יש חסד | סיפור קצר על סופר בסופר.

יואב ברק

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
אליהו נפל לי לחיים באמצע קנייה שגרתית בסופר.

אני ראיתי אותו ראשון. הוא נשען על מדף השימורים ובחן חבילת פיתות מכל כיון. הוא הפך את החבילה והתבונן שוב על תאריך הייצור, ואז הוא שלף את הטלפון. 'בטח מחשבון' אמרתי לעצמי. הוא חישב כמה דברים ואז עזב את הפיתות על מדף השימורים.

מיד תפסתי שאליהו חריג בנוף. לא ידעתי להגדיר במה הוא חריג, אבל אי שם בין אונתי השמאלית לימנית הרגשתי שהוא מוזר, מוזר מאוד.

בעצם אני בכלל לא בטוח שקוראים לו אליהו, אבל יש לי תחושה כזאת, גם היא אי שם במעמקי המוח. אני יקרא לו אליהו ויהי מה.

החנות הייתה מלאה כמו כל סוף שבוע. המזגנים לא עבדו כיאות ונאלצתי למחות את זעתי תוך כדי ניווט מרשים בין עגלות עמוסות שהופקרו לגורלן במעברים הצרים. הרמקול השמיע מבצעים שלא יחזרו, אבל הם שבו וחזרו על עצמם בלי סוף. ואז פתאום רוצים את אמיר בדחיפות במחלקת ירקות. ואני רק מייחל לאיזה רגע של שקט שאוכל לשמוע מה ריקי רוצה ממני.

"סליחה אפשר לעבור", ננעצה עגלה בצלעותי

בהתחלה ראיתי עגלה עמוסה, ואז ראיתי את אליהו. ב'קשה תעבור, חייכתי אליו. הוא הביט בי ברוגז וחלף בזריזות על פני. המשכתי לחייך לעומתו עד שפנה שוב לאזור הלחמים והפיתות.

אני לא יודע מה גורם לאנשים לחבב את נשוא מחשבתם, אבל גם אם הוא ינעץ בי את כל העגלות של הסופר אני לא יכעס. אליהו הוא כמו ילד, ועל ילד לא כועסים. למרות שאליהו הוא כעסן גדול.

אליהו בחור צעיר, התחתן לא מזמן. יש לו ילדה קטנה ועל זה יעידו המטרנות שבעגלתו. הוא ירא שמים גדול כי הוא עוד פעם גוחן מעל חבילת פיתות, ובטח גם אין לו רכב לחזור הביתה. מסכן! הוא הולך לסחוב את כל זה בחום הזה? לא! אני לא אזוז מכאן עד שאקפיץ אותו לביתו. בטח אשתו עובדת עד מאוחר, אני ראיתי! הוא לא התקשר אפילו לא פעם אחת. אז מי מוציא את הילדה מהגן? אה! כנראה היא אצל ההורים. אין דבר! אני אקפיץ אותו להורים ואז הביתה.

"סליחה! אתה עומד באמצע המעבר," עגלה ננעצה בי בשנית

זה לא אליהו.

בשביל מה יש לך פה הא? צעקתי על בעל העגלה. הוא לא הביט בי. הוא דחף עגלה אחת לשם וגם את השניה, ואז צלח את המעבר בזהירות. מיששתי את צלעותי ושבתי לשוחח אם ריקי.

"אז מה אמרת ריקי? לא שמעתי" התנצלתי

"אמרתי שאתה לא מקשיב לי..." היא צעקה לטלפון

"את לא מבינה" ניחמתיה. העיקר שיש לי דמות לספר.

נערך לאחרונה ב:

מכונתכתיבה

משתמש סופר מקצוען
פרסום וקופי
הפקות ואירועים
כתיבה מאד יפה, כרגיל. תאור חמוד של חפרנות סופרים קלאסית;) אבל קצת חסר כאן איזה פאנץ'
איזה סיום שלא חשבנו עליו לסצנה (היחסית בנאלית) הדמות של אליהו לא מספיק מעניינת בשביל למלא את הקטע עם הנוכחות שלה. תיאור מוכר לאברך קלאסי.
אהבתי את המשפט-
הרמקול השמיע מבצעים שלא יחזרו, אבל הם שבו וחזרו על עצמם בלי סוף.

דוכסוסטוס

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
כתיבה איכותי וזורמת,
באמת לא ברור למה הוא ירא שמים כי הוא הסתכל שוב על הפיתות, ס"ה בדק קלוריות, אבל מזדהה עם המבט שרואה יצור וחושב איפה הוא משתבץ בעלילה.

יואב ברק

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
כתיבה איכותי וזורמת,
באמת לא ברור למה הוא ירא שמים כי הוא הסתכל שוב על הפיתות, ס"ה בדק קלוריות, אבל מזדהה עם המבט שרואה יצור וחושב איפה הוא משתבץ בעלילה.
אויש דוכסוסקה... על נ-ט-ח-ן שמעת?

אבימי

מנהל קהילת איור
מנהל
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
הכתיבה שלך מתפתחת מקטע לקטע, יש בה המצאתיות וחיפוש ומבט משועשע ומפוכח
אבל לא הבנתי למה אליהו כל כך מוזר. התחלת טוב, תחושה שמישהו מוזר היא תחושה מבטיחה,
תחושה שבהמשך יגיע משהו שאנחנו לא מכירים במודע.
ואז הגיע אברך די נודניק וסטנדרטי לחלוטין. ו...מה? מה הבסיס לחיבה הבלתי מוסדרת?
לא הבנתי, יואברק, בכנות.

בפינתנו - לא יכול שלא לנדנדק, אבל בצדק:
חיים ולדריות לא נצרכת בכלל בכלל:
שהופקרו לגורלן
צלח את המעבר
תארי פועל לא נצרכים בכלל בכלל:
הביט בי ברוגז
ניווט מרשים

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי אֶת עֵינַי הַיֹּשְׁבִי בַּשָּׁמָיִם:ב הִנֵּה כְעֵינֵי עֲבָדִים אֶל יַד אֲדוֹנֵיהֶם כְּעֵינֵי שִׁפְחָה אֶל יַד גְּבִרְתָּהּ כֵּן עֵינֵינוּ אֶל יְהוָה אֱלֹהֵינוּ עַד שֶׁיְּחָנֵּנוּ:ג חָנֵּנוּ יְהוָה חָנֵּנוּ כִּי רַב שָׂבַעְנוּ בוּז:ד רַבַּת שָׂבְעָה לָּהּ נַפְשֵׁנוּ הַלַּעַג הַשַּׁאֲנַנִּים הַבּוּז לִגְאֵיוֹנִים:
נקרא  3  פעמים

לוח מודעות

למעלה