עזרה חניה בבני ברק....

מנגנת

משתמש מקצוען
נו באמת.
רק שאני אבין - ברמת גן ותל אביב אין מצוקת חנייה?
והתחבורה ציבורית - מי בדיוק אחראי לכל המחדלים?
שר התחבורה ישראל כץ, מוברג גבוה גבוה בליכוד.
כל כך קל ונח להאשים את שש חברי הכנסת של יהדות התורה בכל הבעיות של הציבור החרדי.
ומי שחושב שהצבעה לליכוד תפתור את כל בעיותיו - חכמולוג בעיני עצמו.

לא. ואני איתך לגבי החכמולוגים.
ההתנהלות הציבורית בכללי היא גם בעייתית.
אבל יש הבדל בין מחדלים, לבין הפיכת התנהלות לא חוקית לדרך חיים.

מינוף

משתמש מקצוען
אוטומציה עסקית
נו באמת.

יכול להיות שיש שם מצוקת חניה, אבל לא מגדילים את המצוקה
בבני ברק זה מדהים בונים בנין חדש ל-15 דיירים + 5 יחידות דיור
עם 2 חניות בחזית,
זה לא הגיוני !

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
נו באמת.

לא מכירה רמת גן ותל אביב. מכירה קטמון, רחביה, ושכונות חילוניות נוספות, יפהפיות, בלי שום תוספות בניה מכוערות, עם תכנון קהילתי ותחבורתי נכון.

ואני לא מאשימה את הנציגים בכלום.
הם אלו שמתפארים לי מעל כל במה רעננה, שהם קידמו 8000 יחידות דיור בשכונות החרדיות.
הם אלו שמספרים ש'הסירו חסמי בניה'.
הרחובות האומללים של זכרון מוישה כורעים תחת עומס האנשים, הזבל, המכוניות, הביוב שעולה כל חורף, המוסדות שאינם. אבל נציגיי היקרים, באדיבותם, מסירים לי חסמי בניה, ומוסיפים לכל בניין עוד 3 קומות עם 12 דיירים.

הצבעתי ג' כמו טאטאלה, אבל זכותי לפחות להביע דעה.

מירי ארגמן

משתמש צעיר
קופצת על האשכול:
לאן אפשר לפנות בעניין תכנון נכון של רמזורים?
כוונתי לרמזור שפונה מרח' היכל המשפט ימינה לנשיא השישי.
מאז שחסמו את הכביש מבן צבי לשז"ר התנועה עוברת דרך שם, וכנראה שלא שינו את תכנית הרמזורים כך שהרמזור ימינה יתארך, והפקקים שם מדכאים.
מה אפשר לעשות?

nori

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
ברור שקיימת מצוקה, אבל היא מטופלת!
מי כעיריית תל אביב עוסקת ראשה ורובה בבעיות חניות ותחבורה.
צריך להבין דבר אחד שהערים הישנות שהתפתחו המצוקה מקובלת ++ במקרים כאלו הפתרון זה לא להוסיף חניות אלא להפך, מיקרים את החניות וכל החניות בתשלום, מפעילים פרויקטים שיתופיים כמו תל-אוטו ומשכירים אופניים כמו תל-אופן. לאחרונה אפילו קורקינטים... לא נראה לי שיש פרויקטים כאלו חוץ מבתל אביב.
אבל בדיוק לאחרונה הייתי בהרצאה של ראש העיר חיפה שהיא אמרה שאחד הדברים שהיא הולכת לטפל בהם זה מצוקת החניה. ואיך? חניות בעיר חיפה יעלו כסף (באמת התפלאתי שעד היום זה בחינם) בקיצור תתכוננו...
אי אפשר לעשות יש מאין. אבל אפשר וצריך לפתור או למזער את הבעיות האלו במרכזי הערים הותיקות.
אבל כשנופלים עם הבעיות האלו על שכונות חדשות, או אם הבעיות קורות בגלל תוספות בניה אינטסיביות מישהו אחראי למחדל הזה. נקודה.

גרפיקנער

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
איך בבני ברק בונים אולם שמחות, ועוד אחד, ועוד אחד, ועוד עשר, ברדיוס של 100 מטר זה מזה, בלי לבנות חניון של 3000 מקומות?
מי למען ה' מאשר דבר כזה?

לא מזמן סיפר לי מישהו, שהגיע לחתונה בבני ברק, הסתובב והסתובב, ושוב פעם הסתובב, לא מצא חניה, וחזר הביתה לפתח תקוה.

שלס

משתמש מקצוען
הדיון פה הוא יותר על מקומות חניה בשכונות המגורים. חניה שעולה כסף לא תפתור את הבעיה, כל עוד שאין פתרון איך להעלות את האוטו הביתה (קומה שניה ללא מעלית).
אם אני נצרך לשכור רכב, אחד מהשיקולים שלי זה הסיוט למצוא חניה בסוף היום באיזור הבית.

במרכזי קניות ותעסוקה ובמרכזי הערים, הפתרון הוא אכן תחבורה ציבורית יעילה, וייקור העלויות למי שמגיע ברכב פרטי, כדי שישאירו את האוטו בחניה (שאין להם) ליד הבית.

nori

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
הדיון פה הוא יותר על מקומות חניה בשכונות המגורים. חניה שעולה כסף לא תפתור את הבעיה, כל עוד שאין פתרון איך להעלות את האוטו הביתה (קומה שניה ללא מעלית).
אם אני נצרך לשכור רכב, אחד מהשיקולים שלי זה הסיוט למצוא חניה בסוף היום באיזור הבית.

במרכזי קניות ותעסוקה ובמרכזי הערים, הפתרון הוא אכן תחבורה ציבורית יעילה, וייקור העלויות למי שמגיע ברכב פרטי, כדי שישאירו את האוטו בחניה (שאין להם) ליד הבית.
תלוי אילו שכונות מגורים.
בעקרון במבט לקדימה מי שרוצה לגור במרכזי ערים אכן יאלץ לוותר על אוטו, או לשלם על חניה כמו שמשלמים על בית (ע"ע תל אביב) וזה מה שמקובל בעולם. וזה יקרה גם פה.
אבל בשכונות החדשות אין סיבה שזה יקרה. צריך לתכנן באמת לפי הצורך ולהקצות מספיק מקומות לחניה.

לגבי אולמות שמחה ומרכזי קניות. פה הצבור החרדי בבעיה ספציפית. כי מצד אחד אנחנו רוצים אותם מתחת לבית כי הרבה אנשים בלי רכב ואיך יסחבו ורוצים להגיע לחתונה (שמתקימת כל שבוע) שמתקימת מתחת לבית. מצד שני מס' בעלי הרכבים שגובר נתקל בבעיות חניה וכולם בבעיות עומס בכבישים.
גם פה לא יהיה מנוס ונצטרך לעשות מה שכולם עושים.... הוזמנתי כבר לכמה חתונות במגזר הכללי, זה אף פעם לא היה ברח' יפו ולא בלב תל אביב. אלו היו גני ארועים מחוץ לערים או בערים פרבריות (נס ציונה, ראשון לציון וכו')
התושבים החילונים של ירושלים עושים קניות בתלפיות או בגבעת שאול... לא ברח' קינג ג'ורג'. רק אנחנו מתעקשים שזה יהיה בלב שכונת רוממה.
בקיצור בהחלט יש לנו בעיות ספציפיות שצריך לטפל בהם ספציפית. ואפשר.. הפתרון הוא לא תמיד לבנות עוד סופר מתחת לבית כי זה מה שהצבור רוצה.

כוכבית ארבעים ושלוש

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
לא מכירה רמת גן ותל אביב. מכירה קטמון, רחביה, ושכונות חילוניות נוספות, יפהפיות, בלי שום תוספות בניה מכוערות, עם תכנון קהילתי ותחבורתי נכון.

ואני לא מאשימה את הנציגים בכלום.
הם אלו שמתפארים לי מעל כל במה רעננה, שהם קידמו 8000 יחידות דיור בשכונות החרדיות.
הם אלו שמספרים ש'הסירו חסמי בניה'.
הרחובות האומללים של זכרון מוישה כורעים תחת עומס האנשים, הזבל, המכוניות, הביוב שעולה כל חורף, המוסדות שאינם. אבל נציגיי היקרים, באדיבותם, מסירים לי חסמי בניה, ומוסיפים לכל בניין עוד 3 קומות עם 12 דיירים.

הצבעתי ג' כמו טאטאלה, אבל זכותי לפחות להביע דעה.
חבל שאין לי לעלות פניה שהיתה בעיתון משפחה, היה כתוב שם למה הנציגים שלנו לא עושים כלום בענין הדיור, אפשר להראות להם את זה.
אז ככה כל אחד רואה זאת מנקודת מבטו, אלה רוצים לגור במרכז 'קרוב לסינר של אמא' אז תביאו עוד דירות, ואלה עם הרכבים שגרים בפ"ת והגיעו לאולם שמחות עוד חניות
ואגב אנו תל אביבים מכירים בדיוק מה זה שאין חניה, ונראה בדיוק כמו בני ברק.
נכון שיש תל אופן אבל זה לא פותר רבע מהבעיות. הרכבים רק מתרבים הפקקים נהיים יותר ויותר זוועתיים.

כוכבית ארבעים ושלוש

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
ואגב, אמר מי שאמר בעיריית ירושלים, שדורשים ממנו גינות לילדים ואיך זה יכול להיות שבציבור הכללי יש הרבה ירוק ואצלינו אין. אבל לא ברחוב שלי ברחוב שממול ושות'

שרינה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
לדעתי יש להתלונן למבקר המדינה שיטפל בכל החניות בב"ב
שלא יתנו דוחות חניה לפני שהם דואגים לחניות בבנינים החדשים שיהיו פנויים לחניה.
הצחקתם אותי
לעיריית בני ברק לית דין ולית דיין, הם לא מקבלים צווי בית משפט, ופורעי חוק סדרתיים!! רק מה, רוב התושבים מרוצים, כי לזה נתנו לחרוג מרפסת, ולזה נתנו לבנות בחנייה . .ולזה הקימו בית כנסת מעל גן ילדים ,ולילדים לא השאירו קרן אור אחת
הנה דוגמא מאתמול ,לא השאירו לילדים חצר,ולשכנים שממול במרחק 2 מטר יש מעכשיו נוף מרהיב...
אני לא מתלוננת,כי זו העיר שבחרתי לגור בה,אף אחד לא הכריח אותי,אבל נראה לי שבהרבה מהדברים אנחנו התושבים גרמנו לקסטטרופה הזו,ולא אף אחד אחר
IMG-20190326-WA0128.jpg

cd123

משתמש פעיל
D I G I T A L
לגבי החניות, בירושלים התחילו כמה בניינים לבנות חניות תת קרקעיות, וכשאין מקום להכנס לחניה, כמו שאני משערת קורה בבני ברק, מעליות לרכב (שמוסיף לעלות ועד הבית כמה מאות שקלים לשכן...)

לגבי חניות בכלליות, זה מה שקרה במנהטן הצפופה, שדווקא כן בנו חניות אבל בהחלט לא מספיקות לכמות האנשים, שגם אנשים עשירים שגרים שם הרבה פעמים אין בבעלותם רכב... מעדיפים מונית כשצריך ולא להכנס לענין החניה, תעריפי החניה יקרים וכו' כדי לגרום לעובדים להגיע בתחצ.
רק מה, שם התחצ מסודרת פיקס, וכל מנהטן מרושתת ברכבות תחתיות, ופה אמ... קשה מאד תח"צ...

נערך לאחרונה ב:

יהודאי

משתמש רשום
ישנה עוד בעיה בערים החרדיות החדשות יחסית, דהינו ביתר קרית ספר ואלעד. בערים הללו הבניינים גבהו בקומה פלוס. בנו עליהם יחידות דיור. לא רק בגגות הבניינים בנו יחידות דיור, גם בחצרות הבתים ובעוד מקומות צצו להם יחידות דיור.
מעבר למראה הלא אסטטי של הבניין (נו מילא, אכמ"ל....) יש מצוקת חניה חריפה. כי תארו לעצמכם בנין של כ-12 דיירים עם מקום בחנייה לכשישה רכבים (מישהו אמר שלחרדים אין רכבים...?), אחרי שנבנו היחידות דיור מכל צד ומכל פינה, עכשיו הבנין מכיל כעשרים דיירים שלמחצית מהם יש רכב. איפה הם יחנו? בחניה של הבנין הסמוך? הצחקתם אותי. גם שם בנו יחידות דיור....

יתירה מכך. כאשר רוצים לבנות יחידת דיור ואוספים חתימות מהשכנים. אם אחד השכנים יעלה את בעיית החנייה ולא ירצה לחתום בגלל זה, איך יסתכלו עליו....?!?!?

עזבו, אל תענו. רק תחשבו.

שתים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
לא מכירה את בני ברק, אבל לגבי ירושלים - אני כבר שיניתי את הגישה שלי.
אין מה לעשות, רוממה נהייתה מרכז העיר מס' 2, וזה מצוין בשבילי בגלל כל החנויות ואני לוקחת בחשבון שבמרכז עיר - כמו בכל מקום בעולם - חניה תעלה כסף ויהיה פקוק, תמיד.
בלונדון יש אזורים שלהכנס אליהם עם הרכב עולה כסף, שלא לדבר על העומס. בפריז יש מלא רכבי סמארט (-2 נוסעים בלבד), בגלל מצוקת הפקקים והחניות, בברוקלין - צריך תמיד להשאיר מישהו ברכב שינהג מסביב הרחוב עד שתסיימו את הסידורים... אין מה לעשות.

מה שכן - מסכימה מאוד לגבי הכעס על בנינים חדשים שנבנים ללא חניות וזה ממש מוזר שהם מקבלים היתרים. בירושלים לא יודעת אם יתנו.

הכל תפילות

משתמש פעיל
האם יש אפשרות לפיקוח..שחניה תישאר חניה ולא יחידה/ חנות/ משרד..
באמת מפרגנת לכל השכנים את ההכנסה הנוספת
אבל אין.חניות.........וגם מי שקנה בביניינים החדשים בעזרא חזוא חניה ב70000!!
בקושי מצליח להכנס ולצאת מהחניה כי הכל בנוי...

stars

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
פעם לא היו לוקחים רכב לאיזור גאולה בגלל קושי בחניה
בגאולה, הבעיה היא בנוסף לכל אלו, גם מצוקת חניה.
לגבי אזורים במרכזי הערים הגישה הרווחת היום בעולם היא לתכנן אותם דווקא ללא חניות כדי שאנשים יבואו רק בתחבורה ציבורית. וכך זה צריך להיות גם אצלינו.
מתי יקלטו שאת גאולה יש להפוך למדרחוב, בדיוק כמו יפו?
אם לא תהיה שם כניסה למכוניות, גאולה תהיה יפה יותר, מרווחת יותר וידידותית יותר!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת זְכוֹר יְהוָה לְדָוִד אֵת כָּל עֻנּוֹתוֹ:ב אֲשֶׁר נִשְׁבַּע לַיהוָה נָדַר לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ג אִם אָבֹא בְּאֹהֶל בֵּיתִי אִם אֶעֱלֶה עַל עֶרֶשׂ יְצוּעָי:ד אִם אֶתֵּן שְׁנַת לְעֵינָי לְעַפְעַפַּי תְּנוּמָה:ה עַד אֶמְצָא מָקוֹם לַיהוָה מִשְׁכָּנוֹת לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ו הִנֵּה שְׁמַעֲנוּהָ בְאֶפְרָתָה מְצָאנוּהָ בִּשְׂדֵי יָעַר:ז נָבוֹאָה לְמִשְׁכְּנוֹתָיו נִשְׁתַּחֲוֶה לַהֲדֹם רַגְלָיו:ח קוּמָה יְהוָה לִמְנוּחָתֶךָ אַתָּה וַאֲרוֹן עֻזֶּךָ:ט כֹּהֲנֶיךָ יִלְבְּשׁוּ צֶדֶק וַחֲסִידֶיךָ יְרַנֵּנוּ:י בַּעֲבוּר דָּוִד עַבְדֶּךָ אַל תָּשֵׁב פְּנֵי מְשִׁיחֶךָ:יא נִשְׁבַּע יְהוָה לְדָוִד אֱמֶת לֹא יָשׁוּב מִמֶּנָּה מִפְּרִי בִטְנְךָ אָשִׁית לְכִסֵּא לָךְ:יב אִם יִשְׁמְרוּ בָנֶיךָ בְּרִיתִי וְעֵדֹתִי זוֹ אֲלַמְּדֵם גַּם בְּנֵיהֶם עֲדֵי עַד יֵשְׁבוּ לְכִסֵּא לָךְ:יג כִּי בָחַר יְהוָה בְּצִיּוֹן אִוָּהּ לְמוֹשָׁב לוֹ:יד זֹאת מְנוּחָתִי עֲדֵי עַד פֹּה אֵשֵׁב כִּי אִוִּתִיהָ:טו צֵידָהּ בָּרֵךְ אֲבָרֵךְ אֶבְיוֹנֶיהָ אַשְׂבִּיעַ לָחֶם:טז וְכֹהֲנֶיהָ אַלְבִּישׁ יֶשַׁע וַחֲסִידֶיהָ רַנֵּן יְרַנֵּנוּ:יז שָׁם אַצְמִיחַ קֶרֶן לְדָוִד עָרַכְתִּי נֵר לִמְשִׁיחִי:יח אוֹיְבָיו אַלְבִּישׁ בֹּשֶׁת וְעָלָיו יָצִיץ נִזְרוֹ:
נקרא  11  פעמים

אתגר AI

תקווה לעתיד טוב יותר • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה