יום בחירות

mina

משתמש מקצוען
אני אמור לדרוש את התשלום על היום חג או שזה אמור להיות אוטומטי בתלוש (ז"א שאם המעסיק שלי מבקש שאני יעבוד מחר ולא מזכיר את ענין התשלום יש לי מה לחשוש?)
ברעיון, זה אמור להיות אוטומטי.
אצל עובד שעתי התשלום הוא יותר ברור, כי בתלוש אמור להופיע לו יום חג/יום בחירות
וחוץ מזה הוא מקבל תשלום על השעות בהם עבד.
אצל עובד חודשי זה יותר עלול להתפספס.. לא תמיד זוכרים להוסיף תשלום נוסף

אבל זה דבר שאמור להיות ברור, אלא אם כן חשב השכר הוא......
ואין לך מה לחשוש כי יש לך זכות מלאה לדרוש את התשלום הזה! (זה לא משהו שיכול לגרור דיון..)

שושנית100

משתמש מקצוען
אגב, סתם שתדע/י מבחינת החוק זה לא נקרא פי שניים.
זה נקרא שעובד מקבל יום חג - יום בחירות נחשב כיום חג.
ואם עבד, מקבל גם על השעות שעבד.
אנחנו קוראים לזה פי שניים. אבל ברעיון זה לא, כי אם עובד עבד ביום הזה רק 3 שעות נגיד בשכר של 40 ש"ח. זה לא שהוא מקבל 120 ש"ח פעמיים.
הוא מקבל 120 ש"ח על השעות שעבד, חוץ מזה הוא מקבל ערך של יום עבודה - כמה ששווה יום עבודה רגיל שלו.
את בטוחה?
זה לא שמקבלים שכר כפול על כל שעה + שווי יום חופשה?

שירה ט

משתמש מקצוען
אני אמור לדרוש את התשלום על היום חג או שזה אמור להיות אוטומטי בתלוש (ז"א שאם המעסיק שלי מבקש שאני יעבוד מחר ולא מזכיר את ענין התשלום יש לי מה לחשוש?)

לא. מקום מסודר אמור לדעת את החוקים ולשלם לך עבור שעות עבודתך ביום הבחירות, בנוסף למשכורת רגילה על אותו יום.

שירה ט

משתמש מקצוען
את בטוחה?

וודאי שלא. גם אם לא תעבדי תקבלי שכר רגיל על היום הזה, על כל שעה שתעבדי בפועל תקבלי ערך רגיל של 100%. אך בגלל שעל אותה שעה את מקבלת גם שכר רגיל אפילו אם לא תבואי לעבודה, לכן כביכול קוראים לזה שכר של 200%, אך שכר השעה נשאר רגיל.

mina

משתמש מקצוען
את בטוחה?
upload_2019-4-14_9-12-41.png

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי אֶת עֵינַי הַיֹּשְׁבִי בַּשָּׁמָיִם:ב הִנֵּה כְעֵינֵי עֲבָדִים אֶל יַד אֲדוֹנֵיהֶם כְּעֵינֵי שִׁפְחָה אֶל יַד גְּבִרְתָּהּ כֵּן עֵינֵינוּ אֶל יְהוָה אֱלֹהֵינוּ עַד שֶׁיְּחָנֵּנוּ:ג חָנֵּנוּ יְהוָה חָנֵּנוּ כִּי רַב שָׂבַעְנוּ בוּז:ד רַבַּת שָׂבְעָה לָּהּ נַפְשֵׁנוּ הַלַּעַג הַשַּׁאֲנַנִּים הַבּוּז לִגְאֵיוֹנִים:
נקרא  6  פעמים

לוח מודעות

למעלה