מידע שימושי יש לי רעיון לסוגית עזה

מצב
הנושא נעול.

מישהו12

מהמשתמשים המובילים!
הנדסת תוכנה
מה גם שבמחינה הלכתית, יו"ש הוא ודאי א"י, משא"כ העוטף ומטה...
לא נכון בעליל. אולי חלקים מסויימים הם עולי מצריים ולא בבל. אבל זה עדיין א"י.
מה המשמעות הבטחונית של מדינה שלמה של 'פתח' עם צאצאי חמאס ביחד...
הם יטבחו אחד בשני כמו שחמאס עשו ב2007.
כמובן שבימין הס מלהזכיר 'שני מדינות לשני עמים', אבל זה נכון כל עוד שהם 'בפנים' הארץ, אבל כשהם דרומה ומטה, אבו מאזן יקבל מדינה כרצונו של השמאל וארה"ב, וישראל תקבל את כל מרכז הארץ....
לא הרווחנו כלום.
א. מוותרים על חלק מא"י.
ב. גם ברמה בטחונית לא הועלת בכלל.
אבל לפחות נתפטר בעז"ה מהפיגועים בפנים הארץ
צר לי להגיד; תמימות לשמה. כאילו שרק ערביי יו"ש עושים פיגועים, וערביי ת.ז כחולה לא...
לא מבין
הרי המציאות של ה'רשות' וגם של עזה קיימים כבר עכשיו.
כשאתה מאחד אותם, אתה מסך הכל מרכז כח צבאי, כח מודיעיני, והגנה לכיוון אחד בלבד.
האויבים לא הולכים להשתנות ל"ע, אבל כשהם ביחד מספיק רשת 'ריגול' אחד ולא עשר, מספיק כיפות ברזלים לצד אחד, ולא כמו שרואים עכשיו ב'ג'נין' שקם לו שם עוד צבא עוין..
ולמרות שהערבים הוכיחו שהם לא מוותרים על טרור כשיש להם מדינה, אבל אתה כן רואה מתינות מסוימת של חיזבאללה בזכות שיש להם את לבנון שהיא מדינה לכל דבר, והיא קצת מסייגת אותם..
א. זה יתן להם תחושת ניצחון. הם צריכים לעבור עכשיו נכבה שניה, ואלי זה ירסן אותם. הם מבינים רק את שפת הכוח.
ב. לגבי חיזבאללה - את הקשקוש שארגון טרור ששולט בשטח נהיה יותר מתון - האמינו גם לגבי חמאס.

אמת מארץ תצמח

משתמש מקצוען
@מישהו12 כתב הודעה עם הרבה מאוד עובדות חשובות.
אבל זה הנתון החשוב ביותר:
זה יתן להם תחושת ניצחון. הם צריכים לעבור עכשיו נכבה שניה, ואלי זה ירסן אותם. הם מבינים רק את שפת הכוח.

אם בשורה התחתונה, עוד שנתיים שלוש התוצאה של כל האירוע יהי' התקדמות ולו מילימטר של 'חזון השיבה' - מדינת ישראל בצרות גדולות!.
הדרך היחידה להחזיר הרתעה זה רק אם התוצאה הסופית של כל המהלכים, ה'מאזן בוחן' יהיה - התרחקות של הדמיון הנ"ל.
וההסבר פשוט:
בהנחה שחמאס הצליח לקרב מדינה פלסטינית, גם אם זה במחיר השמדתו המלאה - הרי שהוא השאיר 'מורשת' לתפארה - ע"י התקפה שכזו אפשר 'לזרז' עניינים.
מחשבה מערבית נוטה לחשוב שהעיקר שהבסנו את חמאס ואף אחד לא ירצה להתאבד בשביל לקדם חזון במחיר השמדתו, אבל זה כבר הוכח כלא נכון במחשבה ערבית.
עצם זה שביידן מדבר על כך שכעת ברור לכולם שצריך למצוא פתרון לבעי' הפלסטינית - זה הצלחה כבירה של סינואר.

מנוי פרימיום

מהמשתמשים המובילים!
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
יוצרי ai
נסכם את הנקודות שהועלו בינתיים ללא מענה:
א. לפי חלק מהשיטות עזה הינה חלק מארץ ישראל ולכן אסור הלכתית למסור שטחים מעזה לעכו"ם.
ב. לערבים יש אמונה לפיה כל היהודים יושמדו (חלילה) בתקופה שאותה הם מכנים 'הימים האחרונים', אי לכך הפתרון שהוצע לא ימנע המשך מאבק ערבי מזוין.
ג. הקמת מדינה לערבים תעניק להם את היכולת להקים צבא ברמה גבוהה יותר מזה שיש להם היום, כולל צי מטוסי קרב.
ד. לערבים יש טענה כלפי אחיזת היהודים בירושלים, טענה זו לא תיפתר עם הפתרון שהוצע.
ה. הפתרון המוצע מוגדר כ'טרנספר' האסור על פי החוק הבינ"ל.
ו. הערבים דוגלים בחזון 'מהנהר ועד הים' לפיו כל ארץ ישראל שייכת לערבים, הפתרון המוצע לא יפתור את ההתנגדות הערבית המגיעה על רקע דתי (ג'יהאד).

תחיה מלמד

עיצוב פנים והום סטיילינג
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
מה הקשר?
הוא מציע משהו שלישי.
יו"ש אצל ישראל, אבל עזה גודלת בהרבה.
לא רואה מפה כזאת.
למה היתה כוונתו כשרשם "לחבר את 2 המקומות האלו" למדינה אחת?
אם הכונה רק לעשות טרנספר לערביםולקחת את כולם לעזה, אז צודק, טעיתי בהבנה שלי

אמת מארץ תצמח

משתמש מקצוען
למה היתה כוונתו כשרשם "לחבר את 2 המקומות האלו" למדינה אחת?
אם הכונה רק לעשות טרנספר לערביםולקחת את כולם לעזה, אז צודק, טעיתי בהבנה שלי
בבקשה:
הרעיון הוא בגדול, 'להחליף את כל השטח עם כל התושבים של 'יו"ש' ב'עוטף עזה'.

א.ר.ז.

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
למה לעוטף? אפשר להכניס אותם לרצועה עצמה.
בשביל זה פינו עכשיו את צפון הרצועה, לא?
[מה שנקרא 'פינוי בינוי' ;) ]

מישהו12

מהמשתמשים המובילים!
הנדסת תוכנה
א. לפי חלק מהשיטות עזה הינה חלק מארץ ישראל ולכן אסור הלכתית למסור שטחים מעזה לעכו"ם.
לפי כל השיטות (או לפחות רובם המוחלט). המחלוקת מתחילה יותר דרומית. האיזור שם במחלוקת אם הוא עולי בבל או מצריים, אבל בכל מקרה א"י.
ו. הערבים דוגלים בחזון 'מהנהר ועד הים' לפיו כל ארץ ישראל שייכת לערבים, הפתרון המוצע לא יפתור את ההתנגדות הערבית המגיעה על רקע דתי (ג'יהאד).
התכוונת מדינת ישראל? המונח From the river to the sea, Palstine will be free מדבר על השטח המנדטורי של א"י (אחרי קיצוץ עבר הידן, בבגידה בריטית בניגוד להחלטת חבר הלאומים).
ארץ ישראל היא אכן From the river to the sea - אבל הRiver שלנו הוא הפרת, הנקודה הצפונית שלנו היא באיזור תורכיה, והדרומית אחרי סיני (אני משרטט בקווים כלליים מאוד בלי לרדת לדקויות)

ניהול 1

משתמש מקצוען
צורם לי שיש כאלו דיונים משמעותיים בפורום פתוח לכולם.
אני חושב שהמקום של דיונים כאלו הוא בפורום סגור. כמו כל הקהילות המקצועיות באתר.
שיהיה קהילה סגורה בשם: קהילת מדיני בטחוני.
ובמקביל להקים קהילה עוד יותר מצומצמת שיקראו לה: קהילת ניהול המלחמה.
לא הגיוני שכל ניק יכול לצפות או להגיב על תוכניות מדיניות בעלי משמעות כה נרחבת.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק טו

א מִזְמוֹר לְדָוִד יְהוָֹה מִי יָגוּר בְּאָהֳלֶךָ מִי יִשְׁכֹּן בְּהַר קָדְשֶׁךָ:ב הוֹלֵךְ תָּמִים וּפֹעֵל צֶדֶק וְדֹבֵר אֱמֶת בִּלְבָבוֹ:ג לֹא רָגַל עַל לְשֹׁנוֹ לֹא עָשָׂה לְרֵעֵהוּ רָעָה וְחֶרְפָּה לֹא נָשָׂא עַל קְרֹבוֹ:ד נִבְזֶה בְּעֵינָיו נִמְאָס וְאֶת יִרְאֵי יְהוָה יְכַבֵּד נִשְׁבַּע לְהָרַע וְלֹא יָמִר:ה כַּסְפּוֹ לֹא נָתַן בְּנֶשֶׁךְ וְשֹׁחַד עַל נָקִי לֹא לָקָח עֹשֵׂה אֵלֶּה לֹא יִמּוֹט לְעוֹלָם:
נקרא  9  פעמים

אתגר AI

האנשה • 2

לוח מודעות

למעלה