ייעוץ דחוף בתיאום מס

spetz

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
D I G I T A L
אשמח לעזרה, מכיון שאני די בורה בנושא שלהלן:

אני גרפיקאית שכירה כך שמקבלת תלוש משכורת כל חודש,
לאחרונה התחלתי לעבוד בעוד מקום כשכירה,
וכמו כן בעבודה עצמאית מידי חודש בה הלקוח מעונין לשלם לי כשכר סופרים, ואין לה סכום קבוע

כשאני מגיעה לעשות תיאום מס באינטרנט-
איך אני צריכה לארגן את הדיווח?
לאיזו תקרה מותר לי להגיע בשביל להיות פטורה ממס?
והאם אני צריכה לתת צפי הכנסה גם רטרואקטיבית עבור החודשים שעברו?

אשמח למענה מקצועי ומדויק!
תודה רבה

pninap

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
את מציינת את תיקי הניכויים של שלל מעסיקיך
לגבי שנים מהם ממלאה משכורת
ולגבי השלישי שכר סופרים, יש כזאת אופציה

מחשבת שנתית כמה יכנס מכל אחד
מחלקת בכמה חודשים שמתחשק לך
הם רוצים את השנתי בעיקר.

לאזרחית מותר להרוויח עד תקרה של 70 בערך ללא ירידת מס
כל ילד, מביא ניקוד נוסף, כך שקשה לי לדעת מה תקרתך

spetz

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
D I G I T A L
יש לי ילדה אחת
בעלי אברך
70 אלף שנתי?
זה אומר שמותר לי להרויח בחודש רק 5800 ש"ח?
ומה קורה בחודש שהמעביד נותן לי בונוס מכל סיבה שתהיה,
יוצר בעיה כי מעלה את הסכום?

חיה.

משתמש מקצוען
מה פתאום!
מותר לך ומאד רצוי שתרויחי יותר, הרבה יותר! זה לא יצור לך שום בעיה, ואם תרגישי בעיה עם הכסף תתני לי, לי אין בעיה עם להרוויח כסף.

זה נכון שאם תרוויחי יותר תשלמי קצת מס למדינה, נניח 21% על הרווח הנוסף. אבל מה, אם יציעו לך עבודה וכל התנאים יתאימו לך תחשבי ש'אסור לך' להרוויח או זה יצור לך בעיה אם במקום 1000 ש"ח תקבלי רק 790 ש"ח ותעדיפי לשבת בבית סתם??

לא מבינה את הגישה הרווחת הזו, לא מבינה.

(ההסתכלות הזו נכונה למי שמגיע לדרגת מס של 50% ואז מנוכה לו מהמשכורת 50% מ"ה + 12% לביטוח לאומי + ניכוי לגמל ולקרן השתלמות, ואז על התוספת יש פער מאד מאד גדול בין ברוטו לנטו, ואז יש שיקול משמעותי האם שווה להתאמץ בשביל התוספת או להנות מהמוצר ששמו פנאי).

מבחינת נתונים מספריים, אם הבת שלך מתחת לגיל 5, אז עד להכנסה חודשית בסך 8,830 ש"ח לא יקחו ממך מס, ואם תרוויחי יותר יקחו ממך, רק על החלק הנוסף כמובן 21% מס.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  29  פעמים

לוח מודעות

למעלה