דרוש מידע טיפול רגשי בחופש

שולמית רוז

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
התייעצות לגבי טיפול, נא ענו כמובן רק מהיכרות אישית של התחום:
האם מקובל שמטפלת אומרת שבבין הזמנים היא עובדת "מתי שיסתדר,"
בלי שום התחייבות?
והאם זה נורמלי שזה יוצר תחושות קשות וחוסר ודאות?
התלות בטיפול היא נורמלית?

אציין שבאופן כללי המטפלת מאוד מקצועית ועם ניסיון, עושה רושם מאוד טוב.

Bestimedia

לשעבר- צבעי פסטל :)
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים
יש עניין לשמור על סטינג.
גם אם הוא לא ממש ודאי אני חושבת שיש עניין לדבר על מספר תאריכים כדי לא להשאיר לגמרי באוויר.

chaia

משתמש מקצוען
הניסוח של "מתי שיסתדר" הוא קצת מוזר.
בד"כ אנשי המקצוע לוקחים חופש מדי פעם ומודיעים שבתאריכים מסויימים הם בחופש, זה יכול להיות חופש של יומיים ויכול להיות גם שבועיים.
אם היא מטפלת חרדית הגיוני שבבין הזמנים היא תהיה בחופש.

מתעניינת:)

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
שלושה שבועות זה לא מידי הרבה?
זו הרגשה שלך ועליה אי אפשר להתווכח, זה לא אומר שהיא צריכה להתקפל ולטפל בזמן שלא מתאים לה,אבל כן לדבר על זה
תשתפי אותה בקושי שלך, זה קודם כל, חשוב שיהיה שיח על קשיים שמתעוררים גם בנוגע לתהליך הטיפול בעצמו

chaia

משתמש מקצוען
לפי דעתי
המטפלת הרגשית צריכה לדבר על זה ולהגדיר תאריכים ברורים שבהם היא בחופש ומה קורה אם צריכים אותה באופן דחוף ומה מוגדר כמקרה דחוף.

אלוווופה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הנדסת תוכנה
בלי שום התחייבות?

אני חושבת שמטפלת רגשית לא יכולה להגיד משפט כזה, היא אמורה לקחת אחריות על סדרת הטיפולים של המטופל והאפקטיביות שלו. כידוע בין טיפול לטיפול אמור להיות זמן מוגדר.
זה נורמטיבי לחלוטין שהמטופל מרגיש חוסר וודאות, זו לא תלות בטיפול אלא הרגשה שהוא עוזר ועל כן הוא רוצה להתקדם כמה שיותר.
אומרת זאת מתוך הכרות קרובה מאוד עם מטפלת אלופה ומקצועית שגם בפסח ובין הזמנים ובכל התקופות הכי לחוצות היתה מקבלת לטיפול גם בזמנים לא הגיוניים מבחינתה, אם היא ידעה שהמטופל חייב את זה וזה עלול לעורר אצלו נסיגה - השהייה הזו בין הטיפולים.
בהצלחה!

moishy

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
מנקודת מבט מקצועית, כשיש למטופל/ת שאלה/טענה כזאת, הטעות הכי גדולה שאפשר לעשות זה לדון בכך עם כל העולם ואשתו.
השאלה צריכה להשאל והטענה צריכה להטען, אבל הכתובת לכך היא רק המטפל/ת. מלבד שזה לא באמת משנה מה יאמרו האחרים - אם מניסיונכם המטפלת מקצועית ומקבלים ממנה תועלת, זה גם כלי טיפולי השייך ל'בית המדרש' של ה'כאן ועכשיו'. בו במהלך הטיפול ידונו ויפתחו את הבחירה לשאול לדעת אחרים במקום לכתובת היחידה שבאמת יכולה לשנות משהו בנדון, ובכלל, למה זה כל כך מפריע.

לעצם השאלה אינני מחווה דעה, אבל אולי המטפלת מטופלת בילדים קטנים והיא לא הצליחה למצוא סידור שיאפשר עבודה רציפה. אולי יש לה מחוייבות לזוגיות שלה (וכן, חייה קודמין, שאם היא לא תטפל בעצמה, היא לא תוכל לטפל באחרים).

נערך לאחרונה ב:

מריומה~

מהמשתמשים המובילים!
בלי שום התחייבות?

היא אמרה את כל מה שכתבת או שהוספת למשל לגבי ההתחיבות?
לפי מה שהבנתי היא רוצה להיות גמישה ולהיות פתוחה ולא להתחייב על הזמן הקבוע בשביל המטופלת וגם בשבילה. ואם זה כך זה בסדר גמור.
אני מכירה מישהי שמזיזה את כולם ליום אחד לפי כמות ההגעות שיהיו, לא רוצה למצוא את עצמה שעה ביום.
וזה בסדר לגמרי.
מה שמרגיש לי כאן שחסר פתיחות מספקת בכדי להבין אותה ויתכן שזה קושי של המטופלת עצמה לכן הייתי מייעצת לה לחזור לדבר עם המטפלת לא להשאיר דבר פתוח בדיוק בשביל זה שלא ישארו התחושות הקשות והחוסר וודאות.
צריך לדעת שאחד הדברים שבעצם מביאים הרבה פעמים לטיפול זה בדיוק זה, התחושות של הבנאדם על חוסר וודאות ומה קורה איתו. והרבה פעמים המצב הזה מגיע ממקום רגשי מבולבל ויכולות שלו איך להתמודד עם המצב וכל זה אמור להיות מטופל בעזרת ה' בטיפול.

תלות בטיפול זה דבר שצריך אותו בכדי להצליח בטיפול אבל חייב להיעשות בצורה מאד זהירה שהתלות לא תישאר כמוטיב מרכזי לקשר בין המטפל למטופל אלא רק בשביל הצלחת הטיפול.
גודל התלות תלויה מאד במצב הרגשי של המטופל ולפעמים כשהמצב שלו מאד רגיש וקשה אז באמת יהיה לו יותר קשה להכיל הפסקות או רווחים. יש לפעמים שהמצב מאד קשה ואז עושים 2 פגישות לשבוע.
רמת התלות לא אמורה להבהיל אלא יותר אפקטיביות הטיפול והמקצועיות של המטפל.

מקווה שעזרתי קצת אם יש משהו לא ברור בדברי מוזמנת.

חריף אש

משתמש מקצוען
אני מכירה פסיכותרפיסטית עם שלל תארים
שמידי דנה באופן קבוע טסה לחול למשך חודשיים תמימים!
והקליניקה סגורה כמובן

מריומה~

מהמשתמשים המובילים!
והקליניקה סגורה כמובן
וזה מותר אתית? או שעושה על דעת עצמה? שבועיים הפסקה זה בדרך כלל המקסימום שעושים.

על הדרך

משתמש פעיל
לפי מה שאני מתרשמת רוב המטפלים בקליניקה פרטית לא לוקחים חופש יותר משבועיים ברצף.
מה שמוזר יותר זה הניסוח "מתי שיסתדר". אם יש ספק בין כמה תאריכים אפשר לומר שנפגש בשבוע x ביום א' או ביום ב' ושתודיע סופית יותר קרוב למועד מתי. אבל הפעם האחת הזו חייבת להיות, אלא אם כן מודיעים שהקליניקה סגורה.

על הדרך

משתמש פעיל
והקליניקה סגורה כמובן
בטוח שהיא מטפלת מוסמכת? (איזו מין פסיכותרפיה?)אין מצב לטפל כך באנשים עם פגיעות רציניות, אולי בבריאים.

שולמית רוז

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
תלות בטיפול זה דבר שצריך אותו בכדי להצליח בטיפול אבל חייב להיעשות בצורה מאד זהירה שהתלות לא תישאר כמוטיב מרכזי לקשר בין המטפל למטופל אלא רק בשביל הצלחת הטיפול.
גודל התלות תלויה מאד במצב הרגשי של המטופל ולפעמים כשהמצב שלו מאד רגיש וקשה אז באמת יהיה לו יותר קשה להכיל הפסקות או רווחים. יש לפעמים שהמצב מאד קשה ואז עושים 2 פגישות לשבוע.
רמת התלות לא אמורה להבהיל אלא יותר אפקטיביות הטיפול והמקצועיות של המטפל.

מקווה שעזרתי קצת אם יש משהו לא ברור בדברי מוזמנת.
לגבי התלות בטיפול-
אם נורמלי שנוצר כזה מצב- אז לכאורה המטפל לא יכול לקחת חופש, לא?
א"א להשאיר את המטופל עם רגשות קשים.

חריף אש

משתמש מקצוען
בטוח שהיא מטפלת מוסמכת? (איזו מין פסיכותרפיה?)אין מצב לטפל כך באנשים עם פגיעות רציניות, אולי בבריאים.
כן, יש לה גם תואר PhD
ומרצה במכלות שונות

מכיוון שהיא עובדת במהלך השנה באופן מאד אינטנסיבי
היא חייבת לעצמה את פסק הזמן
מסכימה אתכן שזה מעט מוגזם

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק טז

א מִכְתָּם לְדָוִד שָׁמְרֵנִי אֵל כִּי חָסִיתִי בָךְ:ב אָמַרְתְּ לַיהוָה אֲדֹנָי אָתָּה טוֹבָתִי בַּל עָלֶיךָ:ג לִקְדוֹשִׁים אֲשֶׁר בָּאָרֶץ הֵמָּה וְאַדִּירֵי כָּל חֶפְצִי בָם:ד יִרְבּוּ עַצְּבוֹתָם אַחֵר מָהָרוּ בַּל אַסִּיךְ נִסְכֵּיהֶם מִדָּם וּבַל אֶשָּׂא אֶת שְׁמוֹתָם עַל שְׂפָתָי:ה יְהוָה מְנָת חֶלְקִי וְכוֹסִי אַתָּה תּוֹמִיךְ גּוֹרָלִי:ו חֲבָלִים נָפְלוּ לִי בַּנְּעִמִים אַף נַחֲלָת שָׁפְרָה עָלָי:ז אֲבָרֵךְ אֶת יְהוָה אֲשֶׁר יְעָצָנִי אַף לֵילוֹת יִסְּרוּנִי כִלְיוֹתָי:ח שִׁוִּיתִי יְהוָה לְנֶגְדִּי תָמִיד כִּי מִימִינִי בַּל אֶמּוֹט:ט לָכֵן שָׂמַח לִבִּי וַיָּגֶל כְּבוֹדִי אַף בְּשָׂרִי יִשְׁכֹּן לָבֶטַח:י כִּי לֹא תַעֲזֹב נַפְשִׁי לִשְׁאוֹל לֹא תִתֵּן חֲסִידְךָ לִרְאוֹת שָׁחַת:יא תּוֹדִיעֵנִי אֹרַח חַיִּים שֹׂבַע שְׂמָחוֹת אֶת פָּנֶיךָ נְעִמוֹת בִּימִינְךָ נֶצַח:
נקרא  15  פעמים

אתגר AI

האנשה • 2

לוח מודעות

למעלה