ייעוץ למבינים - איך ניתן לעבוד על טבלט?

s976

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
נכתב ע"י KingYes;1025218:
מניסיון.. אין דבר יותר טוב מזה בעולם !
זה פשוט עולם אחר לגמרי !!

אבל זה עוזר עם הפונקציות של וורדרפס?

KingYes

משתמש צעיר
אם אני כותב שאין משהו יותר טוב מזה, אתה צריך להבין לבד..

תמיכה מובנית ב... LESS / SASS, JS, CSS3, HTML5, PHP (ofc), Emmet, GIT (and more VC), PHPUnit.

וזה רק רשימה ששלפתי מהיד שזה מגיע מובנה.. שאני עובד איתה בשותף.
שלא לדבר על כל הקטע שהוא כבר מסדר לך את הבלוקים לבד, ואתה בקושי צריך ללחוץ על TAB-ים בשביל לסדר את זה.

KingYes

משתמש צעיר
יצא לך לעבוד עם PhpStrom שאתה אומר "אין דבר יותר טוב"?

s976

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
טוב, התחלתי להשתמש עם הדבר הזה, כמובן שעוד לא הכרתי אלא חלק קטן מהאפשרויות, אבל כבר עכשיו אני יכול להגיד שבהחלט מדובר בדבר מגניב

KingYes

משתמש צעיר
אני לא סתם אומר, ברצינות.. שנים שאני עובר בין IDE לשני.. לא היה שום פתרון ידודותי (בלשון המעטה) ל-PHP !

s976

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
נכתב ע"י KingYes;1025974:
אני לא סתם אומר, ברצינות.. שנים שאני עובר בין IDE לשני.. לא היה שום פתרון ידודותי (בלשון המעטה) ל-PHP !

ובאיזו ערכת צבעים אתה משתמש?
אני עוד לא מצאתי משהו נוח ולא מעייף את העיניים.

גרפיקנער

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
נכתב ע"י KingYes;1025710:
יצא לך לעבוד עם PhpStrom שאתה אומר "אין דבר יותר טוב"?
כן. ניסיתי לתקופה קצרה. שמע, אין לי הרבה נסיון כמוך, אבל ממבט למעלה, זה נראה יותר טוב. אני יודע גם שחלק גדול ממפתחי תבניות הפרימיום של וורדפרס עובדים עם coda.

תראה את הסרטון שלהם על התוכנה בפעולה.

(אתה משתמש ב- phpstorm. אריאל גם משתמש בזה?)

s976

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
דבר אחד מאוד לא נוח בPHPSTORM - זה שאין תמיכה בעברית, ובשורות שיש גם עברית וגם אנגלית, הדברים מתבלבלים לחלוטין.
אבל לאור המעלות הרבות, אני סולח לה על זה....

KingYes

משתמש צעיר
נכתב ע"י גרפיקנער;1026746:
(אתה משתמש ב- phpstorm. אריאל גם משתמש בזה?)

הכחתי אותו ! :)

נכתב ע"י s976;1026773:
דבר אחד מאוד לא נוח בPHPSTORM - זה שאין תמיכה בעברית, ובשורות שיש גם עברית וגם אנגלית, הדברים מתבלבלים לחלוטין.
אבל לאור המעלות הרבות, אני סולח לה על זה....

השורות דווקא מסתדרות לי בצורה מאוד נורמלית. מה שאני לא יכול להגיד על תוכנות אחרות..

ycprog

משתמש צעיר
בס"ד

רשמים מעורך phpstorm

לאחר יום עבודה עם העורך phpstorm אכן יש לו יתרונות חשובים על הרבה עורכים שעבדתי איתם לרבות עורך phpdesigner שאליו אני רגיל.. בשנים האחרונות.

יתרונות ששמתי לב אליהם בנתיים
*פיצול עמודים.
*חיפוש חכם מאוד וסימון הטקסט., כולל החלפת טקסט.
*כתיבה מקוצרת.
*זיהוי מעולה בין php html css וכו.. בקוד. כולל הבאת תפריט צף מתאים לכל שפה.
*כתיבת css ב less או sass
*אם קיים שגיאות או הערות סימון השורה ומתן הודעה קצרה על הבעיה.
*חיווי הצבע או אפילו מספר צבעים בקבצי ה css בשורה. ויכולת ללחוץ על כל צבע ולשנות אותו בקלות.
*פתיחה/סגירה דיבים פונקציות וכו..
*תפריטים צפים נוחים מצדדי העורך.

לסיכום תודה על פרסום העורך. יש מצב שאני מאמץ אותו לעבודה.

דינקיס

משתמש פעיל
D I G I T A L
לאחר כתישת מוח של כמה חודשים מיקיר, עברתי מ np++ ל phpstorm ואכן זו מכונת עבודה ששווה כל סנט.
גם אם אתם רק מפתחי FrontEnd זה יכול לעזור לכם מאוד. אנחנו מפתחים כיום פרונט באמצעות LESS אז זה עושה את העבודה הרבה יותר קלה ומהירה.

s976

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
נכתב ע"י דינקיס;1027667:
גם אם אתם רק מפתחי FrontEnd זה יכול לעזור לכם מאוד. אנחנו מפתחים כיום פרונט באמצעות LESS אז זה עושה את העבודה הרבה יותר קלה ומהירה.

בשביל זה, כנראה די ב-webstorm. חצי מחיר.

s976

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
נכתב ע"י דינקיס;1027667:

טוב, אם כבר בין כך לקחו את האשכול הזה לכיוון אחר ממה שהוא התחיל, אשאל שאלה כזו:
האם ככלל ראוי תמיד להשתמש ב-LESS (בפרויקטים חדשים) או שזה כדאי רק כשבאמת רואים שחוזרים הרבה פעמים על אותו דבר בקבצי CSS או שיש צורך בחישובים וכו'

דינקיס

משתמש פעיל
D I G I T A L
אם אתה משתמש רק בשביל פרונט - יכול להיות שאתה צודק. לא בדקתי את הגרסה הזאת.

לגבי LESS - כיון שכיום אנחנו מפתחים על בסיס פריימוורק שפיתחנו בשבילנו, והוא בין השאר מבוסס Bootstrap - חבל לא להשתמש ב LESS.

יש ב BT המון Mixing ו Variable שימושיים שחוסכים לך כתיבת CSS. במיוחד בכל מה שקשור ל CSS3 שבד"כ זה רק משתנים שחוזרים על עצמם עם התאמה לדפדפנים שונים. לדוגמא:

במידה ואתה צריך ליצור border-radius במקום לכתוב את זה בצורה הבאה:
This user does not have permission to use the HTML BB code.אתה פשוט כותב את זה ככה:
This user does not have permission to use the HTML BB code.

וכמובן שה IDE משלים לך את כל הפונקציות בקלות.

יש עוד המון דוגמאות יותר מורכבות, כמו טרנזישנים וגראדינטים.

בסופו של דבר זה עניין של הרגל. אחרי שנכנסים לזה, קשה מאוד לחזור לכתוב CSS רגיל. אתה פשוט מרגיש שאתה עובד כל הזמן כפול. שלא לדבר על זה שזה חסך לנו זמן פיתוח של פרונט בלפחות 50%.
ואנחנו היינו די זריזים :)

KingYes

משתמש צעיר
חבר'ה, אחרי שניסו פה כמה חברים את ה-IDE הזה, יש למשהו השערות נגד? :)

wmw

משתמש פעיל
D I G I T A L
נכתב ע"י KingYes;1032438:
חבר'ה, אחרי שניסו פה כמה חברים את ה-IDE הזה, יש למשהו השארות נגד? :)

מי זה "הזה"?
ומה זה "השארות"?

s976

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
נכתב ע"י KingYes;1032438:
חבר'ה, אחרי שניסו פה כמה חברים את ה-IDE הזה, יש למשהו השערות נגד? :)

אני מרוצה מאוד. זה פשוט חיים אחרים.
הייתי אפילו מוכן לשלם 99$ על זה (אם לא שכבר הסתדרתי באופן אחר ;) )

לפני שהתחלתי להשתמש עם PHPSTORM חששתי, שאצטרך להשקיע זמן בלימוד התוכנה... בסופו של דבר הסתבר שהתוכנה פשוט 'מבינה' אותך מצוין, והכל זורם.
הרבה דברים רוטיניים נעשים מאליהם [כמו החלפה של שם משתנה (או כל דבר אחר) בכל הקבצים יחד, סינכרון בצורה חולמית, go to declaration, תיעוד על כל דבר (מאז אני כמעט לא פותח קודקס של וורדרפס), בעקבות האפרות הזו התחלתי גם לעשות תיעוד בצורה מסודרת לפונקציות שלי, שזה מאוד מקל על החיים בהמשך. ועוד מלא דברים נוחים מאוד]
באמת תודה רבה על ההמלצה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי אֶת עֵינַי הַיֹּשְׁבִי בַּשָּׁמָיִם:ב הִנֵּה כְעֵינֵי עֲבָדִים אֶל יַד אֲדוֹנֵיהֶם כְּעֵינֵי שִׁפְחָה אֶל יַד גְּבִרְתָּהּ כֵּן עֵינֵינוּ אֶל יְהוָה אֱלֹהֵינוּ עַד שֶׁיְּחָנֵּנוּ:ג חָנֵּנוּ יְהוָה חָנֵּנוּ כִּי רַב שָׂבַעְנוּ בוּז:ד רַבַּת שָׂבְעָה לָּהּ נַפְשֵׁנוּ הַלַּעַג הַשַּׁאֲנַנִּים הַבּוּז לִגְאֵיוֹנִים:
נקרא  14  פעמים

לוח מודעות

למעלה