דרוש מידע יהדות למתחילים

תנו חיוך

משתמש צעיר
האם יש לכם חומר כתוב על אמיתות אלוקים ומתן תורה בword לצורך קבוצה גדולה של אנשים חילונים שרוצים ראיות ברורות

sol key

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
הפקות ואירועים

רסיס לילה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
האם יש לכם חומר כתוב על אמיתות אלוקים ומתן תורה בword לצורך קבוצה גדולה של אנשים חילונים שרוצים ראיות ברורות
בוורד אני לא יודע.
אבל ספרים מובנים ויחסית פשוטים ובהירים יש.
על האבולוציה וגיל העולם - ספר 'אבולוציה במבחן' מאת ד"ר קאפח.
על קיום הבורא ומתן תורה - צמד ספריו של הרב מרדכי נויגרשל 'מסע אל עמקי ההויה' ו'מסע אל פסגת הר סיני', והספר 'לדעת להאמין' מאת הרב יחזקאל סופר.
על אמיתות תושבע"פ - ספר 'תורה שבעל פה' מאת הרב יהושע ענבל וספר 'לא בשמים היא' מאת הרב אהרן לוי.

בהצלחה

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
על קיום הבורא ומתן תורה - צמד ספריו של הרב מרדכי נויגרשל 'מסע אל עמקי ההויה' ו'מסע אל פסגת הר סיני', והספר
היתרון הגדול של הספרים של הרב נויגרשל זה שהוא בונה את הכל בצורה מסודרת שלא נשארים פינות פתוחות.

אגב שתדעו שהסמינרים של היום שונים מהותית מהסמינרים של לפני 30 שנה,
פעם היו אנשים משכילים ורנציונלים והיו להם משנות סדורות של כפירה, ושהוכיחו להם שטעו הם היו אמיתיים וכנים ומיד חזרו בתשובה, ולכן 95% מתוכן הסמינר היה הוכחות וויכוחים.

היום זה דור של "מה שבא לי", הוכחות לא מעניינות באמת אף אחד, מריצים את זה כדי שלא ישארו פינות פתוחות אבל עיקר הסמינר על כמה תועלת תקבל אם תהיה דתי - חינוך, שלום בית, שבת רוגע, כיבוד הורים, משמעות לחיים ותקוה.
לאנשים היום אין בעיה להאמין בהכל אבל לומר "קשה לי" "טוב לי ככה".

ולכן כשמישהו אומר לך היום "תוכיח לי ש", אל תחשוב שיצא משהו מהויכוחים האלה, כמובן תענו לו תשובות אבל תגררו את זה למקומות הנ"ל

פוזיטיב

משתמש צעיר
המשתמש נחסם
אגב שתדעו שהסמינרים של היום שונים מהותית מהסמינרים של לפני 30 שנה,
פעם היו אנשים משכילים ורנציונלים והיו להם משנות סדורות של כפירה, ושהוכיחו להם שטעו הם היו אמיתיים וכנים ומיד חזרו בתשובה, ולכן 95% מתוכן הסמינר היה הוכחות וויכוחים.

היום זה דור של "מה שבא לי", הוכחות לא מעניינות באמת אף אחד, מריצים את זה כדי שלא ישארו פינות פתוחות אבל עיקר הסמינר על כמה תועלת תקבל אם תהיה דתי - חינוך, שלום בית, שבת רוגע, כיבוד הורים, משמעות לחיים ותקוה.
לאנשים היום אין בעיה להאמין בהכל אבל לומר "קשה לי" "טוב לי ככה".

ולכן כשמישהו אומר לך היום "תוכיח לי ש", אל תחשוב שיצא משהו מהויכוחים האלה, כמובן תענו לו תשובות אבל תגררו את זה למקומות הנ"ל

כל מילה זהב . וביודעי ומכירי קאמינא. (חילונים בעלי בהשכלה)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק טז

א מִכְתָּם לְדָוִד שָׁמְרֵנִי אֵל כִּי חָסִיתִי בָךְ:ב אָמַרְתְּ לַיהוָה אֲדֹנָי אָתָּה טוֹבָתִי בַּל עָלֶיךָ:ג לִקְדוֹשִׁים אֲשֶׁר בָּאָרֶץ הֵמָּה וְאַדִּירֵי כָּל חֶפְצִי בָם:ד יִרְבּוּ עַצְּבוֹתָם אַחֵר מָהָרוּ בַּל אַסִּיךְ נִסְכֵּיהֶם מִדָּם וּבַל אֶשָּׂא אֶת שְׁמוֹתָם עַל שְׂפָתָי:ה יְהוָה מְנָת חֶלְקִי וְכוֹסִי אַתָּה תּוֹמִיךְ גּוֹרָלִי:ו חֲבָלִים נָפְלוּ לִי בַּנְּעִמִים אַף נַחֲלָת שָׁפְרָה עָלָי:ז אֲבָרֵךְ אֶת יְהוָה אֲשֶׁר יְעָצָנִי אַף לֵילוֹת יִסְּרוּנִי כִלְיוֹתָי:ח שִׁוִּיתִי יְהוָה לְנֶגְדִּי תָמִיד כִּי מִימִינִי בַּל אֶמּוֹט:ט לָכֵן שָׂמַח לִבִּי וַיָּגֶל כְּבוֹדִי אַף בְּשָׂרִי יִשְׁכֹּן לָבֶטַח:י כִּי לֹא תַעֲזֹב נַפְשִׁי לִשְׁאוֹל לֹא תִתֵּן חֲסִידְךָ לִרְאוֹת שָׁחַת:יא תּוֹדִיעֵנִי אֹרַח חַיִּים שֹׂבַע שְׂמָחוֹת אֶת פָּנֶיךָ נְעִמוֹת בִּימִינְךָ נֶצַח:
נקרא  16  פעמים

אתגר AI

האנשה • 2

לוח מודעות

למעלה