מחיר למשתכן חרדים לנווה שמיר

avi11

משתמש פעיל
אין כאן שום קומבינה יש כאן הבנה בסיסית של עו"ד מנוסים בתחומים הללו
והם יודעים מצוין שגם אם לשון החוק כתוב כפי שאתה מתאר את זה אפשר לתבוע את הקבלן ולצאת עם פיצויים (ואני לא בטוח שזה המצב, וגם אם כן זה ידוע להם.)
הם יודעים ויש להם פסיקות לא מעטות שהם ציטטו שבית המשפט מסכים עם העיקרון שה60 ימים זה אחרי התאריך המקורי ולא כמו שאתה הסברת שרק כעבור 60 ימים הוא התאריך המקורי אלא שכל המשחק הזה נועד כדי שהקבלן לא ימשוך זמן (וראיתי את הראיות שלהם שכ"א מסתמך על פסיקות שלא בהכרח דומות, וחלקם אותו דבר אצל כולם וחלקם ראיות שכ"א הביא לבדו)
איפה אני אמרתי שה60 ימים זה התאריך המקורי??!?!?!?! [נראה לי התבלבלת מההיגיון שניסית לצקת אבל ברור שהתאריך המקורי הוא התאריך שמופיע בחוזה]
אדרבה, נשמח לראות את המקורות האלו או לקרוא את פרוטוקול הדיון.
ולגבי לשון החוק שאתה מפקפק בו, תעשה חיפוש קטן בגוגל ותראה את לשון החוק. הבאתי העתק ממנו למעלה.

avi11

משתמש פעיל
דרך אגב שערי בית שמש ברמה ד' כבר החלו בתשלום פיצויים על איחור יותר מ 60 יום והוא הפסיק בזמן המלחמה שזה בכלל מוזר.
דיברתי על זה למעלה שזו שאלה מעניינת.
במידה ומלחמה היא באמת תירוץ לדחיה היא לא אמורה להיחשב ב60 ימים. השאלה היא מה קורה אם הקבלן איחר כבר קודם, האם זה עוצר את המונה שכבר התחיל לתקתק או לא.

יהודי ישראלי

משתמש צעיר
זאת שאלה מעניינת שחשבתי עליה ואין עליה בהכרח תשובה ברורה: האם קבלן יכול לטעון נכון שאיחרתי במועד אבל את התקופה הזו א"א לקחת בחשבון וגם אם אצטרך לפצות על התקופה הזו אני פטור ורק מאלול עד סוף תשרי אני יהיה חייב.

ובמקרה המדובר מכיוון שיש 60 יום לאיחור ללא פיצוי הוא בכלל מכוסה...

אתה מכיר אישית עורכי דין שאומרים כך?
הרעיון הוא שיש הבנה שלא תמיד מצליחים לעמוד בתאריך מדוייק ולכן הקבלן לוקח לעצמו את הימם הנוספים במקרה ולא יצליח לעמוד.
זה החוק אומר לא אני זה כתוב בחוק עצמו ולא המצאה של קבלנים. לכן אני לא מאמין שיש עו"ד שאמר אחרת

זה החוק המפורש! על זה אין וויכוח! פחות חשוב אם אתה מסכים או לא...
ולגבי ההיגיון אני חושב שיש כאן היגיון מסויים, בניה היא דבר גדול ויכולים להיות הרבה דברים לא צפויים ולא הגיוני שאם קבלן עבר בשעה את התאריך בגלל מפולת לא צפויה של קיר תמך או בגלל מחלה שהתפשטה אצל העובדים הוא כבר יצטרך לפצות. אז היה אפשר לעשות ייקוב הדין את ההר אבל זה לא הגיוני וזה היה גורם לקבלנים לתת טווחים יותר מאוחרים ולאפחד אין עניין בזה. אז בעצם מה שעשו שהתאריך האמיתי של המסירה הוא 60 יום אחרי הזמן שהקבלן משער שהוא ימסור את הדירה ובפועל אם הוא חורג אז זה מראה שהוא כשל במשהו ולכן מפילים עליו גם את השישים הראשונים.

ע"פ כל מה שכתבת מובן שהתאריך המקורי הוא בדיחה
רק כשיעבור את ה60 ימים זה נקרא איחור אבל אם לא אז זה לא איחור
אז אני חוזר ואומר תאריך זה תאריך ואין ע"ז עוררין אבל כמובן שא"א לעמוד עם סטופר על התאריך המקורי
למרות שהקבלן לוקח בחשבון גם תקופות חורפיות וסופות וכו וכו' שזה לא צפוי ולוקחים עודף זמן עד התאריך
ולכן החוק קבע וזה גם מופיע בכל החוזים שאפשר לאחר ב 60 יום אבל עדיין אל תשכח שזה איחור
כעת אחרי שהוא איחר ללא סיבה מוצדקת אל תוך ה 60 יום אזי לא קיים תירוץ של מלחמה כי אין סיבה מוצדקת למה הוא לא מסר את הדירות בזמן המקורי

avi11

משתמש פעיל
ע"פ כל מה שכתבת מובן שהתאריך המקורי הוא בדיחה
רק כשיעבור את ה60 ימים זה נקרא איחור אבל אם לא אז זה לא איחור
אז אני חוזר ואומר תאריך זה תאריך ואין ע"ז עוררין אבל כמובן שא"א לעמוד עם סטופר על התאריך המקורי
למרות שהקבלן לוקח בחשבון גם תקופות חורפיות וסופות וכו וכו' שזה לא צפוי ולוקחים עודף זמן עד התאריך
ולכן החוק קבע וזה גם מופיע בכל החוזים שאפשר לאחר ב 60 יום אבל עדיין אל תשכח שזה איחור
כעת אחרי שהוא איחר ללא סיבה מוצדקת אל תוך ה 60 יום אזי לא קיים תירוץ של מלחמה כי אין סיבה מוצדקת למה הוא לא מסר את הדירות בזמן המקורי
שוב, החוק אומר שמותר לקבלן לאחר ללא סיבה עד 60 יום. ברגע שהוא מאחר ב61 יום הוא חייב פיצוי על כל ה61 יום! כלומר: התאריך הקובע הוא התאריך הרשום בחוזה.
בחוק כתוב עוד משהו: שיש מקרים שאפילו אחר 60 יום אם זה כח עליון או משהו שהוא לא היה יכול לצפות שיקרה אפילו אם הוא מאחר ב10 שנים הוא לא חייב שקל פיצוי!!!
כמובן שבכזה מקרה נפתח פתח גדול מה נחשב כח עליון ומה נחשב דבר שהוא לא יכל לצפות אבל זה לשון החוק!
לטובתך אני מעלה שוב את לשון החוק:

1706746944109.png

1706746964707.png

יהודי ישראלי

משתמש צעיר
זה החוק המפורש! על זה אין וויכוח! פחות חשוב אם אתה מסכים או לא...
ולגבי ההיגיון אני חושב שיש כאן היגיון מסויים, בניה היא דבר גדול ויכולים להיות הרבה דברים לא צפויים ולא הגיוני שאם קבלן עבר בשעה את התאריך בגלל מפולת לא צפויה של קיר תמך או בגלל מחלה שהתפשטה אצל העובדים הוא כבר יצטרך לפצות. אז היה אפשר לעשות ייקוב הדין את ההר אבל זה לא הגיוני וזה היה גורם לקבלנים לתת טווחים יותר מאוחרים ולאפחד אין עניין בזה. אז בעצם מה שעשו שהתאריך האמיתי של המסירה הוא 60 יום אחרי הזמן שהקבלן משער שהוא ימסור את הדירה ובפועל אם הוא חורג אז זה מראה שהוא כשל במשהו ולכן מפילים עליו גם את השישים הראשונים.
אתה יכול להסביר את החלק המודגש ?
למה הקבלן כשהוא יודע שהוא צריך למסור לפי התאריך הוא יקח טווחים מאוחרים
אבל כשמוסיפים לו 60 יום הוא רגוע והוא נותן זמן משוער הכי מוקדם + 60 יום
גם עכשיו מישהו מונע ממנו להוסיף לתאריך המקורי עוד חצי שנה ? + 60 יום

יהודי ישראלי

משתמש צעיר
שוב, החוק אומר שמותר לקבלן לאחר ללא סיבה עד 60 יום. ברגע שהוא מאחר ב61 יום הוא חייב פיצוי על כל ה61 יום! כלומר: התאריך הקובע הוא התאריך הרשום בחוזה.
בחוק כתוב עוד משהו: שיש מקרים שאפילו אחר 60 יום אם זה כח עליון או משהו שהוא לא היה יכול לצפות שיקרה אפילו אם הוא מאחר ב10 שנים הוא לא חייב שקל פיצוי!!!
כמובן שבכזה מקרה נפתח פתח גדול מה נחשב כח עליון ומה נחשב דבר שהוא לא יכל לצפות אבל זה לשון החוק!
לטובתך אני מעלה שוב את לשון החוק:

צפה בקובץ המצורף 1565413

צפה בקובץ המצורף 1565414
ועדיין זה לא הופך את ה 60 יום לתאריך המסירה, הוי אומר שברגע שהוא איחר זה כבר בעיה שלו (ולמרות שהוא יכול לאחר ללא סיבה מוצדקת)
כי אם לא אין זה משמעות איחור וזה הופך את ה 60 יום לתאריך המקור

avi11

משתמש פעיל
אתה יכול להסביר את החלק המודגש ?
למה הקבלן כשהוא יודע שהוא צריך למסור לפי התאריך הוא יקח טווחים מאוחרים
אבל כשמוסיפים לו 60 יום הוא רגוע והוא נותן זמן משוער הכי מוקדם + 60 יום
גם עכשיו מישהו מונע ממנו להוסיף לתאריך המקורי עוד חצי שנה ? + 60 יום
ההיגיון שלי פחות חשוב כאן...
אבל אם אתה מבקש יפה...:
לקבלן יש חובה לתת תאריך ויש לו גם אינטרסים לכתוב תאריך מוקדם, כמו ענייני שיווק, ענייני מימון וכדו' אבל אם לא היו לו ימי חסד של 60 יום הוא היה חייב להיות הרבה יותר מדוייק מה שהיה מצריך אותו לאחר את התאריך שהוא כותב בחוזה וזה אין עניין לעשות. גם המחוקק הבין שיש דברים שא"א לדקדק איתם וכמו שאתה מבין שאם הוא איחר ביום לא כ"כ הגיוני לחייב אותו אז המחוקק הבין שבפרויקט בניה שבדרך כלל הוא כמה שנים אז 60 יום זה טווח הגיוני של טעות.
אבל ברגע שהוא עובר את ה60 יום זה כבר אומר שזה לא סתם טעות קטנה בחישוב אלא יותר רשלנות ולכן מחייבים אותו על הכל.

avi11

משתמש פעיל
ועדיין זה לא הופך את ה 60 יום לתאריך המסירה, הוי אומר שברגע שהוא איחר זה כבר בעיה שלו (ולמרות שהוא יכול לאחר ללא סיבה מוצדקת)
כי אם לא אין זה משמעות איחור וזה הופך את ה 60 יום לתאריך המקור
נכון, תאריך המסירה נשאר כפי שכתוב בחוזה ואם הוא עובר אותו הוא מאחר. אבל איחור שלא מחייב פיצוי וזה כתוב מפורש! כי אם המחוקק מחייב אותו פיצוי רק אחרי 60 יום אז קודם 60 יום המחוקק נתן לו ימי חסד והם פטורים מפיצוי.
וכן! יש לזה משמעות שזה איחור: אם הוא עובר את התאריך ב61 יום הוא משלם רטרו על כל ימי האיחור מהיום שכתוב בחוזה ולא מהיום ה61 שזה אומר שה60 יום היו על תנאי ובאמת התאריך המסירה המקורי הוא התאריך שכתוב בחוזה.

אור אורות

מהמשתמשים המובילים!
הקבלנים מוסיפים גם חצי שנה חוץ מה 60 יום...
כמו שתמיד גם בחיים הפרטיים מוכנים רק כשמוכרחים..., כך זה גם אצל קבלנים...
ולכן גם אם הוסיף יותר מחצי שנה ממה ששיער, בדר"כ הוא לא יקדים בחצי שנה, וגם לא ב3 חודשים...
אז מהתאריך אליו הקבלן מתכונן נותנים לו איחור של 60 יום.

יהודי פושט

משתמש פעיל
בלת"ק
יש לי דירה 67 מ' קומה 5 לכיוון חזית עם מחסן 14.5 מ' בנווה שמיר,
הייתי מעוניין לקבל חוו"ד מדויקת של שווי הדירה.
אודה לכם על כל התייחסות.

avi11

משתמש פעיל
הקבלנים מוסיפים גם חצי שנה חוץ מה 60 יום...
כמו שתמיד גם בחיים הפרטיים מוכנים רק כשמוכרחים..., כך זה גם אצל קבלנים...
ולכן גם אם הוסיף יותר מחצי שנה ממה ששיער, בדר"כ הוא לא יקדים בחצי שנה, וגם לא ב3 חודשים...
אז מהתאריך אליו הקבלן מתכונן נותנים לו איחור של 60 יום.
גם אם אני טועה בהיגיון שניסיתי לטעת בחוק ואין באמת היגיון זה לא משנה את העובדה הפשוטה שעד 60 יום הקבלן פטור מתשלום

האברך ממיר

משתמש מקצוען
למה ששוכרים יסכימו לשלם
כי מחיר השוק גבוה יותר. וזה לא בגלל שאין דירות, אלא בגלל שזהו התעריף שרוב המשכירים מבקשים, בהבנה שלרוב השוכרים הפוטנציאליים יש אפשרות לשלם מחיר גבוה יותר.
כשאמורה להיות תחרות על כל שוכר?
אני לא אומר שיש בניינים שלמים שעומדים ריקים, אלא שמי שרוצה לשכור דירה בשכונה, לא מחפש מידי הרבה זמן. יתכן שאם לא היו דירות להשכרה בשכונה, המחיר היה גובה יותר ממה שהוא היום.
בבניין שלי יש יותר מדירה אחת ריקה.

avi11

משתמש פעיל
כי מחיר השוק גבוה יותר. וזה לא בגלל שאין דירות, אלא בגלל שזהו התעריף שרוב המשכירים מבקשים, בהבנה שלרוב השוכרים הפוטנציאליים יש אפשרות לשלם מחיר גבוה יותר.

אני לא אומר שיש בניינים שלמים שעומדים ריקים, אלא שמי שרוצה לשכור דירה בשכונה, לא מחפש מידי הרבה זמן. יתכן שאם לא היו דירות להשכרה בשכונה, המחיר היה גובה יותר ממה שהוא היום.
בבניין שלי יש יותר מדירה אחת ריקה.
אני זוכר כשהשכרתי את הדירה שלי והיו כמה ימים ללא טלפונים או מתעניינים ממש שקלתי ברצינות להוריד את המחיר אז מי שכבר חודש או יותר תקוע בלי שוכר ומבין שאם הוא מוריד עכשיו 300 שקל בשכירות זה כמו חודש של דירה ריקה הוא שוקל פעמיים ומוריד... לא משנה שכולם כן מוכנים לשכור ביקר כי עובדה שהדירה שלו ריקה

האברך ממיר

משתמש מקצוען
אני זוכר כשהשכרתי את הדירה שלי והיו כמה ימים ללא טלפונים או מתעניינים ממש שקלתי ברצינות להוריד את המחיר אז מי שכבר חודש או יותר תקוע בלי שוכר ומבין שאם הוא מוריד עכשיו 300 שקל בשכירות זה כמו חודש של דירה ריקה הוא שוקל פעמיים ומוריד... לא משנה שכולם כן מוכנים לשכור ביקר כי עובדה שהדירה שלו ריקה
אתה צודק שבעיקרון כך הדברים עובדים.
כנראה שיש הרבה משקיעים בשכונה, שלא לחוץ להם להשכיר באופן מיידי, בשונה ממך, שאתה שוכר במקום אחר ומשלם משכנתא ושכירות במקביל.
יכול להיות שיש הסברים אחרים.
אבל כרגע המציאות היא שיש דירות להשכרה בשכונה, ואין לחץ גדול של שוכרים שמחכים שהשוק יקלוט דירות נוספות להשכרה.
פנה למתווכים באזור ותשאל אותם אם יש להם דירה להשכרה בשבילך.

יהודי ישראלי

משתמש צעיר
אז הקשבתי לעצתך ופניתי לעו"ד שכתבת עליהם. להלן ההתכתבות בינינו [כרגע רק אחד מהם ענה אם יענו עוד אביא את דבריהם גם]:

צפה בקובץ המצורף 1566042
אם היית שואל אותי את אותו שאלה הייתי עונה תשובה הרבה יותר נחרצת ממנו
מהניסוח שכתבת עולה כאילו שאפשר להוציא פיצויים על איחור בתוך 60 הימים שמותר לקבלן לאחר
ואתה מצטט בשמו שלמרות לשון החוק המפורש והסעיף הברור בחוזה בכל זאת אפשר לזכות במשפט וכו'
אז אחזור ואומר כשקבלן מאחר רק 60 יום אין סיכוי לקבל פיצויים, נקודה.
כאן מדובר בקבלן שאיחר הרבה מעבר ל 60 ימים אך בעקבות (סיבה מוצדקת במצב רגיל) והיא מלחמה שפרצה בתוך ה- 60 ימים שאז לכאו' יש אפשרות לטעון שהסיבה שבגינה יש איחור אינה מוצדקת
אני הייתי מציע לכתוב לו את הפרטים במדויק והוא כבר ידע לבד במה מדובר (ספק אם תקבל פרטים ממנו)

avi11

משתמש פעיל
אם היית שואל אותי את אותו שאלה הייתי עונה תשובה הרבה יותר נחרצת ממנו
מהניסוח שכתבת עולה כאילו שאפשר להוציא פיצויים על איחור בתוך 60 הימים שמותר לקבלן לאחר
ואתה מצטט בשמו שלמרות לשון החוק המפורש והסעיף הברור בחוזה בכל זאת אפשר לזכות במשפט וכו'
אז אחזור ואומר כשקבלן מאחר רק 60 יום אין סיכוי לקבל פיצויים, נקודה.
כאן מדובר בקבלן שאיחר הרבה מעבר ל 60 ימים אך בעקבות (סיבה מוצדקת במצב רגיל) והיא מלחמה שפרצה בתוך ה- 60 ימים שאז לכאו' יש אפשרות לטעון שהסיבה שבגינה יש איחור אינה מוצדקת
אני הייתי מציע לכתוב לו את הפרטים במדויק והוא כבר ידע לבד במה מדובר (ספק אם תקבל פרטים ממנו)
אני שמח שחזרת בך. תדפדף למעלה ותראה כמה ניסיתי לשכנע אותך בנתון הזה... עכשיו כולם מסכימים והכל טוב...

יהודי ישראלי

משתמש צעיר
לא חזרתי בי
כשקבלן מאחר יום אחד זה איחור, אולם אם זה בתוך ה 60 ימים (למרות שזה איחור) אי אפשר לקבל ע"ז פיצוי
מעודי לא כתבתי כאן שאם קבלן איחר פחות מ 60יום אפשר לקבל ע"ז פיצוי
עכשיו תשאל מה כן ? (תוכל לדפדף למעלה אבל אכתוב שוב בקצרה)
ברגע שהקבלן איחר בתוך ה 60 יום אז אין לו אפשרות לטעון טענת מלחמה וכיו"ב כי הוא כבר במצב של איחור
כי אם לא, לתאריך המקורי אין שום משמעות (ואני יודע שהמשמעות הפשוטה היא שאם הוא איחר יותר מ 60 יום אז הוא משלם גם על ה 60 ימים,)
וליבת הוויכוח כאן היא בסיפור הנ"ל כשפרצה מלחמה בתוך ה 60 יום והטענה שלי היא שתאריך זה תאריך וגם אם יש 60 ימי חסד, זה לא נהפך להיות המועד המקורי ומצידי הוא כבר באיחור (ללא פיצויים) אבל אינו יכול לדחות עוד ע"י טענות שונות

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכט

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת רַבַּת צְרָרוּנִי מִנְּעוּרַי יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב רַבַּת צְרָרוּנִי מִנְּעוּרָי גַּם לֹא יָכְלוּ לִי:ג עַל גַּבִּי חָרְשׁוּ חֹרְשִׁים הֶאֱרִיכוּ (למענותם) לְמַעֲנִיתָם:ד יְהוָה צַדִּיק קִצֵּץ עֲבוֹת רְשָׁעִים:ה יֵבֹשׁוּ וְיִסֹּגוּ אָחוֹר כֹּל שֹׂנְאֵי צִיּוֹן:ו יִהְיוּ כַּחֲצִיר גַּגּוֹת שֶׁקַּדְמַת שָׁלַף יָבֵשׁ:ז שֶׁלֹּא מִלֵּא כַפּוֹ קוֹצֵר וְחִצְנוֹ מְעַמֵּר:ח וְלֹא אָמְרוּ הָעֹבְרִים בִּרְכַּת יְהוָה אֲלֵיכֶם בֵּרַכְנוּ אֶתְכֶם בְּשֵׁם יְהוָה:
נקרא  21  פעמים

אתגר AI

רבי שמעון - הסיפור המלא • אתגר 15

לוח מודעות

למעלה