שיתוף - לביקורת ישועת ה'

חנש

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
צילום מקצועי
ב"ה

אותי הרעיון הבא מאוד חיזק, הוא נתן לי הבנה חדשה ולכן חשבתי שאולי גם אתכם הוא יחזק.

תמיד כאשר מדברים על ביטחון מלמדים אותנו שלבטוח אין משמעותו שבהכרח יקרה מה שאנחנו מבקשים מה' יתברך, אלא לבטוח שה' עושה הכי טוב בשבילנו.

זאת ההבנה הראשונה, והיום הבנתי דבר נוסף:

מתוך הפסוק בתהילים: "כִּי לֹא הֶאֱמִינוּ בֵּאלֹקים וְלֹא בָטְחוּ בִּישׁוּעָתוֹ." (ע"ח, כ"ב)

מכאן הבנתי שהיה על עמ"י להאמין שה' יספק את צרכיהם במדבר, והתביעה עליהם היתה שלא בטחו בכך שיושיע אותם.

מכאן למדתי את הדיוק הבא:

כשאנחנו זקוקים לישועה אמנם לא בהכרח שה' יעשה בדיוק לפי הרצון שלנו.

אבל אנחנו חייבים להאמין שה' ייתן לנו את מה שאנחנו צריכים, ואנחנו חייבים להאמין שה' יושיע אותנו.

הרבה דרכים למקום להושיע אותנו.

ענווה היא לפתוח את הלב לישועה בדרך בה ה' מכוון אותנו, ובטחון הוא לדעת שה' בטוח יושיע אותנו.

.חיה פ

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
טוב
אשתף אותך שקשה לי לקלוט דברים שכתובים גבוה בלי איזה ...
זה פשוט נחסם, ולא עובר..
ועכשיו אני בלי איזה ...
אבל, בגלל שהייתי צריכה את הנל אז קראתי את זה איזה חמש פעמים(!!!!!) כדי לנסות להבין..
וזה חזק, היה שווה.
ועוד אשתף אותך שאני דרמטית עד טירוף
ושיש איזה שיר אחד, שליווה אותי בכל הבכיות ששפכתי
בכל הרגעים האומללים
בתסכולים שקורים
ובכלל
עד היום הוא מלווה
והמשפט שהכי תפס אותי שם, זה הוא: איך אני לא רואה אותך אבל חייב את עזרתך רוצה להאמין בך.." וזהו, עד פה.
אבל, היום קרה איזה משהו שהטריף לי את החושים לגמרי, כי די וזהו, נמאס לי ודי,
כמה עוד אפשר.. ובאיזשהו מקום רק רציתי לצרוח כמו איזה ילדה שדרכו עליה עם השפיץ של העקב הדקיק.. ולבכות עד איבוד החושים (הגזמתי קצת.. אבל כן די כלום שום לא רוצה, ממש כמעט כמו ילדה בגן!)
ואפילו, אפילו השיר ההמדובר התחיל לעצבן אותי.. מה לא רואה אותך, מה עזרתך, הכל אומלל מאוד והכי. כי למה, איך זה שוב מתבלבל?? זה קצת המון גדול עלי! והרבה כבד עלי!
ופתאום, לראות את הדבר הזה שלך... זה היה מרגש, מחזק, והרגיש לי בהשגחה פרטית.
אז תודה על זה. וגם, איזה קו מחשבה מסודר יש לך! לא יכולתי שלא להתפלא מזה...

חנש

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
צילום מקצועי
@.חיה פ ממש מבינה אותך!
א. מי שמאוד רגישה ובפרט שעברו עליה דברים אז יש לה מעלה גדולה
בכוח התפילה כי ה' רוצה את הלב שלנו, ותפילה עם לב נשבר יש בה כוח אדיר.
ב. כמה שאנחנו מרגישים יותר חזק את מציאות ה' יתברך בעולם ככה אנחנו מתחזקים באמונה,
מספיק לצאת קצת לטבע, או לקרוא פסוק אחד שיש בו קדושה כדי להזין את הלב באמונה.
ג. בשיר השירים כתוב: "תשורי מראש אמנה" - בסוף כל הדורות, אנחנו נבוא עם האמונה - לגאולה.
זה מה שיש לנו ביד!
(אמונה ותפילה זה דבר אחד)
מאחלת לך שתזכי בכוח שלך לשמוח ולשמח.

.חיה פ

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
אויש לא
עכשיו קוראת את הנל וזה נשמע (מה שכתבתי) יותר מידי אומלל מתסכל ואפילו מתבגר..
אז לא
זה יצא ככה רק בגלל "סערה של רגשות"...
המסקנה של כל הגיבובים שלי הייתה שזה הגיע בזמן החיזוק שלך
ולא להתמסכן עוד..
אבל תודה גם על המילים האלה!!!! מחזקות! בזכותך מרגישה הרגשה חדשה של זכות להיות רגישה:))

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכח

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אַשְׁרֵי כָּל יְרֵא יְהוָה הַהֹלֵךְ בִּדְרָכָיו:ב יְגִיעַ כַּפֶּיךָ כִּי תֹאכֵל אַשְׁרֶיךָ וְטוֹב לָךְ:ג אֶשְׁתְּךָ כְּגֶפֶן פֹּרִיָּה בְּיַרְכְּתֵי בֵיתֶךָ בָּנֶיךָ כִּשְׁתִלֵי זֵיתִים סָבִיב לְשֻׁלְחָנֶךָ:ד הִנֵּה כִי כֵן יְבֹרַךְ גָּבֶר יְרֵא יְהוָה:ה יְבָרֶכְךָ יְהוָה מִצִּיּוֹן וּרְאֵה בְּטוּב יְרוּשָׁלִָם כֹּל יְמֵי חַיֶּיךָ:ו וּרְאֵה בָנִים לְבָנֶיךָ שָׁלוֹם עַל יִשְׂרָאֵל:
נקרא  21  פעמים

לוח מודעות

למעלה