דרוש מידע יציאה ללימודים ועזיבת מקום עבודה - איך אפשר??

mlpk

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
אני כהיום מועסק בכ - 7000 ש"ח - לחודש, שכיר, עובד מאוד קשה;
וממש מעוניין לצאת ללימודים,

א-ב-ל 'דא עקע', שלימודים היא תקופה שאין בה משכורת, ואין לי אפשרות גם לקחת הלוואות - כי יש לי כבר חובות אחרים, וגם מלגות הקיום הם מקסימום 2000 ש"ח לחודש - שזה טוב אולי למישהו שעכשיו יצא מהכולל, אבל לא למישהו שמכניס כנ"ל,

האם יש ארגון כלשהוא שמעוניין לעזור בכאלו מקרים?

בכיוון הנכון

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
אני כהיום מועסק בכ - 7000 ש"ח - לחודש, שכיר, עובד מאוד קשה;
וממש מעוניין לצאת ללימודים,

א-ב-ל 'דא עקע', שלימודים היא תקופה שאין בה משכורת, ואין לי אפשרות גם לקחת הלוואות - כי יש לי כבר חובות אחרים, וגם מלגות הקיום הם מקסימום 2000 ש"ח לחודש - שזה טוב אולי למישהו שעכשיו יצא מהכולל, אבל לא למישהו שמכניס כנ"ל,

האם יש ארגון כלשהוא שמעוניין לעזור בכאלו מקרים?
אתה יוצא ללימודי תואר?
יש הרבה הצעות של משרות סטודנט שיכולות להתאים לך
בנוסף-יש מלגה שנקראית "בוסט" שנותנת כמחצית ממה שהתפרנסת עד כה

יש כאן הרבה פרטים שחסרים בתמונה, אבל שתדע שיש מאות כמוך שעושים את זה כל חודש ומסתדרים.
תתייעץ עם אנשים שעשו את זה (וזה מה שאתה עושה כאן בפרוג, וזה מצוין!)

אולי תבקש מהבוס שיפטר אותך ואז תהיה זכאי לדמי אבטלה במיידי לתקופה?

יש, יש פתרונות...
העיקר זה לדעת שאתה יוצא ללימודים שמתאימים לך, ובעז"ה אחרי תקופה קצת של חוסר נשימה אתה הולך להתקדם בגדול!

תצליח!

mlpk

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
אתה יוצא ללימודי תואר?
לאו דווקא!
יש הרבה הצעות של משרות סטודנט שיכולות להתאים לך
כגון: ...
והאם זה רק בלימודי תואר?
בנוסף-יש מלגה שנקראית "בוסט" שנותנת כמחצית ממה שהתפרנסת עד כה
רק בלימודי תואר?
אבל שתדע שיש מאות כמוך שעושים את זה כל חודש ומסתדרים.
מה? מנסים כל חודש להסתדר ממקום אחר?
אני לא מסוגל להתנהל ככה - ובטח לא בתקופה של לימודים - שהראש צריך להיות מרוכז ללימודים...
קצבת אבטלה...
מה? זה ברשמי? זה קל להוציא? ובעיקר - כמה זה הקצבה?

שושני1

משתמש צעיר
זה לא בעיה.
אם עבדת יותר משנה(ניראה לי) עם תלוש. והמעסיק מוציא לך מכתב פיטורין/את מצדיק את ההתפטרות שלך
אתה אמור לקבל.
הקצבה זה משהו כמו 70% מהמשכורת.
תסתכל בכל זכות.

בכיוון הנכון

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
לאו דווקא!

כגון: ...
והאם זה רק בלימודי תואר?

רק בלימודי תואר?

מה? מנסים כל חודש להסתדר ממקום אחר?
אני לא מסוגל להתנהל ככה - ובטח לא בתקופה של לימודים - שהראש צריך להיות מרוכז ללימודים...

מה? זה ברשמי? זה קל להוציא? ובעיקר - כמה זה הקצבה?
-יש המון המון משרות סטודנט במשרדים ממשלתיים שמי שלומד במקום המוכר במל"ג לתואר/הנדסאות יכול להכנס לעבוד בקלות, עם תנאים כמו של עובד מדינה.
זה בד"כ בין 96-120 שעות חודשיות-שהמעסיק מתאים לפי לו"ז הלימודים שלך.

-מלגת בוסט זה לאו דווקא בלימודי תואר- מצ"ב לינק עם הפרטים:

-לגבי ההסתדרות כל חודש: קודם כל, אפשר לנסות לחפש עבודות זמניות/חלקיות/פרוייקטים וכד' שיתאימו לשעות הלימוד. תעשה קצת "נטוורקינג" בקרב החברים והמשפחה אם יש להם רעיונות וכד' אבל בעיקר, המון אמונה!! באמת!!
ליוויתי המון אנשים במצבים כאלה, שמאד דאגו וחששו מהתקופה בלי המשכורת המוכרת, וכמעט כולם מספרים במבט לאחור שהסייעתא דשמיא שהם ראו בתקופה הזאת היא הזויה! הגיעו אליהם כספים והזדמנויות שלא חשבו לרגע.

תנסה לדבר עם כמה שיותר אנשים שעשו את זה- אתה תקבל דחיפה ואמונה.

-לגבי האבטלה- ב"ה לא הייתי מובטל אף פעם אז אין לי נסיון ספציפי, אבל בעיקרון מי שמפוטר מהעבודה זכאי במיידית לקצבת אבטלה שזה בערך 70/80% אחוז מהמשכורת שהייתה לך (תלוי בתקופת העבודה שקדמה לפיטורין)

mlpk

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
סתם ככה - לגבי פיטורין רשמיים מהעבודה - זה לא קצת על חשבון הבוס?כי א"כ - למה שהוא ירצה לפטר?

בכיוון הנכון

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
סתם ככה - לגבי פיטורין רשמיים מהעבודה - זה לא קצת על חשבון הבוס?כי א"כ - למה שהוא ירצה לפטר?
אין לו שום הבדל אם זה פיטורין או התפטרות (אם הוא שילם הכל תמיד בצורה חוקית כמובן)

בכיוון הנכון

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
ואם הוא שילם כל פעם מעמותה אחרת?
או שפעם ב: היה חסר תלוש חוקי?
אני לא יכנס לפרטים שכאלה, כי זה לא יגמר...

הכי פשוט: יש לך קשר טוב איתו? שב, דבר איתו, תסביר לו יפה מה שהסברת לנו כאן יפה..
ותגיד לו שמכתב פיטורין ממנו יכול לסדר אותך בשנה הקרובה עם קצבה.

איזדרכת

משתמש פעיל
יש הלוואות לסטודנטים שמתחילים לפרוע אחרי חצי שנה או שנה כגון בעוגן ו בבנקים עם תנאי גרייס מיוחדים

ככר השוק

משתמש מקצוען
1. אבטלה זה כ70% מהשכר, למשך כחצי שנה. בתנאי שהמעביד הפריש את מה שהוא חייב.
2. יש מסלולי לימוד שמאפשרים לעבוד תוך כדי. תלוי מה רוצים ללמוד, וזה חלק מהשיקול.
3. הלוואות של קרן שכ"ל, ללא ריבית כמעט, ללימודים אקדמיים
4. כדאי להתיעץ עם רכז של תוכנית "זרקור" על אפשרויות הלימודים, המסלולים ומלגות אפשריות.

nc

משתמש סופר מקצוען
אני לא יכנס לפרטים שכאלה, כי זה לא יגמר...

הכי פשוט: יש לך קשר טוב איתו? שב, דבר איתו, תסביר לו יפה מה שהסברת לנו כאן יפה..
ממש לא.
למה שמעסיק ישר והגון יתן מכתב פיטורין וישלם פיצויים לעובד שמתפטר מיוזמתו?
הוא לא מחויב ע"פ חוק
אין לו שום הבדל אם זה פיטורין או התפטרות (אם הוא שילם הכל תמיד בצורה חוקית כמובן)
לא נכון
אבטלה לא ניתנת לשנה אף פעם. זו הטבלה של בט"ל.
1677157586563.png

כמו כן הם יכולים להציע לך מקומות עבודה, ואם אתה מחליט לא ללכת אליהם, הזכאות נשללת ממך.

אם תכתוב מה אתה רוצה ללמוד, אולי יהיו כאלה שיוכלו להציע מוסדות לימוד נוחים עם פריסת לימודים שמאפשרת עבודה סטודנט, מלגות ספיציפיות, אולי אפילו קורסים מסובסדים.

פנסאית

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
יש היום המון לימודי ערב, לימודים דמתארכים לשנה יותר ודורשים פחות ימים בשבוע ואפשר לשלב עבודה.
שווה לבדוק את האופצייה

דאון

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
אם אתה הולך ללימודים אתה לא מקבל אבטלה

mlpk

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
שמכתב פיטורין ממנו יכול לסדר אותך בשנה הקרובה עם קצבה
שוב - אני רוצה להבין אם זה קשור לאבטלה - כי בביטוח לאומי אמרו לי שאבטלה זה רק ל - כמה חודשים,
או שהתכוונת שהפיטורין שהבוס כאילו מפטר אותך - מביא יותר כסף - חוץ מהאבטלה, (ואולי זה בכלל פוגע באבטלה???)

@דאון לפי מה שאתה כותב - אז כל מה שהציעו פה לא רלוונטי?

הקה

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
יש עבודות לסטודנטים, בד"כ השכר נמוך יחסית, אך זה + מלגת קיום אמור להיות בסדר

mlpk

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
אם תכתוב מה אתה רוצה ללמוד, אולי יהיו כאלה שיוכלו להציע מוסדות לימוד נוחים עם פריסת לימודים שמאפשרת עבודה סטודנט, מלגות ספיציפיות, אולי אפילו קורסים מסובסדים.

יש היום המון לימודי ערב, לימודים דמתארכים לשנה יותר ודורשים פחות ימים בשבוע ואפשר לשלב עבודה.
שווה לבדוק את האופצייה
העניין הוא שיש לי כבר כיוון על משהו מסוים שאני הולך על זה...

mlpk

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוא נשאל אחרת - אם אני מזוהה ברשויות כסטטוס "לומד/סטודנט",

אז חוץ מהמלגת קיום של 2000 ש"ח - אין עוד שום גוף רשמי שנותן מילגות ו/או זכויות וכדו'???

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  10  פעמים

לוח מודעות

למעלה