דרוש מתכון ילדה שלא אוהבת כמעט כלום- צריכה רעיונות

המליונרית

משתמש מקצוען
זה בסדר שכולם אצלה אוכלים והוא לא
יש ילדים שלוקח להם זמן המעבר למוצקים
אם הוא אוכל מטרנה את יכולה להיות רגועה.

כשלא תהיי בלחץ זה ייתן לו יותר מרחב התנסות, תקחי כרגע את האוכל בקטע של משחק וכיף,
תושיבי אותו ליד השולחן כשאתם אוכלים, תני לו לשחק עם מאכלים שונים
מידי פעם תציעי לו ממש לפה (אוירונים, קולות של חיות וכו')
בימים חמים כשאת הולכת לגינה, תקחי קופסא עם קצת אוכל ותנסי להביא לו (רוצה יופי, לא רוצה לא צריך) שיפוד עם פירות או שקית עם קרקרים
תודה גדולה
את מרגיעה אותי

אורחת 10

משתמש מקצוען
הבת שלי בדיוק כזאת.
וברור לי שזה קושי תחושתי.
מאז שהיתה תינוקת, היו מרקמים שהיו גורמים לה להקיא.
יש מרקמים שפשוט לא עוברים!
וב"ה באמת עם הגיל נהיה קצת יותר טוב והיא מעזה מדי פעם לנסות עוד דברים.
לי הכי קשה, עם דברים שהיתה אוכלת ופתאום מפסיקה לאכול.
ואין מה לנסות להכריח או לשכנע, זה פשוט לא עוזר!

שרה שפרט

משתמש רשום
יש עוד תחום שכדאי לנסות והוא - מרקם האוכל.
יש ילדים שבגלל בעיות תחושה הם לא אוהבים או סולדים ממרקם מסויים של אוכל, ואותו אוכל במרקם אחר יתקבל בברכה. זה לא עובד בשום הגיון, רק ענין של ניסוי וטעיה.
יש לנו ילד שלא הסכים לאכול כלום, ודוקא מרקמים קשים ופריכים הוא כן מתלהב, גילינו את זה במקרה כמובן (מנגד צריך יותר זהירות מחנק חלילה).
מנסיון, יש גם ילדים שהפגישה של הכפית או של לחות האוכל עם השפתיים מציק להם מאד, תנסו לתת להם להכניס לבד את האוכל לפה (כן, עם האצבעות... אסתטיקה נלמד אותו אחר כך...) תתפלאו לראות שברגע שהשפתיים נשארים מחוץ לתמונה, הם מסתערים על האוכל...

שרה שפרט

משתמש רשום
אם הילדה אכלה כרגיל והפסיקה פתאום, יתכן שזה פטריה בפה, (הלשון קצת לבן? זהו זה). זה קורה בדר"כ מפיטמה של בקובוק שלא מקפידים על הסטריליות שלו. או שמלקקים צעצועים שהחברות שלהם ליקקו קודם לכן...

מה יש

משתמש מקצוען
ואחר כך תלמדו אותו מוגנות ולהקשיב לגוף שלו ומה זה כבוד אישי ולכבד אחרים. אחרי שככה דורסים את הכבוד והאמירה שלו.
בדיוק זה.
ילדים הרבה פעמים פחות רעבים ממה שההורים שלהם חושבים.
ואני רואה הרבה פעמים שדווקא כשאני מתיאשת ומרפה מהאוכל- קורים ניסים קטנים.
בתור ילדה זוכרת את הקושי שמכריחים אותי לאכול משהו, 'רק תטעמי'- וואו אתם יודעים מה זה לטעום משהו שהמראה שלו מעלה בך קבס??

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכז

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לִשְׁלֹמֹה אִם יְהוָה לֹא יִבְנֶה בַיִת שָׁוְא עָמְלוּ בוֹנָיו בּוֹ אִם יְהוָה לֹא יִשְׁמָר עִיר שָׁוְא שָׁקַד שׁוֹמֵר:ב שָׁוְא לָכֶם מַשְׁכִּימֵי קוּם מְאַחֲרֵי שֶׁבֶת אֹכְלֵי לֶחֶם הָעֲצָבִים כֵּן יִתֵּן לִידִידוֹ שֵׁנָא:ג הִנֵּה נַחֲלַת יְהוָה בָּנִים שָׂכָר פְּרִי הַבָּטֶן:ד כְּחִצִּים בְּיַד גִּבּוֹר כֵּן בְּנֵי הַנְּעוּרִים:ה אַשְׁרֵי הַגֶּבֶר אֲשֶׁר מִלֵּא אֶת אַשְׁפָּתוֹ מֵהֶם לֹא יֵבֹשׁוּ כִּי יְדַבְּרוּ אֶת אוֹיְבִים בַּשָּׁעַר:
נקרא  13  פעמים

אתגר AI

אחרי החגים • אתגר 13

לוח מודעות

למעלה