי המבוגר הוא מגזר חלש ועני.

nori

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
אני לא רואה איך החוק הזה גורם ל'פגיעה מופחתת בתומכיו'. המגזר הרוסי המבוגר הוא מגזר חלש ועני.
אמרת מבוגר אמרת שימוש מופחת בחד פעמי.
היתרון של רב פעמי נראה לי ברור לכל בר דעת. רק אוכלוסיות חלשות במשאבים (זמן, פניות, כוחות, כסף לעזרה, אי מקום למדיח) בוחרות לעשות בו שימוש יומיומי ומרובה.

הרי יהודה

משתמש רשום
יש כאן פרדוקס בלתי ניתן להתרה.
כל ממשלה שהנציגים החרדיים לא נמצאים בה היא ממשלת שמד, ומטרתה בכל מעשיה היא אך ורק להרע לחרדים, וברור שמס על חד פעמי הוא 'מיצרים אפלים ונקודתיים'...
וממשלה שהנציגים החרדיים נמצאים בה לא תיתן להעלות מיסים על חד פעמי...
לא הזכרתי, והאמת שגם לא חשבתי עם הנציגים החרדים,
מאד יכול להיות שגם אם הם היו יושבים עם ליברמן - הוא היה מכריז על חוק זה
דיברתי על אחד שמנצל את מעמדו
ומצהיר במפורש את כוונותיו
ודואג לספק את תאוותיו
ובעקיפין יש את אלו שמרויחים מהעניין, את אלו שנהנים מהעניין ואת אלו שסובלים.

ואולי כדי להצדיק את התפקיד את שלו הוא עושה עוד כמה שירותים לציבור
שבהחלט נועדו להיטיב עם האזרחים
ועם זה באמת אין לי שום בעיה

yonatanr

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
רק אוכלוסיות חלשות במשאבים (זמן, פניות, כוחות, כסף לעזרה, אי מקום למדיח) בוחרות לעשות בו שימוש יומיומי ומרובה.
כמו שאמרתי, האוכלוסייה הרוסית היא חלשה במשאבים. הם גרים בפריפריה ועובדים בכל מקצוע מזדמן.

יואל ארלנגר - קקטוס

אוהב קצת מהכל
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
אז מה כ"כ מסובך, תגיד שאם זה היה תלוי בך היית מעלה מיסים גם כעל כל הדוגמאות האחרות שהוזכרו כאן, אין בעיה רק שכנראה שגם אתה מבין שלא זה הדבר הנכון והחכם לעשות.
מה נעשה שכל שימוש מהעולם הזה (אל תתפוס אותי עכשיו על המילה) יוצר זיהום, אז לכן מה? נפסיק להשתמש בו?
אלא מה, צריך את האיזון של מה שהשימוש בו פחות חיוני עבור אלו שנמצאים כאן בעולם הזה... ועל כן אני שואל למה החלטת שהשימוש במוצרי החד פעמי חיוניים פחות מדברים אחרים?
א. כי זה הכי קל.
לא מזלזל בצורך של משפחות ברוכות ילדים להשתמש בחד פעמי- ממש לא.
אני גם לא מתנזר מחד פעמי, אפילו קניתי לחג האחרון חבילה של כוסות נייר, חבילה של כוסות שקופות (האיכותיות יותר, כדי שלא יזרקו אותן לפח אחרי השימוש הראשון, אלא יסחבו איתם עוד כמה סיבובים..)
חבילה של צלחות גדולות, יקרות ואיכותיות, וכנ"ל חבילה של צלחות קטנות.
סה"כ ישבו מסביב לשולחן כ15 אנשים, והרגשתי שזה הדבר הנכון לעשות.

אני לא קיצוני - לפחות לדעתי.
ואני מעודד שימוש מושכל בכל משאבי הטבע, והפחתה של שימוש מזהם ככל שניתן.
אם זה אומר שכיום אני נוסע ברכב בנזין, אבל אני אעשה כל מאמץ לעבור לרכב היברידי כשאוכל.
אם זה אומר שאשלם יותר על כלים חד פעמיים, כדי שלא יתגוללו יותר מדי כלים, ויתאפשר שימוש חוזר בהם.
אם זה אומר שאת כל בקבוקי השתיה אני אוגר ומעביר למיחזורית, למרות שאין חוק שמחייב אותי.
וכן הלאה.

מרגיז אותי שלא נותנים צ'אנס לאפשרות לצמצם צריכה.
לא חייבים לצאת ממכירה עם הרים של חד פעמי, שנזרקים לפח כמו כלום.
מרגיז אותי שבאירועים ציבוריים (ואני מצלם באירועים מזה כמה שנים) חרדים, ברירת המחדל היא לדשדש בערימות של כוסות חד פעמיים (שחלקם אפילו לא שומשו, סתם נזרקו בלי משים) וטינופת.
אני רוצה עולם נקי יותר, כזה שאתה מטייל ביער, ומזהה את העשבים שצומחים בו, ולא דורך על מרבד של ניירות ועטיפות ושאר טינופות, אני רוצה מודעות לנושא.
אני רוצה שאנשים בוגרים יעשו כאילו העתיד וההווה של העולם - שנברא יפהפה, מסיבות שהקדוש ברוך הוא בחר בחסדיו לברוא (הוא יכל לזרוק אותנו לעולם אפור וחדגוני) נמצא בסדר העדיפויות שלהם באיזה שהוא מקום.

ולכן,
אם יהיה מס על כלים חד פעמיים, ואנשים יקנו פחות.
פחות ערימות.
פחות חד פעמי שמשמש בקושי לחצי מנה.
פחות זבל.
העולם יהיה מקום נקי יותר, אפילו מעט יותר.
והמחיר - חיסכון כספי, כי אנשים יחשבו איזה 2 שניות לפני שהם דוחפים לעגלה קילו של צלחות דקיקות.
ואנשים ישאלו את עצמם אם אפשר לשתות עוד כוס מים עם הכוס הזאת, לפני שהם מעיפים אותה בקשת לכיוון הכללי של פח האשפה.
מבחינתי המחיר הזה משתלם לגמרי.

לגבי שאר הנושאים - עוד חזון למועד.

nori

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
כמו שאמרתי, האוכלוסייה הרוסית היא חלשה במשאבים. הם גרים בפריפריה ועובדים בכל מקצוע מזדמן.
במקרה שלה שטיפת כלים לא צורכת משאבים. בגלל גדל המשפחה.
כמו שאמרתי אני יוצאת מתוך נקודת הנחה שכל בן אנוש מכיר בעדיפות האכילה בכלים רב פעמיים. והוא צריך טריגר גדול בשביל לא להתשמש בהם באופן קבוע. לא רואה שום טריגר כזה במשפחה רוסית.

לא יודע אם אתה עיוור או טיפש, בכל אופן לא ברור לי איך זה שתמיד את השם שלך רואים מזדעק במצבים כאלו, כשמישהו העיז להאשים או למתוח ביקורת על איזה פוליטיקאי - כמובן בתנאי שהוא לא משלנו (דוקא במצבים האלו תמיד אתה זה שנשמע מהצד השני. ממש לא ברור לי איך זה קורה...).
ממש מעניין איך זה שאת מה שכולם מבינים, כולל גם האיש עצמו שדרך אגב גם אמר בפה מלא בשידור חי שהיה רוצה לזרוק אותך למזבלה העירונית אם רק היה יכול. איך זה שכולם מבינים את המניעים שלו חוץ ממך, ממש מעניין...
אגב, יש לך אולי במקרה דוגמא של משהו טוב שהאיש הזה עשה במהלך שנותיו בכנסת, משהו באמת טוב ומתוך מטרה אמיתית להועיל משהו למדינה, כמובן חוץ מלחסל את הנייה ועונש מוות למחבלים וכו'?

נערך לאחרונה ב:

במבונה

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
גם אם המס צודק.
היה ראוי לפחות שהמס ילך לסבסוד מדיחי כלים למשל.
או להקמת מפעלי מיחזור.
אין שום סיבה סתם להעשיר את קופת המדינה.

בהקשר למס עצמו.
אני רוצה שיאסרו רכבים פרטיים למשל. [כי לי טוב תחבורה ציבורית.]
או לפחות שיאסרו ליסוע למטרות נופש וכו' [במטוס, ברכב או אפי' באוטובוס.]
זה הרי מאד מזהם את האויר.

גם שיאסרו את כל הג'אנק פוד לגמרי כי זה יוצר עומס על מערכת הבריאות.

אלא מה?
קל מאד להקריב את צרכי השני על מזבח הבריאות.

מרפרוף על ההודעות נראה שאלו שמצדדים בחוק. לא מגדלים עשרה ילדים ומעלה.
אין להם שום מושג מה זה גורם למשפחות כאלו. [להכיר מהצד זה לא מספיק בכלל.]

ברור שגם משפחות קטנות נהנות מחד פעמי יותר מאשר רב פעמי.
אבל אין ביניהם שום השוואה למשפחות ברוכות.

הרבה הרבה יותר קל להם להימנע מזה לצורך בריאות העולם.
יש יותר זמן פנוי ופחות לוגיסטיקה.[וגם הכל נכנס בקלות במדיח במקרה ויש כזה.]

שיקומו הורים עם עשרה ילדים ומעלה [בבית] ויצדדו בחוק הזה. נתחיל לשמוע.

וכמו שהזכרתי, לפחות היו מעבירים את המס הזה לסבסוד מדיחים, היינו קצת מבינים ומסכימים.

יואל ארלנגר - קקטוס

אוהב קצת מהכל
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
גם אם המס צודק.
היה ראוי לפחות שהמס ילך לסבסוד מדיחי כלים למשל.
או להקמת מפעלי מיחזור.
אין שום סיבה סתם להעשיר את קופת המדינה.

בהקשר למס עצמו.
אני רוצה שיאסרו רכבים פרטיים למשל. [כי לי טוב תחבורה ציבורית.]
או לפחות שיאסרו ליסוע למטרות נופש וכו' [במטוס, ברכב או אפי' באוטובוס.]
זה הרי מאד מזהם את האויר.

גם שיאסרו את כל הג'אנק פוד לגמרי כי זה יוצר עומס על מערכת הבריאות.

אלא מה?
קל מאד להקריב את צרכי השני על מזבח הבריאות.

מרפרוף על ההודעות נראה שאלו שמצדדים בחוק. לא מגדלים עשרה ילדים ומעלה.
אין להם שום מושג מה זה גורם למשפחות כאלו. [להכיר מהצד זה לא מספיק בכלל.]

ברור שגם משפחות קטנות נהנות מחד פעמי יותר מאשר רב פעמי.
אבל אין ביניהם שום השוואה למשפחות ברוכות.

הרבה הרבה יותר קל להם להימנע מזה לצורך בריאות העולם.
יש יותר זמן פנוי ופחות לוגיסטיקה.[וגם הכל נכנס בקלות במדיח במקרה ויש כזה.]

שיקומו הורים עם עשרה ילדים ומעלה [בבית] ויצדדו בחוק הזה. נתחיל לשמוע.

וכמו שהזכרתי, לפחות היו מעבירים את המס הזה לסבסוד מדיחים, היינו קצת מבינים ומסכימים.
אני מגיע ממשפחה עם 11 ילדים
ומגדל בעצמי 6 ילדים
רק כדי להבהיר.

בכל מקרה טענת "מה לגבי" לא תופסת.
מסתפקים במה שניתן לעשות (צמצום קל של צריכת החד פעמי, באמצעות מיסוי), ולא מציצים לראות מה קורה אצל השכן (עם הרכב המזהם שטס 10 פעמים לחו"ל כי בא לו).

במבונה

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
אני מגיע ממשפחה עם 11 ילדים
ומגדל בעצמי 6 ילדים
רק כדי להבהיר.

בכל מקרה טענת "מה לגבי" לא תופסת.
מסתפקים במה שניתן לעשות (צמצום קל של צריכת החד פעמי, באמצעות מיסוי), ולא מציצים לראות מה קורה אצל השכן (עם הרכב המזהם שטס 10 פעמים לחו"ל כי בא לו).
בלי עין הרע.

בכל אופן אינו דומה 6 ל10.
וחוץ מזה כל הכבוד על הרגישות שלך לנושא.
אבל כמו שלא יחייבו אותך להפסיק לאכול אוכל פחות בריא כי זה יוצר עומס על המערכת, וכולנו בספינה אחת.
כך א"א לחייב אנשים להפסיק לאכול בח"פ. [ואם לא, שישלמו עוד כמה מאות שקלים לחודש.]

זה הנופש שלהם. [קצת מוריד מהעול הענק.]

ישראלי בנשמה

משתמש פעיל
לא יודע אם אתה עיוור או טיפש, בכל אופן לא ברור לי איך זה שתמיד את השם שלך רואים מזדעק במצבים כאלו, כשמישהו העיז להאשים או למתוח ביקורת על איזה פוליטיקאי - כמובן בתנאי שהוא לא משלנו (דוקא במצבים האלו תמיד אתה זה שנשמע מהצד השני. ממש לא ברור לי איך זה קורה...).
ממש מעניין איך זה שאת מה שכולם מבינים, כולל גם האיש עצמו שדרך אגב גם אמר בפה מלא בשידור חי שהיה רוצה לזרוק אותך למזבלה העירונית אם רק היה יכול. איך זה שכולם מבינים את המניעים שלו חוץ ממך, ממש מעניין...
אגב, יש לך אולי במקרה דוגמא של משהו טוב שהאיש הזה עשה במהלך שנותיו בכנסת, משהו באמת טוב ומתוך מטרה אמיתית להועיל משהו למדינה, כמובן חוץ מלחסל את הנייה ועונש מוות למחבלים וכו'?

לפי מה שהבנתי מדבריהם
האהבה או השנאה לפוליטקאי כזה או אחר לא בדיוק מעניינת אותם
אלא מה ש @yonatanr רשם זה כך
שכדאי לשים לב שכל ממשלה שהחרדים לא נמצאים בה נהפכת ישירות לממשלת שמד שמסוכנת לציבור החרדי
אע"פ שזה ממש לא כך
ולכן לא כל פירסום של החכי"ם החרדים שליברמן מעלה את המחיר על חד"פ זה נגדנו, אז הוא נכון.
וחבל שנהפכנו לציבור שלא רואה וחושב מה יש מול העיניים שלו
ו @יואל ארלנגר - קקטוס גם לא אמר שהוא אוהב את ליברמן ודומיו אלא שלדעתו כדאי מאד ללהפחית את השימוש בחד"פ.
כדאי מאד לשים לב למה שקוראים לפני שכותבים תגובות

נערך לאחרונה ב:

הרי יהודה

משתמש רשום
שכדאי לשים לב שכל ממשלה שהחרדים לא נמצאים בה נהפכת ישירות לממשלת שמד שמסוכנת לציבור החרדי
אע"פ שזה ממש לא כך
לא כל ממשלה - אולי
אך בממשלה זו
שמענו ישירות מפי ליברמן את דעותיו ועדיפיותיו
וגם אם יש כאלו שתמיד רצו שיהיה הפחתה בשימוש בחע"פ,
זה שהם קופצים טרמפ על המציאה
שנועדה לפגוע בציבור שהם חיים בו,
אולי כדאי שיצטרפו לאחיהם שעתידים לסבול מחוק זה
ויציעו עוד פתרונות חכמים ומעניינים לבעיה זו חוץ מאשר החוק שנועד לעשוק עשוקים

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק טז

א מִכְתָּם לְדָוִד שָׁמְרֵנִי אֵל כִּי חָסִיתִי בָךְ:ב אָמַרְתְּ לַיהוָה אֲדֹנָי אָתָּה טוֹבָתִי בַּל עָלֶיךָ:ג לִקְדוֹשִׁים אֲשֶׁר בָּאָרֶץ הֵמָּה וְאַדִּירֵי כָּל חֶפְצִי בָם:ד יִרְבּוּ עַצְּבוֹתָם אַחֵר מָהָרוּ בַּל אַסִּיךְ נִסְכֵּיהֶם מִדָּם וּבַל אֶשָּׂא אֶת שְׁמוֹתָם עַל שְׂפָתָי:ה יְהוָה מְנָת חֶלְקִי וְכוֹסִי אַתָּה תּוֹמִיךְ גּוֹרָלִי:ו חֲבָלִים נָפְלוּ לִי בַּנְּעִמִים אַף נַחֲלָת שָׁפְרָה עָלָי:ז אֲבָרֵךְ אֶת יְהוָה אֲשֶׁר יְעָצָנִי אַף לֵילוֹת יִסְּרוּנִי כִלְיוֹתָי:ח שִׁוִּיתִי יְהוָה לְנֶגְדִּי תָמִיד כִּי מִימִינִי בַּל אֶמּוֹט:ט לָכֵן שָׂמַח לִבִּי וַיָּגֶל כְּבוֹדִי אַף בְּשָׂרִי יִשְׁכֹּן לָבֶטַח:י כִּי לֹא תַעֲזֹב נַפְשִׁי לִשְׁאוֹל לֹא תִתֵּן חֲסִידְךָ לִרְאוֹת שָׁחַת:יא תּוֹדִיעֵנִי אֹרַח חַיִּים שֹׂבַע שְׂמָחוֹת אֶת פָּנֶיךָ נְעִמוֹת בִּימִינְךָ נֶצַח:
נקרא  17  פעמים

אתגר AI

האנשה • 2

לוח מודעות

למעלה