חישוב משקל גיליונות נייר

• פותח הנושא imud
  • פורסם בתאריך

imud

משתמש צעיר
עימוד ספרים
מהי הנוסחה לחשב משקל של גיליונות נייר? לדוגמא נניח ואני זקוק ל-50,000 גיליונות 70/100, והמחיר הוא 4000 ש"ח לטון, איך אני מחשב כמה טון זה?
גם אם זה שאלה במתמטיקה, סביר להניח שאתם מחשבים את זה וכאן המקום.
תודה מראש.

נקי_כפים

משתמש מקצוען
עימוד ספרים
התרגיל הולך ככה:
70*100*0.8*4000=224
הסבר: 70 כפול 100 זה גודל הנייר, כפול משקל הנייר נניח 80 גרם יהיה כפול 0.80, כפול המחיר (4000) תקבל 224 ש"ח שזה המחיר ל1000 גליון תכפיל את התוצאה במספר הגליונות הרצוי....

imud

משתמש צעיר
עימוד ספרים
תודה רבה לכל מי שעזר בחפץ לב. ולנקי כפיים שבנוסף על התייחסותו כאן, הוסיף בעזרה באישי עוד כהנה וכהנה מתוך רצון טוב והמון סבלנות.

blush

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
סליחה על ההקפצה
מנסה להגיע לנוסחה ולא הצלחתי לקבל תשובה ברורה
איך מחשבים מחיר ליח' לפי מחיר לטון?

שנהב דפוס וגרפיקה

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
גודל גיליון כפול משקל נותן לי משקל בגרמים של הגיליון הבודד
אותו אני מכפיל בכמות הגליונות ומקבל את המשקל של כל סך הגילונות
ומכפיל את זה במחיר לטונה
דוגמא גיליון של 70/100 נחשב כך כל מידה שהיא פחות מ-100 היא מחושבת כעשיריות דהיינו 70 =0.7
ועכשיו לחשבון 0.7*1= 0.7 * עובי הנייר קרי משקל הנייר נניח שמדובר בנייר 80 גר' אז 0.7*80=56גרם זה המשקל של כל גיליון
ועכשיו נכפיל את המשקל בכמות הגליונות ונקבל את המשקל המדוייק שלנו
כמות הגליונות נניח 12500 גליונות = אז 56 גרם *12.5 אלף גליונות = 56*12.5=700 ק"ג
אז יוצא לנו ש-12500 גליונות זה 700 קילו
את המשקל נכפיל במחיר לטונה נניח שעולה 5800ש"ח לטון נייר אז 5.8*700=4060 ש"ח
\בהצלחה

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  5  פעמים

לוח מודעות

למעלה