דרוש מידע ייעוץ מס, כדאי ללמוד?

חני כהן :)

משתמש מקצוען
אצלינו הבנות החכמות למדו ייעוץ מס. אז מן הסתם זה מקצוע שדורש ראש חזק.
וכמובן השקעה!!

בהצלחה!!!!

דאבל

משתמש מקצוען
אצלינו הבנות החכמות למדו ייעוץ מס. אז מן הסתם זה מקצוע שדורש ראש חזק.
וכמובן השקעה!!
יותר מראש חזק זה דורש זכרון, יכולת התמדה ושקדנות
לא חובה ראש מבריק, למרות שהטובות מצליחות יותר
(מבריקות ויצירתיות שיפנו להייטק)

מימימו

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
קחי בחשבון שבראית חשבון המשכורות בהתחלה מיננימום או לי טיפה יותר והשעות מוגזמות
ותבררי עם בוגרות ממכללות איך להם היה כי יש מכללות שמקשות מבחנים בכוונה כדי שהסטודנטים יחזרו על הקורס פעם נוספת (מה שמכניס להם כסף נוסף)

ר.רוטלוי

משתמש צעיר
למדתי יעוץ מס- המבחנים בהחלט קשים ומאתגרים- בזמני טענו שלמועצת יועצי המס יש עניין שלא יעברו כ"כ הרבה את המבחנים כי השוק מלא ביועצות מס, ולכן מקשים את המבחנים יותר.
בכל אופן מי שמשקיעה יכולה לעבור בס"ד וכן אם תתעקשי תמצאי עבודה ביעוץ מס. (ולא רק הנה"ח)
בהצלחה!!

משתמש מקצוען
הלימודים מאתגרים בהחלט.
אך לא ברמה שא"א לעבור.
כלומר, נדרשת השקעה רבה ומי שמשקיעה בד"כ מצליחה.

אצלינו רק ארבע בנות עברו את המבחן האחרון בחשבונאות. מדובר בבנות חכמות ומשקיעניות. כנראה שגם למועצת יועצי המס יש אינטרס שלא כולם יעברו את המבחנים, ויכנסו לתפקיד.

בכל אופן אני מאמינה שמי שתתמיד - תצליח.
הרבה הצלחה!!!!

נ.ב.

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
1. איך השכר ביעוץ מס בהשוואה לראיית חשבון?
2. יש מקומות עבודה "משלנו"?

דבורי כץ

משתמש מקצוען
הפקות ואירועים
יש אפשרות לגשת למיסים ב' השנה במקום שנה שנייה?

מה ההיגיון ללמוד מיסים א' בשנה הראשונה ובשנה השנייה לדחוף את מיסים ב' +מיסים ג+ חשבונאות (קשה מאד כפי שהבנתי) + חשבונאות סוג 3.
למה החלוקה כל כך הזויה? (מיסים א' קשה יותר? משתווה לב' ג' חשבונאות וסוג שלוש???)

דבורי כץ

משתמש מקצוען
הפקות ואירועים
1. איך השכר ביעוץ מס בהשוואה לראיית חשבון?
2. יש מקומות עבודה "משלנו"?
השכר גבוה יותר בראיית חשבון. אבל זה תלוי. יכול להיות יעוץ מס עצמאי מצליח שמרוויח יותר מרואה חשבון.
לגבי מקומות עבודה יש מקומות שהבוס חילוני ומעסיק עובדות חרדיות... שהמשרד עצמו חרדי זה די נדיר, אולי באזור המרכז
יותר נפוץ.

משתמש מקצוען
יש אפשרות לגשת למיסים ב' השנה במקום שנה שנייה?

מה ההיגיון ללמוד מיסים א' בשנה הראשונה ובשנה השנייה לדחוף את מיסים ב' +מיסים ג+ חשבונאות (קשה מאד כפי שהבנתי) + חשבונאות סוג 3.
למה החלוקה כל כך הזויה? (מיסים א' קשה יותר? משתווה לב' ג' חשבונאות וסוג שלוש???)

לגבי סוג 3 יש אופציה לעשות בשנה הראשונה
לגבי השאר באמת לא יודעת
בהצלחה!

טל ומטר

משתמש פעיל
קראתי את כל האשכול ועדיין לא מספיק הבנתי עד כמה שווה להשקיע בראיית חשבון למול יעוץ מס.
מבחינת הלימודים זה משמעותי מאד - 3 שנים לעומת שנתיים, וגם הבנתי שהלימודים עצמם יותר קשים.
אני אשמח לשמוע האם הפער בינהם הוא באמת כזה משמעותי מבחינת השכר וכו' או שלא שווה את ההשקעה ומספיק יעוץ מס.

דבורי כץ

משתמש מקצוען
הפקות ואירועים
לא יודעת אם אפשר לתת על זה תשובה ברורה. יכול להיות יועץ מס שמרוויח טוב יותר מרואה חשבון - השאלה היא
עד כמה אתה טוב.
אבל בכללי בראיית חשבון אמורים לדרוש יותר. כי הלימודים יותר קשים, ויש להם גם יותר סמכויות.
לגבי הלימודים: יעוץ מס - לימודים לא קלים בכלל. דורשים מאמץ והשקעה.
ראיית חשבון: קשה עד בלתי אפשרי - כמו שהבנתי.
ושוב, לגבי השכר, יש משרדים של יועצי מס שמרוויחים מעולה. בסה"כ מבחינה מעשית, יש הרבה דברים שיועץ מס יכול
לעשות.

צופנוי

משתמש מקצוען
בתור יועצת מס כבר מעל 10 שנים, רוב התשובות כאן לא מתקרבות למציאות.
רוב מי שלומדת יעוץ מס כן עובדת בזה ולא רק בהנה"ח (ואני מכירה גם רו"ח שעובדות ביעוץ מס או הנה"ח).
לימודי ראיית חשבון קשים משמעותית מלימודי יעוץ מס (שגם הם לא קלים בכלל).
השכר בראיית חשבון לא גבוה בכלל (לאלו שעובדות במשרד רו"ח. אלו רוב המשרות. מי שעובדת כשחשבת בחברה, בהחלט יכולה להרויח יותר. אבל זה רק אחרי שצוברים הרבה ניסיון, ורק חלק קטן מהמשרות בתחום).
תנסי לשאול רו"ח מה עדיף ללמוד - רובן אומרות שעדיף יעוץ מס מכיוון שהלימודים קלים יותר והמשכורת בראיית חשבון לא גבוהה יותר, וממש לא משתלמת יחסית לתכנות.
יש המון משרות ביעוץ מס. רוב יועצות המס הן שכירות וממש לא עצמאיות! (ובחברות גדולות בכלל אין צורך ביועצות מס, בניגוד למה שכתבו).

ר.רוטלוי

משתמש צעיר
אם את מרגישה שאת חזקה בתחום אז כן
ראיית חשבון בהחלט יותר קשה
גם המבחנים ביעוץ מס לא קלים- ובשנים האחרונות מקשים אותם יותר.

דבורי כץ

משתמש מקצוען
הפקות ואירועים
או הנה"ח וחשבות שכר, או ראיית חשבון.
ומי שרוצה להתקדם? ולא לקרוע את עצמה (ראיית חשבון)
מה שאני הבנתי יעוץ מס זה מקצוע מעולה למי שיש לה ראש ומעוניינת להשקיע ולהתקדם בלי להיקרע בלימודי ראיית חשבון...

תהילושש

משתמש מקצוען
סאונד והפקות אולפן
היי, אני מתלבטת בין הנדסאות ל-יעוץ מס וחשבות שכר.
למה יש יותר ביקוש?
תודה רבה.

ישראלה ישראלי

משתמש סופר מקצוען
היי, אני מתלבטת בין הנדסאות ל-יעוץ מס וחשבות שכר.
למה יש יותר ביקוש?
תודה רבה.
קודם כל זה לגמרי שתי דברים אחרים
ולא בהכרח מי שמתאימה לאחד מתאימה לשני
המצב בארץ שבעיקרון לתכנות יש יותר ביקוש
אבל למצוא את העבודה הראשונה זה מאד מאד קשה
בפועל מבחינת אחוז הבנות שמסימות את הלימודים ומסתדרות בעבודה הוא גבוה בהרבה (בשנה האחרונה בלי השוואה) ביעוץ מס

אולי מעניין אותך גם...