קורונה יוזמה שחשבתי לקידוש ש"ש עם האשמות על ציבורינו [אולי בצדק?]

yonatanr

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
מה קידוש השם ומה לא
לא הרגש שלנו מחליט - אלא השו''ע.
נו, ומה השו"ע קובע?
הנה לשון הרמב"ם (הל' יסודי התורה פ"ה הי"א):
ויש דברים אחרים שהן בכלל חילול השם, והוא שיעשה אותם אדם גדול בתורה ומפורסם בחסידות דברים שהבריות מרננים אחריו בשבילם.
וכן אם דקדק החכם על עצמו והיה דבורו בנחת עם הבריות ודעתו מעורבת עמהם ומקבלם בסבר פנים יפות ונעלב מהם ואינו עולבם, מכבד להן ואפילו למקילין לו, ונושא ונותן באמונה, ולא ירבה באריחות עמי הארץ וישיבתן, ולא יראה תמיד אלא עוסק בתורה עטוף בציצית מוכתר בתפילין ועושה בכל מעשיו לפנים משורת הדין, והוא שלא יתרחק הרבה ולא ישתומם, עד שימצאו הכל מקלסין אותו ואוהבים אותו ומתאוים למעשיו הרי זה קידש את ה' ועליו הכתוב אומר ויאמר לי עבדי אתה ישראל אשר בך אתפאר.

דבר סתר

משתמש פעיל
נו, ומה השו"ע קובע?
הנה לשון הרמב"ם (הל' יסודי התורה פ"ה הי"א):
ויש דברים אחרים שהן בכלל חילול השם, והוא שיעשה אותם אדם גדול בתורה ומפורסם בחסידות דברים שהבריות מרננים אחריו בשבילם.
וכן אם דקדק החכם על עצמו והיה דבורו בנחת עם הבריות ודעתו מעורבת עמהם ומקבלם בסבר פנים יפות ונעלב מהם ואינו עולבם, מכבד להן ואפילו למקילין לו, ונושא ונותן באמונה, ולא ירבה באריחות עמי הארץ וישיבתן, ולא יראה תמיד אלא עוסק בתורה עטוף בציצית מוכתר בתפילין ועושה בכל מעשיו לפנים משורת הדין, והוא שלא יתרחק הרבה ולא ישתומם, עד שימצאו הכל מקלסין אותו ואוהבים אותו ומתאוים למעשיו הרי זה קידש את ה' ועליו הכתוב אומר ויאמר לי עבדי אתה ישראל אשר בך אתפאר.
אתה יכול לקום ולעלות לבית של ר' גרשון ולצעוק עליו
אם רוצים אפשר גם לזרוק לבן זה לא יזיז לו
את ההוראה להמשיך בחיידרים הוא נתן
מי שזה לא מתאים לו יכול להצטרף לקהילות חרדליות עם רבנים נאורים יותר
לאורו ניסע ונלך זה לא רק שיר של סיום השס אלא דרך חיים

אני וביתי

משתמש מקצוען
אתה יכול לקום ולעלות לבית של ר' גרשון ולצעוק עליו
אם רוצים אפשר גם לזרוק לבן זה לא יזיז לו
את ההוראה להמשיך בחיידרים הוא נתן
מי שזה לא מתאים לו יכול להצטרף לקהילות חרדליות עם רבנים נאורים יותר
לאורו ניסע ונלך זה לא רק שיר של סיום השס אלא דרך חיים
לא ידוע לי שר גרשון נתן הוראה להמשיך בחיידרים. לפי הידוע לי דעתו מלכתחילה היתה שכן צריך לסגור אבל אחר שניתנה הוראה מר חיים לא רצה לחלוק.

sheen

משתמש מקצוען
אם נתחיל כאן עוד פעם (בפעם ה...?) עם איזה רב אמר מה ולמה,
דין האשכול הזה להימחק.
וחבל,
כי לדעתי היו כאן כמה שכתבו הגיגים נבונים מאד

אהבת עולם

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
ויש גם דברים שנעשים ע"י כל מיני פולטיקאים מתוך מטרה להצר לנו.
ראה ערך לפיד וליברמן שבהחלט מנסים לשים רגל בכל מקום שאפשר.
לא דווקא מתוך מטרה לחלן אלא מתוך מטרה להוציא אותנו יותר לשוק העבודה למשל...(אני לא עצניקית ח"ו)
ושוב, בד"כ אני זאת שטוענת בוויכוחים דומים את הצד ההפוך אבל לא נוח לי שהוציאו פה את כל המדינה צדיקה וללא אינטרסים שליליים- יש כאן הרבה שונאי ה' ושונאי תורתו.
את מוזמנת לקרוא את ההודעה שלי שוב. לא כתבתי שאין שנאה פה ושם.
כשאני כותבת שטוב לי בעבודה, זה אומר שלמרות שהיא רחוקה, ויש שתי עובדות שאני לא מסתדרת איתן, בסך הכל אני מרגישה מעולה.
גם במדינה בסך הכל המצב שלנו די טוב.
וכל דבר צריך לבדוק לגופו. אם זה טוב להתגייס - אז צריך לעודד את זה , ואם זה רע - אז לא.
לא משנה אם החליטו את זה אולי לטובתינו, אולי מישהו חושב שזה מה שטוב לנו.
אם זה טוב ללמוד באקדמיה - צריך לעשות את זה ואם לא - לא, חבל לרדת לרמה של אינטרסים אפלים לחלן את הציבור, יותר הגיוני שיש מישהו שדואג לכלכלה.
יתכן שיש כאלו שחושבים שהם דואגים לנו ועושים הפוך או להפך. זה בכלל לא משנה.

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
לגבי הסברה לציבור שאינו חשוף למדיה כתובה ודיגיטלית:
היו עלוני הסברה? היו. אבל אפעס מי מתייחס לעלונים...
היו מודעות מטעם משרד הבריאות בעיתונים? היו. מי אמר שזה נכון? זה משרד ממשלתי של המדינה הציונית.
היו רמקולים שהסתובבו? היו. לא הקשבתי להם.
לכן אל תגידו לא היתה הסברה. אמרו מעתה: לא האמנו לה.

הר הבשן

משתמש מקצוען
הלוואי שהיינו בתפיסה גלותית. הלוואי.
הרי אין ספק שהמדינה שלנו היא לא 'אתחלתא דגאולה' ואנחנו עדיין בגלות, מי שעדיין מסתפק כנראה דוגל בשיטה דתית לאומית ולא חרדית. אנחנו בגלות לכל הדעות.
מה עושים בגלות? מתקפלים. יודעים שאנחנו לא השולטים ולא הרוב, ואין לנו ברירה אלא להיות על פרופיל נמוך ולא להיראות.
אם יש צרה מנסים לשחד בשקט את הפריץ, או לגמור את הענין מהר, ואם יש שקט - מודים להשם אלף פעמים .

משום מה , בגלות מדינת ישראל, הרבה אנשים שכחו שהם בגלות.
פוליטית , למשל , יש לנו אשליה של כח, ולפעמים אנחנו ממש מרגישים לשון המאזניים, יש לנו השפעה בהרבה ענינים , ויכולת שאין להרבה מיעוטים , אז אולי אפשר לנצל את זה לטובתינו עוד קצת ?
אולי נעשה עוד תרגיל? או ננסה לאיים כי מישהו פה עובד בשבת ? או שנסובב הכל כך שנרוויח עוד כמה גרושים ?

פרשת עמנואל היא דוגמא לתפיסה לא גלותית. במקום לסגור ענינים בשקט ולעבור לבעלות פרטית מראש, היו כמה אנשים שרצו לתפוס כותרות של מסירות נפש איפה שאין מסירות נפש , ומשם התגלגל כדור השלג בלי אפשרות לעצור אותו.

אז הנה הבט אחד של תפיסה גלותית שחסרה לנו - לזכור שאנחנו קצת. ובגלות.

וההבט השני הוא ההסתכלות. במקום להודות להשם שאנחנו בגלות כל כך נוחה, איפה הדורות הקודמים של השואה, מלחמת העולם הראשונה והפוגרומים היו ואיפה אנחנו, איזו גלות מרופדת ומבינה.
במקום זה אנחנו מסתכלים כל הזמן כמה אנחנו מסכנים , כי הרי אמרנו בחלק א' שמגיע לנו, ושכחנו שאנחנו בגלות, אז איך זה פיר שבתי הספר שלנו מתוקצבים פחות ? אפליה גזענית ושנאה!!

היהודים באמריקה, אני מאמינה , מודים להשם בכל בוקר על ממשל טראמפ הנוח, ולא חושבים לרגע שבגלל שכל החינוך שלהם פרטי מישהו שונא אותם. אבל היהודים פה , מרגישים שנואים ומבוזים כי הם מתוקצבים רק ב75%, ובכלל בלי אופק חדש , איזו שנאת דת .

התחושה הזו ששונאים אותנו כל האומות, שהיתה נכונה ונכונה עדיין (לאיראן , עיראק ועזה) עקרה לה משכן לתוך הארץ שלנו, וכעת אנחנו בטוחים שיש אנטישמיות אמיתית בין היהודים . אנחנו הכבשה השחורה, המופלים , המסכנים בגלל שאנחנו עומדים בגאון על יהדותינו.

אנשים , תתעוררו, אנחנו במצב מעולה. רוב העם אוהד אותנו מאד, אנחנו מקבלים תקציבים כמו כולם או יותר (ביחס , כמובן , למידת המעורבות שאנחנו רוצים בחיים, החילונים שאני מכירה שולחים לבתי ספר פרטיים במימון מלא)
הסתדרנו פה יופי במדינה, אין עוד הרבה שהסתדרו כמונו, יש לנו שתדלנים , יש לנו הרבה סיעתא דשמיא, רוב המדינה פה דתית או מסורתית.

אין שום צורך להסתכל על כמה שונאים שמאלניים כעל הרוב. נכון. יש שנאה ויש אי קבלה. אולי חלק גדול ממנה זה בגלל ששכחנו שאנחנו בגלות ואולי בכל מצב היו שונאים אותנו,
אנחנו מוזרים, אנחנו מתבדלים , אנחנו מסרבים ללמד ליבה ומפחידים אותם , זה הגיוני.

אבל אולי מספיק להיות פרנואידים . אף אחד לא רודף אחרינו. לא כל שוטר שנותן קנס הוא עוכר ישראל , ואם מקצצים את קצבאות הילדים זה לא בהכרח מלחמה בדת . ובכלל לא כל דבר זה מלחמה.
[ נ.ב. הדברים לא נאמרו לקבוצת הXXX הXXXXXXי שבטח לא יסכימו איתי על השורה האחרונה]

לילה טוב. ותודה שהייתם עד פה.

[עו"ד וינרוט ז"ל אמר דברים דומים על התפיסה הגלותית שחסרה לנו בשיחה למשפחה, השתכנעתי משם ]
א' פרשת עמנואל הובלה ע''י גדו''י וזו התגובה הכי עדינה שאני יכול להגיב[ אסור לתקוף באישי] ב' כמיתגורר באיזור חילוני רוב רובם לא שולחים למוסדות פרטיים ואם יטען מאן דהוא שהתקציבים הם אותו דבר אז אחד מהשניים או שלא ראה פעם אוניברסיטה[מבחוץ] או שלא ראה פנימיית ישיבה [מבפנים..]וסליחה שוב אינני מיתכוון לתקוף א''א אישי אין לי דרך אחרת להציג הדברים...ג' ולא אני לא מעץ[עיין תמונת הפרופיל שלי...]

yitzhak123

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
אופס!

כרגע אני רואה שהמאמר שהבאתי נעלם לו מהשירשור(ביחד עם כשלושים תודות).

אני רוצה להודות למנהלי הפורום שנתנו למאמר הזה להישאר יומיים (ולעורר דיון פורה), תודה.

מי שלא הספיק לקרוא יכול לקבל באישי.

פלוני אלמוני 12

משתמש פעיל
אני מבין שמחקת את העמוד הזה מהגמרא בבית שלך
רק תיזהר שאל תקרע בדרך את בצד השני של העמוד :)
שאני מינות דמשכא זה ההגדרה האאמיתי על מה שכתבו שזה ישפיע על הציבור החרדי

מה אתה רוצה ממני?

יש לך תלונות על השו"ע?????

בוש"ע מפורש כלל החשש שמא יהרגנו או שיתרפא בע"ז

שולחן ערוך יורה דעה הלכות עבודת כוכבים סימן קנה
כל מכה וחולי א שיש (א) בהם סכנה, ב ב] שמחללים עליהם שבת, אין מתרפאים מעובד כוכבים ג (ב) ג] שאינו מומחה לרבים. (ד] <א> וכל המקיזים דם הוו מומחים לענין הקזה), (טור וב"י בשם תוספות והרא"ש ובהגהות מיימוני פ"ט ור' ירוחם ואגודה וסמ"ג), דחיישינן לשפיכת דמים. ואפילו הוא ספק חי ספק מת, אין מתרפאים ממנו. אבל אם הוא ודאי מת, מתרפאים ממנו, ה] <ב> דלחיי שעה לא חיישינן בה. ואם אמר: סם פלוני יפה או רע, ד יכול לסמוך עליו, והוא ה ו] שלא יקח ממנו אותו סם. (ז] וי"א דכל זה אינו אסור אלא כשהעובד כוכבים עושה בחנם, ו אבל אם עושה בשכר, בכל ענין מותר, דחייש לפסידא דאגריה) (הגהות אשירי פא"מ מא"ז). (וכן נהגו להקל). ח] אבל אם בא לרפאותו ז בלחש, מותר, והוא שלא ידע שמזכיר שם עבודת כוכבים. אבל אם יודע שמזכיר שם עבודת כוכבים, אסור, אפילו אם יודע שודאי ימות. ט] ואם הוא ח אפיקורוס, אפי' סתם לחש אסור, שודאי מזכיר שם עבודת כוכבים. (י] וכן אסור ללמוד ממנו לחש). (הגהות מרדכי פא"מ).

מרובע

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
D I G I T A L
מישהו יכול להסביר לי מה פירוש אטימת האוזניים??

מה, אם לא יהיה רמקולים אז הקורונה לא תיכנס לבני ברק???

יו"ר זק"א יהודה משי זהב למנדי ביתאן ב'כאן מורשת': "מצרים את צעדי האמבולנסים שלנו שנועדו להפיץ את ההוראות, במאה שערים זרקו עלינו אבנים ובעיריית בני ברק לא רצו שנפחיד את התושבים".

Without meaning

משתמש מקצוען
הרבה האשמות יש פה, עפות מצד לצד....
אני לא רוצה להאשים אף אחד,
אבל יש לי תהיה אמיתית וגדולה-
כל העיתונים ומהדורי החדשות לא גומרים לספר על ההתנהלות היעילה של משרד הבראיות בשיתוף השב"כ בנושא גילוי נשאים ובידוד ההמונים,
א ב ל-
בעלי כבר פעמיים(!)נכנס לבידוד עקב חשיפה לחולה קורונה (פעמיים, אחד בתוך השני) ושום גורם מקצועי לא התקשר אליו : לא משרד הבריאות, לא השב"כ, לא מד"א ולא אף אחד הוא מעצמו טרח לברר איפה בדיוק הוא היה עם החולה והתקשר למדא לברר האם הוא באמת צריך להיכנס לבידוד הם ענו לו תשובה חיובית אך אפילו לא טרחו לקחת ממנו פרטים! ז"א שאם הוא יחליט להפר את הבידוד אף אחד לא ידע ויותר מזה- הוא יכול מלכתחילה לא להיכנס לבידוד ואף אחד לא ידע!!
אז-
מה קורה פה?

ספרא וסייפא

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
בעלי כבר פעמיים(!)נכנס לבידוד עקב חשיפה לחולה קורונה (פעמיים, אחד בתוך השני) ושום גורם מקצועי לא התקשר אליו : לא משרד הבריאות, לא השב"כ, לא מד"א ולא אף אחד הוא מעצמו טרח לברר איפה בדיוק הוא היה עם החולה והתקשר למדא לברר האם הוא באמת צריך להיכנס לבידוד הם ענו לו תשובה חיובית אך אפילו לא טרחו לקחת ממנו פרטים! ז"א שאם הוא יחליט להפר את הבידוד אף אחד לא ידע ויותר מזה- הוא יכול מלכתחילה לא להיכנס לבידוד ואף אחד לא ידע!!
אז-
מה קורה פה?
יש המון אכיפת בידוד.
לא מעשי לבדוק את רבבות המבודדים.

מעניינת

משתמש פעיל
המשתמש נחסם
אמריקה זה אווירה אחרת..
אין שם גדול שקובע..
כל רב לקהילתו, ויש שם סיגנון אחר, של שאננות וזרימה...
חכם שלום כבר לפני חודש הזהיר מאד לשמור על הוראות מ. הבריאות...
וכך הזהיר רבי דוב לנדו ורבי גרשון..
אלא שדעתם לא נשמעה ברמה מספיק... בגלל דעת "בית" הרב קנייבסקי.
מודל "טלז סטון" הוכיח בצורה ברורה "אם כולנו היינו נשמעים מהתחלה היינו אחרי...

yonatanr

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
הוא בעצמו היה צריך להתקשר למשרד הבריאות *5400.

אני גם שמעתי על מישהו שנפצע בתאונה, ושום גורם מקצועי לא התקשר אליו, לא המשטרה, לא מד"א, לא הצלה. הוא בעצמו היה צריך לחייג 101 בשביל שיבואו אליו.

Without meaning

משתמש מקצוען
הוא בעצמו היה צריך להתקשר למשרד הבריאות *5400.

אני גם שמעתי על מישהו שנפצע בתאונה, ושום גורם מקצועי לא התקשר אליו, לא המשטרה, לא מד"א, לא הצלה. הוא בעצמו היה צריך לחייג 101 בשביל שיבואו אליו.
מה הקשר????
אם היו מפרסמים שיש אפליקציה מיוחדת למד"א לדעת לבד על תאונות ולא צריך לעדכן, אז זה היה דומה.
איפה החקירות המפורסמות והמהוללות?
יש כאן לפחות שני חולים מאומתים שלא שאלו אותם כלל איפה הם היו ומה הם עשו.

ספרא וסייפא

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
יש כאן לפחות שני חולים מאומתים שלא שאלו אותם כלל איפה הם היו ומה הם עשו.
למי לא התקשרו? לחולים המאומתים או למבודדים?
מההודעה הראשונה שלך מובן כי בעלך נכנס לבידוד עקב חשיפה לחולה מאומת, ואליו לא התקשרו לברר (לא צריך).
מההודעה השניה שלך מובן כי לא ביררו אצל החולים עצמם. שזה מוזר.

גם לאחר שהם עושים איכוני טלפון, ולכאורה לא צריכים לחקור אפידמיולוגית, עדיין עורכים חקירות כאלו.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי אֶת עֵינַי הַיֹּשְׁבִי בַּשָּׁמָיִם:ב הִנֵּה כְעֵינֵי עֲבָדִים אֶל יַד אֲדוֹנֵיהֶם כְּעֵינֵי שִׁפְחָה אֶל יַד גְּבִרְתָּהּ כֵּן עֵינֵינוּ אֶל יְהוָה אֱלֹהֵינוּ עַד שֶׁיְּחָנֵּנוּ:ג חָנֵּנוּ יְהוָה חָנֵּנוּ כִּי רַב שָׂבַעְנוּ בוּז:ד רַבַּת שָׂבְעָה לָּהּ נַפְשֵׁנוּ הַלַּעַג הַשַּׁאֲנַנִּים הַבּוּז לִגְאֵיוֹנִים:
נקרא  16  פעמים

לוח מודעות

למעלה