בריאות טופס 17, מאוחדת ומכבי

יאלילי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
המקרה גם לא מתאים לאחד מהמקרים האחרים שעל פי חוק הקופה צריכה לממן?ובאיזה שעה זה היה והאם זה היה בשישי או שבת?
זה היה באמצע שבוע. בשעה 2 בלילה. התנפחות חריגה ומלחיצה של השפה התחתונה.
מקריאה מהירה ברשת עולה שדבר כזה עלול להוות סכנה, במידה והשפה תמשיך להתנפח, ותגרום לחסימת דרכי הנשימה.
ב"ה זה היה רק אלרגיה, ולאחר עירוי ונטילת כדורים ומעקב רופא, זה עבר...

אבל את מאוחדת כל זה לא מעניין...
מכיון שבשורה התחתונה המטופל לא היה על סף מוות, לכן הם לא מאשרים טופס 17.. כלומר, המטופל צריך לנחש מראש, כאילו שהוא רופא, אם הולך למות או לא.
וחוץ מזה, למה טופס 17 ניתן רק במקרים של מוות?
אתם שומעים את ההזיה? זה מה שהם כותבים.. "מכיון שלא נשקפה סכנת חיים, אתם לא זכאים"...

נערך לאחרונה ב:

aabb

משתמש צעיר
במכבי אפשר לגשת על כל דבר למיון מעיני הישועה בלי הפניה ובלי טופס 17
רק עם כרטיס מגנטי (מנסיון)

א. על פי חוק יש רשימת מקרים שאינם מצריכים הפניה, בינהם מוגדר 'אלרגיה מסכנת חיים'. אך יש מקרים שגם ללא סכנת חיים אין צורך בהפנייה.
ב. כל החוקים ב'מדינה של גהינום' הזאת הם לא הגיוניים!
ג. באמת הבעיה של מאוחדת (ולא רק...) זה שהם משלמים רק לפי החוק היבש.
ד. תכל'ס,למי שעדיין במאוחדת, לפני שהוא פונה למיון ישתדל להוציא הפניה מרופא.
ביום, הכי קל זה להתקשר למזכירות של המרפאה הקרובה ולבקש לדבר עם רופא בדחיפות.
בלילה, יש מוקד לילה אך בד"כ יש תורות ארוכים, מומלץ להיוועץ בחובש בעל ניסיון (הם לא לומדים את זה בקורס) שינסה להגדיר אם זה נחשב כסכנת חיים, ואם לא יש להמתין להפניה.
ה. דבר נוסף, בד"כ על פניות לטרם הם מממנים יותר בקלות.
ו. ראה מה שכתבתי באשכול 'איזה קופת חולים מומלצת', ואולי לא הדגשתי שם מספיק -
השיקול העיקרי שאמור לעמוד מול עיננו כשאנו באים לבחור קופת חולים, זה אם יש מענה מיידי וקל במקרים דחופים או כשאנו לא יודעים אם אינם דחופים!!!
כל שאר הפרמטרים בד"כ לא חשובים בכלל, כי בכל מחלה אנו לא סומכים על הרופא של הקופה, אלא מתייעצים עם עסקנים ששולחים לרופאים אחרים והרבה פעמים בפרטי, וזה חוץ ממה שהולכים על רוב הבעיות לכל מיני מרפאים אלטרנטיביים ומשלמים הון תועפות.

במקרה שלך ניתן לנסות להיכנס לרופא המטפל, ולשאול אותו מה הוא היה ממליץ לעשות במקרה כזה, ולסחוט ממנו הודאה שהיה פונה למיון, ואז לדרוש ממנו להוציא הפנייה למפרע.
ואם זה לא עוזר, יש לפנות למנהל קשרי לקוחות לציבור החרדי. (אני לא יודע מי זה בב"ב, תבררו).

חצרון

משתמש מקצוען
בגדול: לא.
אם רופא נתן את ההפניה בכתב (לאו דווקא מודפס - גם אם הוא רשם את זה במחשב שלו) או מוקד אחיות בקופות שהם מוסמכים לתת את זה.
מסתבר שמילאו גם טופס התחייבות ואם לא תוכל להוציא למפרע.
אני שואל בגלל שבאתר מופיע לי ברשימת ההפניות כך--
1714044348971.png

ז"א-יש הפניה ולמרות זאת יש כפתור של בקשת התחיבות, למה?

במשרה מלאה

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
במכבי אפשר לגשת על כל דבר למיון מעיני הישועה בלי הפניה ובלי טופס 17
ודאי שלא בכל שעה!
אני לא בטוחה בניסיון...
אבל אפשר להתיעץ עם אחות מכבי
או לחילופין עם רופא *6101 (ערבים יש יותר טובים יש פחות)(-מוקד חינמי למכבי אולי גם לשאר הקופות?)
שיכול להכנס לתיק הרפואי במכבי לראות תוצאות בדיקות ולתת מרשמים והפניות

אני שואל בגלל שבאתר מופיע לי ברשימת ההפניות כך--
1714044348971.png

ז"א-יש הפניה ולמרות זאת יש כפתור של בקשת התחיבות, למה?
כך זה עובד בכל הקופות.
יש את ההפניה שהרופא נותן, שזה אומר שהמקרה מצריך פניה לחדר מיון.
ויש עוד מקרים שעל פי חוק או לפי הביטוח המשלים הם לא צריכים הפניות - כלומר, הם מקרים המצריכים פניה למיון.
ובשלב השני, אחרי שמדובר במקרה המצריך פניה למיון, הקופה צריכה לשלם את זה, וזה על ידי בקשת טופס התחייבות, המכונה טופס 17.
אם יש הפניה חתומה דיגיטלית הם תמיד יאשרו את בקשת ההתחייבות!
זה רק פרצדורה מנהלתית בקופ"ח.

או לחילופין עם רופא *6101 (ערבים יש יותר טובים יש פחות)(-מוקד חינמי למכבי אולי גם לשאר הקופות?)
שיכול להכנס לתיק הרפואי במכבי לראות תוצאות בדיקות ולתת מרשמים והפניות
מדובר על 'ביקורופא', זו חברה חיצונית, לא לכל חברי מכבי זה חינם, ולא בכל השעות.
אבל אני לא בטוח שהקופה תכבד את ההפניות שלהם תמיד. בד"כ רק על הפניות של רופא מהקופה נותנים התחייבות.
(אפ' בלאומית שאחיות משחררים הפניות, הכרתי מקרה שרופא שכן נתן הפניה בכת"י ולאומית לא רצו לשלם)

בת שבע.

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
מה אומר?
אני במכבי והיה לי די קל להוציא 17.
זריז ומהיר
ובדרך כלל צריך אישור
אז מקסימום משלמים על הטיפול, ומקבלים החזר מהקופה.

חצרון

משתמש מקצוען
כך זה עובד בכל הקופות.
יש את ההפניה שהרופא נותן, שזה אומר שהמקרה מצריך פניה לחדר מיון.
ויש עוד מקרים שעל פי חוק או לפי הביטוח המשלים הם לא צריכים הפניות - כלומר, הם מקרים המצריכים פניה למיון.
ובשלב השני, אחרי שמדובר במקרה המצריך פניה למיון, הקופה צריכה לשלם את זה, וזה על ידי בקשת טופס התחייבות, המכונה טופס 17.
אם יש הפניה חתומה דיגיטלית הם תמיד יאשרו את בקשת ההתחייבות!
זה רק פרצדורה מנהלתית בקופ"ח.
אז שורה תחתונה אני צריך לבקש התחיבות או שלא?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכח

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אַשְׁרֵי כָּל יְרֵא יְהוָה הַהֹלֵךְ בִּדְרָכָיו:ב יְגִיעַ כַּפֶּיךָ כִּי תֹאכֵל אַשְׁרֶיךָ וְטוֹב לָךְ:ג אֶשְׁתְּךָ כְּגֶפֶן פֹּרִיָּה בְּיַרְכְּתֵי בֵיתֶךָ בָּנֶיךָ כִּשְׁתִלֵי זֵיתִים סָבִיב לְשֻׁלְחָנֶךָ:ד הִנֵּה כִי כֵן יְבֹרַךְ גָּבֶר יְרֵא יְהוָה:ה יְבָרֶכְךָ יְהוָה מִצִּיּוֹן וּרְאֵה בְּטוּב יְרוּשָׁלִָם כֹּל יְמֵי חַיֶּיךָ:ו וּרְאֵה בָנִים לְבָנֶיךָ שָׁלוֹם עַל יִשְׂרָאֵל:
נקרא  42  פעמים

לוח מודעות

למעלה