יצירת טבלה באקסס באמצעות שאילתה

אריה123

משתמש מקצוען
D I G I T A L
אני מנסה ליצור טבלה באקסס על ידי שאילה, ואני מעונינת ששדה אחד בטבלה יהיה מספר רץ. איך אפשר לעשות את זה ?

תודה מראש לעונים

יהודה מילר

מנהל פורום חשבונאות ומס
מנהל
מנוי פרימיום גולד
יש אפשרות ליצור "שאילתת הוספה" ולא "שאילתת יצירת טבלה" ולהוסיף לטבלה הקיימת את השדות הרצויים, ובטבלה הקיימת ליצור שדה עם מספור אוטומטי.

אריה123

משתמש מקצוען
D I G I T A L
יפה. חשבתי על זה, אבל אני צריך דוקא על ידי יצירת טבלה. בגלל שאני רוצה שהמספור יתחיל כל פעם מאפס.

פעיל

משתמש רשום
להוסיף שדה כזה:
מספור: dcount("[שדה מספור מקורי]","[טבלת מקור]","[שדה מספור מקורי]=>" & [שדה מספור מקורי])

השדה "שדה מספור מקורי" הוא זה שיקבע את הסדר. בפרמטר הראשון אנחנו מסמנים שהוא זה שיספר. הפרמטר השני מצביע על הטבלה בה אנחנו רוצים את הספירה, הפרמטר השלישי הוא התנאי שאומר לספור רק את השורות שלפני השורה הנוכחית.
אם ישנם פילטרים בשאילתה, צריך להוסיף את כולם ידנית בפרמטר השלישי. אפשר להעלות דוגמה לשינוי.

(אם רוצים שהשורה הראשונה תהיה 0, צריך להוריד את סימן ה= מהתנאי ולהשאיר את הסימן >)

אריה123

משתמש מקצוען
D I G I T A L
ניסיתי ולא הצלחתי. תוכל להכניס קובץ דוגמא ?

SHL

משתמש רשום
במקום לעשות שדה מיספור אוטומטי
אפשר לחשב אותו לבד וכך יהיה אפשר לאפס אותו
ניתן לחשב אותו ע"י הפונקציה Dmax
זו פונקציה שנותנת את המספר הגבוה ביותר
ואז אפשר להוסיף עליו "1"
לדוגמא:
מיספור: Dmax("[שם שדה]","[שם טבלה]")+1

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכט

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת רַבַּת צְרָרוּנִי מִנְּעוּרַי יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב רַבַּת צְרָרוּנִי מִנְּעוּרָי גַּם לֹא יָכְלוּ לִי:ג עַל גַּבִּי חָרְשׁוּ חֹרְשִׁים הֶאֱרִיכוּ (למענותם) לְמַעֲנִיתָם:ד יְהוָה צַדִּיק קִצֵּץ עֲבוֹת רְשָׁעִים:ה יֵבֹשׁוּ וְיִסֹּגוּ אָחוֹר כֹּל שֹׂנְאֵי צִיּוֹן:ו יִהְיוּ כַּחֲצִיר גַּגּוֹת שֶׁקַּדְמַת שָׁלַף יָבֵשׁ:ז שֶׁלֹּא מִלֵּא כַפּוֹ קוֹצֵר וְחִצְנוֹ מְעַמֵּר:ח וְלֹא אָמְרוּ הָעֹבְרִים בִּרְכַּת יְהוָה אֲלֵיכֶם בֵּרַכְנוּ אֶתְכֶם בְּשֵׁם יְהוָה:
נקרא  2  פעמים

לוח מודעות

למעלה