דיון יותר מהר מ"גרפ סטייל"?

בן של מלך!

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי
עיצוב פונטים
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עימוד ספרים
האם זה נכון שקובץ בלי גרפ סטייל (GREP Style) או נסטד סטייל (Nested Style) עובד יותר מהר?
שזה אומר, אם אני מעמד ספר ופתאום המחשב מתחיל להיות איטי, אז פשוט למחוק את כל הגרפים הפעילים מהסטייל, ולעשות חפש והחלף, וכן למחוק את כל הנסטד סטייל הקיימים ולהחליף בחפש והחלף, יש למישהו ניסיון אם זה שינוי משמעותי?

אב"ג

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
עריכה תורנית
Nested Style בוודאי מכביד על הקובץ ומעט את קצב העבודה.
לגבי GREP Style אני לא יודע בבירור, אבל זה בוודאי פחות כבד מ-Nested Style

בן של מלך!

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי
עיצוב פונטים
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עימוד ספרים
אז יותר כדאי לעשות חפש והחלף כאשר כל הקובץ כבר מוכן ואין עוד מה לשנות?

בן של מלך!

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי
עיצוב פונטים
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עימוד ספרים
סתם שאלה - אחרי שכל הקובץ כבר מוכן, מה אכפת לך שזה כבד??
א. אני מתכוין מוכן = מוקלד ולא מעוצב.
ב. אם אני מוצא איזו טעות קטנה.
ג. אם אני רוצה להוסיף דברים שהם לא מעיקר הטקסט.

אברהם

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
D I G I T A L
עימוד ספרים
בדקת את מה שאתה אומר?
לדעתי סביר להניח שגרפ סטייל יאט יותר מnested אבל לא בדקתי
אז יותר כדאי לעשות חפש והחלף כאשר כל הקובץ כבר מוכן ואין עוד מה לשנות?
תעבוד עם מחשב חזק
אני מעולם לא ראיתי צורך להחליף לסטיילים רגילים בגלל מהירות

בכל אופן העבודה של חיפוש והחלפה עשויה להיות מייגעת אם יש לך הרבה סטיילים כאלה
יש סקריפט שעושה את ההחלפה הזו בבת אחת
ואפשר גם בלי סקריפט אבל לא כאן המקום להאריך...

בן של מלך!

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי
עיצוב פונטים
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עימוד ספרים
איך שאני נוגע בכל הכלים האוטומטיים האלו, אינדיזיין מתחילה לבכות...

אב"ג

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
עריכה תורנית
בדקת את מה שאתה אומר?
לדעתי סביר להניח שגרפ סטייל יאט יותר מnested אבל לא בדקתי
כן. המחשב שלי קצת וותיק, ולכן כשאני מכניס nested יכול לקחת לו כמה שניות עד שזה מתעדכן.
משא"כ GREP שעובד ממש חלק.

אברהם

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
D I G I T A L
עימוד ספרים
תחליף מחשב

בן של מלך!

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי
עיצוב פונטים
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עימוד ספרים
גיליתי משהו מענין, מה שבעיקר תוקע לי את המחשב זה האובייקט המעוגן של "עיצוב ספרי קודש", אין פתרון חינמי אחר, אפי' לבטל את גלישת השורות לא ממהרת את העבודה, ומה שנשאר זה פשוט למחוק אותו ולהוסיף את האובייקט בסוף.

אברהם

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
D I G I T A L
עימוד ספרים
מה זה האובייקט המעוגן של "עיצוב ספרי קודש"?

בן של מלך!

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי
עיצוב פונטים
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עימוד ספרים

אברהם

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
D I G I T A L
עימוד ספרים
אה, תגיד 'חלון'...

וזה לא נכון שאין פתרון חינמי אחר
אפשר להשתמש בdrop caps עם חיפושים והחלפות

אבל אני לא מבין למה לעבוד קשה סתם,
אם אפשר לקנות סקריפט שיעשה את זה מהר וטוב

DropWord III
חלון פרו

עכשיו תגיד לי "אבל אני לא רוצה להוציא על זה כסף"
בפועל אתה מבזבז את הזמן שלך, שהיית יכול להרוויח בו כסף, על פתרונות חינמיים שלוקחים זמן ועושים עבודה לא משהו

בן של מלך!

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי
עיצוב פונטים
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עימוד ספרים
נו שויין שיהיה 'חלון'...
לגבי ה- Drop Caps שזה פתרון פשוט (שחשבתי עליו לבד) יש בו כמה בעיות, א. שזה לא כ"כ מדויק במרווחים של האותיות, ודלא כהאובייקט המעוגן שהוא מדויק (כי האובייקט עצמו בגודל 0.01 ס"מ), ב. שצריך סקריפט כדי שירוץ על כל הספר, יש לי אותו והוא חינמי אבל אחרי כ-100 עמודים הוא שוכח להחליף לפי מילה, ולעשות חפש והחלף כמה פעמים זה קצת מעצבן, וגם יש עוד כמה דברים מעצבנים בזה.
ובאמת שמעניין אותי איך הסקריפט הזה עובד כי אם הוא גם סוג של Drop Caps או משהו דומה אז כבר עדיף האובייקט המעוגן שהוא הכי נכון, חבל שא"א להוסיף Text Wrap למילים.
לגבי ה-"אבל אני לא רוצה להוציא על זה כסף, בפועל אתה מבזבז את הזמן שלך, שהיית יכול להרוויח בו כסף, על פתרונות חינמיים שלוקחים זמן ועושים עבודה לא משהו", זה גם לא כזה נכון כי תוך כדי שהמחשב חושב אני יושב על אילוסטרייטור וחושב על השער או משהו, וחוצמזה שאני מחובר לשני מחשבים בו זמנית (שניהם לא שלי...), כך שזה לא לוקח כזה זמן, ועל כולנה שאני משתמש באובייקט רק בסוף, אחרי שהכל כבר מעומד ומסודר.

בן של מלך!

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי
עיצוב פונטים
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עימוד ספרים
אגב, יש לי שאלה, ת'סכל בצילום מסך ותראה

א.

‏‏צילום מסך (1).png

ב.

‏‏צילום מסך (2).png

אל תיבהל מהפונטים, הכל פה צריך להשתנות, אני רק בהתחלה...
א. האם יש דרך "לא יצירתית" ליישר את כל הטקסט למעלה, או שצריך לקצר את תיבת הטקסט?
ב. כדי להוריד את הכותרת העליונה שמתי רווח עם Start Paragraph On Next Page, ועם Space After, האם זוהי הדרך הנכונה או שצריך לעשות את הטקסט בגודל של 100 נגיד) ולהוריד לו את האחוזים ל-10%?

אברהם

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
D I G I T A L
עימוד ספרים
נו שויין שיהיה 'חלון'...
לגבי ה- Drop Caps שזה פתרון פשוט (שחשבתי עליו לבד) יש בו כמה בעיות, א. שזה לא כ"כ מדויק במרווחים של האותיות, ודלא כהאובייקט המעוגן שהוא מדויק (כי האובייקט עצמו בגודל 0.01 ס"מ), ב. שצריך סקריפט כדי שירוץ על כל הספר, יש לי אותו והוא חינמי אבל אחרי כ-100 עמודים הוא שוכח להחליף לפי מילה, ולעשות חפש והחלף כמה פעמים זה קצת מעצבן, וגם יש עוד כמה דברים מעצבנים בזה.
ובאמת שמעניין אותי איך הסקריפט הזה עובד כי אם הוא גם סוג של Drop Caps או משהו דומה אז כבר עדיף האובייקט המעוגן שהוא הכי נכון, חבל שא"א להוסיף Text Wrap למילים.
לגבי ה-"אבל אני לא רוצה להוציא על זה כסף, בפועל אתה מבזבז את הזמן שלך, שהיית יכול להרוויח בו כסף, על פתרונות חינמיים שלוקחים זמן ועושים עבודה לא משהו", זה גם לא כזה נכון כי תוך כדי שהמחשב חושב אני יושב על אילוסטרייטור וחושב על השער או משהו, וחוצמזה שאני מחובר לשני מחשבים בו זמנית (שניהם לא שלי...), כך שזה לא לוקח כזה זמן, ועל כולנה שאני משתמש באובייקט רק בסוף, אחרי שהכל כבר מעומד ומסודר.
א. לא יודע האם אתה צודק שאובייקט מעוגן נותן תוצאה מדוייקת יותר.
ב. האובייקט המעוגן עושה עוד בעיות מלבד האיטיות (עיין בפורום, כתבו על זה כבר)
ג. לא חובה סקריפט, אפשר בעשר חיפושים והחלפות בערך לעשות בכל הספר (גם על זה כתבו כאן פעם)
ד. נגיד שאתה עושה כך רק בסוף העבודה. ואז אחרי חודשיים הלקוח מתקשר ואומר לך שהוא רוצה להוציא גרסה נוספת כי הוא מצא טעויות. תחשוב על זה.

אגב, יש לי שאלה, ת'סכל בצילום מסך ותראה

א.

צפה בקובץ המצורף 1081445

ב.

צפה בקובץ המצורף 1081446

אל תיבהל מהפונטים, הכל פה צריך להשתנות, אני רק בהתחלה...
א. האם יש דרך "לא יצירתית" ליישר את כל הטקסט למעלה, או שצריך לקצר את תיבת הטקסט?
ב. כדי להוריד את הכותרת העליונה שמתי רווח עם Start Paragraph On Next Page, ועם Space After, האם זוהי הדרך הנכונה או שצריך לעשות את הטקסט בגודל של 100 נגיד) ולהוריד לו את האחוזים ל-10%?
א. יש לזה כמה סקריפטים לא חינמיים...
פתרון חינמי זה לקצר את תיבת הטקסט, או לשים בתחתית אובייקט מעוגן עם גלישה, מה שיגרום לטקסט לקפוץ למעלה, או לבטל את הג'סטיפיי במסגרות האלה
ב. לא שיטה מומלצת. עדיף להשתמש בשיטה שכתבתי כאן, או בסגנון כותרת -Baseline Shift שלילי, ו-space after

בן של מלך!

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי
עיצוב פונטים
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עימוד ספרים
א. לא יודע האם אתה צודק שאובייקט מעוגן נותן תוצאה מדוייקת יותר.
ב. האובייקט המעוגן עושה עוד בעיות מלבד האיטיות (עיין בפורום, כתבו על זה כבר)
ג. לא חובה סקריפט, אפשר בעשר חיפושים והחלפות בערך לעשות בכל הספר (גם על זה כתבו כאן פעם)
ד. נגיד שאתה עושה כך רק בסוף העבודה. ואז אחרי חודשיים הלקוח מתקשר ואומר לך שהוא רוצה להוציא גרסה נוספת כי הוא מצא טעויות. תחשוב על זה.
1. א. הגיוני זה ככה, לא? זה רק תוספת של 0.01 ס"מ, תראה איזה יופי זה בתמונה:
‏‏צילום מסך (3).png

וכל הרווחים מדוייקים.
ב. אתה יכול להראות לי איפה?
ג. גם נכון במיוחד שאפשר לשמור את החיפושים.
ד. זה הכי מעצבן שיש, אין מה לעשות בזה, באמת מענין איך הסקריפט הזה עובד.

2. א. לקצר את התיבה זו השיטה האהובה עלי כי כך אני יכול להשים עיטור אפי' וקטורי ולא פונט ובדיוק במרחק שווה (כי אני שם אותו בתוך פריים ומגדיל אותו מלמעלה), אובייקט מעוגן זה לגמרי יתקע לי את המחשב... ולבטל את הג'סטיפיי זה גם לא רעיון כ"כ טוב כי יש שני טורים.
ב. מה בדיוק "לא שיטה מומלצת," כי להוסיף רווח לפני, מה הבעיה? ולהקטין באחוזים עובד נהדר, הרי כך לא צריך לקצר את התיבה, תראה את זה, (ראה בחלונית ה-Character)
‏‏צילום מסך (4).png

בן של מלך!

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי
עיצוב פונטים
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עימוד ספרים
אגב, אם האתר הזה הוא שלך אז אני ממש מודה לך כי הוא לימד אותי הרבה בתחילת הדרך.

יענקי R

ספר יהלום - עימוד נוצץ ברמה אחרת
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
עימוד ספרים
צילום מקצועי
עריכה תורנית
עריכה והפקת סרטים
איך הסקריפט הזה עובד כי אם הוא גם סוג של Drop Caps או משהו דומה אז כבר עדיף האובייקט המעוגן שהוא הכי נכון, חבל שא"א להוסיף Text Wrap למילים.
הסקריפט של @אריאל וו (נכון לגרסה האחרונה III) עובד עם טאב ועם שבירת שורה 'ידנית'. את ההגדלה של המילה הראשונה אתה מגדיר בסגנון תו והסקריפט מחיל לך אותו על כל מילה ראשונה.
ולבטל את הג'סטיפיי זה גם לא רעיון כ"כ טוב כי יש שני טורים.
אפשר להשתמש באיזון טורים, אם כי לא תמיד זה מושלם.
כדי להוריד את הכותרת העליונה שמתי רווח עם Start Paragraph On Next Page, ועם Space After,
אם שמת פסקה ריקה, זה מיותר.
הדרך הפשוטה יותר היא כמ"ש @אברהם . וראה עוד כאן:

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  2  פעמים

לוח מודעות

למעלה