חלון בטקסט עם פונטים משתנים

חגי פאהן

משתמש סופר מקוצען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
שבוע טוב.
יש לי פרוייקט שהמפרש מעורב מכמה פונטים שמתחלפים באמצע פסקה, ויוצא שהמילה הראשונה בפסקה היא בכל פעם בפונט אחר ובגודל אחר. איך אני עושה חלון לזה? פשוט להגדיר גודל אות 110% ולהנמיך אותה קצת, ולראות שזה יסתדר פחות או יותר לכולם?

אלף-בית-גימל

א. ב. ג.
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
באיזה תוכנה, וורד או אינדזיין,
באינדזין זה מחרוזת חיפוש של ^.+? (רווח) שמוצאת את המילה הראשונה ומחילה עליו סגנון תו,
אבל לכאורא (לא בקי כ"כ בוורד) גם בוורד אפשר להכין כזה סגנון, ולחפש מילה ראשונה ^13*> (כמובן לסמן השתמש בתווים כללים) ולהחליף בסגנון,

חגי פאהן

משתמש סופר מקוצען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
באיזה תוכנה, וורד או אינדזיין,
באינדזין זה מחרוזת חיפוש של ^.+? (רווח) שמוצאת את המילה הראשונה ומחילה עליו סגנון תו,
אבל לכאורא (לא בקי כ"כ בוורד) גם בוורד אפשר להכין כזה סגנון, ולחפש מילה ראשונה ^13*> (כמובן לסמן השתמש בתווים כללים) ולהחליף בסגנון,
כנראה לא הייתי ברור. לא התכוונתי איך מחילים סגנון, אלא מה כדאי לעשות. להחיל סגנון תו על מילה ראשונה באינדיזיין זו הגדרה מובנה ב-nested style.
לפעמים המילה הראשונה בפסקה היא בפונט א', והבאה אחריה בפונט ב', כך שאם אעשה פונט אחיד למילה ראשונה אאבד את הפרט הזה.
ואולי לא צריך במפרש מילה ראשונה שונה וחלון? או אולי רק חלון וזהו?

חגי פאהן

משתמש סופר מקוצען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
ועכשיו אני רואה שגודל אות באחוזים לא משפיע בכלל בהגדרת drop cap.

מעלה דוגמה. אשמח לשמוע מה דעתכם בלי קשר. גודל הכותרות, גיוון הפונטים.

קבצים מצורפים

• ספר.pdf
    KB 123.9 · צפיות: 48
נערך לאחרונה ב:

גלעד82

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
  1. לא חייבים חלונות במפרש.
  2. תשתדל למצוא פונט קריא יותר לטקסט העליון, גם המודגש בתחתון לא קריא די הצורך
  3. במפרש תקח את הקטע הראשון ותבדל אותו אפי' ע"י רווח בין פסקאות, זה יהיה יותר מסודר וברור.
  4. אם אתה רוצה לבדל שני טקסטים באותו פסקה שלא ע"י הדגשה צריך למצוא פונט שישתלב היטב ולא יציק מצד אחד ומצד שני שיתן את הבידול. ובכל מקרה עדיף שיהיו בגודל שווה.
  5. לא ממומלץ לשנות פונט באמצע מילה
  6. את הכותרות אפשר להקטין.
  7. הגודל של הטקסט העליון והתחתון כמעט שווה, הטקסט העליון צריך להיות גדול יותר מהתחתון תנסה לעצב את העליון עם טור אחד. או אולי טקסט מרכזי ומסביבו המפרש?

נערך לאחרונה ב:

2u2

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
עימוד ספרים
באתי להאיר ולא להעיר..
הפונטים שבחרת פחות מתאימים לטקסט רץ, בטח לא בשילוב כזה.
במפרש, לדעתי מספיק לעשות את המובאות בהדגשה ואין צורך לשינוי פונט.
להקפיד על שורות יתומות.
המראה מקום בתחתית נראה תלוש.

תא חזי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
שבוע טוב.
יש לי פרוייקט שהמפרש מעורב מכמה פונטים שמתחלפים באמצע פסקה, ויוצא שהמילה הראשונה בפסקה היא בכל פעם בפונט אחר ובגודל אחר. איך אני עושה חלון לזה? פשוט להגדיר גודל אות 110% ולהנמיך אותה קצת, ולראות שזה יסתדר פחות או יותר לכולם?
עשה חלונות באמצעות אובייקט מעוגן (לאפוקי שאר השיטות האחרות), וצור סגנונות מתאימים לכל שינוי. אח"כ תעשה חיפוש והחלפה של מלה ראשונה בפסקה שאחריה אובייקט מעוגן, שמוחל עליה סגנון כך וכך, והחלף בסגנון ה"חלון" הרלוונטי. אפשרי לכאורה לעשות את זה במקום בשני חיפושים - בחיפוש אחד.

חגי פאהן

משתמש סופר מקוצען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
תשתדל למצוא פונט קריא יותר לטקסט העליון, גם המודגש בתחתון לא קריא די הצורך
בדקתי כמה פונטים ולא מצאתי משהו שמספיק שונה מהטקסט הרץ. וזה חייב להיות שונה בעין. איפה משיגים את פרנקריל המודגש המקורי?
במפרש תקח את הקטע הראשון ותבדל אותו אפי' ע"י רווח בין פסקאות, זה יהיה יותר מסודר וברור.
אבל יש רווח בין פסקאות. להגדיל אותו?
אם אתה רוצה לבדל שני טקסטים באותו פסקה שלא ע"י הדגשה צריך למצוא פונט שישתלב היטב ולא יציק מצד אחד ומצד שני שיתן את הבידול. ובכל מקרה עדיף שיהיו בגודל שווה.
לא ממומלץ לשנות פונט באמצע מילה
אשמח לשמוע הצעה... שינוי פונט באמצע מילה זו דרישת הלקוח.
הגודל של הטקסט העליון והתחתון כמעט שווה, הטקסט העליון צריך להיות גדול יותר מהתחתון תנסה לעצב את העליון עם טור אחד. או אולי טקסט מרכזי ומסביבו המפרש?
אולי אם יהיה עוד פורמט. אבל ככה, בגודל A4 השורות תצאנה ארוכות מאד. ואם המפרש מסביב מפריע פי כמה השינוי בפונטים. אבל הדפסתי את הדף ואני רואה שאפשר להקטין את המפרש.
המראה מקום בתחתית נראה תלוש.
אז מה אפשר לעשות?

2u2

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
עימוד ספרים

קבצים מצורפים

• דוגמאות לפרנק ריהל.pdf
    KB 277.4 · צפיות: 25

גלעד82

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
בדקתי כמה פונטים ולא מצאתי משהו שמספיק שונה מהטקסט הרץ. וזה חייב להיות שונה בעין. איפה משיגים את פרנקריל המודגש המקורי?
פרנקריל של פלרון נמכר בעבר ע"י פונטייפ, כיום נראה לי ע"י פלרון.
יש המון פונטים שיכולים לעשות את העבודה, תנסה את שפע או תהילה
אבל יש רווח בין פסקאות. להגדיל אותו?
צריך להדגיש את הקטע הראשון שיובן שהוא ציטוט. אם תדגיש אותו ואולי קצת תגדיל זה עשוי גם כן לעזור.
אשמח לשמוע הצעה... שינוי פונט באמצע מילה זו דרישת הלקוח.
אני הייתי מנסה לשכנע :eek::eek::eek: תראה איך נראה הפירוש בשוטנשטיין וכמה הוא מרווח ותנסה לעשות כמוהם.
אולי אם יהיה עוד פורמט. אבל ככה, בגודל A4 השורות תצאנה ארוכות מאד. ואם המפרש מסביב מפריע פי כמה השינוי בפונטים.
אם הטקסט העליון/המרכזי יהיה מספיק גדול יחסית (כמובן בפונט שונה, וילנא או משהו בסגנון) הכל יראה יותר טוב.
אבל הדפסתי את הדף ואני רואה שאפשר להקטין את המפרש
כמובן חשוב תמיד להדפיס, רק ככה אפשר להבחין ולהרגיש את הטקסט כמו שצריך.

חגי פאהן

משתמש סופר מקוצען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
פרנקריל של פלרון נמכר בעבר ע"י פונטייפ, כיום נראה לי ע"י פלרון.
יש המון פונטים שיכולים לעשות את העבודה, תנסה את שפע או תהילה
אבל אין כמו פרנקריל. אני לא מת על תהילה, ושפע צריך לקנות מפונטביט מותאם לניקוד, ויש לי חבילה בכלל בבית אלף. שם אין משהו שטוב לטקסט רץ?

חגי פאהן

משתמש סופר מקוצען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
החלפתי כמה פונטים, הקטנתי כותרות, הוספתי קו תחתון. מצורפות 2 דוגמאות. מה אומרים?

קבצים מצורפים

• ספר ג.pdf
    KB 118.3 · צפיות: 23
  • ספר ד.pdf
    KB 112.1 · צפיות: 25
נערך לאחרונה ב:

חגי פאהן

משתמש סופר מקוצען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
אוקיי... יש למישהו עוד נקודות חשובות על הדוגמאות החדשות? בדוג' ג עדיין הטקסט הראשי במנטובה, בדוג' ד הוא בוילנא. וגם במפרש המודגש בגוטמן פרנק. אשמח לשמוע רוב יועץ.

או שזה השלב שאני מסתובב בכולל ועושה סקר, ורוב האנשים לא רואים הבדל לא במבט ראשון ולא במבט שני

נערך לאחרונה ב:

עמירם יוסף

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
אבל אין כמו פרנקריל. אני לא מת על תהילה, ושפע צריך לקנות מפונטביט מותאם לניקוד, ויש לי חבילה בכלל בבית אלף. שם אין משהו שטוב לטקסט רץ?
לא צריך למות צריך לעמד עם פונט נכון ואם כבר תהילה הרבה יותר נורמלי ממה שעשה כבודו

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  13  פעמים

לוח מודעות

למעלה