קורונה יוזמה שחשבתי לקידוש ש"ש עם האשמות על ציבורינו [אולי בצדק?]

שימו לב!
לכותב המאמר יש מטרה במאמר שלו
אבל המטרה היא לא הנראית לעין
אלא מה שבין השורות...
צריך קצת לחשוב כדי להבין.

המטרה שלו היא שהבני ברקים
יפסיקו לציית רק לרבנים שלהם.
ויתחילו לקבל גם את דעותיו האישיות
הוא משוכנע שהוא מבין יותר מהרבנים
ונמאס לו שהם מצייתים רק לגדולי הדור ולא פתוחים לעוד דעות.

כותב המאמר מזלזל ברבנים!
באופן חד משמעי.

הוא לא נמנה על הציבור החרדי!

מטרתו היא אחת!
למסמס את ההשפעה שיש לרבנים על הציבור בבני ברק!
להוכיח כביכול לציבור כי זה ששומעים לרבנים
מביא אותם לחולי ולמוות ח"ו!
ולמרבה העזות הוא גם מזלזל בכך שהדורות הקודמים לא שמעו למשכילים...

תחשבו רגע, אם התמונה בתחילת המאמר היתה של אדם גלוי ראש
גם הייתם מתרשמים כך מהמאמר?
(יש כת ידועה שכבר כמה שנים לוחמת נגד הציות לגדולי הדור
וכנראה שכותב המאמר מטעמם, כחלק ממערך ההסברה והמסיון שלהם)

אם מטרתו לגרום לאנשים להזהר
שיקח את כישורי ההסברה שלו
ופשוט יסביר לציבור למה חשוב להזהר
ולא לצאת מהבית!

אבל מכיון שלא זו מטרתו
הוא בחר להשתמש בכישוריו
כדי לערער את ההנהגה!!!!!
ממש לא!
לפני שעה נסענו לעזרה למרפא לאיזשהו צורך רפואי והרחובות היו שוממים!!

מרגיש לי לפעמים כאילו ליברמן וחבריו הצליחו להשתלט במובן מסוים על המגזר החרדי ולהשתיל בו שנאה וכעס עצוב ומוזר כלפי אחיהם שלא חטאו במאומה...

אקורד

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
נכון, לקח לציבור שלנו זמן להפנים, (חוסר החיבור לרשת עמד בעוכרינו)
אבל גם בחוף הים היתה התקהלות וגם ההפגנות נגד יולי אדלשטיין היו במקביל,
רק פוטנציאל הנזק אצלינו גבוה משמעותית על כל אדם שנחשף
הקיהילתיות שלנו מדבקת -תחשבו לכמה אנשים נחשף אדם חרדי ביום
לעומת בנ"א לא חרדי,
המעגלים יותר צפופים בגלל המשפחות הגדולות,
אני גרה מעל צרכניה,
ויצאתי מהבית (לבית מרקחת - מותר)
כל האנשים שראיתי ברחוב היו עם עגלות משא כחלק מהצטיידות לפסח,
הרחובות לא היו ריקים כי אנשים צריכים אוכל, ומתכוננים לפסח -מכינים מלאי וכו'
אבל, במוצאי שבת שאז החנויות סגורות לא היה נפש חיה ברחוב,
הסתכלתי מהחלון רחוב שומם כמו קבר,
וחוץ מזה כבר ראיתתי ברשת שמבינים שההדבקה בעיקר בציבור שלנו כרגע אינה בגלל התקהלויות
אלא בגלל המשפחות הגדולות והצפיפות
ועל הנתון הזה אנחנו לא מוותרים בשום פנים ואופן

LO

משתמש פעיל
sheen, מי אמר לך שבאותה כמות חשיפה אצל החילונים לא היתה אותה תגובה?
הם שמעו ועסקו בנושא פי 100 מהחרדים והיו אמורים להזהר פי 100 כי אוטומטית כמה שאתה עוסק ומעודכן בענין - אתה מתנהג בהתאם, ועדיין לא נראה שהם כ''כ נזהרים (בפארקים בשבת ועוד)
לקח הרבה זמן עד שהיתה פניה ישירה לחרדים והסברה מספקת בגישה נכונה.

הר הבשן

משתמש מקצוען
אני תוהה כמה חילונים ממוצעים אתה מכיר, אם אתה חושב שאין להם קשיים כלכליים, והם לא מתמודדים עם קשיים משפחתיים.
אני חושב שאני מכיר הרבה מאוד מכל חרדי אחר כי החילונים שכנים שלי...אני גר בעיר חילונית ועוד איך..

רואים כאן שחור על גבי לבן מי נמנה על תושבי העיר ומי לא..

אלו שמחוצה לה רק אוספים ראויות מכל מיני מקומות שעין יהודית טהורה לא אמורה אפילו לזרוק אליהם מבט ואז כותבים אותם כאן בחגיגיות כאילו אין כאן ריקוד על דם חף מפשע..
ואילו שמתוך העיר (ואני בתוכם) מנסים להשחיל ולו מילה או שתיים להגנתנו וכבר מוצפים בהתקפות מכל עבר....

אם עד עכשיו שמרנו על הכללים באדיקות והתחרפנו עד מוות וזו התוצאה רק הקב''ה יודע מה יהיה ההמשך..
עצוב לומר שמסתבר שאנטישמיות לא נמצאת רק בין גויים ליהודים.

מאיר-עיניים

משתמש פעיל
עימוד ספרים
בני ברקים, אינכם מבינים ..
ממש לא ..

פספסתם שבוע .. שבוע יקר מאוד ..

אני תושב קרית היובל בירושלים,
שומע איך הם רואים את בני ברק,

ולצערי,
הם צודקים

מאד מעניין....
אנחנו תושבי בני ברק
ושומרים על הכללים באדיקות מפורים!
לדעתי אפילו יותר ממקומות אחרים.
איך אתה יודע שפספסנו?
אתה מעיד שאינך תושב בני ברק?
ראית מה קורה כאן?
ואם ראית, אז כנראה שבעצמך לא שמרת על הכללים ויצאת מהעיר....

חבל שאתה מאמין לתקשורת בדיוק כמוהם.

הטעות היא ההכללה.
יש ויש
כמו בכל מקום.
אל תכלילו בבקשה!

BUYit

משתמש צעיר
מזכיר לי אברך כולל עצלן ומושחת מידות, שאשתו ביקשה ממנו עזרה כל שהיא, אז הוא אמר לה: 'אם את מבקשת ממני כזה דבר את גורמת לי לעזוב את הכולל? זה מה שאת רוצה?'
האמת שהוא מושחת קטן ועצלן גדול, שבורח לכולל ככיסוי למידות הרעות שלו.
יש משהו בין לעזוב את הכולל ובין להיות מושחת.

גם בענייננו, עם כל הכבוד יש משהו בין לצאת ללמוד השכלה ולעזוב את הכל, ובין ההתחפרות הזו שאחוזים גדולים בנו לוקים בה עד לרגע זה.
היה הרבה מידע ואנו הדפנו אותו שלא ישפיע עלינו,
לא צריכים ללמוד השכלה בשביל לדעת על המגיפה שהשתוללה בסין,
לא צריכים ללמוד באוניברסיטה בשביל לדעת שהתורה מצווה אותנו להיזהר בשמירת גופנו,

די עם הצדקנות הזו, ועם יצירת אויב שלא קיים כעת ואז צריכים להילחם איתו.

יותר נכון לומר, חטאנו, עוינו פשענו, נגרם חילול ה' בעטינו, זה מפחיד ונורא.
לקבל על עצמנו את עזיבת החטא.

אני לא רוצה לפרט את המקומות והצורות שבהם נגרם חילול ה',
אני לא רוצה לפרט את הטענות שיש לרבים מהציבורים שסביבבנו ואף בתוך הציבור שלנו,
כדי שלא לעורר את מי שב"ה לא חושב בצורה הזו, אבל החילול ה' קיים וצריכים כפרה על כך,

ללא ספק צודק פותח האשכול שיש צורך לקדש שם שמים אחרי האשמות הצודקות עלינו.

אין לי שום בעיה לדוג. עם הביקורת על יתד שבהתחלה לא נלחם מספיק וכו', הבעיה היא שהוא מדגיש שכוונתו על בעיה כללית בגישה החרדית ולא סימפטום מקומי,
ולהיכן הוא לוקח זאת...
ולדוג. בתוך דבריו יש בקורת מרומזת על זה שלא לומדים ליבה,

גם ברמה ההיסטורית יש הרבה מקום להתווכח איתו על ניתוח הנתונים,

סטודיו פלאש

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עריכה והפקת סרטים
אני גם מבני ברק והיום ב"ה כבר כולם הפנימו
אבל להמציא מציאות אחרת, ולהתווכח עם אמת, זה תכונה לא יפה וחסרת טעם
כששאול לא הרג את הצאן של עמלק והצטדק ואמר 'העם חמל' זה הכעיס את הקב"ה ולקח ממנו את המלכות
ודוד המלך שהודה בחטאו והתחטא לפני ה', קיבל מלכות עולם, אפילו שהיו לו יותר טעויות משאול
דוד בשלש ועלתה לו ושאול באחת ולא עלתה לו.
אז בבקשה תושבי בני ברק היקרים, אפשר להפסיק להצטדק ולהישיר מבט על עצמינו ולהגיד 'חטאנו' אנחנו מצטערים, רבונו של עולם, רחם עלינו ועל המבוגרים וקבוצות הסיכון במשפחתנו שלא ינזקו כתוצאה מהשאננות שהיתה מנת חלקינו עד לפני כשבוע וחצי, רחם נא על תושבי בני ברק הצפופה, מלאת העשיה, שלא עצרו להפנים ולחשוב מה רצונך ועכשיו עומדים לפני יום הדין שלך, אנחנו חוזרים בתשובה ומעכשיו עוצרים את השאננות סופית, נשארים בבתים ומתפללים לישועתך.

נערך לאחרונה ב:

חיה וקיימת

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כששאול לא הרג את עמלק והצטדק ואמר 'העם חמל' זה הכעיס את הקב"ה ולקח ממנו את המלכות
ודוד המלך שהודה בחטאו והתחטא לפני ה', קיבל מלכות עולם, אפילו שהיו לו יותר טעויות משאול
אז בבקשה תושבי בני ברק היקרים, אפשר להפסיק להצטדק ולהישיר מבט על עצמינו ולהגיד 'חטאנו' אנחנו מצטערים, רבונו של עולם, רחם עלינו ועל המבוגרים וקבוצות הסיכון במשפחתנו שלא ינזקו כתוצאה מהשאננות שהיתה מנת חלקינו עד לפני כשבוע וחצי, רחם נא על תושבי בני ברק הצפופה, מלאת העשיה, שלא עצרו להפנים ולחשוב מה רצונך ועכשיו עומדים לפני יום הדין שלך, אנחנו חוזרים בתשובה ומעכשיו עוצרים את השאננות סופית, נשארים בבתים ומתפללים לישועתך.
תגידי עכשיו שוב 'חטאנו'
על ההכללה!
לא מתאים לך
מצפה שתערכי את ההודעה.

מה חטאנו?
שעשינו מה שגדולינו אמרו?
שאנחנו מתפללים כעת בדמעות וללא 'מנין בשטח פתוח'
למרות שמשרד הבריאות לא הורה כך
אלא כי גדולינו אמרו כך?
אולי אלו שלא נזהרו
אנו אמורים לומר 'חטאנו' בעבורם? וגם בעבור החילונים נאמר 'חטאנו'...
והם יבואו ויאמרו:
צדקנו, חטאתם!
זה מה שאת אומרת.

מרובע

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
D I G I T A L
זה נכון שאסור להכליל.
אבל הוא מצביע על סיבה מערכתית שגרמה לזה להיות מוכלל. (בעצם יותר מסיבה אחת).
וכמו שמישהו כתב, כל החכמולוגים שהיום אומרים שזה תקף רק לבני ברק ולא למקומות אחרים, הם ממשיכים לתת לו חומר למאמר הבא!!!

מאיר-עיניים

משתמש פעיל
עימוד ספרים
כששאול לא הרג את עמלק והצטדק ואמר 'העם חמל' זה הכעיס את הקב"ה ולקח ממנו את המלכות

לא הוגן.
אם אתם לא שמרתם עד היום, ועכשיו התחלתם לשמור,
אז תגידו חטאנו ואנחנו מצטערים וכו' ....
אבל אל תכלילו...
אם לקח לכם זמן לקלוט שצריך להזהר
זה לא אומר שכולם כמוכם!

מוחה מידיעה ברורה על הרבה משפחות ששומרות היטב
מפורים!

סטודיו פלאש

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עריכה והפקת סרטים
תגידי עכשיו שוב 'חטאנו'
על ההכללה!
לא מתאים לך
מצפה שתערכי את ההודעה.
אני השתדלתי לשמור על ילדי ועל משפחתי, יצאו רק לתלמוד תורה וחזור, הזהרתי את ההורים שלי שהגיל שלהם כבר לא צעיר ואת אחותי עם 13 ילדים, ואת גיסתי וכו' עשיתי מה שיכלתי אבל אני כן מכלילה את עצמי, אני מאוד מקווה שהקב"ה יראה בעוני הדעת שלנו, שאנחנו טועים כמו שה אובד, ולא יודעים מה רצונו מאיתנו בעת כזאת. מתחננת לה' שלא יהיה חרון אף עלינו ומבקשת את סליחתו שאנחנו לא מצליחים לעשות את רצונו באמת.

שרה מגן

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עימוד ספרים
עריכה תורנית

מרובע

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
D I G I T A L
אולי ננסה למנוע לפחות חלק מהויכוחים העקרים והמיותרים כאן?

אני מעריך שכולם יסכימו עם ההבהרה הבאה:

ישנם אלפי משפחות בבני ברק (גם אני מעיד מהיכרות אישית של אחים/יות) ששמרו על הכללים מהתחלה.

אבל לצערנו רשות הרבים של בני ברק ושטיבלאכיה וצרכניותיה ומרכזי קניותיה (וגם בתי מדרשותיה ובתי כנסיותיה) לא היו נראים באמצע מגיפה בלשון המעטה.

האם מישהו חולק?

אולי ננסה למנוע לפחות חלק מהויכוחים העקרים והמיותרים כאן?

אני מעריך שכולם יסכימו עם ההבהרה הבאה:

ישנם אלפי משפחות בבני ברק (גם אני מעיד מהיכרות אישית של אחים/יות) ששמרו על הכללים מהתחלה.

אבל לצערנו רשות הרבים של בני ברק ושטיבלאכיה וצרכניותיה ומרכזי קניותיה (וגם בתי מדרשותיה ובתי כנסיותיה) לא היו נראים באמצע מגיפה בלשון המעטה.

האם מישהו חולק?
השאלה אם זו הייתה אוכלסיית בני ברק?

או ערבוביה שמצאו להם את המקום והזמן המתאים ביותר לחגיגה על הגב של...

מרובע

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
D I G I T A L
עצוב מאד וכואב אוי כמה כואב!!!

כבר כתבתי במקום אחר ואני אחזור ואכתוב אני יכולה להעיד במאה אחוז על עיר שאינה חרדית
שהאחוז שומר ת''ומ בה קטן מאד (רק לסבר את האוזן-מרבית התושבים כאן הם בכלל שמאלנים על גבול האתאיסטיות..)

ולקח ה-מ-ו-ן זמן עד שהפנימו והתחילו לשמור על הכללים וגם זה עד עכשיו ממש לא המאה אחוזים. למרות שהם ברוב היום מדברים על הנושא דשים בו שומעים ורואים בלי סוף תקשורת כבר המון זמן הרבה לפני שהיה כאן אפילו לא מקרה אחד..

אנשים לא מבינים שכיוון ההסתכלות הזה הוא בעצם גול עצמי נקודה!
די להתכחשות, הנגיף מדבר בעד עצמו, אחוז החרדים בבתי החולים מדבר בעד עצמו, איני יודע אם תצליחו לשכנע את עצמכם. אם אתם טוענים שהנתונים האלו שקריים אדרבה, תתבעו דיבה ותביאו נתונים אמיתיים וכל הציבור החרדי יודה לכם.

טראכטער

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
טוב.
אז לפי מה שהכותב המוכשר כתב. הוא שהרבנים אינם מושלמים.
ולקח להם שבוע שבועיים לשקול את צעדיהם בטרם יכריעו לטובת ההנחיות.
נו. אז מה.
כיון שאני אישית מזמן התפכחתי מהאשליה שהעיתונים מחויבים למכור לנו שבהם ההנהגה היא מלאכית ומושלמת, אני דיי נדהמת שהכותב מציג כזו אכזבה!
אני מקבילה את הדבר לדרך חשיבה של גיל חמש, אז חשבנו שאבא שלנו מושלם, גדלנו מעט ואז ראינו שהוא לא מושלם, הוא לפעמים טועה, וזה בסדר! אבל הוא תמיד חושב על טובתינו!
ההנהגה ראויה להערכה, הרבנים עומדים בפני התלבטויות עצומות ומתפקדים באופן מעורר הערצה, זהו מצב שאין לו תקדים בעידן המודרני. ולא פלא שכל רב הרגיש היסוס, בטרם הכריע. זה הגיוני ומובן.
הרב השכונתי אצלינו מפרסם הודעות שנועדות לתת מענה לכל מיני בעיות שנוצרות כתוצאה מליל הסדר בבית, והנחיות של מכירת חמץ דרך הטלפון, וכל זה שהוא בבידוד,
אני מחזקת את ידיהם של הרבנים.
הם לא צריכים לחטוף בליסטראות מכל כיוון אפשרי. או לפחות לא מאיתנו...
אני חושבת שכל אחד יכול להביא דוגמאות מהרבנים והאדמורים שלו, האם הם מנחים לזלזל???
התגובה הכי יפה ובוגרת שראיתי עד עתה בענין הזה!!!

בני ברק או לא, חרדים בוודאי.
היית צריך לראות כשהגיעו לכאן קבוצה של אנשי תקשורת וצלמים שבאו ''לחפש'' את העסקים שפתוחים למרות הכל.
הם הסתובבו יחד עם אנשי מג''ב ולצערם הרב כנראה שלא מצאו דבר..
היום בדיוק משהו הראה לי את הכתבה שהתפרסמה בתוכנית מבט וקבלתי הוכחה נצחת שאכן הם לא מצאו דבר לעומת מקום אחר ששם הלכה חגיגה שלמה (לצערנו מהציבור שלנו)
אבל עליהם אף אחד לא פוצה פה ואומר מילה!! אין לי עניין חלילה לשפוך את דמם או לדבר בגנותם אלא רק להזכיר שכשהייתה את הפרשייה של הילד המוכה שם כולנו כאן עמדנו לצידם והבענו את מחאתנו ואילו עכשיו כשכל התקשורות שופכת את דמינו על לא עוול לא רק שאף אחד לא חושב לחשוב בכיון אחר אלא מצטרפים אליהם בכל הכח ומחפשים ראיות מתחת לשטיח..
יתכן שלפני שבועיים היו אנשים ברחובות השאלה למה? אף אחד לא התכוון לצפצף רובם באו לעשות קניות לחג (שלא לדבר על כך שהיו המונים בכלל מחוץ לעיר.) אז ההוראה הייתה על שמירת מרחק ואיסור התקהלות ואנשים שמעו לראות ובצעו אותם.
אי אפשר להשוות עיר כמו בני ברק- שהיא מרכז קניות ענק בטח בערב פסח -לא רק לתושביה אלא להמון ערים אחרות לעיר כמו ביתר, אלעד, פתח תקווה וכד' שהם בעצמם באים בדרך קבע לכאן...(ושם בדרך קבע הרחובות שוממים)
מוזמן עכשיו לבוא ולראות שבוע וחצי לפני החג ואין נפש חיה!!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  12  פעמים

לוח מודעות

למעלה