ייעוץ די דחוף- העלאה בשכר או בונוס חד פעמי

• פותח הנושא YRN
  • פורסם בתאריך

YRN

משתמש מקצוען
אשמח מאד למענה, צריכה להחזיר תשובה עד מחר:

קבלתי העלאה של 450 ש"ח ברוטו+ 160 ש"ח ברוטו תוספת לנסיעות.
בהורדת נכויים וכו' יוצא לי בנטו 500 ש"ח לחודש.
מדובר בסכום לא גדול, אך מבחינת הנחות בארנונה, דרגה בתמ"ת וכו' אני גבולית והסכום הזה עלול להקפיץ לי את העלויות שם.
בקשתי וקבלתי אפשרות להמיר את הסכום הזה לבונוס חד פעמי, בחישוב של הסכום * 12 חודשים.

בונוס לא אמור לסבך אותי עם הנחות והוא גם מורגש יותר בחשבון הבנק.
מצד שני, זה חשיבה לטווח קצר...

מה אומרים המומחים?
כדאי ללכת על עדכון השכר משום שהוא לטווח ארוך או לבקש המרה לבונוס?
אודה מאד למענה.

כספומילי

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
פרסום וקופי
למה לא בונוס כל שנה? יוצא בערך כמו משכורת 13

YRN

משתמש מקצוען
כי הם לא ממש שואלים אותי מה לתת לי כל שנה...

CPA

משתמש פעיל
התחושה מושכת חזק לכיוון הגדלת משכורת, אבל בהיעדר כל הנתונים...

משכורת נותנת הטבות בקצבאות, פנסיה, החזרי משכנתא/הלוואה וכל מקום שמגישים תלושים וכו' - מה עם זה?
לי למשל עזר להראות תלוש למעביד פוטנציאלי לצורך התמקחות בשכר.

• תודה
Reactions: YRN

YRN

משתמש מקצוען
נכון אבל מנגד יש את המקומות שבהם התלושים הנמוכים הם המבוקשים...
ארנונה ותמ"ת למשל
החשש שלי שמתוך ה-500 שארוויח, יירדו 300 בגלל שיתבטלו לי הנחות,
ואז נשארתי בפועל עם לא הרבה ביד.

שירה ט

משתמש מקצוען
בונוס לא אמור לסבך אותי עם הנחות והוא גם מורגש יותר בחשבון הבנק

סתם נקודה, תבדקי איתו אם הבונוס הולך להיות פנסיוני מבחינתו. (עקרונית אם הוא חלק מהשכר אז אמור להיות שכן)

YRN

משתמש מקצוען
סליחה על הבורות. את מתכוונת שאשאל האם יפרישו לי מהסכום 6% לפנסיה?

שירה ט

משתמש מקצוען
אם זה בונוס שהולך להיות קבוע, ובמפורש מוגדר כחלק מהשכר, והוא לא ניתן בגין שעות נוספות,
הוא חייב להגדיר אותו כפנסיוני.

זה שיקול מבחינתך , אם הוא מוסיף לך 500 ש"ח בתור בונוס, שהוא פנסיוני, זה ממש כאילו העלה לך עוד 500 ש"ח בשכר לכל עניין ודבר.

YRN

משתמש מקצוען
הוא לא קבוע, ולא מוגדר חלק משכר. בבונוסים הקודמים שקבלתי התלוש הזה לא השפיע לי על כלום

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת זְכוֹר יְהוָה לְדָוִד אֵת כָּל עֻנּוֹתוֹ:ב אֲשֶׁר נִשְׁבַּע לַיהוָה נָדַר לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ג אִם אָבֹא בְּאֹהֶל בֵּיתִי אִם אֶעֱלֶה עַל עֶרֶשׂ יְצוּעָי:ד אִם אֶתֵּן שְׁנַת לְעֵינָי לְעַפְעַפַּי תְּנוּמָה:ה עַד אֶמְצָא מָקוֹם לַיהוָה מִשְׁכָּנוֹת לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ו הִנֵּה שְׁמַעֲנוּהָ בְאֶפְרָתָה מְצָאנוּהָ בִּשְׂדֵי יָעַר:ז נָבוֹאָה לְמִשְׁכְּנוֹתָיו נִשְׁתַּחֲוֶה לַהֲדֹם רַגְלָיו:ח קוּמָה יְהוָה לִמְנוּחָתֶךָ אַתָּה וַאֲרוֹן עֻזֶּךָ:ט כֹּהֲנֶיךָ יִלְבְּשׁוּ צֶדֶק וַחֲסִידֶיךָ יְרַנֵּנוּ:י בַּעֲבוּר דָּוִד עַבְדֶּךָ אַל תָּשֵׁב פְּנֵי מְשִׁיחֶךָ:יא נִשְׁבַּע יְהוָה לְדָוִד אֱמֶת לֹא יָשׁוּב מִמֶּנָּה מִפְּרִי בִטְנְךָ אָשִׁית לְכִסֵּא לָךְ:יב אִם יִשְׁמְרוּ בָנֶיךָ בְּרִיתִי וְעֵדֹתִי זוֹ אֲלַמְּדֵם גַּם בְּנֵיהֶם עֲדֵי עַד יֵשְׁבוּ לְכִסֵּא לָךְ:יג כִּי בָחַר יְהוָה בְּצִיּוֹן אִוָּהּ לְמוֹשָׁב לוֹ:יד זֹאת מְנוּחָתִי עֲדֵי עַד פֹּה אֵשֵׁב כִּי אִוִּתִיהָ:טו צֵידָהּ בָּרֵךְ אֲבָרֵךְ אֶבְיוֹנֶיהָ אַשְׂבִּיעַ לָחֶם:טז וְכֹהֲנֶיהָ אַלְבִּישׁ יֶשַׁע וַחֲסִידֶיהָ רַנֵּן יְרַנֵּנוּ:יז שָׁם אַצְמִיחַ קֶרֶן לְדָוִד עָרַכְתִּי נֵר לִמְשִׁיחִי:יח אוֹיְבָיו אַלְבִּישׁ בֹּשֶׁת וְעָלָיו יָצִיץ נִזְרוֹ:
נקרא  26  פעמים

אתגר AI

תקווה לעתיד טוב יותר • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה