כלכלה נבונה טיפים שעזרו לנו בתור זוג צעיר להתחיל טוב יותר

ל.ק.י

משתמש פעיל
זה בדיוק ההבדל ש לחיות ממה שיש, (או למצער ממה שאין , רק כי ככה מקובל..)
לבין לחיות ממה שיש + לשים קצת בצד....
כמובן כמובן שיש מקרים יוצאי דופן , שבאת צריך..
אבל לזוג סטנדרטי לא אמור להיות צורך במסעדה 10 פעמים, וגם לא פעמיים בחודש.. ולא, זה ממש לא חלק מהחיים...
ובשביל לחזק זוגיות מספיק ברוב המקרים לקנות טילון ולצאת לטיול ערב באזור....

אבל, מודעת לכך שהסטנדרטים השתנו.. :(
אני למשל לא מעונין שירגישו בבית שלי אפס צמצום זה הורס את ביית הילדים לא רגועים אישה גם לא כול נושא בבית זה כסף הוא אפשר כך לחיות צריך ללמד לחסוך וצריך לחסוך רק צריך לדעת באיזה צורה

geekית מחשבים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
אני למשל לא מעונין שירגישו בבית שלי אפס צמצום זה הורס את ביית הילדים לא רגועים אישה גם לא כול נושא בבית זה כסף הוא אפשר כך לחיות צריך ללמד לחסוך וצריך לחסוך רק צריך לדעת באיזה צורה
זה לא צמצום,
זה התנהלות כלכלית בריאה.
זה לא שיחסר אוכל, אבל אם יש סופר מרוחק זול יותר - נלך ונקנה שם.
הרבה יותר גרוע זה לא לחנך ילדים למשמעות והערך של כסף.
כמובן שזה לא צריך להיות מרכז החים, אבל זה בהחלט משהו שצריך לחנך אליו(לדעתי..).

ברבור1

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
נכון אבל יש לחסוך ויש לחסוך יש לחסוך בצורה נורמלית ולא להשתגע ויש לחסוך בצורה יפה בלי להשתגע וכול אחד מבין על מה אני מדבר לחסוך זה לחיות חיים נורמליים לחלוטין לא ברמה גבוה 3 ארוחת כול יום מסודרות שבת עם אוכל רגיל אוכל טוב פינוק פעם בשבוע כשצריך לצאת יוצאים לחסוך לא יכול להיות על חשבון החיים הנורמליים
חיים נורמלים , זה משהו משתנה אצל כל אחד..
לדוגמא : בבחברה מוסימת לא יוצאים הרבה למסעדות, אבל כן יוציאו הרבה על בגדים..
אב זהכ מכל דבר אפשר לחסוך..

את יכולה לשאול כאן, כמה פעמים נורמלי לצאת למסעדה,
כמה נורמלי להוציא על ביגוד כל עונה ועוד...
כמובן שמה שמשנה היא השורה התחתונה... של הוצאות מול הכנסות...
(יש כאן הרבה אשכולות כאלו, כמה מוציאי זוג + מס ילדים לחודש.., את יכולה לבדוק את עצמך ולראאות אם הנורמלי בעינייך הוא הגיוני או לא...)
אבל באופן כללי מזוג בוגר מתבקש לשבת עם עצמו , לבדוק מאזן, לבדוק במה אפשר לחסוך , ואיפה צריך לפתוח את הארנק...
כמו"כ אפשר "לפצות" את עצמינו מידי פעם, כמו בדיאטה.. לדוג עם תוך חודשיים של שיגרה הצלחנו לשים X כסף בצד.. אז יוצאים/ קונים משהו לא שיגרתי ועוד....

לגבי שבת , אני באמת מאמינה ב"לוו עלי ואני פורע" (כמובן שהכל קשור לסטנדרטים שאת רגילה אליהם...)

ל.ק.י

משתמש פעיל
זה לא צמצום,
זה התנהלות כלכלית בריאה.
ברור אם זה אני מסכים אבל זה לא אמור להיות כול זמן הנושא בבית או עם החברים אייך לחסוך

ברבור1

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
ברור אם זה אני מסכים אבל זה לא אמור להיות כול זמן הנושא בבית או עם החברים אייך לחסוך
מסכימה עם כל מילה,
ואגב לגבי ילדים זה בהחלט לא אמור להגיע לאוזניים שלהם יותר מידי (אני מדברת על ילדים קטנים..)
וגם זוג לא צריך לחשוב על זה כל הזמן,
זה מספיק לשבת ביחד פעם - פעמיים להגדיר סכום שמספיק ברווח להוצאות ולנסות לא לחרוג ממנו..
ולבדוק כמובן שההוצאות אן לא הוצאות חריגות/ שאינן צריכות...

זה לא אמור להיות נושא השיחה כל ארוחת ערב- ממש לא!!

geekית מחשבים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
זה לא נושא זה סוג של דרך חים,
אצל ההורים שלי זה לא היה דיבור יומיומי, החל מגיל 14 בערך היינו מעורבים, אבל זה לא שדשנו בזה כל היום,
זה היה ברור מאליו.

תמי אחת

משתמש סופר מקצוען
ועם מסעדה זה יעשה טוב לאשה או לבעל אז שהיה 10 פעמים
בין פעמיים לשלוש בשבוע.
כן?
ז"א שזה הסטנדרט אצלכם, ואם רוצים משהו יותר מפנק - יוצאים למלון, וזה יכול להיות פעם בחודש.
בכיף גדול, אם יש (וגם אם אין ואתם חושבים שזה נצרך), אבל לא דיברו על הרף הזה. דיברו על אנשים שכן מעוניינים לחיות בחשיבה כלכלית, ולהנות מדברים יותר פשוטים שעושים טוב ונחמד.
(ולא, אין אצלי צמצום בבית, ויש אוכל בשפע. אישית, מעדיפה להשקיע ביקר ובריא, אבל באופן מושכל לחלוטין. ואם אני פותחת שימורים ואין לזה ביקוש - זה ילך להקפאה עד להברקה מתאימה...)
אגב, אני לגמרי מסכימה שעול הכספים אצל הבעל, לא חושבת שאשה אמורה להיות ממודרת ממנו. חד משמעית לא.
מותר לה להיות מעורבת בתכנון כלכלי, ללמוד לחסוך, לעשות שיקול נכון ועוד. לפעמים זה כמו לחשוב האם מעדיפים חתונת פאר, או שבוחרים לערוך חתונה פשוטה, ובפער לקנות דירת 4 חדרים במקום 3

נערך לאחרונה ב:

ל.ק.י

משתמש פעיל
בין פעמיים לשלוש בשבוע.
כן?
ז"א שזה הסטנדרט אצלכם, ואם רוצים משהו יותר מפנק - יוצאים למלון, וזה יכול להיות פעם בחודש.
בכיף גדול, אם יש (וגם אם אין ואתם חושבים שזה נצרך), אבל לא דיברו על הרף הזה. דיברו על אנשים שכן מעוניינים לחיות בחשיבה כלכלית, ולהנות מדברים יותר פשוטים שעושים טוב ונחמד.
(ולא, אין אצלי צמצום בבית, ויש אוכל בשפע. אישית, מעדיפה להשקיע ביקר ובריא, אבל באופן מושכל לחלוטין. ואם אני פותחת שימורים ואין לזה ביקוש - זה ילך להקפאה עד להברקה מתאימה...)
בקשר למסעדה זה רק דוגמה ואתה באמת צודקת אבל אני חושב שמי שלא חי ברמה חודש שלם אז מותר לזוג לצאת למסעדה פעם בחודש אבל בקטע להשתגע על כול דבר שניישר במקרר מצדי זה לא לחסוך זה כבר יותר מידי

geekית מחשבים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
בקשר למסעדה זה רק דוגמה ואתה באמת צודקת אבל אני חושב שמי שלא חי ברמה חודש שלם אז מותר לזוג לצאת למסעדה פעם בחודש אבל בקטע להשתגע על כול דבר שניישר במקרר מצדי זה לא לחסוך זה כבר יותר מידי
כל אחד והשיקולים שלו..
אם תעשה חשבון תראה שזה מצטבר לסכומים גדולים,
אני מניחה שההתחלה קצת קשה למי שלא רגיל, אבל אחרי שמתרגלים לא מרגישים משהו שונה

תמי אחת

משתמש סופר מקצוען
יש הבדל בין פעם בחודש לבין 10 פעמים בחודש. כן? ואתם כתבתם 10 פעמים, לא אני.
וחשוב להבין שלריגשוים אין סוף.
אם זה מאסט שיוצאים פעם בחודש למסעדה - אז ליום נישואין חייבים כבר מלון, וליומולדת טבעת יהלום וכו'.
שוב, בכיף גדול, מפרגנת לכולם, אבל התנהלות מושכלת אין כאן.
באופן כללי, כשהרצון לחסוך הוא משותף לשני בני הזוג, וחשוב לשניהם - אפשר בהחלט למצא ריגושים פחות וואו (פעם בחודש בביגל טוסט, למשל. מדובר על הוצאה של עשרות ולא של מאות. יציאה לפארק עם מוקרמים שהכנו בבית ועוד. יצירתיות, כאמור...)

ארמון חול

משתמש פעיל
זה נכון אבל זה להרגיש על חשבון הבית כן שבת צריך להיות הכי מושלם כן ועם מסעדה זה יעשה טוב לאשה או לבעל אז שהיה 10 פעמים יש דברים שזה חלק מהחיים הוא אפשר לחסוך על חשבון חיים נורמליים
זה לא צמצום,
זה התנהלות כלכלית בריאה.
בין פעמיים לשלוש בשבוע.
כן?
@ל.ק.י , עבדת יום אחד??? פרנסת פעם???
וככה התגובות מתחלקות ל-2 !! מי שעובד על הכסף, יותר אכפת לו עליו...

בכ"א אני חושבת שכדאי שהיה 2 חשבונות בנק שונים, לשוטף ולחיסכון (במיוחד אם יש חיסכון גדול לפני החתונה.... שאפשר בקלות להסתנוור ולבזבז [בעיקר מי שלא ראה מעולם סכום של למעלה מ20,000 ש"ח]
יש כיום בנות שמגיעות לחתונה עם חיסכון של 200,000 ++ שהן עבדו על כל שקל קשה!!!!!

geekית מחשבים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L

בכ"א אני חושבת שכדאי שהיה 2 חשבונות בנק שונים, לשוטף ולחיסכון (במיוחד אם יש חיסכון גדול לפני החתונה.... שאפשר בקלות להסתנוור ולבזבז [בעיקר מי שלא ראה מעולם סכום של למעלה מ20,000 ש"ח]
לא הייתי מגיעה לכזאת רמה אישית..
מכירה מספיק שעובדים קשה על הכסף שלהם ועדיין לא מתנהלים נכון כלכלית. וחבל :(
ממה שאני רואה סביבי זה באמת מגיע בד"כ מהבית, ומצריך שיתוף פעולה של הבן זוג.

ל.ק.י

משתמש פעיל

כן לא הבנתי אני לא הורג את החיים שלי בכזה צורה יש לי שתי חשבנות אחד של שוטף ועוד אחד של לחסוך ואני חי בחיים הכי מוצלחים שיש ברוך השם חי בחשבון אבל אני פשוט לא משתגע

ארמון חול

משתמש פעיל
לא הייתי מגיעה לכזאת רמה אישית..
מכירה מספיק שעובדים קשה על הכסף שלהם ועדיין לא מתנהלים נכון כלכלית. וחבל :(
ממה שאני רואה סביבי זה באמת מגיע בד"כ מהבית, ומצריך שיתוף פעולה של הבן זוג.
התכוונתי ספציפית (ולא האופן אישי)
לתגובות כאן...
ובחברה החרדית מאוד מקובל שרק האשה עובדת ומפרנסת, אז כל מי שמגיב כאן בנושא התנהלות כלכלית שיתן לנו את המידע איזה ערך יש לו לכסף, אם הוא יודע כמה קשה עובדים בשבילו...

שתים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
כן לא הבנתי אני לא הורג את החיים שלי בכזה צורה יש לי שתי חשבנות אחד של שוטף ועוד אחד של לחסוך ואני חי בחיים הכי מוצלחים שיש ברוך השם חי בחשבון אבל אני פשוט לא משתגע
אין בעיה תחיו איך שאתם רוצים.
האשכול פה מיועד לאנשים שרוצים לחסוך בצורות לא מורגשות ומעוניינים לעשות את זה, כי הם יודעים שע"י זה יגיעו לחסכון גדול לעתיד בעז"ה.
מי שלא מתאים לו אז לא.

shani123

משתמש מקצוען
יש הבדל בין פעם בחודש לבין 10 פעמים בחודש. כן? ואתם כתבתם 10 פעמים, לא אני.
וחשוב להבין שלריגשוים אין סוף.
אם זה מאסט שיוצאים פעם בחודש למסעדה - אז ליום נישואין חייבים כבר מלון, וליומולדת טבעת יהלום וכו'.
שוב, בכיף גדול, מפרגנת לכולם, אבל התנהלות מושכלת אין כאן.
באופן כללי, כשהרצון לחסוך הוא משותף לשני בני הזוג, וחשוב לשניהם - אפשר בהחלט למצא ריגושים פחות וואו (פעם בחודש בביגל טוסט, למשל. מדובר על הוצאה של עשרות ולא של מאות. יציאה לפארק עם מוקרמים שהכנו בבית ועוד. יצירתיות, כאמור...)
כל מילה

ומי שאצלו שבת טובה / זוגיות טובה - זה רק אוכל... שיחשוב שוב על החיים :)
לא כל פינוק כדאי שיהיה אוכל טוב...
כדאי תמיד לדאוג לפינוקים לנפש! לא לבטן :D

ועוד משהו, תזכרו תמיד - הרמה רק עולה... לרדת מאד קשה.

shimשימי

משתמש סופר מקצוען
דבר נוסף שלי אישית מאוד עזר.
זה לדעת לאתר את ההוצאות בקלות
וככה לדעת איפה יש הוצאות מיותרות.

מה שבפועל אני עושה
זה כרטיס אשראי אחד רק להוראות קבע (חשמל גז מים ארנונה ועד בית סלולר אינטרנט ביטוחים(חיים ודירה ורכב)קופ"ח וכן הלאה)

וכרטיס שני-לשאר הוצאות

מה שמאוד מקל לדעת על מה כל הוצאה הלכה

מירימ

משתמש פעיל
חל"ד, בפרט בלידות ראשונות, מומלץ לסגור סכום מסוים (בחיסכון/ לסגור משכנתא וכד')
סוף סוף מקבלים את כל הסכום במכה. הנטיה היא להנות ממנו. מצד שני, יש אפשרות לסגור בצד, ולנסות להסתדר עם הקיים.
הרבה פעמים זה הולך...
כתבת את זה בעוד מקום
מעניין אותי להבין מה הכונה
הרי חל"ד זההמשכורות הבאות, לא?
אם את רגילה לשים סכום חיסכון של חודש ואת אומרת תנו את זה עכשיו מרוכז- אני מבינה
אבל אם כל חודש נניח את מסימת את המשכורת
למה שעכשיו יהיה לך לשים בצד?
רוצה להחכים
תודה

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  1  פעמים

לוח מודעות

למעלה