דרוש מידע חיתנתם? צריכים עזרה לפני וורט.

ש. כץ

משתמש רשום
עיצוב גרפי
אשמח אם יש למישהו דף מנוסח להתחייבויות הורים בוורט. כותרות בלבד.
בסגנונות שונים. תודה רבה.

נערך לאחרונה ב:

אות לי

משתמש סופר מקצוען
לטעמי זה דבר מאוד אישי אולי אינטימי..
זה לא מסוג החוזים האחידים שיש אצל העו''ד או הקבלן.
דף מוכן מראש שמנוסח לא נכון עלול אפילו לפגוע בצד השני.
זה מסוג הדברים שצריך לזרום איתם, איתם זה עם הצד השני - בהצלחה.

שורי פלד

משתמש מקצוען
לטעמי זה דבר מאוד אישי אולי אינטימי..
זה לא מסוג החוזים האחידים שיש אצל העו''ד או הקבלן.
דף מוכן מראש שמנוסח לא נכון עלול אפילו לפגוע בצד השני.
זה מסוג הדברים שצריך לזרום איתם, איתם זה עם הצד השני - בהצלחה.
בדיוק
וזה ממש לא קשה זה נוסח שמנסחים על המקום
אחרי תיאום בין הצדדים

ש. כץ

משתמש רשום
עיצוב גרפי
לדעתי הם רוצים את זה בשביל ההשראה, לא בשביל "העתק -הדבק"
ברור.
אגב, זה גם ממש לא בשבילי.
זה לאנשים שלא מבינים בזה כלום שביקשו את עזרתנו...

וכמובן הבקשה היא לקבל כותרות ולא על סכומים ופירוטים אינטימיים.

צפורן

משתמש מקצוען
ששני האבות יפגשו, או יסכמו את הנוסח בשיחת טלפון, ויעבירו ויחתמו בפקס/מייל.
אבל למען ה', שלא יעשו את זה לפני הוורט, אלא לפני פגישה ראשונה, מקסימום שניה.
יש כאלו שיורדים לפרטי פרטים, ויש שמסכמים סכום גלובלי, ויש שפשוט מתחייבים לשידוך בסכום שאבי הכלה מוכן לתת, בלי לפרט כמה הם יתנו.
הכל טוב יותר מאשר להסחט או לשבור ברגע האחרון.

שיראז

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
מה הבעיה?

כותבים בגדול על-

תכנון חתונה בעוד. כך וכך זמן

סכום לדירה
סכום לשכירות (כמה זמן מתחיבים)
הוצאות חתונה- תזמורת, צלם, מעצבת, פרחים, הגבלות על מחירי מנה אם יש
הגבלות על מיקום אולם וכדומה,

מיקום מגורים אם יש

ודברים נוספים במידה ויש

ש. כץ

משתמש רשום
עיצוב גרפי
תודה לכולכם ובמיוחד לשיראז! יש עוד מישהו?
נירוש אולי יש לך את הסכם הבסיס?

נירוש

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
ועוד דבר חשוב -
אל תשאירו דברים לא סגורים [בד"כ זה נסגר במשהו כמו "לא נלך על זה לרב", כשהצד האומר זאת מתכוין "בסוף אני אעשה מה שאני רוצה, העיקר אל תחתים אותי על התחייבות..."].
זה נכון בכל התקשרות חוזית - גם ואולי בעיקר - עם קבלן השיפוצים...
זה יחסוך לכם הרבה עוגמת נפש.

פינחס רוזנצוויג

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
צריך לכתוב את סכום ההתחייבות לדירה של כל צד + כמה זמן מתכוננים לשלם שכירות לזוג + איך החלוקה בהוצאות החתונה והריהוט + איזה רמת חתונה מתכננים (זה אפשר בעל פה) זה בגדול.
יש לי מחותנים שהסתפקו בעל פה ויש שרצו בכתב, לא נוצרו בעיות עם אלה יותר מאלה (כלומר למעשה לא נצרו בעיות עם אף אחד).
אם יש אמון בסיסי לדעתי זה מספיק, אם יש סיבה שאין אמון בסיסי כדאי להוסיף גם זמן למתי תהיה ההתחייבות, כלומר מתי הצדדים יתנו מה שהתחייבו, ולהדגיש שלא יוציאו הם לעצמם את המשכנתא על הדירה של הזוג. זה מה שאני זוכר כרגע.

אני אני

משתמש פעיל
צריך לכתוב את סכום ההתחייבות לדירה של כל צד + כמה זמן מתכוננים לשלם שכירות לזוג + איך החלוקה בהוצאות החתונה והריהוט + איזה רמת חתונה מתכננים (זה אפשר בעל פה) זה בגדול.
יש לי מחותנים שהסתפקו בעל פה ויש שרצו בכתב, לא נוצרו בעיות עם אלה יותר מאלה (כלומר למעשה לא נצרו בעיות עם אף אחד).
אם יש אמון בסיסי לדעתי זה מספיק, אם יש סיבה שאין אמון בסיסי כדאי להוסיף גם זמן למתי תהיה ההתחייבות, כלומר מתי הצדדים יתנו מה שהתחייבו, ולהדגיש שלא יוציאו הם לעצמם את המשכנתא על הדירה של הזוג. זה מה שאני זוכר כרגע.
תודה רבה. איזה סכום מינימלי מקובל שצד הבחורה נותן בציבור הליטאי? ומה היחסיות בין שני הצדדים? האם יש דוגמאות של נוסח הסכמים בין מחותנים / זכרון דברים, שנוכל ללמוד מזה?

פינחס רוזנצוויג

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
תודה רבה. איזה סכום מינימלי מקובל שצד הבחורה נותן בציבור הליטאי? ומה היחסיות בין שני הצדדים? האם יש דוגמאות של נוסח הסכמים בין מחותנים / זכרון דברים, שנוכל ללמוד מזה?
מאוד אינוודואלי, תלוי ברמת המשפחה, הישיבה של הבחור, רמתו בישיבה, סגנון המשפחה של שני הצדדים אברכי/ בלעבתי, ירושלמי או בניברקי, מה למדה הבחורה, יש לה עבודה. ממש אי אפשר לכלול תשובה כי זה נע מ0 ל1000000.
גם אם יש נוסח לא הייתי מפרסם אותו במקום ציבורי, אבל האמת שלא שמרתי את הנייר הזה אחרי שכל התנאים בו הושלמו.
רק מה, שהנוסח הוא קליל ללא ביטויים משפטיים כגון 'משה יאיר בן ישראל מנחם לבית זילברקראכצען (להלן: החתן)' וכד' אלא כותבים את הסכומים במילים פשוטות וחותמים שני הצדדים. אפשר יום לפני הווראט ולא צריך יום לפני הפגישה הראשונה כמו שמציע כאן מישהו, כי הסכומים בגדול כבר מוסכמים.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכז

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לִשְׁלֹמֹה אִם יְהוָה לֹא יִבְנֶה בַיִת שָׁוְא עָמְלוּ בוֹנָיו בּוֹ אִם יְהוָה לֹא יִשְׁמָר עִיר שָׁוְא שָׁקַד שׁוֹמֵר:ב שָׁוְא לָכֶם מַשְׁכִּימֵי קוּם מְאַחֲרֵי שֶׁבֶת אֹכְלֵי לֶחֶם הָעֲצָבִים כֵּן יִתֵּן לִידִידוֹ שֵׁנָא:ג הִנֵּה נַחֲלַת יְהוָה בָּנִים שָׂכָר פְּרִי הַבָּטֶן:ד כְּחִצִּים בְּיַד גִּבּוֹר כֵּן בְּנֵי הַנְּעוּרִים:ה אַשְׁרֵי הַגֶּבֶר אֲשֶׁר מִלֵּא אֶת אַשְׁפָּתוֹ מֵהֶם לֹא יֵבֹשׁוּ כִּי יְדַבְּרוּ אֶת אוֹיְבִים בַּשָּׁעַר:
נקרא  11  פעמים

אתגר AI

אחרי החגים • אתגר 13

לוח מודעות

למעלה