חגים יחד, בלב אחד, נתאחד לאבוקה-דו...

אדריכלית בליגה אחרת

משתמש מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
אז חנוכה כבר עוד שניה כאן!
רק האפצ'י קטן והוא כבר נגמר....:(

וכל שנה אני אומרת לעצמי -"השנה-- כל יום-וואי וואי מה יהיה פה..., יום אחד סופגניות מדהימות, אחריהם לביבות, בשלישי טונאטס חלבי..." ושלל הבטחות...
לא משנה מה קורה בפועל...

והשנה החלטתי שאני כבר מתארגנת מראש בעניין ההבטחות הכמוסות שלי...
חיפשתי אשכול מרכז של כל מתכוני הסופגניות-לביבות-דונאטס-ופינוקים לחנוכה-ואין בנמצא!!!
אז כאן-כ-ל מתכוני החנוכה למינהם!

בתאבון שיהיה לנו!

gol

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
מעבר למתכונים אני ממליצה לך להתארגן מראש עם תכנון, חומרים ושעות ההכנה. כי סופגניות למשל בשביל שיהיו מוכנות לשעת ההדלקה צריך להתחיל כבר מ12 בצהרים... עד תשופס ועד שמטגנים וממלאים וכו'.
גם חומרים שיהיה בבית מוצרי חלב שונים, (חמאה, שמנות, גבינות וכו') ביצים, שמרים כל מה שצריך לשליפה.
זה הרבה יותר קל מאשר להחליט שמתחילים להכין משהו ואז לחפש את המכולת...
גם מוצרי אפיה, שוקולדים, ריצ', כוסות מילק שייק וכאלה כשהכל זמין זה יותר כיף.

ועל הדרך מתכון דונאטס מאלפים (גליון טעימות חנוכה תשפ"ב)

1 ק"ג קמח
150 גר' סוכר
60 גר' שמרם טריים או 20 גר' שמרים יבשים
2 כוסות חלב או מים
3 ביצים גדולות
100 גר' חמאה/מרגרינה רכה
10 גר' מלח
קצת תמצית וניל

ההכנה:
ממיסים את השמרים במעט נוזל מהמתכון.
שמים בקערה: קמח סוכר ושמרים מומסים ומעבדים בוו לישה.
מוסיפים את הנוזלים בזרזוף עדין על מהירות נמוכה מוסיפים ביצים וניל מלח וחמאה. לשים 10 דק' במהירות נמוכה.
מתפיחים עד הכפלת הנפח.
מכינים ניר אפיה חתוך לרבועים 15*15 מחלקים את הבצק לכדורים במשקל 50 גר' , שמים כל כדור על רבוע ניר.
מתפיחים שוב.
מחממים שמן עמוק בסיר רחב ל170 מעלות , קורצים חור במרכז כל כדור. מכניסים את טבעות הדונאטס ביחד עם רבוע הניר ושולפים אותו , מטגנים עד להשחמה הופכים לצד השני (כ2.5 דק' לכל צד)
יש לשים לב לטמפ' השמן אחרת הם נשרפים ולא נאפים מבפנים.(בדונאטס פחות קורה בסופגניות זה ממש משמעותי).
מצננים על ניר סופג ומקשטים כיד הדמיון.
את העגולים הקטנים שיצאו מהודנאטס מטגנים בנפרד ומגלגלים בסוכר וקינמון- טעייםםם (יש שטענו יותר מהכל...)
מצו"ב תמונה.
בהצלחה וחנוכה שמח!

קבצים מצורפים

• IMG_2444.JPG
    IMG_2444.JPG
    3.9 MB · צפיות: 42
  • IMG_2405.JPG
    IMG_2405.JPG
    4.5 MB · צפיות: 41
נערך לאחרונה ע"י מנהל:

חנה חיה

משתמש סופר מקצוען
מעבר למתכונים אני ממליצה לך להתארגן מראש עם תכנון, חומרים ושעות ההכנה. כי סופגניות למשל בשביל שיהיו מוכנות לשעת ההדלקה צריך להתחיל כבר מ12 בצהרים... עד תשופס ועד שמטגנים וממלאים וכו'.
גם חומרים שיהיה בבית מוצרי חלב שונים, (חמאה, שמנות, גבינות וכו') ביצים, שמרים כל מה שצריך לשליפה.

1 ק"ג קמח
150 גר' סוכר
2 כוסות חלב או מים
3 ביצים גדולות
100 גר' חמאה/מרגרינה רכה
10 גר' מלח
קצת תמצית וניל

ההכנה:
מוסיפים את הנוזלים בזרזוף עדין על מהירות נמוכה מוסיפים ביצים וניל מלח וחמאה. לשים 10 דק' במהירות נמוכה.
מתפיחים עד הכפלת הנפח.
מכינים ניר אפיה חתוך לרבועים 15*15 מחלקים את הבצק לכדורים במשקל 5 גר' , שמים כל כדור על רבוע ניר.
מתפיחים שוב.
מחממים שמן עמוק בסיר רחב ל170 מעלות , קורצים חור במרכז כל כדור. מכניסים את טבעות הדונאטס ביחד עם רבוע הניר ושולפים אותו , מטגנים עד להשחמה הופכים לצד השני (כ2.5 דק' לכל צד)
יש לשים לב לטמפ' השמן אחרת הם נשרפים ולא נאפים מבפנים.(בדונאטס פחות קורה בסופגניות זה ממש משמעותי).
את העגולים הקטנים שיצאו מהודנאטס מטגנים בנפרד ומגלגלים בסוכר וקינמון- טעייםםם (יש שטענו יותר מהכל...)
מצו"ב תמונה.
בהצלחה וחנוכה שמח!
מה הציפוי?

gol

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
50 גר' ! איזה טעות אויש איך אני עורכת את ההודעה עכשיו?
הדונאטס לא נהרס כשקורצים את החור גם אם הנפח טיפה יורד זה בסדר. אם קורצים קודם אז בהתפחה החור נעלם...
הציפוי זה גנאש שוקולד רגיל והצבעוני זה שוקולד לבן+צבע מאכל.
אני לא יודעת כמויות מדויקות זה בגדול שוקולד לבן/חום מומס+ריצ' .
כל דונאטס תופסת מלמטה והופכת על הגנש שיהיה ציפוי טוב. מניחה על רשת לייבוש קל. ומפזרת סוכריות קונפטי.

קבצים מצורפים

• IMG_2398.JPG
    IMG_2398.JPG
    3.9 MB · צפיות: 36

אדריכלית בליגה אחרת

משתמש מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים

1 ק"ג קמח
150 גר' סוכר
2 כוסות חלב או מים
3 ביצים גדולות
100 גר' חמאה/מרגרינה רכה
10 גר' מלח
קצת תמצית וניל

ההכנה:
מתפיחים עד הכפלת הנפח.
מכינים ניר אפיה חתוך לרבועים 15*15 מחלקים את הבצק לכדורים במשקל 5 גר' , שמים כל כדור על רבוע ניר.
מתפיחים שוב.
מצו"ב תמונה.
בהצלחה וחנוכה שמח!
וואו נראה טוווב!!
התמונות מגרות
ננסה אותם בעז"ה!

ששל

משתמש מקצוען
תודה על העזרה להערך מראש.
באופציות:
פנקייק
זלביות- של רוחי
לביבות תפו"א
לביבות תפו"ע
סופגניות קנויות
עוגה
פיצה קנויה או ביתית
שוקו קפה וחטיפי שוקולד
לביבות בטטה
לביבות גבינה

כל יום משהו אחד.
צריך לתכנן מראש מה עם שישי ומוצ"ש.
מקוה להצליח לעשות כל יום משהו.

אין מתנות חינם

משתמש מקצוען
אני מכינה בדר"כ:

- סופגניות / דונאטס (בדר"כ מכינה לפני חנוכה בכמות גדולה ומקפיאה ללא מילוי ובחנוכה רק מפשירה וממלאה ומקשטת)
- צ'ורוס
- סופגניות גבינה מהירות
- לביבות (גבינה / לאטקעס / ירקות...)
- ספינג'

כל יום משהו אחר ותלוי בכוח שיש לי לאותו יום אם זה משהו מושקע או זריז (וגם תלוי אם יש אורחים...)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  1  פעמים

לוח מודעות

למעלה