קורונה חשוב: הרופאים ממליצים לצרוך ויטמין d

שתים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
כחרדים, גם החשיפה לשמש ביום יום היא אפסית, אנחנו לבושים טפו טפו.. וזה עוד לפני הכובע שהרבה חובשים,
דווקא עכשיו זו הזדמנות לצאת החוצה פעם ביום, להפשיל שרוולים, להוריד משקפיים ולקבל קצת שמש לפנים... פריווילגיה שאין אותה בזמן שגרת עבודה/לימודים רגילה.

עוקר הרים

משתמש מקצוען
חשבתי שויטמין d ספציפית נספג בגוף כמו מקור טבעי...
בכל אופן לדעתי חשוב למצוא רופא שכן תומך בנטילת כמויות קצת יותר גבוהות, כי חוסר יכול לגרום לתופעות לוואי דומות לשל דכאון וממש להשפיע רע.
זה אחד הדברים הקטנים
ויטמין D מונע המון המון מחלות (גם חלק מסוגי הסרטן)

עוקר הרים

משתמש מקצוען
בקשר לחשיפה לשמש
הרב מייזליש מארה"ב טוען שמשחת שיזוף לא מועילה מאומה למנוע את הנזק של הקרינה מהשמש אלא אף מגדילה את הסיכון!!
לטענתו היא רק מונעת את התופעות לוואי של העור שנגרמות מהשמש כדי להודיע לנו שהשמש מתחילה להזיק אבל את הנזק האמיתי היא לא מונעת
כך שהיא רק גורמת שלא נדע מתי השמש מתחילה כבר להזיק

מרחבית

משתמש מקצוען
בקשר לחשיפה לשמש
הרב מייזליש מארה"ב טוען שמשחת שיזוף לא מועילה מאומה למנוע את הנזק של הקרינה מהשמש אלא אף מגדילה את הסיכון!!
לטענתו היא רק מונעת את התופעות לוואי של העור שנגרמות מהשמש כדי להודיע לנו שהשמש מתחילה להזיק אבל את הנזק האמיתי היא לא מונעת
כך שהיא רק גורמת שלא נדע מתי השמש מתחילה כבר להזיק
האם זה לא תלוי בסוג המשחה? יש הרי משחות שהם מסנני קרינה גבוהים.

עוקר הרים

משתמש מקצוען
האם זה לא תלוי בסוג המשחה? יש הרי משחות שהם מסנני קרינה גבוהים.
האמת שאין לי כ"כ מושג בסוגי המשחות השונות
מה שהבנתי שיש שתי קרינות מהשמש אחת אינה מזיקה אבל כן מציקה והיא זאת שאמורה להתריע לנו שהקרינה השניה מתחילה להזיק
משחות השיזוף מסננות את הקרינה הטובה ולא את הרעה ובעצם גורמות נזק כפול
אולי יש סוגי משחות שכן מסננות את שתי הקרינות
כתבתי זאת רק כדי לעורר את הנקודה הזאת שיבררו לפני שמשתמשים

שג

תג, רב-טקסט
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
ההמלצה של הרב מייזליש בערך על 5 אלף יחב"ל ליום, אבל העיקר הוא לעשות בדיקת דם, ולפי זה אם יש צורך לקחת יותר.

ההמלצה בבדיקת דם - לפי המלצת הרופאים הכלליים - בין 30 ל-50, ולפי הרב מייזליש (דבריו בנויים על רופאים המומחים בתחומים אלו) צריך שיהיה גבוה מ-50.

עוקר הרים

משתמש מקצוען
ההמלצה של הרב מייזליש בערך על 5 אלף יחב"ל ליום, אבל העיקר הוא לעשות בדיקת דם, ולפי זה אם יש צורך לקחת יותר.

ההמלצה בבדיקת דם - לפי המלצת הרופאים הכלליים - בין 30 ל-50, ולפי הרב מייזליש (דבריו בנויים על רופאים המומחים בתחומים אלו) צריך שיהיה גבוה מ-50.
חשוב גם להדגיש לקחת את הויטמין D עם משהו שיש בו שומן כי אחרת זה לא נספג

מולטיגרפיה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
אני לא רוצה שיסמכו על מה שאני אומר רק בא לעורר נקודה
מחקר שנעשה מוכיח ש1000 יחב"ל ביום למשך חודש מעלה את ויטמין D בדם ב11 (לא כ"כ הבנתי המשמעות של המספרים האלו, אולי 11 מ"ג?) והכמות הרצויה היא 50
לצערי לרוב מוחלט של האנשים יש מחסור חמור מאד בויטמין D וכמות של פחות מ1000 עד 2000 יחב"ל ביום זה פשוט בדיחה וזה משאיר אתכם כמעט באותו מצב
אגב, כדי שתהיה הרעלה מויטמין D צריך לעבור את ה100 בדם, תהיו בטוחים שאתם רחוקים מזה מאד ויהיה לכם קשה מאד לעבור את זה.
ויטמין D מונע אין ספור מחלות ומומלץ לכולם מאד
(את הנתונים שמעתי בקו של הרב מייזליש מארה"ב)
מוסיפה,
ויטמין די מסייע לשאר הויטמינים להיספג כראוי.

סימפטי

משתמש פעיל
טוב, אני ודאי לא דוברת של הרופא ההוא, וגם לא יודעת מה הוא בדיוק חושב על ויטמין D.
ייתכן שזה בדיוק מה שהוא חושב, שזה לא עוזר כלום. אם כי לא ברור איך זה מסתדר עם מה שכתב לויטמין הזה ישנם תפקידים במערכת החיסון.
באופן רחב יותר גם לכתוב שזה עוזר לקורונה, בצורה איך שאנשים תופסים דבר כזה, נראה לי חוסר אמת, כי זה רק אחד מהרבה דברים, ולא סוג של תרופת פלא.
ועדיין כדאי מאוד, לדעתי לקחת את זה, לא במקום זהירויות נדרשות, ובהתייחסות מאוזנת.

מרחבית

משתמש מקצוען
חסום לי. אני יכולה לקרוא רק את ההתחלה שרואים כאן.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמד

א לְדָוִד בָּרוּךְ יְהוָה צוּרִי הַמְלַמֵּד יָדַי לַקְרָב אֶצְבְּעוֹתַי לַמִּלְחָמָה:ב חַסְדִּי וּמְצוּדָתִי מִשְׂגַּבִּי וּמְפַלְטִי לִי מָגִנִּי וּבוֹ חָסִיתִי הָרוֹדֵד עַמִּי תַחְתָּי:ג יְהוָה מָה אָדָם וַתֵּדָעֵהוּ בֶּן אֱנוֹשׁ וַתְּחַשְּׁבֵהוּ:ד אָדָם לַהֶבֶל דָּמָה יָמָיו כְּצֵל עוֹבֵר:ה יְהוָה הַט שָׁמֶיךָ וְתֵרֵד גַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:ו בְּרוֹק בָּרָק וּתְפִיצֵם שְׁלַח חִצֶּיךָ וּתְהֻמֵּם:ז שְׁלַח יָדֶיךָ מִמָּרוֹם פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִמַּיִם רַבִּים מִיַּד בְּנֵי נֵכָר:ח אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:ט אֱלֹהִים שִׁיר חָדָשׁ אָשִׁירָה לָּךְ בְּנֵבֶל עָשׂוֹר אֲזַמְּרָה לָּךְ:י הַנּוֹתֵן תְּשׁוּעָה לַמְּלָכִים הַפּוֹצֶה אֶת דָּוִד עַבְדּוֹ מֵחֶרֶב רָעָה:יא פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִיַּד בְּנֵי נֵכָר אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:יב אֲשֶׁר בָּנֵינוּ כִּנְטִעִים מְגֻדָּלִים בִּנְעוּרֵיהֶם בְּנוֹתֵינוּ כְזָוִיֹּת מְחֻטָּבוֹת תַּבְנִית הֵיכָל:יג מְזָוֵינוּ מְלֵאִים מְפִיקִים מִזַּן אֶל זַן צֹאונֵנוּ מַאֲלִיפוֹת מְרֻבָּבוֹת בְּחוּצוֹתֵינוּ:יד אַלּוּפֵינוּ מְסֻבָּלִים אֵין פֶּרֶץ וְאֵין יוֹצֵאת וְאֵין צְוָחָה בִּרְחֹבֹתֵינוּ:טו אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁכָּכָה לּוֹ אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁיֲהוָה אֱלֹהָיו:
נקרא  7  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה