כללי חשיפה: המחירון

מצב
הנושא נעול.

איש קטן

משתמש צעיר
לאחר התלבטויות רבות מאד, חיבוטי נפש, גלגול שלג אחד וארבעה תעניות, החלטתי לפרסם ברבים את המחירון האישי שלי.

אך לפני שאפרסם את המחירון, אני רוצע לשתף את קהל הנכבדים, בשרשרת הפעולות שנקטתי מהיום הראשון בגרפיקזציה.

יש לי חבר נחמד, שאבא שלו היה פעם נהג באגד, דבר ראשון התקשרתי אליו, וביקשתי ממנו אם יש מצב שאקבל לידי את מכשיר המטבעות והעודף שנשאר לאביו מעבודתו כנהג. ידעתי שארחת ייקשה לי מאד לעמוד במחירון המועדף שלי, מחירון המצריך להחזיר עודף בדרך קבע.

במקביל העפתי מהבית את כל הספרים של שרה אדהן וכיוצא באלו, המדברים בשבח תיקון הבטחון העצמי, בסגנון "גם אתה יכול". כי זה פשוט לא נכון, אילו יכולת - היית מנקה חדרי מדרגות, ולא להתבזות בכסף קטן.

ורגע לפני כתיבת המחירון, הלכתי לבדוק ב'בנק ישראל' אם נכונו השמועות שמטבע החמש אגורות אכן הורד מהמדפים, אחרת תוקשה עלי מלאכת החיבור.

ולהלן המחירון המלא, יש לציין שהמחירון ניתן לכם חינם, כפי שחונכנו ע"י המנהלים הנכבדים בלב רחב ונפש חפיצה, ואין עליו זכויות יוצרים, וכל המעתיק הרי זה משובח.

לוגו: 22 ש"ח וארבעים אגורות.

יש לציין שהאמור לעיל הינו רק: (1) אם הרוכש יעשה שימוש מלא בלוגו, (2) ישתמש באותם צבעים שבחר המעצב, ו(3)הרוכש יקבל לידיו דיסק פתוח מהעבודה, כולל הפונטים המרכיבים את הלוגו. כאשר תחסר אחד מהסעיפים הללו, יאבד המוצר מחצית משוויו, ויעמוד על שווי של 11 שקלים ועשרים אגורות. במקרה קיצון, בו יחסרו כל שלושת הסעיפים האמורים, יש להחתים את מזמין העבודה על חוזה לשימור זכויות הגרפיקאי, שלא לתובעו בדין ולא לבזותו ברבים.

מודעת פרסום: גודל 'גליון': 90 ש"ח ומחצה. חצי גליון: 45 שקלים ועשרים אגורות. [יש לציין שבאם חישוב המחצה נופל על חמישה אגורות, יש לזכות בכך את הלקוח, זה ש'תמיד צודק']. A3: עשרים ושתים שקלים, ושישים אגורות. A4: אחד-עשר שקלים ושלושים אגורות. A5: חמישה שקלים ועשר אגורות. ("שים בקופת הצדקה").

כל גודל אשר נמוך מהנקוב במחירון, ניתן כשירות ללקוח בדרכים הבאות: "תעשה לי טובה", "תחשב מהמעשרות שלך", "כולה כרטיס ביקור", "בזמן הפנוי שלך", "קח ממשהו שהכנת בעבר", "זרוק תמונה מגוגל".

הערת אגב: באם הלקוח מתכוון להתשתמש במוצר הגרפי לכל סוגי הגדלים, אזי עליו לשלם את המחיר הנמוך מביניהם.

עטיפה לספר: צבע מלא: שמונים וארבעה שקלים. צבע אחד: ארבעים ושתים שקלים חדשים ומגוהצים.

הערת אגב: המחיר הנקוב כפוף לכך שהמוצר ימולא על כל גדותיו, ולא יישאר ס"מ אחד פנוי ללא יצירה גרפית. כל ס"מ שלא ינוצל בפיקסל צבעוני, יוריד מערך המוצר לפי ראות עיני הלקוח והחלטת הבורר שייבחר ע"ד שני הצדדים.

וכבר קבעו הבוררים, שאין לשמוע טענת הגרפיקאים הנפוץ, שככל שהמוצר נקי ואסתטי, כך הוא משדר יציבות יוקרה ואמינות. ואמרו שאין זה אלא מעצלותו של המעצב, ולא מיציבותו של הלקוח.

לשיקול דעת המעצב: מחיר הדיון אצל הבורר הינו לפי שעה, ועומד נכון ליום פרסום המחירון על שלש מאות שקלים לשעה. אשר על כן, כותבי המחירון אינם ממליצים על הסכם בוררות בעת ויכוח, אלא ויתור מראש על הזכויות, והפניית הלקוח לגרפיקאי שהמעצב ממש, אבל ממש שונא.

עיצוב לועדי הצדקה: חינם + הוראת קבע קבוע לועד או לקופה. בהעדר הוראת קבע, יחוייב המעצב לחתום הו"ק על כל מקרה ומקרה שנופל לידיו.

במקרה והמעצב מצליח לפרוס לפני עסקני הוועד שליט"א את כל הדו"ח השנתי שלו, ההוצאות וההכנסות, המעשרות והחומש, ומצליח לשרוד את התחקיר החטטני, הרי יש למעצב זכות להיכנס לרשימת "הנתמכים" אצל "הרבנים המקבלים".

מיתוג: חמישים ש"ח.
כי "לא יצאתי עם משהו ביד"...

נ.ב.
המחירים הנקובים הינם בצ'קים דחויים ובפריסת תשלומים רחבה. הנחה של 35 אחוזים תינתן ללקוח במקרה של תשלום מזומן.

הנחה של ארבעים אחוזים תינתן לכל בן - תורה.

הנחה של שבעים אחוזים תינתן למכירה ביתית / יריד חד פעמי / גמ"ח.

א

אליהו פריד

אורח
איש קטן, אתה יקרן מאוד! אתה לוקח לפי תעריפי אגד.
אני חושב שצריך לחשב את המחירים לפי תעריפי סופרבוס.

לא קשיא, כאן בלקוחות בין עירוניים וכאן בלקוחות עירוניים (כמו שכבר אמרו ...עירך קודמין) :)

ayala

משתמש מקצוען
אם אתה רוצה שהמחירים שלך ייראו אטרקטיביים מספיק ללקוחות, כדאי לקבוע מחירים כגון:
21.89 ש"ח, במקום 22 ש"ח, וכן- מבצעים כמו 1+1 חינם, השני בחצי מחיר, וכן מבצע SALE סוף עונה 60% הנחה.
אגב- שכחת לכלול במחיר הלוגו את מספר הסקיצות שהמחיר כולל: מס' הסקיצות: 85,או עד שהלקוח מרוצה (במקרה שגם זה לא מספיק).

ד"א- כבר איבדתי ספירה כמה אשכולות כבר יש תחת השם "מחירון"

Shia

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
תודה רבה. באמת חיכיתי המון זמן שמישהו ירים את הכפפה. (החד-פעמית)

אבל עם כל הכבוד אני חושב שהמחירון הזה קצת תלוש ממחירי השוק.
אני לא מכיר את הלקוחות שיסכימו לשלם כאלה תעריפים.
אולי יש שוק שלם שאני לא מכיר. זה תעלומה בשבילי.:confused:

לדוגמה, בשבוע שעבר ביקשו ממני לוגו. בדרך כלל אני נוהג לקחת בין 10.5 ל13.90
הפעם החלטתי שאני אדרוש מחיר יותר גבוה. בגלל הפורום. אז אמרתי 19.20.
הייתם צריכים לראות את הפרצוף של הלקוח. הסתכל עלי כאילו אני שוחט.:(

אז אני אומר זה לא חכמה לדרוש מחיר בשמים ולהפסיד בגלל זה עבודות.
אני הפסדתי קרוב ל14 ש"ח בגלל השטויות האלה.:mad:

אז עם כל הכבוד, אני מעדיך להיקרא חובבן ולהישאר עם המחירון שלי. מחירים סבירים.
חוץ מזה, למה האנטי הזה? הרי הלקוחות הם גם בני אדם. לא כולם מנסים לנצל אותנו. אז אני מאמין שאם אני אתן מחיר קצת יותר משתלם, הם יחזרו! ובגדול. מנסיון.

נ.ב. תודה על הטיפ עם הזה של נהגי אגד. אני גם מתמודד עם הבעיה הזו. לא יודע איך לא חשבתי על זה קודם. גאוני!

איש קטן

משתמש צעיר
תעזבו לרגע את הצחוק בצד, אחרי שראיתי כאן לפני שבוע אשכול תמים, בו מספרת פותחת האשכול על ויכוח אם מגיע לה על לוגו חמישים או שלושים ש"ח, כנראה שהמחירון בכל זאת יעזור לכמה אנשים...

:)

אוהב0ישראל

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
כל המחירון שלך נכון לגבי בני ברק / ירושלים.
מה לגבי הפרובינציות הנידחות דוגמת חיפה?
אני מעריך שצריך להוריד בשלושים אחוז את המחיר.

ורציני בצד:
היום התקשר אלי לקוח לבקש מחיר להדפסת מודעות A3. אמרתי לו את המחיר
ושאלתי אותו אם אני מקבל את הגרפיקה מוכנה להדפסה.
"אין פה גרפיקה", ענה הלז.
"התכוונתי אם אני מקבל קובץ ממך מוכן להדפסה או שאני מכין לך אותו".
"זה בסדר", הבין הלקוח, "אני כבר כתבתי בדף את כל הדברים. אין פה מה להתאמץ".
אז אמרתי לו את המחיר המעודכן שלי לגרפיקה בסיסית (הקפצתי מ-120 ל-150 ש"ח)

את הלקוח הזה ככל הנראה הפסדתי.
טוב או לא? העתיד ישפוט.
:)

studio dv.d

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
נכתב ע"י מאן דאמר;350818:
חברה, ט"ו בשבט מגיע, לא פורים.

לא נורא, פורים לא רחוק..... :)

mig

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
צילום מקצועי
נכתב ע"י אוהב0ישראל;350837:
כל המחירון שלך נכון לגבי בני ברק / ירושלים.
מה לגבי הפרובינציות הנידחות דוגמת חיפה?
אני מעריך שצריך להוריד בשלושים אחוז את המחיר.

אני מבינה שגם הירקות אצלכם הרבה יותר זולים, החלב הלחם וכו'...

ברצינות, בשיקולי רווח/הפסד אתה מחזיק את עצמך?

אוהב0ישראל

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
מיג, ב"ה פרנסתי מכובדת ואני מודה לקב"ה על כך.
אכן, רמת המחיה אצלנו הרבה יותר נמוכה. מחירי הדיור נמוכים לאין ערוך,
והדרישות שלנו אינן גבוהות (מסעדה ראיתי במו עיניי לפני שנים....)

לשם שינוי

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
אם כבר מחירונים מחוייכים ואם כבר מחירים בריצפה
אז כדי להיות בטוחים שזה לא רק בתחום הגרפיקה...

צפה בקובץ המצורף 53134

ובמילים אחרות:
השגתי את התוכנות במחיר התקנה (שכן שלי טכנאי!)
פונטים בחינם מרחבי הרשת (לא של הדגים...)
בת דודה שניה לימדה אותי גרפיקה ברמה מקצועית יותר מכל בי"ס גבוה ללימודי עיצוב.
ואת המחשב קיבלתי ירושה מהאלטע סבתא....

לכן זול פה!:)

קבצים מצורפים

• untitled45[1].jpg
    KB 60.5 · צפיות: 47

שי דרומי

משתמש צעיר
איש קטן, שכחת להוסיף שעל כל טלפון לעדכון ההזמנה מהמזמין אתה מוריד 3% מהתוצאה הסופית. ואם הטלפון היה בין חצות לעלות השחר אז ההנחה קופצת ל7%. וכל זה אם אכן ענית לו... כי אם לא אז אתה צריך להתחייב לו על שלושה עבודות חינם למימוש עד סוף העשור.

mig

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
צילום מקצועי
נכתב ע"י אוהב0ישראל;350842:
מיג, ב"ה פרנסתי מכובדת ואני מודה לקב"ה על כך.
אכן, רמת המחיה אצלנו הרבה יותר נמוכה. מחירי הדיור נמוכים לאין ערוך,
והדרישות שלנו אינן גבוהות (מסעדה ראיתי במו עיניי לפני שנים....)

אני רואה יום יום אחרים שאוכלים שם...

(הענין הוא להיפך מחיה יותר יקרה בפרובינציות, ממחקר שהערך ב: י-ם, ב"ב, קרית גת, ערד, אשדוד...:)ירקות יותר זולים בי-ם, דגים ב-ב"ב ובשר תלוי בגוף כשרות:) )

תמחור עיצוב גרפי תלוי כמו כל דבר, מאזן של הכנסות מול הוצאות, וכמובן רווח.
זה פשוט ענין מתמטי ואינו תלוי במקום מגורים, אם שכירת חדר עולה לך בפרבר 500 ש"ח וכנ"ל פונטים, תוכנות, עידכונים, תמונות ושאר ירקות אז הגיוני שתקח רבע מחיר ממה שלוקחת אני שמשלמת פי 4.

gloria

משתמש רשום
וואי איזה מחירים!!!!!!!!:confused::confused:
ממש יקר! איך מסכימים לשלם לך בכלל?!
ואתה עוד קורא לעצמך זול!
;)

agav

משתמש צעיר
נכתב ע"י לשם שינוי;350846:
אם כבר מחירונים מחוייכים ואם כבר מחירים בריצפה
אז כדי להיות בטוחים שזה לא רק בתחום הגרפיקה...

אפילו באותיות הוא חסך... (מספר אותיות ממש מנמלי)

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  10  פעמים

לוח מודעות

למעלה