דרוש מידע חרדה חברתית

reish

משתמש מקצוען
אשמח לקבל מידע מבוסס לגבי טיפול בחרדה חברתית במבוגרים,
במיוחד לגבי טיפול קבוצתי. יש כזה בכלל במגזר החרדי? ברשת לא הצלחתי למצוא מידע

מנתחת התנהגות

משתמש רשום
ממליצה לך להתייעץ עם מרכז 'תעצומות'
זה בעקרון מרכז דתי אבל הם מכשירים גם מטפלות חרדיות.
מומלצים מאאאד בתחום החברתי.

ואם אין להם מענה מספק,
אז על חרדה חברתית הייתי פונה למטפלת רגשית מקצועית בתחום החברתי.
קיים בשוק!

reish

משתמש מקצוען
ממליצה לך להתייעץ עם מרכז 'תעצומות'
זה בעקרון מרכז דתי אבל הם מכשירים גם מטפלות חרדיות.
מומלצים מאאאד בתחום החברתי.

ואם אין להם מענה מספק,
קיים בשוק!
תודה
ממה שאני רואה באתר, הם נותנים מענה יותר בכיוון של מיומנויות חברתיות, פחות לחרדה חברתית, ויש פער ענק בין שני התחומים.
בנוסף הם מתעסקים יותר עם ילדים ובני נוער, פחות עם מבוגרים.
אשמח לקבל שמות

מנתחת התנהגות

משתמש רשום
תודה
ממה שאני רואה באתר, הם נותנים מענה יותר בכיוון של מיומנויות חברתיות, פחות לחרדה חברתית, ויש פער ענק בין שני התחומים.
בנוסף הם מתעסקים יותר עם ילדים ובני נוער, פחות עם מבוגרים.

אני יודעת, בכל אופן ממליצה לך ליצור איתם קשר טלפוני ולקבל מהם חוות דעת

אשמח לקבל שמות
איזה אזור את מחפשת? אני יכולה לנסות לברר לך

כדאי בתחילה לפנות לטיפול רגשי \ פסיכולוגי פרטני, שם יוכלו לתת מענה מותאם אישית, טיפול קבוצתי זה טוב בנוסף אבל בדר"כ לא במקום, כל אחד יש את הסיבות המיוחדות להיווצרות החרדה החברתית אצלו, לכן אין תחליף לטיפול אישי בנושא בהצלחה

reish

משתמש מקצוען
מקפיצה.
אשמח לקבל מידע מבוסס נוסף, גם המלצות על טיפול פרטני.
אולי @ארבע

ארבע

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הפקות ואירועים
מקפיצה.
אשמח לקבל מידע מבוסס נוסף, גם המלצות על טיפול פרטני.
אולי @ארבע
לצערי אין לי מידע על טיפולים קבוצתיים ):
מתייגת את @קריאת כיוון - אולי יהיה לה מידע על הנעשה בחיב"ה, אולי יש שם מענה.

מירי עוס

משתמש מקצוען
טיפול שהוכח מחקרית כיעיל לחרדה חברתית הוא eft - טיפול ממוקד רגש.לא מוכר לכל אחד, שייך לגל החדש בפסיכולוגיה.

reish

משתמש מקצוען
טיפול שהוכח מחקרית כיעיל לחרדה חברתית הוא eft - טיפול ממוקד רגש.לא מוכר לכל אחד, שייך לגל החדש בפסיכולוגיה.
קודם כל תודה, זה מידע חשוב עבורי.
מה ההבדל בין טיפול זה לטיפול דינמי "רגיל"? גם בו יש עיבוד של הרגשות
קראתי לדוגמה את הקטע הבא (מתוך האתר https://www.emotion-focused-therapy.org.il/eft-for-social-anxiety).
"השאלה כמובן היא איך לשנות תגובות רגשיות לא אדפטיביות בצורה היעילה והמהירה ביותר. בטיפול ממוקד-רגשות מטרה זו מושגת באמצעות מגע ישיר עם הרגש, כאשר המטופל לומד לפתח מודעות גדולה יותר לרגשות, לבדוק, לזהות, לחוות, להבין, לבטא, ולווסת את הרגש, ולשנות רגשות שמנציחים כאב ותקיעות. למערכת היחסים בין המטופל למטפל חשיבות עצומה בטיפול ממוקד-רגשות. המטפל קשוב למצב הרגשי של המטופל בכל רגע ורגע, ומנסה לזהות את מקורות הכאב של המטופל. אמפטיה, הבנה, תמיכה, הערכה, וקבלה ללא תנאי מהמטפל יוצרות אווירה בטוחה בה המטופל מרגיש בטוח מספיק לחקור את רגשותיו הכואבים ולהביע את צרכיו האמיתיים מבלי לחשוש. בנוסף, המטופל גם יכול להפנים את הגישה המקבלת של המטפל ולגלות יותר קבלה ואמפטיה כלפי עצמו, מה שעוזר לחזק את הערך העצמי, לשנות דפוסים ישנים של חולשה וחוסר אונים, ולייצר דימוי עצמי שמבוסס על חוסן ואוטנטיות."
את כל הנ"ל עושים גם בטיפול דינמי, לא?
מה ייחודי בטיפול EFT שמשיג הצלחה טובה יותר בטיפול בחרדה חברתית?

על הדרך

משתמש פעיל
מה ההבדל בין טיפול זה לטיפול דינמי "רגיל"? גם בו יש עיבוד של הרגשות
מכירה את הטיפול הדינמי ולא את ה-EFT. מה שאני כן מבינה שזו שיטה ממוקדת= כלי, לעומת טיפול דינמי שהוא פתוח.
בשיטה ממוקדת המטפל/ת יודעים מה המטרות שהם רוצה להשיג, ועובדים על פי שלבים מוגדרים לעומת טיפול דינמי שנותן למטופל להביא את התכנים שבוחר בכל מיני דרכים ומנסה להבין אותם בכמה רמות.
לדוגמה: מטופלת שתבחר לשתוק רבע שעה בשיטה ממוקדת, אני מאמינה שינסו לכוון אותה לדיבור או פעולות שיקדמו אותה לקראת המטרות עליהן סוכם.
בטיפול דינמי, השתיקה עצמה יכולה להיות תוכן חשוב וינסו להבין את השתיקה, בין היתר על פי התחושות שעולות במטפל/ת ולפרש אותה. ולא בהכרח להפסיק אותה.

קריאת כיוון

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
מידע על הנעשה בחיב"ה, אולי יש שם מענה.
בחיב"ה יש קבוצת נשים
שחלקן, מתמודדות [גם] עם חרדה חברתית.
זה במסגרת הבית הירוק, הבית למשפחות המתמודדות עם אחד או שני הורים עם אבחנה נפשית.
המקום בנוי לכלל צרכי המשפחה, מתוך ראיה מערכתית, כטיפול וגם כמניעה.
בקבוצה דגש, כמו בחרדות, על יצירת מקום בטוח, מכיל, נעים, ומשם, השמים הם הגבול
לרבות שימוש באמצעים להתמודדות עם [גם] עם חרדות:
נשימות, מיינדפולנס, דמיון מודרך, כלים מתוך CBT, ועד סימולציות ותרגולים מעשיים,
לרבות משימות שיש לעשות, לתעד ולשתף [כוח קבוצתי!!!]
שילוב אומנויות, מוזיקה, זיהוי כלי החוסן האישיים שלי, כמו ההפך.
וכמובן, התחקות וכיבוד, גורמי החרדה וכו.
יש גם קבוצה לגברים המתמודדים עם אישה מאובחנת/ מטופלת.
בהצלחה גדולה!

מירי עוס

משתמש מקצוען
מה ייחודי בטיפול EFT שמשיג הצלחה טובה יותר בטיפול בחרדה חברתית?
סליחה על זמן המענה הארוך...מקווה שעדיין רלוונטי.
EFT נשען ע הגישה הדינמית, הCBT והמון על תיאוריות הרגשות למינהן, שהתפתחו ביתר שאת עם התפתחות הFMRI- מאפשר לבדוק איזה חלקים רגשיים ואחרים התעוררו במוח, ביחס למניפולציות, פעולות שונות.
המחקרים אגב, נעשו לבחינת איזה חלק בטיפול עובד ומסייע, ולא רק האם הטיפול עצמו עוזר, כך שהאקטים הטיפוליים מאוד מדויקים.
בגדול ומאוד מלמעלה, כאשר עולה בטיפול מרקר לחלק הצריך עזרה- כמו עסק לא פתור מהעבר, טראומה, חרדה חברתית, ביקורת עצמית ועוד, אז יש פרוטוקול די מונחה (שכאמור נחקר) לעבודה בחדר.
אם כתבתי בצורה לא מסםיק מהירה, מוזמנת לשאול עוד. זכרתי מאשכולות אחרים, שאת בתחום משיק..

רק מציינת שאני למדתי את הגישה, אבל לא ברמה של מומחיות בה, אני משתמשת בה בחדר בתור עוד כלי.

reish

משתמש מקצוען
סליחה על זמן המענה הארוך...מקווה שעדיין רלוונטי.
EFT נשען ע הגישה הדינמית, הCBT והמון על תיאוריות הרגשות למינהן, שהתפתחו ביתר שאת עם התפתחות הFMRI- מאפשר לבדוק איזה חלקים רגשיים ואחרים התעוררו במוח, ביחס למניפולציות, פעולות שונות.
המחקרים אגב, נעשו לבחינת איזה חלק בטיפול עובד ומסייע, ולא רק האם הטיפול עצמו עוזר, כך שהאקטים הטיפוליים מאוד מדויקים.
בגדול ומאוד מלמעלה, כאשר עולה בטיפול מרקר לחלק הצריך עזרה- כמו עסק לא פתור מהעבר, טראומה, חרדה חברתית, ביקורת עצמית ועוד, אז יש פרוטוקול די מונחה (שכאמור נחקר) לעבודה בחדר.
אם כתבתי בצורה לא מסםיק מהירה, מוזמנת לשאול עוד. זכרתי מאשכולות אחרים, שאת בתחום משיק..

רק מציינת שאני למדתי את הגישה, אבל לא ברמה של מומחיות בה, אני משתמשת בה בחדר בתור עוד כלי.
תודה. זה מידע חשוב עבורי.
אין לך אפשרות להודעה פרטית נכון?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

תודה
נקרא  0  פעמים

לוח מודעות

למעלה