שאלה חלון במטבח

ח.ג.ג'.

משתמש חדש
שלום!
חדשה פה, קוראת כבר כמה זמן ואוספת מידע ורעיונות...
אנחנו לקראת שיפוץ שכולל הרחבה ושיפוץ פנימי מקיף.
יש לי כל מיני שאלות אבל אני אתחיל עם אחת - חלון המטבח.
מתוכנן מטבח בצורת ח', עם צלע מרכזית די קצרה ו"רגל" אחת ארוכה. בצלע המרכזית מתוכנן חלון גדול לכל אורכה. באותה צלע יהיה כמעט בטוח משטח עבודה עם כיריים אינדוקציה.
החלון פונה לדרום-מערב, יש הרבה שמש בשעות מסוימות והרבה רוח.
אני מתלבטת לגבי הצללה וסורגים.
המעצבת הציעה תרס ונציאני, או תריס ונציאני בתוך הזכוכית. האפשרות הראשונה נראית לי סיוט לנקות, לאפשרות השניה אני פחות מתחברת מבחינת המראה, מה גם שהחלון יהיה מחולק והתריסים יצטרכו להתחלק בהתאם.
אפשר לשין וילון זברה, שמנקים בסמרטוט, המעצבת חושבת שזה יתפוס ריח.
לי נראה הכי פשוט לשים תריס גלילה כמו בשאר החלונות בבית, המעצבת אומרת שלא עושים את זה במטבחים, ולמען האמת לא הבנתי למה. הוא יהיה פתוח רוב היום ולא יפריע למראה של החלון.
מה דעתכם?
שכחתי לציין שהקיר הוא קיר עבה בבניה עם אבן ירושלמית, והחלון אמור להיות כמה שיותר בחוץ.
עוד נקודה היא סורגים. אני מתלבטת כמה המראה של סורגים רגילים על חלון כזה גדול יהיה מפריע, והאם זה שווה את התחזוקה של סורגים שקופים.
אני מצרפת תמונה של קירות המטבח, תתעלמו מהתכנון הפנימי והאי כי אין קשר לתכנון האמיתי. הרוחב של הצלע עם החלון הוא 230.
1698906008458.png

ציפופו 1

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
מבחינת וילון לא הייתי שמה וילון מבד, בגלל בטיחות.
מבחינת מראה זה לגמרי טעם אישי.
והסורגים - תחשבי שניה איך את הולכת לנקות את החלון הזה, יש מצב שתצטרכי לטפס על השיש בשביל זה.... וכשהסורגים שקופים התחזוקה דורשת עוד יותר.
חושבת שסורגים בצבע בהיר לא דומיננטיים מדי פחות יפריעו, אבל שוב זה עניין של טעם וכמה את מוכנה להתאמץ עבור התחזוקה של האזור הזה.

HMB

משתמש פעיל
לי נראה הכי פשוט לשים תריס גלילה כמו בשאר החלונות בבית, המעצבת אומרת שלא עושים את זה במטבחים, ולמען האמת לא הבנתי למה. הוא יהיה פתוח רוב היום ולא יפריע למראה של החלון.

כל הפרויקט שלנו עשו כך בחלונות מטבח ,אדגיש חשמלי.....

ח.ג.ג'.

משתמש חדש

כל הפרויקט שלנו עשו כך בחלונות מטבח ,אדגיש חשמלי.....
ואת מרוצה?

מבחינת וילון לא הייתי שמה וילון מבד, בגלל בטיחות.
מבחינת מראה זה לגמרי טעם אישי.
והסורגים - תחשבי שניה איך את הולכת לנקות את החלון הזה, יש מצב שתצטרכי לטפס על השיש בשביל זה.... וכשהסורגים שקופים התחזוקה דורשת עוד יותר.
חושבת שסורגים בצבע בהיר לא דומיננטיים מדי פחות יפריעו, אבל שוב זה עניין של טעם וכמה את מוכנה להתאמץ עבור התחזוקה של האזור הזה.
התחזוקה הולכת להיות קשה ואני לא חובבת תחזוקה. מצד שני, חלון גדול שאמור לתת תחושה פתוחה, אני מתקשה להעריך כמה סורגים יקלקלו את זה.

HMB

משתמש פעיל
כן מאוד,
רק שימי לב לגבי שבת יש אופציה ידנית לסובב את זה, קחי בחשבון שזה לא הכי נח בעולם או שמראש משאירים פתוח את החלון הנל .
(אצלי זה בלי סורגים החלון הנל פונה למרפסת.)

ח.ג.ג'.

משתמש חדש
כן מאוד,
רק שימי לב לגבי שבת יש אופציה ידנית לסובב את זה, קחי בחשבון שזה לא הכי נח בעולם או שמראש משאירים פתוח את החלון הנל .
(אצלי זה בלי סורגים החלון הנל פונה למרפסת.)
תודה.
לא חושבת שתהיה בעיה בשבת, נראה לי שזה יוכל להישאר פתוח. או שנשים שקע חכם.

ד' תודה!

משתמש צעיר
התחזוקה הולכת להיות קשה ואני לא חובבת תחזוקה. מצד שני, חלון גדול שאמור לתת תחושה פתוחה, אני מתקשה להעריך כמה סורגים יקלקלו את זה.
מנסיון שלי (עם חלון גדול) סורגים לבנים חלקים (פסים לא דוגמה) עם בטן - לא מפרעים בכלל לתחושה של מרחב...

נחמי3

משתמש מקצוען
לדעתי גם שימי תריס חשמלי, במיוחד אם זה מקום שרגיש לשמש

ח.ג.ג'.

משתמש חדש

styehoshua

משתמש מקצוען
מנסיון שלי בדירה עם נוף וגבוהה חששתי הרבה זמן לשים סורגים וב"ה שמתי וממש לא מפריע
שמתי סורגים אפרוים (זה חייב בבניין) וממש משתלב ולא בולט בנוף המרהיב
לדעתי השקוף מוציא מהבהירות של הנוף במיוחד שזה לא זכוכית אין לו 100% שקיפות גם קשה לתחזוקה וגם מפריע לאויר (כל זה דעתי אין לי נסיון עם שקוף)

צמה

משתמש פעיל
אגב, למה תירס ונציאני הוא לא פרקטי? אני כרגע מבררת עבור חלון קטן במטבח

ח.ג.ג'.

משתמש חדש
אגב, למה תירס ונציאני הוא לא פרקטי? אני כרגע מבררת עבור חלון קטן במטבח
ממה שקראתי (פה) קשה לנקות אותו, צריך לנקות שלב-שלב.
אצלי החלון מעל הכיריים אז צפוי להתלכלך, אולי במקומות אחרים במטבח זה פחות קריטי.

ilan p

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עיצוב ואדריכלות פנים
אני מתלבטת לגבי הצללה וסורגים.
המעצבת הציעה תרס ונציאני, או תריס ונציאני בתוך הזכוכית. האפשרות הראשונה נראית לי סיוט לנקות, לאפשרות השניה אני פחות
מה דעתכם?
למרות שבקשת לא להתחשב בתכנון -- לדעתי לא נכון לחסום את החלון בשיש -- מכמה סיבות --גישה לחלון - תחזוקה
גז מול חלון ממש - שאי אפשר לפתוח חלון שמבשלים --מה גם שהמטבח ממש ארוך וזה לא מפריע בכלום
מציע לעשות פס 1 --וזהו -- מצוב
תריס גלילה -- לא מבין מה החיסרון בזה --דוקא פיתרון נחמד --כמו שכתבת
סורגים -- לדעתי --אם אפשר לוותר עדיף --ואם יש תריס גלילה אפשר גם סורג מתכת רגיל
וילון בד -- לא מתאים בסביבת הכיריים --ממש לא מומלץ -- כי יתמלא בליכלוך שומני מהאדים

קבצים מצורפים

• 1698906008458.png
    1698906008458.png
    KB 26.5 · צפיות: 43

Rachel27

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
ציינת כיריים אינדוקציה - למה לחשוש מחלון? זה לא גז, שהרוח יכולה לכבות...
מנסיון אצלי, יש לי חלון שמתחיל 40 ס"מ מעל השיש, האינדוקציה מתחת לחלון
מאוד נהנית שכל אדי הבישול והטיגון יוצאים החוצה והמטבח מאוורר ואל תדאגי - הסירים מתבשלים מצויין
בנוסף, עשינו תריס גלילה חשמלי עם שעון שבת מובנה כך שגם בשבת יפתח ויסגר בהתאם לשעות שרוצים.
(השבת היחידה שבו היו לי נקיפות מצפון על התריס החשמלי היה ב7/10. היתה חדירת מחבלים לעיר ולא יכולנו להוריד תריסים כי כשכיוונו בערב חג את השעוני שבת לתריסים אף אחד לא חלם על כזה אסון וכל השבת הרגשנו חשופים. ב"ה שהם לא הגיעו לאזור שלנו)

ח.ג.ג'.

משתמש חדש
אז כל יום אחרי הצהרים תהיו עם תריס סגור?
לפי התכנון לא, רק אם עובדים מול החלון והשמש בעיניים. בשאר הזמן אני מניחה שהאור דווקא יהיה חיובי.
למרות שבקשת לא להתחשב בתכנון -- לדעתי לא נכון לחסום את החלון בשיש -- מכמה סיבות --גישה לחלון - תחזוקה
גז מול חלון ממש - שאי אפשר לפתוח חלון שמבשלים --מה גם שהמטבח ממש ארוך וזה לא מפריע בכלום
מציע לעשות פס 1 --וזהו -- מצוב
תריס גלילה -- לא מבין מה החיסרון בזה --דוקא פיתרון נחמד --כמו שכתבת
סורגים -- לדעתי --אם אפשר לוותר עדיף --ואם יש תריס גלילה אפשר גם סורג מתכת רגיל
וילון בד -- לא מתאים בסביבת הכיריים --ממש לא מומלץ -- כי יתמלא בליכלוך שומני מהאדים
עלתה אפשרות כזו, לשים את הכיריים והכיור באותו קו. החיסרון הוא שאז הכיור הרבה יותר חשוף לכיוון הסלון. הפתרון לגישה לחלון אמור להיות חלוקה של החלון ככה שרק החלקים המרכזיים נפתחים ואליהם יותר קל לגשת.
לא העליתי פה תכנית מלאה, אבל בהחלט בתכנון להתייעץ כשהיא תהיה קצת יותר סגורה :)
הכיריים אינדוקציה בין השאר בגלל הרוח, שעלולה לכבות את האש גם אם הכיריים לא ממש צמודים לחלון.
על סורגים אני לא מוותרת בשום אופן, זו קומה שניה.
ציינת כיריים אינדוקציה - למה לחשוש מחלון? זה לא גז, שהרוח יכולה לכבות...
מנסיון אצלי, יש לי חלון שמתחיל 40 ס"מ מעל השיש, האינדוקציה מתחת לחלון
מאוד נהנית שכל אדי הבישול והטיגון יוצאים החוצה והמטבח מאוורר ואל תדאגי - הסירים מתבשלים מצויין
בנוסף, עשינו תריס גלילה חשמלי עם שעון שבת מובנה כך שגם בשבת יפתח ויסגר בהתאם לשעות שרוצים.
(השבת היחידה שבו היו לי נקיפות מצפון על התריס החשמלי היה ב7/10. היתה חדירת מחבלים לעיר ולא יכולנו להוריד תריסים כי כשכיוונו בערב חג את השעוני שבת לתריסים אף אחד לא חלם על כזה אסון וכל השבת הרגשנו חשופים. ב"ה שהם לא הגיעו לאזור שלנו)
ציינתי אינדוקציה בהקשר של וילון, שאין חשש התלקחות, אז השאלה היא רק אם זה רעיון טוב מבחינות אחרות, כמו למשל הניקיון.

~נעמי~

עיצוב גרפי
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
D I G I T A L
יש לי את האופציה השניה, של תריס פנימי, קל מאד לניקוי וכמעט לא דורש תחזוקה.
החסרון אצלי שזה נפתח פנימה/ למעלה וקשה לפתוח יחסית בגלל שהחלון גדול וכבד.
אבל מבחינת מראה זה מהמם ויוקרתי ואפשר לשחק עם התריס בכל מיני וריאציות.
(כמו למשל שהילדים נוהגים לפתוח את התריס לאחרונה אולי הם יראו יירוט..)
בקיצור אם יש לך הזזה אז זה מהממם.

דבורי וינברגר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
אם אין לך שכנים שיכולים להציץ אז תריס גלילה הוא פתרון מעולה ועדיף חשמלי עם מתג שנגיש לך
תריס וניציאני-חוץ מהמראה שלו, יהיה לך מסורבל לגלול אותו כל פעם שהשמש מופיעה... זה חלון ממש גדול ויש גם את הפינה...
רק קחי בחשבון כיריים מתחת חלון = חלון עם כתמי שומן שקשה מאד לנקות (ואולי יכער את הנוף)
בפרט שזה חלון גדול וקשה עוד יותר לתחזק
לגבי סורג שקוף במשך הזמן הוא עלול להצהיב ולא פרקטי

ח.ג.ג'.

משתמש חדש
אם אין לך שכנים שיכולים להציץ אז תריס גלילה הוא פתרון מעולה ועדיף חשמלי עם מתג שנגיש לך
תריס וניציאני-חוץ מהמראה שלו, יהיה לך מסורבל לגלול אותו כל פעם שהשמש מופיעה... זה חלון ממש גדול ויש גם את הפינה...
רק קחי בחשבון כיריים מתחת חלון = חלון עם כתמי שומן שקשה מאד לנקות (ואולי יכער את הנוף)
בפרט שזה חלון גדול וקשה עוד יותר לתחזק
לגבי סורג שקוף במשך הזמן הוא עלול להצהיב ולא פרקטי
תודה
אין שכנים שיכולים להציץ

הניקוי של החלון אכן קצת מטריד אותי אבל זה בכל זאת נראה האופציה הכי טובה. החלון אמור להיות מורחק כמה שיותר לקו החיצוני של הקיר, ואני לא מטגנת יותר מדי, אז אני מקווה שזה יהיה סביר.

באמת תהיתי אם תריס גלילה לא יצריך לעשות את החלון יותר בפנים.

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
ואת מרוצה?

לגבי הסורגים, ראיתי את זה: https://www.reshethagana.com/השקוף-שבסורג ים/
סורג שעשוי מכבלי נירוסטה עובי 2 מ"מ, שלא דורש כמעט תחזוקה.
נשמע מעניין.
אם את בודקת, אשמח לשמוע כמה הם רוצים למטר

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכז

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לִשְׁלֹמֹה אִם יְהוָה לֹא יִבְנֶה בַיִת שָׁוְא עָמְלוּ בוֹנָיו בּוֹ אִם יְהוָה לֹא יִשְׁמָר עִיר שָׁוְא שָׁקַד שׁוֹמֵר:ב שָׁוְא לָכֶם מַשְׁכִּימֵי קוּם מְאַחֲרֵי שֶׁבֶת אֹכְלֵי לֶחֶם הָעֲצָבִים כֵּן יִתֵּן לִידִידוֹ שֵׁנָא:ג הִנֵּה נַחֲלַת יְהוָה בָּנִים שָׂכָר פְּרִי הַבָּטֶן:ד כְּחִצִּים בְּיַד גִּבּוֹר כֵּן בְּנֵי הַנְּעוּרִים:ה אַשְׁרֵי הַגֶּבֶר אֲשֶׁר מִלֵּא אֶת אַשְׁפָּתוֹ מֵהֶם לֹא יֵבֹשׁוּ כִּי יְדַבְּרוּ אֶת אוֹיְבִים בַּשָּׁעַר:
נקרא  12  פעמים

אתגר AI

אחרי החגים • אתגר 13

לוח מודעות

למעלה