ילדה שמסרבת שאטפל לה בכינים.

רוח סערה

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
נכתב ע"י yaeli;1785420:
אגב, בנוסף אני חייבת להביע השתוממות על הדרך שבה את נוקטת, כשאת חושבת ששבועיים בהם הילדה שלך מסתובבת כשראשה שורץ כינים, הם לכאורה, איפוק והישג מצידך שחבל לך 'לשבור', כדברייך.

האם את חושבת שכשאת נותנת לה לשאת את גן החיות על ראשה בקרב בני המשפחה הקרובה והמורחבת (ועוד בתקופת החגים...) את עושה דבר חיובי?
אני רוצה לספר לך שבארצות הברית, למשל, ילד שנמצא נגוע בכינים, מורחק מבית הספר למספר ימים ולא חוזר בלי ביקורת.

אולי זה לא מנומס להגיד, אבל הבת שלך לא יכולה לחזור ללימודים לפני שהראש שלה נקי, ואם זה מחייב אותך כאמא, לתת לה עונש להשאר בבית, אז זה הדבר שנכון בעיניי לעשות. כמובן בלי מתח וגערות. פשוט להשאיר אותה בבית ולהרחיק אותה מחברות. אולי כך היא תשתכנע שלטייל עם כינים זה בלתי אפשרי.

מה את היית עושה (בהנחה שיש לך ילדה בגיל הזה ומעלה בלבד.)?
תני עצה מעשית, את בטח מבינה שלא נהניתי לתת לה "עונש" דוחה שכזה....
אגב, גם נאלצתי להסיר מראשם של שאר ילדיי כינים בשבועיים האחרונים, לא יכולתי להרחיק אותה מהם. אבל חשבתי שהלקח שהיא תלמד שווה הכל, אך נראה שלא ואצטרך להישבר היום ולעשות לה טיפול קל ומהיר עם תכשיר (ו"יקר"). וכן, אני קוראת לזה להישבר, כי לפי השיטות החינוכיות שהכרתי עד כה - דרך הפעולה הזו הייתה יכולה להיות הצלחה גדולה.

tamar

משתמש מקצוען
אני לא מבינה למה טיפול בתכשיר נקרא להישבר?
הטיפול מהיר ולא מסוכן
חוסך את הסירוק המעצבן ומבחינת המחיר יש אותו גם במחיר לא גבוה (לא במותג המוביל)
אני משתמשת בו קבוע כשאני מגלה פולשים לא רצויים.

לא עדיף לשמור את הכוחות לנושאים עקרוניים יותר?

דסי

משתמש מקצוען
D I G I T A L
בעצם נתת לה בחירה, בין לסבול מהכינים, לבין לסבול מהסירוק.
כנראה שכאב וסבל הסירוק גדול יותר בשבילה.
נסי לרגע להבין אותה. (יש ילדות שהתרגלו לגרוד, הן כמעט כבר לא חשות בזה, סרוק כואב להן הרבה יותר)

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
1. חצי שעה זה יחסית מעט בשביל לסרק ילדה ברמה מושלמת. אצלי זה לוקח לפעמים הרבה יותר זמן.
2. לפני שלושה שבועות סירקתי בעמל ילדה חמודה אחת שנדבקה מחברותיה שוב ושוב, ורטנתי על כל 'האמהות העצלניות שמכינות מטעמים לחגים במקום לנקות את ראשי בנותיהן, ובגללן אני עכשו מנקה את הראש של הבת שלי במקום להכין מטעמים לחגים'.
אז טוב שכתבת, כך הייתה לי הזדמנות להבין שלא תמיד זה בגלל הזנחה של האמא.
3. סיפורי עלילה ארוכים ומשתרכים. לי יש את סיפור 'המכשפה בעלת המסרק הסמיך', סיפור קסום על יער, ילדות, אגדות, וארון סודי ובו אלפי מסרקים סמיכים מכל הסוגים והצבעים, ועוד כהנה וכהנה. בכל פעם הסיפור התפתח לכיוונים נוספים, ובנות הגיל הרך השתתפו בו בפועל - הן היו הילדה שמסרקים לה עכשו את הראש. אגדה נוספת היא על הכינה הזקנה שושנה, שהיא סבתא רבא של כל החמולה. נולדים לה צאצאים וצאצאיות בהתאמה, וגם כאן הסירוק הוא חלק מהסיפור - המסרק הוא מחרשת ברזל מפחידה שמתרוצצת על פני החצר השלווה של הסבתא שושנה, וברקע משולבות הדרכותיה של סבתא שושנה לנכדיה בדבר אפשרויות ההתחמקות מהמסרק. בנינו גם מוסדות לימוד מפוארים לכינים, ואנחנו מדי פעם חורשים את הגן שלהם/בית הספר שלהם/ הבית שלהם. אחרי שתופסים את הסבתא הזקנה, שולחים אותה לחיים חדשים בחור של האמבטיה, ואחר כך עושים לה איחוד משפחות עם כל הנכדים, שמאד שמחים ללכת לחור ולהפגש שוב עם סבתא הנחמדה.
אבל זה באמת יותר לגיל הרך - 2-8.
4. לגיל היותר מבוגר זה יכול ללכת עם שיחה נעימה. (אחרי כמויות של מרכך שנשארות על הראש רבע שעה לפני ששוטפים אותן, פלוס ספריי סרקל). חצי שעה שבה האמא והילדה מדברות, כמו שהציעו כבר לפני. רק שתיהן, בחדר סגור, עם כל תשומת הלב לילדה.
ואם שאלת: איך מכריחים אותן לעשות דבר שהן לא רוצות? אז זו חלק מהתשובה: קודם כל, מנסים להקל עליהן במה שאפשר.
5. אני מנסה לכתוב בעדינות ובזהירות, אבל יש מושג של סנקציות הוריות. מי שלא שומע בקול אבא ואמא, לא יכול ללכת לסבתא/לטיול/לקנות חבל או מדבקות/לקבל גלידה.

מלפפון

משתמש סופר מקצוען
אני מבינה את הבת שלך. זה משעמם לשבת חצי שעה ולסבול משיכות בשיער..
עצה מעשית:
ילדה שאני מסרקת, משחקת בינתיים במחשב.
אני אומרת להן שכדאי לצאת מהר מהאמבטיה כדי לשחק במחשב, והן מרוכזות במשחק וכך פחות כואב ומתיש.
וכשנמאס להן אני אומרת: עוד 20 נקיים.. ואנחנו סופרות ביחד 20 ואז אני מפסיקה.
אני אומרת להן שאין לי עצבים לסרק אותן כי זה מעייף אותי, אבל אין לי ברירה אז אני עושה את זה.
וכך כולנו באותה סירה.
מה גם שאני אומרת שעדיף לסרק עכשיו יומיים כדי למגר את הכינים, אחרת עוד יומיים תוולדנה כינים נוספות והסירוק יארך עוד יותר.
אם את לא רוצה לתת מחשב, תני לה בינתיים תעסוקה מהנה אחרת בזמן הסירוק. או ספר מעניין, או שיחה בטלפון עם סבתא/חברה. משהו שיסיח את דעתה מהסירוק המתיש ויתגמל אותה בד בבד.

נוי

משתמש סופר מקצוען
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
אם את רוצה עוד איומים לרשימת האיומים המפחידים:
1)הודיעי לה שתקצצי את השערות וחסל.
2)כשאחד הבנים שלי נדבק בכינים באחת הפעמים הבודדות בחייו.(יש לו שער דק ובהיר ובד"כ תופסים את הפילה הגדולה מיד בשניה של ההדבקות) הוא עשה מהומות וסרב להסתרק. תפסתי אותו וסיפרתי לו באריכות רבה מעשה שהיה, ותוך כדי סרקתי בעדינות רבה עד לניקיון מלא: בחורה אחת נורא מסכנה שאין לה אבא ואימא, והיא בעצמה לא כל כך בריאה(בנפשה) וחוסה בהוסטל, סרבה להתקלח ולהסתרק תקופה ארוכה.
בשלב מסוים קבל העור שלה גוון מוזר וצהבהב. לקחו אותה לרופא, הרופא הריץ לבית חולים בטענה שהיא נראית עם מחסור חמור בברזל.
בבית החולים גילו את המקור לבעיה.:הראש המתולתל שלה הרוחש שלה בלי סנטימטר פנוי וחגיגה גדולה של מיליוני כינים (לא ספרו...) מוצצות דם.
מה עשו?
באו שתי אחיות רחמניות, תפסו אותה, הכניסו אותה למקלחת גזזו את ראשה ורחצו אותה. סוף הסיפור.
סיפרתי לילד כמעט בלי צנזורה, האופי שלו לא חרדתי שהוא ילחץ מכל גרוד שמא הוא הולך למות.

יתכן שהסיפור האמתי הזה יתאים לג'ינג'ית החמודה שלך, מי יודע?
אגב, בהתחשב בעובדה שהכינים שלה ג'ינג'יות, בכיתה מיד ידעו להצביע על המדביקה.

bracha

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
נכתב ע"י רוח סערה;1785486:
סוף סוף מישהי מבינה אותי.
אז לכל היועצות למיניהן:
לא כתבתי שאלה כה רחבה וארוכה כדי להתייעץ איזה תכשיר בשוק הכי מומלץ, אני מכירה כבר תכשירים נהדרים וכבר נכתבו אשכולות בנושא.
העליתי את הסאגה הזו כדי לברר רעיונית מה נכון לעשות בסיטואציה הנוכחית.
ילדה בת 9 כבר אי אפשר להכריח באיומים ולא בכוח הזרוע (אני עכ"פ).
מילדה בוגרת וחכמה בת 9 אני מצפה להבין דבר מתוך דבר,
לילדה בת 9 אני לא יכולה לתת שוחד כדי שתעזור לעצמה.
הסיבה שפניתי להתייעץ היא שאיני חושבת שנכון לעשות מבצע "משכנע" על דבר שבתי יכולה להבין את משמעויותיו בקלות בעצמה.
במקרה הזה אלו הכינים, במקרים אחרים זה בהחלט יכול להיות מקלחת או צחצוח שיניים שאינו מתבצע עד שיוצאת הנשמה.
ילדים קטנים אני פשוט תופסת ומכניסה למקלחת. אך זוהי בתי הבכורה והשאלה, אם נחדד היא בעצם:
איך מכריחים ילדים גדולים לעשות דברים בסיסיים שהם מסרבים לעשות בעצמם? הסברים לא עוזרים, צעקות וכוח- אני לא רוצה, זה עלול להשפיל ולבייש. מבצע נושא פרסים? זה לא לרמה...
אני בהחלט הודעתי לה שהיא לא הולכת מחר לכיתה.
ככל הנראה אקנה לה תכשיר ואטפל לה איתו, אבל- זו שיטה? היא תלמד להשאיר שבועיים כינים, לא להתאמץ להיבדק, ובסוף הוקוס פוקוס, צ'יק צק- ואין כינה. רק אמא נשארה עם חור בכיס וחור רציני בחינוך....

דבר ראשון, לא כדאי לזלזל באף תגובה, גם אם לא ענו בדיוק על השאלה.
דבר שני, אני לא חושבת שיש פה ענין חינוכי בכלל, הילדה צריכה להיות נקיה, זה לא כמו אמבטיה, אמבטיה זה לא כואב, להוציא כינים זה כן כואב, ואם שום סיבה שהילדה תסבול כי התכשיר עולה יקר. לכן נתנו לך פה רעיונות לתכשירים.

לדעתי זה כמו תרופה, אין שום סיכוי שתתני לילדה שלך להסתובב עם דלקת גרון כי היא לא מוכנה לשתות מוקסיפן. ואין שום סיכוי שלא תקני לה מוקסיפן כי הוא יקר, נכון?
גם כאן אותו דבר.
ובשני המקרים יש לך את המטרה הסופית שהיא המתת החיידקים/ הכינים.

ירוק מנטה

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
נכתב ע"י מליון דולר;1785352:
אם את רוצה יש בירושלים אצל רינה פארם כדורים הומואיפתיים
ששמים מתחת ללשון, גורם שהכינים לא יבואו שוב כל עוד לוקחים
את הכדורים (טבעיים) תבררי על זה, אני שמעתי על מישהי שזה עשה לה פלאים!
תבטיחי לילדה שתנקי לה פעם אחת ואח"כ תיקח את הכדורים, וזהו! בהצלחה.

אני יכולה להגיד לך מנסיון אישי!!
פשוט פלאים!

מימי זו

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י רותי קפלר;1785546:
1. חצי שעה זה יחסית מעט בשביל לסרק ילדה ברמה מושלמת. אצלי זה לוקח לפעמים הרבה יותר זמן.
2. לפני שלושה שבועות סירקתי בעמל ילדה חמודה אחת שנדבקה מחברותיה שוב ושוב, ורטנתי על כל 'האמהות העצלניות שמכינות מטעמים לחגים במקום לנקות את ראשי בנותיהן, ובגללן אני עכשו מנקה את הראש של הבת שלי במקום להכין מטעמים לחגים'.
אז טוב שכתבת, כך הייתה לי הזדמנות להבין שלא תמיד זה בגלל הזנחה של האמא.
3. סיפורי עלילה ארוכים ומשתרכים. לי יש את סיפור 'המכשפה בעלת המסרק הסמיך', סיפור קסום על יער, ילדות, אגדות, וארון סודי ובו אלפי מסרקים סמיכים מכל הסוגים והצבעים, ועוד כהנה וכהנה. בכל פעם הסיפור התפתח לכיוונים נוספים, ובנות הגיל הרך השתתפו בו בפועל - הן היו הילדה שמסרקים לה עכשו את הראש. אגדה נוספת היא על הכינה הזקנה שושנה, שהיא סבתא רבא של כל החמולה. נולדים לה צאצאים וצאצאיות בהתאמה, וגם כאן הסירוק הוא חלק מהסיפור - המסרק הוא מחרשת ברזל מפחידה שמתרוצצת על פני החצר השלווה של הסבתא שושנה, וברקע משולבות הדרכותיה של סבתא שושנה לנכדיה בדבר אפשרויות ההתחמקות מהמסרק. בנינו גם מוסדות לימוד מפוארים לכינים, ואנחנו מדי פעם חורשים את הגן שלהם/בית הספר שלהם/ הבית שלהם. אחרי שתופסים את הסבתא הזקנה, שולחים אותה לחיים חדשים בחור של האמבטיה, ואחר כך עושים לה איחוד משפחות עם כל הנכדים, שמאד שמחים ללכת לחור ולהפגש שוב עם סבתא הנחמדה.
אבל זה באמת יותר לגיל הרך - 2-8.
4. לגיל היותר מבוגר זה יכול ללכת עם שיחה נעימה. (אחרי כמויות של מרכך שנשארות על הראש רבע שעה לפני ששוטפים אותן, פלוס ספריי סרקל). חצי שעה שבה האמא והילדה מדברות, כמו שהציעו כבר לפני. רק שתיהן, בחדר סגור, עם כל תשומת הלב לילדה.
ואם שאלת: איך מכריחים אותן לעשות דבר שהן לא רוצות? אז זו חלק מהתשובה: קודם כל, מנסים להקל עליהן במה שאפשר.
5. אני מנסה לכתוב בעדינות ובזהירות, אבל יש מושג של סנקציות הוריות. מי שלא שומע בקול אבא ואמא, לא יכול ללכת לסבתא/לטיול/לקנות חבל או מדבקות/לקבל גלידה.

חחח רותי, העלית לי טעם מתוק של סיפור בלתי נגמר בשם "עלילות השפן והשטריימל." (קרדיט לאחותי הגדולה, המסרקת הנאמנה.)
מספר פרקיו כמספר הפעמים בהן הופיעו כינים על ראשי ועל ראשיהן של אחיותיי הקטנות.
והמחילות, שודדי הים, הביצות, קיני העורבים ועוד ועוד, אותם פגש השפן בדרכו לחפש את השטריימל- היו כמספר הסירוקים הנדרשים כדי למגר את הכינמת.
נראה לי שהייתי גדולה יותר מהגיל הרך שאת מציינת כקהל יעד, אבל אהבתי לרקום ביחד עם אחותי את העלילה הסבוכה ולגחך על דמיונה ההזוי.

yaeli

משתמש צעיר
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
נכתב ע"י רוח סערה;1785500:
מה את היית עושה (בהנחה שיש לך ילדה בגיל הזה ומעלה בלבד.)?
תני עצה מעשית, את בטח מבינה שלא נהניתי לתת לה "עונש" דוחה שכזה....
אגב, גם נאלצתי להסיר מראשם של שאר ילדיי כינים בשבועיים האחרונים, לא יכולתי להרחיק אותה מהם. אבל חשבתי שהלקח שהיא תלמד שווה הכל, אך נראה שלא ואצטרך להישבר היום ולעשות לה טיפול קל ומהיר עם תכשיר (ו"יקר"). וכן, אני קוראת לזה להישבר, כי לפי השיטות החינוכיות שהכרתי עד כה - דרך הפעולה הזו הייתה יכולה להיות הצלחה גדולה.

כמובן שלא הייתי מתיימרת לתת לך עצה אלא אם כן ביקשת אותה במפורש, ולולא הייתה לי עצמי ילדה בגיל הזה ומעלה - ואכן טיפלתי בילדה עם שיער ארוך, בלונדיני ומלא, שהבדיקה שלו היתה ממש לא פשוטה.
ואוסיף גם שמעולם לא השתמשתי בתכשירים, פשוט הוצאתי (או בעברית תקנית 'פליתי') את הביצים והכינים אחת אחת.

בכל אופן, אני באמת מייעצת לך שלא להבהל גם מצעדים יותר מחמירים כלפי הבת, לא מדובר כאן במאבקים, העלבות, השפלות וכדו'. זה לא 'סתם' עונש, אלא סנקציה פשוטה שיש מאחוריה הגיון: לא יוצאים מהבית עם ראש נגוע, זה הכל.

העצה השניה שלי, אחרי שהראש נקי כמובן, היתה לקיים בדיקות קבועות ורגועות ללא אווירת מתח. כמו שכתבתי וכמו שכתבו אחרות, בליווי סיפור, סרט או משחק.

sara100

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מזדהה איתך.
גם עם הבת שלי בת 10. זה סיוט-והיא מחביאה ממני, כל יום שאני מסרקת אותה אני מציצה... ורואה מה המצב.
בזמן הבדיקה אנחנו משחקות ארף עיר, חרוזים ניגודים, אישיות, או כל משחק אחר או שהיא קוראת ספר.

גרנולה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
אני לא מבינה למה את חושבת שמבצע עם פרסים - זה לא לרמה שלה?!
אמנם היא בת 9 ומתקרבת לגיל ההתבגרות, אבל השיטה הזו - של "שיטת הגזר" - כלומר מבצע עם פרסים, היא בהחלט שיטה מקובלת ושימושית גם אצל מבוגרים במבחר תחומים!!!
אין פה שום קשר לרמה של הילדה. אם זה מה שיעזור לה, למה לא?
אלפי בני אנוש יצאו ממצבים דומים בזכות זה - אחרי הכל כולנו בני אדם.

ועוד משהו - לא בטוח שילדה בגיל הזה אמורה להבין לגמרי את מה שאת רוצה שהיא תבין.

זוהי דעתי בכל אופן. המון הצלחות!!

רוח סערה

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
נכתב ע"י tamar;1785519:
אני לא מבינה למה טיפול בתכשיר נקרא להישבר?
הטיפול מהיר ולא מסוכן
חוסך את הסירוק המעצבן ומבחינת המחיר יש אותו גם במחיר לא גבוה (לא במותג המוביל)
אני משתמשת בו קבוע כשאני מגלה פולשים לא רצויים.

לא עדיף לשמור את הכוחות לנושאים עקרוניים יותר?

וואלה, צודקת. אין מה להגיד!!!
איפה היית לפני שבועיים????
אני רצה לבית מרקחת....
יש גם נושאים עקרוניים יותר, אבל זה לאשכול הבא!

סטודיו פלאש

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עריכה והפקת סרטים
לי יש בנות קטנות, אז העצה שלי לגיל הקטן יותר
אני יושבת על כסא, מושיבה אותה עלי בתנוחה מחובקת, ושתינו ביחד בהיכון מתי תגיע הכינה המעצבנת
אולי זה דוקא זמן לתת להם יחס ואהבה

רוח סערה

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
נשים יקרות!!!
אלו עצות נפלאות!!!
ראשית, התרגשתי לקרוא כמה אתן סבלניות, יושבות עם בנותיכן בנחת ומנעימות את זמנן. אאמץ את זה אי"ה, ובתקופות שאני חושדת שהיא "נגועה" אשלח אותה למקלחת לפני שהבלגן של הערב (המלווה בחוסר סבלנות משווע) מתחיל, וכך אוכל לתת לה גם זמן איכות שהיא מאוד זקוקה לו.
ובאמת, לפעמים אימא נכנסת למן קבעון מחשבתי, ולא מסוגלת לחשוב מילימטר חוצה לו. ולכך הפורום הזה נוצר, אני שמחה שהעליתי פה את הנושא, אני מרגישה מלאה בשלל עצות שאני בטוחה שיפתרו את הפלונטר (ואת הקשרים:D).
אגב, הכינים שלה לא ג'ינג'יות בכלל, והיא ג'ינג'ית לחלוטין!!!
תודה.

yaeli

משתמש צעיר
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
נו, ככה זה שיש ילדה עם אופי ג'ינג'י ואמא שהיא רוח סערה...:D
(בהומור, כן?)
בכל אופן שיהיה בהצלחה רבה;)

efrat1

משתמש סופר מקצוען
כשאחד הבנים שלי נדבק בכינים באחת הפעמים הבודדות בחייו.(יש לו שער דק ובהיר ובד"כ תופסים את הפילה הגדולה מיד בשניה של ההדבקות) הוא עשה מהומות וסרב להסתרק. תפסתי אותו וסיפרתי לו באריכות רבה מעשה שהיה, ותוך כדי סרקתי בעדינות רבה עד לניקיון מלא: בחורה אחת נורא מסכנה שאין לה אבא ואימא, והיא בעצמה לא כל כך בריאה(בנפשה) וחוסה בהוסטל, סרבה להתקלח ולהסתרק תקופה ארוכה.
בשלב מסוים קבל העור שלה גוון מוזר וצהבהב. לקחו אותה לרופא, הרופא הריץ לבית חולים בטענה שהיא נראית עם מחסור חמור בברזל.
בבית החולים גילו את המקור לבעיה.:הראש המתולתל שלה הרוחש שלה בלי סנטימטר פנוי וחגיגה גדולה של מיליוני כינים (לא ספרו...) מוצצות דם.
מה עשו?
באו שתי אחיות רחמניות, תפסו אותה, הכניסו אותה למקלחת גזזו את ראשה ורחצו אותה. סוף הסיפור.
סיפרתי לילד כמעט בלי צנזורה, האופי שלו לא חרדתי שהוא ילחץ מכל גרוד שמא הוא הולך למות.

חחח:D
אצלנו הסיפור העלילתי נסוב על "גרדת" שסרבה להתרחץ ולחפוף את ראשה, והיתה מתגרדת בכל גובה,
וכאן העלילה מתפתחת כל פעם לכיוון אחר:)
פעם גרדת מנסה להסיר את הבגדים, והם נדבקים לגופה :)
פעם היא באה לחתונה ורואה איך כל האנשים נמלטים לקצה השני של האולם. :)
וד"ש לנוי- פעם גרדת בוכה שכל ראשה מלא פצעים ולאמא לא נותרה ברירה אלא לעשות לה קרחת :eek:, ...
בכל פעם נפלאותיה של גרדת גורמים לילדים להסתרק/ להתרחץ,...

דורין

משתמש חדש
לי מנסיון, בהתלחה הייתי בודקת כל יום, והיא הייתה נדבקת הרבה.
חברה המליצה לי על חומר שנקרא ״כי-מט״ של חברת פיור אויל, זה תרסיס טבעי
אני קונה בבית מרקחת פרטי אבל ראיתי אותו השבוע גם בסופר פארם, אריזה של 60 מ״ל ב60 ש״ח. אני מרססת לה כל בוקר לפני שהיא הולכת לבי״ס מאחרי האוזנים ובקודקוד הראש מאחורה. והיא לא נדבקת בכלל, אני בודקת פעם ושבוע.
לפעמים אני מוצאת 1 אבל גם זה בקושי.
וזה ככה כבר יותר מחצי שנה. מומלץ בחום.

כוכב103

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
עימוד ספרים
קודם כל - תדעי שלא כל אחת מרגישה את הגרוד באותה עצמה. יש שזה מציק להם מאוד ויש שלא.
אצלי יש כאלו שמיד עם הופעת הפולשת הראשונה מיד מתלוננות ויש אחת שלא מרגישה בכלל שיש לה כינים.
אז קודם כל - אל תאשימי אותה שהיא מעלימה ומסתירה ממך, יתכן שהיא לא מודעת למה שקורה לה בראש, וגם אם היא לא ממהרת לעדכן אותך, כל התקשורת וההתעסקות הזאת מי אמר למי ולמה ומתי נראית לי מיותרת ולא תורמת להרגשת האחווה והפתיחות שאמורה להיות בין אם וביתה...

דבר שני- יש דברים שצריך להפנים.
עם כינים לא מסתובבים ולא משנה מה הסיבה. זה לא ענין של התחשבות או ענין חברתי או ענין של גישה. זהו זיהום סביבתי שלא יכול לבוא בקהל, כלומר, אם נתגלה שהילדה נגועה בכינים כל התכניות לצאת מהבית מבוטלות עד לטיפול יעיל ומהיר בענין. זה אפילו לא עונש ולא סנקציה. זו תוצאה פשוטה של מצב ראשה. בדיוק כמו שכתבו לפני - שאם היה עולה לה החום היא לא היתה משתתפת בטיול או שבני הבית כולם היו צריכים לוותר עליו מתוך התחשבות ברגשותיה, בדיוק כך היא אמורה להרגיש כשראשה נגוע.

ומנסיוני- אני יכולה לומר שאם גילית שאחד הילדים נדבק בכנמת וגם אם זה חצי שעה לפני הדלקת נרות ולא סיימתי את מטלותי - ברור לכל בני הבית שכרגע זה הדבר הכי דחוף לסיים וכולם נרתמים כדי שאוכל להתפנות לזה, כי ברור לכולם שכך לא ממשיכים. בלי האשמות ובלי תירוצים.
וכן - הם משתדלים ליידע אותי בזמנים הגיוניים וכשיש להם חשד ולא שהכל שורץ.
בהצלחה רבה!
וכל המחלה אשר שמתי במצרים לא אשים עליך...

שירי12

משתמש סופר מקצוען
את יכולה לתת לה שוקולד צ'יפס על כל כינה.
קצת יותר חסכונית משקל לכינה :)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק ו

א לַמְנַצֵּחַ בִּנְגִינוֹת עַל הַשְּׁמִינִית מִזְמוֹר לְדָוִד:ב יְהוָה אַל בְּאַפְּךָ תוֹכִיחֵנִי וְאַל בַּחֲמָתְךָ תְיַסְּרֵנִי:ג חָנֵּנִי יְהוָה כִּי אֻמְלַל אָנִי רְפָאֵנִי יְהוָה כִּי נִבְהֲלוּ עֲצָמָי:ד וְנַפְשִׁי נִבְהֲלָה מְאֹד (ואת) וְאַתָּה יְהוָה עַד מָתָי:ה שׁוּבָה יְהוָה חַלְּצָה נַפְשִׁי הוֹשִׁיעֵנִי לְמַעַן חַסְדֶּךָ:ו כִּי אֵין בַּמָּוֶת זִכְרֶךָ בִּשְׁאוֹל מִי יוֹדֶה לָּךְ:ז יָגַעְתִּי בְּאַנְחָתִי אַשְׂחֶה בְכָל לַיְלָה מִטָּתִי בְּדִמְעָתִי עַרְשִׂי אַמְסֶה:ח עָשְׁשָׁה מִכַּעַס עֵינִי עָתְקָה בְּכָל צוֹרְרָי:ט סוּרוּ מִמֶּנִּי כָּל פֹּעֲלֵי אָוֶן כִּי שָׁמַע יְהוָה קוֹל בִּכְיִי:י שָׁמַע יְהוָה תְּחִנָּתִי יְהוָה תְּפִלָּתִי יִקָּח:יא יֵבֹשׁוּ וְיִבָּהֲלוּ מְאֹד כָּל אֹיְבָי יָשֻׁבוּ יֵבֹשׁוּ רָגַע:
נקרא  32  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה