טעויות ושגיאות באתרים עיתונים ומגזינים

איש האשכולות

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
בשיטה עיוורת האותיות ממוקמות די בסדר.. אך משום מה דוקא האות נ האהובה והשימושית כ"כ נשמטה לה בין הכסאות כשהיא ממוקמת היכןשהוא בין שני האגודלים מה שנקרא קרח מכאן ומכאן.... :(
אגב,
עצה לבעלי שיטה עיוורת להקליד בקלות gmail.com תתרגלו לכתוב בע"פ את המילה דלהלן: @עצשןךץבםצ

ההדר שבהדר

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
חסום אני ישמח מאוד אם תעלו את הכתבה. אני כמובן לא ישמח אם הסדר במקלדת ישתנה

סערצע

משתמש מקצוען
חסום אני ישמח מאוד אם תעלו את הכתבה. אני כמובן לא ישמח אם הסדר במקלדת ישתנה
הלם: סדר האותיות במקלדת משתנה! טוב או רע?
חלקכם תאהבו את זה, חלקכם תשנאו את זה אבל כנראה עוד מעט כולנו נצטרך להתרגל לזה. כן, סדר האותיות במקלדת משתנה מעט ממה שאתם מכירים
אלעד מרקוביץ' | פרסום ראשון: י"ג כסלו תשע"ז (13/12/2016), 15:28

אם אתם מהאנשים שאפילו לא מסתכלים על המקלדת כשהם מקלידים, כנראה שתצטרכו להתחיל לתרגל מחדש, אבל אם אתם מהאנשים שכמעט אי אפשר להבין אותם מרוב שגיאות הקלדה, אז כנראה יש לכם עוד סיכוי. מכון התקנים הישראלי פרסם הבוקר (ג') תקן לסידור מקלדת העברית החדשה למחשב. לטענת המכון המטרה היא למנוע טעויות הקלדה נפוצות ולכן 4 אותיות יחליפו את מיקומם (ן', ף', ת', ץ') ואיתם גם כמה סימני פיסוק.

המקלדת החדשה

המקלדת החדשה © // צילום מסך מאתר מכון התקנים

לפי דברי פנחס שחר, מנכ"ל המכון: "מטרת התקן היא לפשט את השימוש במקלדת עברית – לטינית, על פי גישה אינטואיטיבית וישירה", מצד אחד לכולנו הרבה פעמים יוצא לכתוב בטעות "כו" במקום "כן" בגלל הסמיכות של האותיות, אבל מצד שני כולנו כבר מבינים אחד את השני כך שאולי בעצם לא היה צריך לשנות את הסדר?
בנוסף השתנו מיקומים של כמה מסימני הפיסוק אשר מחליפים מקומם בהתאם לשפה בה אנחנו מקלידים ובעקבות ההתקן, למשל לסימן פסיק "," יהיה רק לחצן אחד גם לעברית וגם לאנגלית. ללא ספק זה יקל עלינו מאוד, רק צריך להתרגל. כרגע, ההתקן החדש מפורסם כדי לקבל הערות וביקורת מהציבור, עד לי"ד בטבת (ה-12 בינואר). לאחר תאריך זה הוועדה תחליט בעקבות ההערות על התקן הסופי.

שיר ושבחה

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
נערך לאחרונה ב:

ההדר שבהדר

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
ה
הלם: סדר האותיות במקלדת משתנה! טוב או רע?
חלקכם תאהבו את זה, חלקכם תשנאו את זה אבל כנראה עוד מעט כולנו נצטרך להתרגל לזה. כן, סדר האותיות במקלדת משתנה מעט ממה שאתם מכירים
אלעד מרקוביץ' | פרסום ראשון: י"ג כסלו תשע"ז (13/12/2016), 15:28

אם אתם מהאנשים שאפילו לא מסתכלים על המקלדת כשהם מקלידים, כנראה שתצטרכו להתחיל לתרגל מחדש, אבל אם אתם מהאנשים שכמעט אי אפשר להבין אותם מרוב שגיאות הקלדה, אז כנראה יש לכם עוד סיכוי. מכון התקנים הישראלי פרסם הבוקר (ג') תקן לסידור מקלדת העברית החדשה למחשב. לטענת המכון המטרה היא למנוע טעויות הקלדה נפוצות ולכן 4 אותיות יחליפו את מיקומם (ן', ף', ת', ץ') ואיתם גם כמה סימני פיסוק.

המקלדת החדשה

המקלדת החדשה © // צילום מסך מאתר מכון התקנים

לפי דברי פנחס שחר, מנכ"ל המכון: "מטרת התקן היא לפשט את השימוש במקלדת עברית – לטינית, על פי גישה אינטואיטיבית וישירה", מצד אחד לכולנו הרבה פעמים יוצא לכתוב בטעות "כו" במקום "כן" בגלל הסמיכות של האותיות, אבל מצד שני כולנו כבר מבינים אחד את השני כך שאולי בעצם לא היה צריך לשנות את הסדר?
בנוסף השתנו מיקומים של כמה מסימני הפיסוק אשר מחליפים מקומם בהתאם לשפה בה אנחנו מקלידים ובעקבות ההתקן, למשל לסימן פסיק "," יהיה רק לחצן אחד גם לעברית וגם לאנגלית. ללא ספק זה יקל עלינו מאוד, רק צריך להתרגל. כרגע, ההתקן החדש מפורסם כדי לקבל הערות וביקורת מהציבור, עד לי"ד בטבת (ה-12 בינואר). לאחר תאריך זה הוועדה תחליט בעקבות ההערות על התקן הסופי.
הרגעתם אותי. אני רואה שהכתבה מלפני 4 שנים וכלום לא קרה מקווה שגם לא יקרה.

ב. ש.

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
זה בכלל לפי צורת הכתיבה האידית, ולא לפי לשוה"ק. הסיבה היא אכן הרחקת אותיות שנוטות להכתב סמוכות זו לזו בכתיבה האידישאית, כדי שמנופי האותיות במכונת הכתיבה לא יתקעו בעצמן.

זה נכון,
ולכן האות ע למשל, נמצאת די באמצע - כי בשפת האידיש היא אות שימושית מאד.

בעבר ניסיתי לחקור קצת למה המקלדת נשארה בוקית כמו שהיא היום, לא העמקתי מספיק ולא קבלתי תשובה ברורה די הצורך.

נשארה בוקית - כי כל מי שמקליד בשיטה עיוורת יכעס מאד אם ישנו.
אמנם יש אותיות שמלכתחילה אולי היה עדיף להחליף את מיקומם... אבל לשנות הרגלים - קשה מאד!

אלעזר 1

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
עיצוב פונטים
מוזיקה ונגינה
UX UI
D I G I T A L
יוצרי ai
אמנם יש אותיות שמלכתחילה אולי היה עדיף להחליף את מיקומם... אבל לשנות הרגלים - קשה מאד!
וככה דורות של אנשים מתרגלים לכתוב בשיטה עיוורת על מקלדת משונה...

תולעת ספרים ראשית

משתמש מקצוען
אני לא מקלידה בעיוורת, אך אתעצבן אם ישנו. אבל בדיעבד כן אודה למי ששינה (ישנה).
כמובן שרק אם הוא יעשה יותר הגיוני ולא להיפך...

yonatanr

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
תוחלת החיים.JPG

עושה רושם שהכותב הבין שמעתה כל חרדי הולך לחיות כמה שנים פחות...
'תוחלת החיים' היא ממוצע סטטיסטי, שמחשב בתוכו את המתים במגזר ותאריכי פטירתם, ומספרם הרב של המתים מקורונה בחברה החרדית, עלול להנמיך את ממוצע החיים הסטטיסטי. לא יותר מזה.

א-ירושלמית

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
UX UI
D I G I T A L
לכן לא מאלצים, בפרט בשלב ראשון, לשנות. נותנים אופציה. ומרשים להתנסות לפרק זמן "ואם אתה לא מרוצה אינך חייב להמשיך עימנו".
יש כאלו שיעדיפו, למשל, ללמוד לכתחילה להקליד על מקלדת שהם מסדרים לעצמם לפי מה שנוח להם, ולא לפי סידור הקוורטי הבוקי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

תודה
נקרא  0  פעמים

לוח מודעות

למעלה