עזרה ייעוץ זוגי - דחוף

מצב
הנושא נעול.

מאפרת מוכשרת

משתמש רשום
מדובר באישה צדיקה מאוד, אשת רב ידוע... והבנתי שזה מאוד מקובל הסגנון שמעתי מאוד כמה
לשמחתי לאחרונה היא עוסקת בעיקר בהוראה ואין לה זמן לייעץ כ"כ.
צידקות אינה ערך מוסף לייעוץ...
בעלה אינו רב
היא מחנכת כיתה י"ג בסמינר דעת חכמה באלעד
וצדה נפשות בעבודתה וזה הקריירה שלה
כפי ש @צילומית כתבה אז שבוע הבא היא עושה כנס ענק לבוגרות

מקצה הארץ-:)

משתמש מקצוען
בעלה אינו רב
תכל'ס אחרי כל התגובות שלכן עליה היא נשמעת מכשפה! סליחה אם הקצנתי.. או הקטנתי:sne:

מציאותית

משתמש סופר מקצוען
בעלה אינו רב
צודקת
ואני מזועזעת מה שאת אומרת עליה
ואני דיברתי על מישהי אחרת...
ואני יכולה למנות לך כאן עוד שמות של יועצות שמציעות מניפולציות לגברת (כאילו הצבת גבולות..)
פשוט, אין להן כלים אחרים!

משתמש מקצוען
אבל במחילה, מניפולציות כאלה (ולטובת @מריומה ♧ ו @yitzhak3151) קרי -
דוגמא:
כל עוד אתה לא מעיף את הסמארטפון/לובש כובע וחליפה/חוזר ללמוד בכולל/הולך לרב לדבר איתו עלינו/הולך לייעוץ/הולך לטיפול/ועוד ועוד.....
אז אני- הולכת לישון אצא אמא שלי/לא מכינה לך אוכל/לא מדברת איתך/ישנה בסלון/לא הולכת לעבוד/ועוד... וד"ל
וזה מזעזע! האדמה צריכה לרעוד תחתינו!
פחד פחדים!

אין לי מילה עדינה יותר!
דבר היועצת: "תשאירי לבעלך פתק שבגלל שהוא לא הולך לטיפול את הולכת לפתוח תיק בבית הדין,
ואת מוכנה לחכות ולסגור אם הוא כן ילך לטיפול.
אבל בפועל אל תלכי!,
אבל הוא יבהל...,
הוא לא כ"כ מהר יוותר עליך ועל הילדים וירצה להיות גרוש..."

מה שקרה זה שהגבר החמוד הפתיע ואמר שהוא לא מוכן ללכת, וחתך להורים שלו
האישה נשארה עם לשון בחוץ וחרדה גדולה.
מי עזר לה עם כל זה?
היועצת!
אמרה לה: "אל תדאגי! זה הכי טוב לך!
זה משמים!
כך רצה אלוקים!"

סידרה לה מספרי טלפון של אנשים שיעזרו לה
ועוד רב שיעזור לה בשאלות הילכתיות מה יהיה עם הילדים, מתי הוא יכול לראות אותם..
וכמה כסף הוא אמור לשלם לך..

עד שזהו. הבני זוג יצרו קשר עצמאי וחזרו לחיות יחד בשקט בלי להודיע לאף אחד. עד היום היועצת לא יודעת מה קורה איתם....

(סיפור אמיתי שקרה באמת!!)
זה בעיה רצינית מבחינת ההלכה שהאשה מכניסה עצמה לדין מורדת בבעלה וההשלכות של זה קשות שאין כאן המקום לפרטן.. ואיך היא לוקחת על עצמה אחריות כ"כ כבדה??

יאיר ז.

משתמש רשום
מנוי פרימיום
ממש לא. יש לה שיטה של מובחנות. ככל שהתרשמתי מתכנים של זלטי רוזנטל שהוזכרה כאן אז השיטות די דומות.
אישית- עשיתי קורס של גליה ונהניתי מאד. נתרמתי ממנו יותר משהועיל לי טיפול פרטני אצל יועצת מוסמכת מורשית ובעלת תואר. מעבר למקצועיות צריך גם התאמה וחיבור אישי. ולכן חשוב כל כך לברור את המטפל/ת לפני שמתחילים.
כמעט לכל אחת שהוזכרה באשכול יש רשימת תפוצה שניתן להרשם אליה לקבל תכנים. מציעה להרשם ולהתרשם.
הרבה הצלחה!
בשתי מילים תוכלו להסביר מה זה שיטת המובחנות.

moishy

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בשתי מילים תוכלו להסביר מה זה שיטת המובחנות.
אי אפשר בשתי מילים. זה תהליך נפשי שקובע כיצד אנחנו מתפקדים כלפי עצמנו וכלפי אחרים בתוך מערכת יחסים משמעותית.
את המודל פיתח הפסיכיאטר ד"ר מוריי בואן בשנות ה70-80 של המאה הקודמת, ובעקבותיו הפסיכולוג ד"ר דייויד שנארש משנות ה90.

מציאותית

משתמש סופר מקצוען
אי אפשר בשתי מילים. זה תהליך נפשי שקובע כיצד אנחנו מתפקדים כלפי עצמנו וכלפי אחרים בתוך מערכת יחסים משמעותית.
את המודל פיתח הפסיכיאטר ד"ר מוריי בואן בשנות ה70-80 של המאה הקודמת, ובעקבותיו הפסיכולוג ד"ר דייויד שנארש משנות ה90.
זאת גישתו גם של הרב דיאמנט?

HILEL1

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
על גליה ג"כ הרבנים יצאו
אני לא יודע אבל אני משער שאם יצאו נגד גליה זה לא בגלל נזקים נפשיים שהיא עושה אלא מבחינת השקפה וכדו' לעומת השניה שנזכרה פה שלפי מה שכתבו עליה הטיפול עצמו מעוות

משתמש מקצוען
מישהו יכול להסביר לי בשתי מילים מהי שיטת המיניפולציה ???? לאיים ???

מניפולציה (התנהגות)​

סחיטה רגשית (נקראת גם מָנִיפּוּלַצְיָה רגשית), היא סוג של השפעה חברתית, בה אדם מנסה לשנות את תפיסתו או התנהגותו של אדם אחר, באמצעות טקטיקות הנקשרות עם ערמומיות (הצגה משכנעת של מידע מסולף), רמייה או ניצול.

במצב זה האדם מנסה להביא אדם אחר לחוש, לחשוב, או להתנהג באופן מסוים, על ידי הצבת טענה בפני מושא המניפולציה, אשר עשויה להישמע אמינה ואפילו מדויקת, אך ככלל אינה כזו, והיא משקפת סילוף מודע של המציאות, ומביאה להטעיית המאזין; זאת לצורך רווחתו או טובתו האישית של מבצע המניפולציה.
אדם המשתמש בטכניקה זו לעיתים תכופות מכונה מניפולטור, וקיימת נטייה להחשיב אנשים בעלי יכולת זו למתוחכמים קמעה, ולעיתים גם לבעלי יכולת התנסחות גבוהה יחסית.
בין השאר, הרצון להשיג ממון ומשאבים, או לקבל תחושת גמול נפשי, עשויים להביא אנשים להתנהג במניפולטיביות.
טכניקות רטוריות הנפוצות בעשיית מניפולציות הן למשל דמגוגיה, דחלול, סרקזם, ואף צורות מסוימות של הומור.

מניפולציה (התנהגות)
סחיטה רגשית , היא סוג של השפעה חברתית, בה אדם מנסה לשנות את תפיסתו או התנהגותו של אדם אחר, באמצעות טקטיקות הנקשרות עם ערמומיות , רמייה או ניצול, אך דבר אינו מחייב וניתן לפרשנות אישית. מתוך ויקיפדיה
מניפולציה (תורת המשחקים)
בתורת המשחקים, מניפולציה היא מצב בו שחקן במשחק שיתופי יכול לשנות את תוצאת פונקציית בחירה חברתית לטובתו על ידי בחירה בניגוד ליחס ההעדפות שלו. מתוך ויקיפדיה

מציאותית

משתמש סופר מקצוען
אני לא יודע אבל אני משער שאם יצאו נגד גליה זה לא בגלל נזקים נפשיים שהיא עושה אלא מבחינת השקפה וכדו' לעומת השניה שנזכרה פה שלפי מה שכתבו עליה הטיפול עצמו מעוות
כלומר היא בהחלט יכולה להזיק להשקפה, חשוב לא פחות..

יהיה בסדר !!!!!!!

משתמש מקצוען
נו ומה הבעיה לא מבין ???
ועוד משהו אני לא מבין...... מדברים כאן על שיטות דרכי טיפול וכו' מה ? כל מי שהולך לטיפול בוחר לעצמו אני הולך לטפל ולהיוועץ ביועץ שעובד בשי'.... כך וכך !!!!
מה אנחנו מבינים בשי' האלו אם לא למדנו את המקצוע מניין היידע ???
זה לא יותר שהולכים להיכן שמקבלים את הדשי''ם הטובים במקום שיש הצלחות ?????

משתמש מקצוען
@מציאותית
יישר כח על הדברים שיוצאים מן הלב ומי יתן ויכנסו גם ללבות המתמודדים והספקנים..
ובאמת שמכל האמוציות הנ"ל נראה שעברתם תהליך מיוחד בזוגיות.. הכל דרך זלטי רוזנטל?
שואל כדי להחכים..

נערך לאחרונה ב:
מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  12  פעמים

לוח מודעות

למעלה