טרמפים לנשים - לאור שרשור הטרמפים

מצב
הנושא נעול.

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
האם באמת אין בעיה לגבר אחד ואשה אחת ליסוע ביחד?

יש מושג שנקרא "הלכה יבשה", ולפי כללי הפסיקה זה מותר [בכבישים ראשים, רק אחרי 12 בלילה ומחוץ לעיר זה מתחיל להיות בעיה].

אבל היות והיו תקלות בפועל, וישנם עלילות שוא ופרשנויות מוטעות, צריך להתרחק מהחשד [גם אם תגידו שכולם על גבול הפרנואידיות, בסדר אתה רוצה שיחשדו בך?].

א"כ למה זה משמש? לבני משפחה אחת שע"פ הדין הם אסורים ביחוד אבל אין חשש לתקלות, שם אנו מעמידים את הדברים על עיקר הדין. למשל? בת מאומצת ואביה. אמא חורגת ובנה. דודה ואחיין. ועוד לפי העניין.

אמא5

משתמש מקצוען
אני מבקשת שמי שלא נוסעת לעבודה מחוץ לעיר, ועובדת הרבה שעות ויש לה ילדים קטנים בבית, שלא תכתוב שזה הזוי.
וכל הבקשה שלי היתה כיון שאני לא יכולה לעצור טרמפים כי בחיים לא אניף יד לטרמפ, אבל כן- אני מאד רוצה שיעזרו לי ויקחו אותי הביתה.
מי שלא היתה בסיטואציה לא חולמת כמה הקושי גדול והצורך גדול.
אז אם אתן לא מכירות, עדיף שלא תגיבו. אישית נפגעתי.

מילולית

משתמש מקצוען
אף אחת לא התכוונה חלילה לפגוע.
מותר להביע דעה. נכון?
הרי זה פורום ציבורי.
את מתכוונת להסעה. לפי דבריך. לא לטרמפ שמנופפים עם היד שיעצרו לך. נכון?

אמא5

משתמש מקצוען
מותר להביע דעה- אבל אם מביעים אותה בלי להכיר את הסיטואציה והצורך, ההתבטאות יוצאת לפעמים נחרצת מידי.
ונפגעתי כי אני (בניגוד לקוראי ומגיבי השרשור) מכירה את עצמי ואת יראת השמים שלי, את ההתמודדויות והאתגרים של אשה חרדית ואוהבת ה' שיוצאת לעבוד בחוץ, וכשאנשים מתייחסים בצורה של "שומו שמיים" "ה' ישמור" לבקשה כזו, שלציבור הנשים החרדיות העובדות (קשה!) והלא נוהגות (ולא אפרט למה אני לא נוהגת, אבל רק אומר שברוך ה' שאני זוכה לעמוד בניסיון ולא לפנות לכיוון של נהיגה), זה די פוגע.

אמא5

משתמש מקצוען
גם אני נוסעת לעבודה מחוץ לעיר,עובדת הרבה שעות ויש לי ילדים קטנים בבית ואני חושבת שזה הזוי מאד.
נמצאת בסיטואציה כל יום , מבינה מאד את הקושי ועדיין חושבת שזה לא ראוי.
זכותך המלאה ואני מכבדת אותה מאד.

אבל עדיין זכותי לבקש ולהאיר בנושא, בלי שיקטלו את עצם הבקשה שלי. לא מתאים לכם - לא צריך, אבל למה לגרום לאנשים שהיו יכולים לעצור לי בשמחה להמנע מכך, בגלל התגובות שלכם?

שישיה

משתמש סופר מקצוען
זכותך המלאה ואני מכבדת אותה מאד.

אבל עדיין זכותי לבקש ולהאיר בנושא, בלי שיקטלו את עצם הבקשה שלי. לא מתאים לכם - לא צריך, אבל למה לגרום לאנשים שהיו יכולים לעצור לי בשמחה להמנע מכך, בגלל התגובות שלכם?

קשה לי מאד להאמין שיש אנשים שהיו עוצרים כי קראו את מה שביקשת ולא יעצרו כי קראו את התגובות. לרוב האנשים יש דיעה משל עצמם גם בלי לקרוא דעות אחרות בפרוג.

מאחלת לך דרכים מהירות קלות ויעילות!

ורד69

משתמש פעיל
אני אגיב בתור אשה נוהגת- שנוסעת כל יום לעבודה וחזור
ולא עוצרת בטרמפיאדות אלא אם כן אני רואה מישהי שאני מכירה וקוראת לה...
אבל אני משתדלת להסתכל ולראות...
כי כשאת עוצרת את לא יכולה לדעת מי יעלה ואני לא מעוניינת להעלות גברים...

אמא5

משתמש מקצוען
אם זו מגמתך כדאי שתנסחי זאת כך:
נשים נוהגות, אולי תרצו לעשות חסד על הדרך ולקחת איתכן ברכב נשים מצומת שילת?
זאת באמת לא מטרת השרשור שפתחתי, אבל אני באמת לא חושבת שהפניה לנהגים גברים, סותרת את כל כבודה בת מלך פנימה, אלא אם כן מדובר בנשים שההתנהגות הבסיסית שלהן סותרת את "כל כבודה", ואז כמובן שאין מקומן בטרמפ עם נהג.

שואפת ליותר

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
(ולא אפרט למה אני לא נוהגת, אבל רק אומר שברוך ה' שאני זוכה לעמוד בניסיון ולא לפנות לכיוון של נהיגה)

אם הבעיה שלך, זו חוסר צניעות שיש באשה נוהגת.
מסתבר שעדיף אשה נוהגת (ומגיעה בזמן לילדים, ועוזרת לבעל להגיע בזמן לכולל), מאשר אשה שעולה על טרמפ עם נהג.

זו דעתי! ואל תזרקו עלי חצילים :D:D

progitm

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
אם הבעיה שלך, זו חוסר צניעות שיש באשה נוהגת.
מסתבר שעדיף אשה נוהגת (ומגיעה בזמן לילדים, ועוזרת לבעל להגיע בזמן לכולל), מאשר אשה שעולה על טרמפ עם נהג.

זו דעתי! ואל תזרקו עלי חצילים :D:D
כן אבל לא לכל אחת יש רישיון
ולא לכל בעלת רישיון יש יכולת כלכלית להחזיק רכב

ליביטוב

משתמש רשום

userit

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
לעניות דעתי פותחת האשכול התכוונה לעורר את תשומת הלב של הנשים הנוהגות.
וכן, מותר ורצוי לסרב להעלות גבר, למרות שהם קופצים ראשונים, ולומר אני לוקחת רק נשים.
יש גברים חרדים שעולים לטרמפ עם נהגת?

שיפי פוקסמן

תיכנון ועיצוב פנים
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
יש גברים חרדים שעולים לטרמפ עם נהגת?

כבר קרה לי לא אחת שגבר שנופף בידו לטרמפ, ואני בטוחה שהוא ראה שברכב נוהגת אישה, ובכל זאת המשיך להניף את ידו.
כמובן שהיו גם כאלה שהורידו כשראו אישה נוהגת.

ובגלל חוסר שנעימות שלי לסרב לגבר - אני נמנעת מלעצור בתחנות להציע טרמפ, למרות שבאזור מגוריי זה ממש יכול לעזור לאנשים.
רק אם אני רואה תחנה שמלאה בעיקר בנשים, אני עוצרת ליד התקבצות של נשים ומציעה.
האמת, שרובן מופתעות כי כנראה שזה לא מחזה נפוץ.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלא

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד יְהוָה לֹא גָבַהּ לִבִּי וְלֹא רָמוּ עֵינַי וְלֹא הִלַּכְתִּי בִּגְדֹלוֹת וּבְנִפְלָאוֹת מִמֶּנִּי:ב אִם לֹא שִׁוִּיתִי וְדוֹמַמְתִּי נַפְשִׁי כְּגָמֻל עֲלֵי אִמּוֹ כַּגָּמֻל עָלַי נַפְשִׁי:ג יַחֵל יִשְׂרָאֵל אֶל יְהוָה מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  26  פעמים

אתגר AI

ממה זה עשוי...? • אתגר 16

לוח מודעות

למעלה