דרוש מידע יועץ משכנתא - כן או לא?

מנדי לוי

משתמש רשום
עיצוב ואדריכלות פנים
ברצוני לבדוק האם יש למישהו נסיון בענין
היות ואנחנו רוצים כעת להגדיל משכנתא בכ-300 אלף שקלים נוספים,
(כרגע משכנתא עומדת על כ-400 אלף ש"ח)
שווי נכס כ- מיליון מאתיים.
השאלה היא האם יש צורך לפנות ליועץ משכנתא, (התיאבון הגדול שלהם ידוע לכל...)
או שמספיק לגשת לבד לבנק למשכנתאות, ולהתייעץ איתם, ללא התערבות נוספת וכך לחסוך אלפי אלפי שקלים....
מה דעתכם?
מנסיון בלבד.

פרסומון

משתמש סופר מקצוען
השאלה היא האם יש צורך לפנות ליועץ משכנתא, (התיאבון הגדול שלהם ידוע לכל...)
או שמספיק לגשת לבד לבנק למשכנתאות, ולהתייעץ איתם, ללא התערבות נוספת וכך לחסוך אלפי אלפי שקלים....
מה דעתכם?
מנסיון בלבד.
אני ניגשתי בעצמי לבנק, קיבלתי הצעת מחיר, ועם זה ניגשתי ליועץ, שגם לקח הרבה יותר זול, כי כבר עשיתי חלק מהעבודה, וגם הוריד לי את הריביות שהשתלם לי לשלם לו את מה שביקש.

שמיט

משתמש מקצוען
אני גם עשיתי כנ"ל הלכתי לבנק קיבלתי הצעה, הלכתי איתה ליועץ הוגן, התשובה הייתה "לא אשיג לך טוב מזה".
הוא הסביר לי שבמקרים רגילים שיש הכנסות סבירות, ורוצים דברים חלקים בלי קומבינות, לא תמיד יש להם מה לומר מעבר למה שאדם רגיל יכול להשיג.
יש אנשים שצריכים אותם בשביל כל הפרוצדורה, הם לא יודעים ולא רוצים להתעסק עם כלום, שום נייר ושום חתימה ושום רישום משכנתא, אז הם הולכים ליועץ שיעשה להם את התהליך.
כאן אתם צריכים לשאול את עצמכם אם אתם מחפשים יועץ להוזיל ריביות או בשביל שיוריד מאיתכם את התהליך והטרדה.

טראכטער

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
במקרים רגילים שיש הכנסות סבירות, ורוצים דברים חלקים בלי קומבינות, לא תמיד יש להם מה לומר מעבר למה שאדם רגיל יכול להשיג.
בדיוק, ואז יש רק את הכאב ראש הכרוך בזה, וההתרוצצות והתמקחות בין הבנקים, וטופסולוגיה בלי סוף, שזה תלוי בך:
א. האם ההכנסות גבוהות והכל חלק.
ג. האם אתה טיפוס שתוכל ללמוד את הנושא ולהתמקח כמו שצריך.
ב. האם יש לך זמן ופניות נפשית להתעסק עם התהליך (יש כאלו שהזמן שלהם יקר, ועדיף כבר לשלם למישהו שיעשה את העבודה).

אם אתה לוקח יועץ רק כדי שיסדר את הצד הטכני אז אפשר ללכת גם למתחילים או לאלו שגובים מחיר זול, אבל אם אתה זקוק למישהו שיחליק את מה שצריך... או שיוכל להשיג דברים טובים באמת (בצורה שאתה לא לקוח נחשק כ"כ בבנק), אז אם יש לך המלצות על יועץ באמת טוב - שוה לשלם את המחיר.

אני שילמתי ליועץ מחיר יקר יחסית, אבל לא התחרטתי לרגע... דברים שראיתי בעינים שפשוט לא יאמנו איך שהוא הצליח לסובב ולסדר... חוץ מריביות זולות שלא הייתי מקבל בצורה אחרת.
ולמדתי את הנושא היטב, ואני גם לא טיפוס שאפשר לעבוד עליו בקלות.
לטעמי - היה שוה כל שקל, אבל זה ממש אינדיבדואלי, כל אחד ונסיבותיו הוא.

by6199

משתמש מקצוען
D I G I T A L
לקחתי משכנתא מצויינת ללא יועץ, אם אתה לומד את הדברים ומתנהל כמו שצריך היועץ שווה דמי שליחות בלבד אם אתה מחפש שליח שייעשה עבורך את העבודה.

בהנחה שמדובר על בדיקה בשלושה בנקים + רשם משכונות והנלווה זה בין 10-15 שעות עבודה שאמורים להיות מתומחרים בהתאם.

תראה כמה דברים בסיסים

1 יש מדרגות בגובה הריבית כשאתה לוקח יותר מ45% מערך הנכס הריבית יקרה יותר
2 גודל ההכנסות שלך נותן לפקיד סיווג היכן המרווחים שהוא יכול להציע לך.
3 ככל ומדובר במשכנתא ממוצעת (20 שנה+-) ההחזר ל100.000 ש"ח הוא כ500 ש"ח לחודש, מה שאומר שכדי להחזיר משכנת של 700.000 ש"ח אתם צריכים קרוב ל11.000 ש"ח הכנסות כדי שזה יעבור בקלות

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
יש מצב רציני שבכלל לא תצליחו לקבל כזו משכנתא, כיוון שבמשכנתא לכל מטרה בד"כ הבנקים לא מסכימים לתת מעבר ל50% מימון, ואתם רוצים יותר.
יכול להיות שיועץ משכנתאות מוצלח יצליח לסדר לכם משכנתא כזו, רק שימו לב לשני דברים,
א. משכנתא לכל מטרה היא תמיד יותר יקרה ממשכנתא לצורך קניית הדירה. [ואל תשאלו אותי למה]
ב. במצב שלכם שאתם רוצים מעבר ל50% מערך הדירה, גם אם תשיגו כזאת משכנתא היא ודאי תהיה יותר יקרה אפי' ממשכנתא לכל מטרה רגילה.
אז תעשו את החשבון שלכם, ואולי אפי' עדיף לכם לקחת חלק בהלוואה בנקאית רגילה.
בהצלחה

דג סלומון

משתמש מקצוען
ממליץ ללכת לבד לבנק לקבל הצעה ואז ללכת ליועץ (כפי שעשו כמה מהמגיבים כאן).
ואז, אם הוא יצליח להביא הצעה למשכנתא יותר משתלמת, שלמו לו על היעוץ וחסכתם כסף בתשלומי המשכנתא, ואם לא, חסכתם את עלות היעוץ.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
אנחנו מחפשים כעת ונשמח להמלצה על מישהו תותח!
תותח באיזה מובן?
האם בשביל לסדר משכנתא לכאלו שקשה להם לקבל לבד משכנתא?
או בשביל לקבל משכנתא בתנאים מצוינים?
כי זה שני תחומים נפרדים, ומי שמוצלח באחד מהם, לא בהכרח מוצלח גם בשני, וליהפך.

חשבונאית

משתמש מקצוען
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
ממליץ ללכת לבד לבנק לקבל הצעה ואז ללכת ליועץ (כפי שעשו כמה מהמגיבים כאן).
ואז, אם הוא יצליח להביא הצעה למשכנתא יותר משתלמת, שלמו לו על היעוץ וחסכתם כסף בתשלומי המשכנתא, ואם לא, חסכתם את עלות היעוץ.
לא תמיד מומלץ- לפעמים מקבלים סירוב מהבנק ואז ליועץ יש אח"כ פחות אופציות לבדיקה

משכנתאות

משתמש מקצוען
אין הנחתום מעיד על עיסתו
אבל יועץ טוב יכול גם לשנות מטרה
מלכל מטרה למשל לרכישה או שיפוץ
אני למשל עכשיו עושה לאשה מאלעד 400000 שכמעט לקחה לכל מטרה והצלחתי להוכיח לבנק בצורה חוקית למטרת רכישה.
אין ספק שהיא חסכה סכום אדיר בריביות

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכט

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת רַבַּת צְרָרוּנִי מִנְּעוּרַי יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב רַבַּת צְרָרוּנִי מִנְּעוּרָי גַּם לֹא יָכְלוּ לִי:ג עַל גַּבִּי חָרְשׁוּ חֹרְשִׁים הֶאֱרִיכוּ (למענותם) לְמַעֲנִיתָם:ד יְהוָה צַדִּיק קִצֵּץ עֲבוֹת רְשָׁעִים:ה יֵבֹשׁוּ וְיִסֹּגוּ אָחוֹר כֹּל שֹׂנְאֵי צִיּוֹן:ו יִהְיוּ כַּחֲצִיר גַּגּוֹת שֶׁקַּדְמַת שָׁלַף יָבֵשׁ:ז שֶׁלֹּא מִלֵּא כַפּוֹ קוֹצֵר וְחִצְנוֹ מְעַמֵּר:ח וְלֹא אָמְרוּ הָעֹבְרִים בִּרְכַּת יְהוָה אֲלֵיכֶם בֵּרַכְנוּ אֶתְכֶם בְּשֵׁם יְהוָה:
נקרא  5  פעמים

לוח מודעות

למעלה