יחי''ד 25 מ''ר עובר?

לייבובוש

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
האנשים כבר לא מוכנים לכאלה דברים....עדיף אם בונים כבר לבנות משהו מכובד ושיהיה לה ביקוש באמת

ככר השוק

משתמש מקצוען
אתאר מנסיון, בנין במרכז ירושלים, עם 8 יחידות. כולן חדשות, פחות או יותר באותה רמת עיצוב.
יחידה 35 מ"ר בקומה מינוס 1 עם חלונות אבל בלי הרבה אור טבעי- לא מושכרת תקופות ארוכות, תחלופה כל כמה חודשים.
30 מ"ר קומת קרקע עם מרפסת- מושכרת, לא להיט. יש שבועות ריקים בין שוכר לשוכר.
יחידות של 28-30 בקומות רגילות- יותר טוב, תלוי בתכנון הפנימי. יש תקופות ריקות ותחלופה גבוהה.
יחידה של 32 מ"ר עם סלון נפרד מהמטבח ובלי מרפסת עם 2 כיווני אוויר מוארת- לא עומדת יום ריקה.
יחידה של 34 עם מרפסת בתכנון טיפה מאולץ- מושכרת כל הזמן ב500 פחות מהיחידה של ה32

ממה שנראה- אנשים מחפשים תכנון ומרחב מחיה. החדר הנוסף הוא game changer גם אם הוא קטן. אנשים מחפשים אויר ואור. עיצוב איכותי לא ברמת הקשקושים והתאורה אלא מטבח איכותי, כיריים ותנור ושיש בגודל טוב ולא פינת בובות, מקומות אחסון בבית. ככל שהיחידה יותר נראית דירה ולא צימר- היא מושכרת יותר.

אברימי אלינגר

משתמש רשום
אני זו"צ וגר במרכז ירושלים בדירה 25 מטר ויש לי חברים ומשפחה שגרים כך וזה מאוד משנה איך מנצלים את הדירה ואיזה קומה אבל יש לזה ביקוש אני משכיר את הדירה בשבתות וזה או הכנסה מרוב שיש לזה ביקוש

imac100

משתמש מקצוען
גרתי ב28 מטר, היה קטן, הסלון - מטבח היה סביר, אבל היחידה לא מתכוננת כראוי,
אח"כ עברתי לדירה 50 מטר הייתי שם עם 3 ילדים,
והיה בסדר גמור - התכנון היה פשוט מוצלח יותר...

שוב את מדברת על מס' מטרים, לחלק לנפש....
בחור ישיבה גם אם גר בפנימיה של דירות אז יש לו מחרב גדול יותר.
וגם אם גר במבנה של פנימיה, יש לו מסדרון גדול משותף, חדר אוכל, בית מדרש, (יש לאן לברוח, לדבר בטלפון בשקט וכד') הוא לא נמצא הרבה בחדרו בישיבה,
מעבר לכך שהפונקציונאליות של המקום היא שונה לחלוטין,
חדר של בחור ישיבה אמור לשמש אותו נטו! לשינה והתארגנות,
לא לבישול , לא חבר שקופץ לביקור ולא עוד הרבה דברים.... (נכון שיש בחורים שגוררים זאת לם, אבל לא זו המטרה... להפך המטרה של הישיבה, הוא שהבחור ישהה כמה שפחות בחדר...)

כמו שכתבת בהתחלה זה עניין של תכנון
שאר הדברים לא נכונים

כן יש משמעות למספר מטרים לנפש.

ולגבי בחור ישיבה
בדירה יש לו הרבה פחות מקום
כי המטבח הוא ל18 בחורים ולא ל2
בישיבה מה מועיל לו בית מדרש או חדר שיעורים?

דירה קטנה שמחולקת נכון נוחה הרבה יותר

yl

משתמש צעיר
מעניין מאוד באיזו עיר מתגוררים כל המגיבים באשכול

גודל 25 מ"ר ליחידה באזורי ביקוש (ירושלים וב"ב) הוא ממש נחמד.

לגור משפחה עם 8 ילדים ב100 מ"ר זה יותר צפוף יחסית לנפש.

וכל אלה שטוענים שהיום לא נכנסים ליחידות של לפני 10 שנים, אז איפה הם היום כל היחידות? נהרסו?

בכולם מתגוררים יפה יפה

ומשלמים עליהם יותר ממה ששילמו לפני עשור

מה שכן יש גם הרבה יחידות שמוסיפים להם חדר של 2 מטר על 2 מטר וקוראים ליחידה : יחידה עם 2 חדרי שינה ומבקשים עליה פי 2 מהיחידה של ה25 מ"ר...

DAndna

משתמש סופר מקצוען
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
אנחנו גרנו בדירת חדר,
26 מ"ר, עם מרפסת(פיצית 4 מטר נראה לי...) במשך חצי שנה היו שיפוצים ושינויים באיזור המרפסת, כך שחיינו רק בדירה בלי המרפסת,
בכלל לא כזה גרוע לזוג בלי ילדים בשנה ראשונה,
מה שכן,
לנו היה חדר ממש גדול ומטבח פצפון,
ודווקא זה מעולה שהחדר גדול, כי שמנו שם גם מיטות, גם ארון, גם שידה גם שולחן כתיבה וגם ספונת חמודה של איקאה ב400₪. וגם את הלול של התינוקת בהמשך,
אז זה חדר מגורים גדול. והמטבח היה מטבחון עם שולחן ומעל מקום השולחן עוד ארונות עליונים למטבח.
אז עם תכנון כזה זה יכול להיות מעולה,
רק שיהיו חלונות והמחיר לא יהיה יקר מידי...

ברכון

משתמש מקצוען
כמו שכתבת בהתחלה זה עניין של תכנון
שאר הדברים לא נכונים
נכון זה מאד חשוב, אבל עדיין המטרים גם אומרים משהו...
כן יש משמעות למספר מטרים לנפש.
ודאי , אבל במרחב ציבורי, לאמבטיה למשל לא משנה אם היא משמשת 4-5 נפשות , או 2 נפשות,
והיא "גונבת" את אותו המקום מהמרחב הכללי...
כמו"כ סלון גדול נותן מרחב מחיה לכל בני הבית, יש איפה להסתובב,
(כמובן שעד גבול מסוים של נפשות, ברור שדירה 100 מטר ל12 נפשות היא דירה צפופה מאד, אבל גם זה קיים..)
ולגבי בחור ישיבה
בדירה יש לו הרבה פחות מקום
כי המטבח הוא ל18 בחורים ולא ל2
תשובה:
מעבר לכך שהפונקציונאליות של המקום היא שונה לחלוטין,
חדר של בחור ישיבה אמור לשמש אותו נטו! לשינה והתארגנות,
לא לבישול , לא חבר שקופץ לביקור ולא עוד הרבה דברים.... (נכון שיש בחורים שגוררים זאת לם, אבל לא זו המטרה... להפך המטרה של הישיבה, הוא שהבחור ישהה כמה שפחות בחדר...)

בישיבה מה מועיל לו בית מדרש או חדר שיעורים?
תשובה:
יש חללים גדולים משותפים שנותנים קצת קצת תחושה של "יש לי לאן לברוח" (שוב, כמובן אם יש ישיבה שאין לה את המרחב הזה, או שהמרחב הזה קטן מאד , אז זה כמובן קטן וצפוף מאד, אבל שוב היעוד של הישיבה שונה לחלוטין...)
שוב את מדברת על מס' מטרים, לחלק לנפש....
בחור ישיבה גם אם גר בפנימיה של דירות אז יש לו מרחב גדול יותר.
וגם אם גר במבנה של פנימיה, יש לו מסדרון גדול משותף, חדר אוכל, בית מדרש, (יש לאן לברוח, לדבר בטלפון בשקט וכד') הוא לא נמצא הרבה בחדרו בישיבה,

לא אני

משתמש מקצוען
מעניין מאוד באיזו עיר מתגוררים כל המגיבים באשכול

גודל 25 מ"ר ליחידה באזורי ביקוש (ירושלים וב"ב) הוא ממש נחמד.

לגור משפחה עם 8 ילדים ב100 מ"ר זה יותר צפוף יחסית לנפש.

וכל אלה שטוענים שהיום לא נכנסים ליחידות של לפני 10 שנים, אז איפה הם היום כל היחידות? נהרסו?

בכולם מתגוררים יפה יפה

ומשלמים עליהם יותר ממה ששילמו לפני עשור

מה שכן יש גם הרבה יחידות שמוסיפים להם חדר של 2 מטר על 2 מטר וקוראים ליחידה : יחידה עם 2 חדרי שינה ומבקשים עליה פי 2 מהיחידה של ה25 מ"ר...
בבני ברק מחירי השכירות ליחידות בירידה משמעותית בפרט לנוכח העליה במחירי שכירות דירות.

א שיינפלד

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
לפני תקופה היתה כתבה בעיתון בביתר על עשרות ואולי מאות יח"ד שעומדות ריקות. לטענתם- אנשים לא מוכנים לשלם הרבה, ויותר מזה- לא שוכרים יח"ד קטנות (פחות מ35 מ"ר)
גיס שלי היה לפני שיפוץ- חלוקת הדירה שלו ליחידה+דירה.
הוא אדם מאד יסודי ולכן הלך לבדוק את השוק, ראה דירות שעומדות ריקות, ברר מחירים, כיווני אויר ועוד. וכן ראה ודיבר עם בעלי יחידות מכן מושכרות.
המסקנה שלו מזה הייתה- הדירות הריקות היו מתוכננות גרוע (דירה 120 מ"ר עם מטבח-סלון (-המטבח בכניסה) ו3 מסדרונות מהסלון-אחד לכל חדר שינה...) , או שרצו עליהן מחיר מפולפל (3.500 על יחידה עם מטבח-סלון קטנים, חדר שינה פיצי ועוד חדרון בלי חלון...)
כמובן- גם לכיווני אוויר יש השפעה גדולה, אבל את זה א"א לשנות, מקסימום בתכנון טוב אפשר לשפר.
גם קומה לא נוחה משפיעה כמובן, אבל יותר על המחיר מאשר על עצם ההשכרה.
וגם פצ'יפקס קטנים של יופי משמעותיים להשכרה.. כמו- קרניזים עם תאורה נסתרת/תאורת אפ-דאון על הקיר, וכדו'

yl

משתמש צעיר
בבני ברק מחירי השכירות ליחידות בירידה משמעותית בפרט לנוכח העליה במחירי שכירות דירות.
נשמע סוג של פרדוקס?!
מחירי הדירות עולים אבל היחידות יורדות?
ההגיון אומר שככל שמחיר שכירות הדירות עולים- כך יותר זו"צים יאלצו להתפשר על יחידות?

א שיינפלד

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
אני מכירה זוג שגרים ב 27 מטר
אני מכירה זוג שגרו ב17 מ"ר בערך שנה (בב"ב)
וזוג שגרו ג"כ ב17 מ"ר (בי-ם) במשך שנתיים עם שני ילדים!!
(-אני התארחתי ביחידה שלהם שבת אחת, עם תינוק וכל הזמן רק חיפשתי לברוח מהכלא הזה)

א שיינפלד

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
נשמע סוג של פרדוקס?!
ההגיון אומר שככל שמחיר שכירות הדירות עולים- כך יותר זו"צים יאלצו להתפשר על יחידות?
בקורונה אנשים גילו שסיוט לגור ביחידות וכולם התחילו לעבור לדירות/יחידות גדולות
לכן המון יחידות התפנו ולדירות הביקוש גדל

yl

משתמש צעיר
בקורונה אנשים גילו שסיוט לגור ביחידות וכולם התחילו לעבור לדירות/יחידות גדולות
לכן המון יחידות התפנו ולדירות הביקוש גדל
כן ברור
לכולם התווסף היכולת לשלם עוד אלפיים ש"ח בחודש
ולפתע פתאום התווספו בבני ברק ובירושלים מאות דירות חדשות להשכרה...

מדי שנה מתחתנים אלפי זוגות בירושלים ובבני ברק
זאת מלבד הצפה של חוצניקים בירושלים
אין בשום מקום בניה מאסיבית כזו
אני בירושלים במרכז
הביקוש ליחידות עצום בקנה מידה
כל יחידה שמושכרת במחיר ריאלי יחסית למצב שלה (מכל הבחינות)
לא עומדת יום אחד ריקה.

לא אני

משתמש מקצוען
נשמע סוג של פרדוקס?!
זה בעיני שני שווקים נפרדים.
יש מחסור בדירות והיצע רחב מאד של יחידות, כאמור מתייחסת לבני ברק בלבד.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  7  פעמים

לוח מודעות

למעלה