סיפור בהמשכים יום שכולו פשלה

שועל ספרות.

רודיום לשעבר. מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
צילום מקצועי
פרק א'.

זו הייתה תקרית לא נעימה בעליל.

גברת זקנה עברה, ואני בדיוק ניסיתי להוריד קורנפלקס מהמדף העליון בחנות. התוצאה: היא חטפה כמה קרטונים על הראש.

אבל אני לא שיערתי לעצמי שהבושה הרגעית היא כאין וכאפס לקראת העתיד הצפוי לי.

אמרתי לה שזו הייתה פשלה, והיא צעקה עליי משהו בסגנון 'תמשיך, תמשיך לפשל!'

בוקר למחרת:

קמתי בזריזות, הלכתי לכיור הסמוך ליטול את ידיי, פתחתי את הברז, זרם המים פגע ישירות על ידית הספל. התוצאה: ממטרה מאולתרת על פניי ההמומות ועל הרצפה החפה מפשע. מבטים תמהים של האישה שהתעוררה דקותיים לאחר האירוע הטראומטי, על בעלה המוזר שבחר לעשות סטאז' ראשון בחייו בשטיפת רצפות, על הבוקר...

המשכתי להתארגן, יצאתי מהבית, ו... פגשתי את שכני ה'חביב' שהלווה לי לפני שבועיים ארבעים אלף לשבוע וחצי. התוצאה: צורך להשיג ארבעים אלף עד הלילה כי 'בדיוק תכננתי להחזיר היום...'

בפתח בית הכנסת גיליתי שנשארתי עם כיפת הלילה שלי המעוטרת בכיתובי נ נח עליזים. התוצאה: ריצת אמוק אל ביתי עם טלית שכסתה את ראשי הערום ושגרמה לכל הצופים לחשוב 'ממתי חיים קורנוביץ' באבא?'

יצאתי שוב, הגעתי לבית הכנסת. ניסיתי להתפלל בכוונה, אמצע שמונה עשרה הפלאפון שלי צלצל. התוצאה: כחכוחים רמים של הקהל כשפניי הסמיקו בואכה החווירו עקב קולו של חנן בן ארי שפילח את דממת ההלם "אמן, אמן, אמן, על הילדים שלי שלא יירשו את השריטות..."

חזרתי הביתה, חושב איך אני מסביר לקהל המתפללים שמישהו טיפל לי בפלאפון... נכנס לבית, מכין לעצמי קפה, פותח את המקרר אין חלב. נס פך השמן! מצאתי מאחורה כוס חלב שמישהו השאיר שם. התוצאה: בעצם, לפני התוצאה, בואו תכריעו רגע בוויכוח. זה נורמלי לשים במקרר כוס עם אוכל לתינוק בצבע כל כך מטעה? אני זה שהייתי צריך לנקות את 'שארית הפליטה' שלי מרגע הטעימה?

נערך לאחרונה ב:

תמרוז

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
זה חמוד, אבל יש בזה:
קמתי בזריזות, רגלי פגעה היישר בקצה קערת הנטלה. התוצאה: קור עז פתאומי ברגליים, וצורך במציאת נעליים חלופיות לנוכחיות שהגיעו לדרגת טופח על מנת להטפיח לכל השיטות.
לטעמי קצת קיטצ'יות.
תמשיך להצחיק אותנו

שועל ספרות.

מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
צילום מקצועי

מירער

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
בואו תכריעו רגע בוויכוח. זה נורמלי לשים במקרר כוס עם אוכל לתינוק בצבע כל כך מטעה?
ותגיד לי, זה נורמלי לשים כוס עם חלב של תנובה במקרר? למה שהחלב לא יהיה בשקית או בבקבוק? אה?;) רק בישיבה כשלוקחים כוס מארוחת בוקר...

למעשה, הטור מצחיק, הפאנץ' מוצלח, וכתוב טוב.
המשפטים מתובלים בתיאורים מצחיקים, אבל לא יותר מדי.
בניגוד לפעמים אחרות, שריבוי התאורים כבר סירבלו את הקריאה, הפעם זה לא כך.
אולי חוץ ממשפט אחד גבולי.
כחכוחים רמים של הקהל כשפניי הסמיקו בואכה החווירו עקב קולו של חנן בן ארי שפילח את דממת ההלם
על הגבול של חד גדיא. יש להסתייג שאעפ"כ זה לא מקשה על הבנת המשפט. שוב, בניגוד לכמה פעמים אחרות.

שועל ספרות.

מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
צילום מקצועי
פרק ב'.

עם סיום הסטאז' השני בשטיפה של 'פליטת הפה' שלי. יצאתי מהבית אל עבר התחנה, כשהגעתי, התיישבתי על הספסל באפיסת כוחות. התוצאה: מסתבר שאיש מתוק בחר להשאיר על הספסל את המסטיק המושלם שסיים את תפקידו התוצאה: שיבה הביתה, החלפת מכנסיים תוך כדי שמיעת הסבר מהאישה על הקושי העצום בהורדת המוצר מבגדים.

יצאתי שוב לראות שהאוטובוס עבר ויש לי עוד עשרים וחמש דקות בלבד עד האוטובוס הבא, ולגלות שלתחנה הצטרף השכן הנחמד מההלוואה שתיאר לי כמה שאנשים שלא מחזירים הלוואה בזמן הם חסרי התחשבות... "לא אתה, חלילה! אבל השאר..." התוצאה: עזיבת התחנה ברגליים כושלות אל עבר ביתו של אחד ממכריי לגשש את סיכויי להלוואה...

עליתי אל ביתו של המכר, הוא התעניין למה אני צריך, והאם אני אחזיר בזמן? עניתי לו שסתם אני רוצה שהחשבון יראה יותר טוב כי הבנק... ושבטח אני אחזיר בזמן "יש לך ספק?" הפלאפון שלי צלצל. 'השכן מההלוואה'. עניתי ואמרתי "שנייה". ההוא כנראה לא שמע את שאמרתי, וצעק בפומית לאוזניי המכר המשתומם "אתה לא חייב להחזיר את ההלוואה השנייה! התכוונתי רק לרמוז שזה לא לעניין שאתה לא מחזיר בזמן!" התוצאה: הלוואה לא הייתה...

חזרתי לתחנה, השכן חייך אליי "אני שמח שחזרת! לא רציתי חלילה שיהיה ביטול תיירה!" העברתי את פקודה לפי לעשות איזשהו חיוך. נאדה, לא עבד. עליתי לאוטובוס, שתי תחנות אחריי עלה מבקר. הוצאתי אחר כבוד את הרב קו ושמתי על מכשירו. התוצאה: צעקות אימה "אתה צוחק עליי? אתה לא דומה לתמונה! ובכלל לא הגיוני שאתה נוער!" השם יודע מה הרב קו של אחי בן שמונה עשה אצלי בכיס.

הגעתי לכולל מרוט מכל הצרות שעברתי. התפללתי שהראש כולל לא הגיע, זה לא האיחור הראשון שלי החודש... הוא עמד בפתח. הסמקתי כולי. הוא ביקש ממני את הפלאפון לשיחה. התוצאה: הפלאפון הוחזר לי מיידית. מסתבר שהוא רצה להתקשר לפלאפון של עצמו הנמצא בבית, ומשום מה הוא לא נהנה לראות שהוא רשום אצלי בתור 'הנודניק מהכולל'.

מגבת

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
על פניי ההמומות ועל הרצפה החפה מפשע.
אם הברז היה משפריץ על האישה החפה מפשע היה יותר מצחיק..

כוס עם אוכל לתינוק בצבע כל כך מטעה?

אם כבר שינית תכתוב מטרנה ולא ניסוח ארוך כ"כ.

תוך כדי שמיעת הסבר מהאישה על הקושי העצום בהורדת המוצר מבגדים.
כנ"ל, בפאנצ'ים מוותרים על דיוק, כותבים קצר. אפשר לוותר לגמרי או לכתוב "מחליף מכנסיים ונמלט מהאישה הזועמת".

בנוסף, על ההלוואה כתת כבר 3 פסקאות, נראה שהחזרתיות מפחיתה..

הגעתי לכולל מרוט מכל הצרות שעברתי. התפללתי שהראש כולל לא הגיע, זה לא האיחור הראשון שלי החודש... הוא עמד בפתח. הסמקתי כולי. הוא ביקש ממני את הפלאפון לשיחה. התוצאה: הפלאפון הוחזר לי מיידית. מסתבר שהוא רצה להתקשר לפלאפון של עצמו הנמצא בבית, ומשום מה הוא לא נהנה לראות שהוא רשום אצלי בתור 'הנודניק מהכולל'.
ניסוח ארוך, באסה.
מנסה גם..
הגעתי לכולל מרוט, התפללתי שהראש כולל לא הגיע, זה איחור החמישי שלי החודש. כולי רועד אבל הוא מחכה בפתח לוטש עיניים. אחרי דקה של ייסורים הוא מבקש שיחה הביתה, שכח את שלו. התוצאה: פרצופו הופך אש להבה, על הצג כתוב "הנודניק מהכולל".

שועל ספרות.

מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
צילום מקצועי
יישר כח לכל המבקרים והמחמיאים.
בוא נעבור אחד, אחד.
@לרקוד על הירח ו- @אליש:) תודה על הפרגון.
@מירער
ותגיד לי, זה נורמלי לשים כוס עם חלב של תנובה במקרר?
גם אני לא הבנתי. הייתי בטוח שקרה לי נס.(כבר תכננתי לפרסם את סיפור הנס בכולל)
על הגבול של חד גדיא. יש להסתייג שאעפ"כ זה לא מקשה על הבנת המשפט. שוב, בניגוד לכמה פעמים אחרות.
יש בזה... הייתי חייב את כל התיאור ולא מצאתי ניסוח אחר...
למעשה, הטור מצחיק, הפאנץ' מוצלח, וכתוב טוב.
המשפטים מתובלים בתיאורים מצחיקים, אבל לא יותר מדי.
בניגוד לפעמים אחרות, שריבוי התאורים כבר סירבלו את הקריאה, הפעם זה לא כך.
שמח לשמוע. שכוייח.
@תמרוז
חזק!
אתה משתפר מרגע לרגע.
תודה.
אהבתי את זה הכי.
הראש כולל, לא...
@מגבת
אם הברז היה משפריץ על האישה החפה מפשע היה יותר מצחיק..
זה מה קרה, מה אני אעשה... ;)
אם כבר שינית תכתוב מטרנה ולא ניסוח ארוך כ"כ.
צודקת. אך העדפתי לפתוח את המחשבה לשלל אפשרויות מאכל, וגם להבהיר על הדרך את בעיית הדמיון (אולי שתנובה יחליפו צבע לחלב?) :)
כנ"ל, בפאנצ'ים מוותרים על דיוק, כותבים קצר. אפשר לוותר לגמרי או לכתוב "מחליף מכנסיים ונמלט מהאישה הזועמת".
אכן, אולי עדיף. (אולי אז זה יוציא אותה חסרת חמלה...)
ניסוח ארוך, באסה.
מנסה גם..
הגעתי לכולל מרוט, התפללתי שהראש כולל לא הגיע, זה איחור החמישי שלי החודש. כולי רועד אבל הוא מחכה בפתח לוטש עיניים. אחרי דקה של ייסורים הוא מבקש שיחה הביתה, שכח את שלו. התוצאה: פרצופו הופך אש להבה, על הצג כתוב "הנודניק מהכולל".
פחות אהבתי. לא מצליחים לעקוב בגלל הניסוח הארוך, או שזה רק קצת מפריע? תודה על הביקורת המפורטת!
פרק ג'- בעז"ה (בראשי תיבות! חלילה לא...) מחר!

נערך לאחרונה ב:

שועל ספרות.

מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
צילום מקצועי
פרק ג'

עשיתי 'אחורה פנה' לא מסוגל לראות את פניו הכעוסות. הלכתי לכיוון בית כנסת אחר ללמוד. בדרך עברתי ליד המספרה הקבועה שלי, ואמרתי לעצמי שאם אני לא תחת המסגרת אשלים את הלימוד אחר כך ואסתפר עכשיו. נכנסתי, הוא היה שם לבדו. 'מקום טוב לפרוק את הבושה..' חשבתי לעצמי. התיישבתי כל הכיסא הוא שאל אותי אם את ה'רגיל' אמרתי לו "כמובן!" ושהוא לא צריך לשאול... התוצאה: בוא נקצר ונאמר שהוא התבלבל ביני למישהו אחר, שמסתפר אחד על כל הראש. והגאון עוד בחר להתחיל מקדימה כי שם היה הכי הרבה...

כשיצאתי משם, אבל וקצוץ ראש, פגשתי אחד מהכולל. הוא הביט בקרחת ובצ'ופ שנעלם "פששש... איזה חיזוק, אשריכם!" הוא אמר לגלוח הראש האדמוני שלפניו. החלטתי לפרוק את הצער, חזרתי לביתי, פתחתי קובץ וורד והקלדתי את אשר עבר עליי, פירטתי בלי סוף, שפכתי הכל, אתן לאישה לקרוא, שתבין. אחרי עשרים דקות שהרמתי ראשי גיליתי שהמקלדת על מצב אנגלית. התוצאה: מקווה שזה לא נקרא שובר כלים בחמתו... אני רק דפקתי על המקלדת.

אשתי התקשרה. 'אופס... מה יכול להיות? ממתי היא מתקשרת באמצע הכולל? אין לי כח להסביר...' עשיתי המתנה של עשרים שניות זמן יציאה מהבית מדרש, ועניתי "מה נשמע?" שאלתי. "הכל טוב! איך בכולל?" התעניינה. "שטייגען!" עניתי מגמגם 'בכולל יש באמת שטייגען...' "סורי שאני מפריעה! אבל נלחצתי נורא... חברה שלי דיצה ספרה לי שבעלה אמר שהוא ראה אותך יוצא מהספר קרח... חחח! יאללה, הצלחות! ידעתי שהיא מדומיינת!" השיחה נותקה. התוצאה: כשהיא חזרה הביתה וגילתה את היצור... הייתי חייב להסביר גם את השקר, וגם את התגלחת.

נחזור להווה. חיפשתי לעצמי משהו לאכול, עברתי על כל הארונות, הכל ריק! מצאתי איזו חבילת בייגלה קצח שהייתה פתוחה על השולחן. אם הייתי אומר על הבייגלה שהוא יבש, הוא היה מסמיק מהמחמאה! הרגשה זוועה! פתחתי את המקפיא לפחות איגלו להוריד את הטעם... התוצאה: מכירים מפולות שלגים, בוץ, סלעים? אז זה בעופות ודגים קפואים מעורבים בקרח.

חיברתי אוזניות לאוזניי מחפש לשכוח ממה שהיה, ולהירגע מהבאות... פשטתי חולצתי, התיישבתי על הספה, ושוררתי בהשקט (שלא ישמעו בחוץ חלילה...) לפתע... דמות עמדה מאחוריי! התוצאה: אקדים ואומר, אשתי לא אשמה בתוצאה! אני אמרתי לה שאני לא בבית, אז מה הבעיה בעצם שהוא יכנס לבד לקחת את המסמך שהוא צריך? ולתוצאה: זו לא הייתה התקפת לב משותפת, זה היה משהו כזה שלא הצלחנו לדבר לא אני, 'האומלל בגופייה', ולא השווער ההמום.

שועל ספרות.

מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
צילום מקצועי
נערך לאחרונה ב:

שועל ספרות.

מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
צילום מקצועי
רק מה שכן תעשה שהוא יעשה דברים טובים בלי פאשלות..שיהיה מקורי ואמיתי יותר
ההוא זה אני...
והרעיון הוא שקללת הזקינה לא נותנת לשום מעשה שלי להצליח וגורמת לאינסוף פשלות.
אל דאגה זה לא נמשך מדי הרבה זמן (כ'מרומז' בכותרת)

שועל ספרות.

מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
צילום מקצועי
פרק ד'

כשוך השוק. השווער הסתובב, הניח שקית, ומלמל בגמגום "איממא בקשה שאביא ללככם ארוחת צהריים". ונעלם כלעומת שבא. נאנחתי. פתחתי את השקית. הייתה שם קופסת קציצות ארוזה 'לא מי יודע מה'... טעמתי ביס אחד כדי להבין שמדובר באחד המוצרים המגעילים ביותר שטעמתי בחיי. שוויגער זה שוויגער ואני חייב להתקשר להודות (היא בטח כבר עודכנה שאני בבית... קיוויתי שלא עם תיאור המראה...) התוצאה: "איזה קציצות? הכנתי היום בכלל עוף בתנור! אה... גאון משה הזה! הקציצות היו מלפני שבועיים שמתי את הסיר על השיש כדי לזכור לזרוק לפח כי הן התקלקלו... 'הטעם המושלם והמוכר של הקציצות שלך' אתה אומר לי? טוב לדעת שזה מה שאתה חושב על הקציצות שלי תמיד!" אמרה וניתקה.

"דייי!" שאגתי. "אין לי כח לכל הפדיחות הללו!" הייתי חייב לפרוק על מישהו את זעמי. נזכרתי בכך שאשתי עודכנה, למרות שלא האמינה, מאשתו של האברך שראה אותי. 'הוא בטח לא בכולל, נשפוך עליו קצת'... "הלו" הקול היה מחוספס. 'בטח מתבייש ממני נוראות'. "תגיד לי מה הסיפור שאשתי הייתה צריכה לשמוע על הקרחת? אתה נורמלי? כאילו שלא הספיקו לי הבושות מהנודניק המכונה ראש כולל"! התוצאה: זה לא שקולו נהיה מחוספס. מתברר שהוא כן היה בכולל, והפלאפון של הראש כולל עדיין בחיפוש. "אתה לא חייב לבוא יותר לכולל שלי, ר' חיים!" לחש לי הנודניק בזעם.

"אויש!!! מי התיר לו לענות לי?" אמרתי לעצמי בכעס. "אני לא צריך היתר מאף אחד, תתבייש!" הוא צווח וניתק. 'לא ניתקתי?' שאלתי את עצמי במחשבתי, באימה. דפיקות בדלת. מסתכל בקוקר. שני שוטרים! 'מה הם רוצים? ד' ישמור!' פתחתי את הדלת. "אתה חיים, בעל הבית?" שאלו. "כן!" עניתי. "תעודה, אפשר?" הבאתי להם. "חחח... אתה צוחק עלינו? לא דומה לך! תתלווה אלינו לניידת בבקשה". "לא! אתם לא מבינים! שימו לב! זה פשוט הקרחת... זה בין כמויות הפשלות שקרו לי היום, אני לא יודע מה לעשות, נראה לי קללה רובצת עליי!" אמרתי, כמעט בדמעות. התוצאה: הם כנראה הבינו את הטעות של השכן שהזמין אותם בטענה שאיש זר נכנס לדירתי. אך כעבור פחות משעה, שוב דפיקות על הדלת. פתחתי. אישה עמדה שם. "אשמח להיכנס. אני רינה ממחלקת הרווחה, ואני אשמח לדבר איתך לגבי הקללה שאתה חושב שרובצת עליך"...

נערך לאחרונה ב:

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלז

א עַל נַהֲרוֹת בָּבֶל שָׁם יָשַׁבְנוּ גַּם בָּכִינוּ בְּזָכְרֵנוּ אֶת צִיּוֹן:ב עַל עֲרָבִים בְּתוֹכָהּ תָּלִינוּ כִּנֹּרוֹתֵינוּ:ג כִּי שָׁם שְׁאֵלוּנוּ שׁוֹבֵינוּ דִּבְרֵי שִׁיר וְתוֹלָלֵינוּ שִׂמְחָה שִׁירוּ לָנוּ מִשִּׁיר צִיּוֹן:ד אֵיךְ נָשִׁיר אֶת שִׁיר יְהוָה עַל אַדְמַת נֵכָר:ה אִם אֶשְׁכָּחֵךְ יְרוּשָׁלִָם תִּשְׁכַּח יְמִינִי:ו תִּדְבַּק לְשׁוֹנִי לְחִכִּי אִם לֹא אֶזְכְּרֵכִי אִם לֹא אַעֲלֶה אֶת יְרוּשָׁלִַם עַל רֹאשׁ שִׂמְחָתִי:ז זְכֹר יְהוָה לִבְנֵי אֱדוֹם אֵת יוֹם יְרוּשָׁלִָם הָאֹמְרִים עָרוּ עָרוּ עַד הַיְסוֹד בָּהּ:ח בַּת בָּבֶל הַשְּׁדוּדָה אַשְׁרֵי שֶׁיְשַׁלֶּם לָךְ אֶת גְּמוּלֵךְ שֶׁגָּמַלְתְּ לָנוּ:ט אַשְׁרֵי שֶׁיֹּאחֵז וְנִפֵּץ אֶת עֹלָלַיִךְ אֶל הַסָּלַע:
נקרא  22  פעמים

לוח מודעות

למעלה