חישוב מסלול מחדש...

לאה ולדמן

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מסלול של שעה-שעה וחצי, עם מים ולא קשה מדי, באזור טבריה לזוג.
עדיפות לגישה עם תח"צ.
מישהו מכיר??
תודה מראש!!

רִפְקִי.

משתמש סופר מקצוען
המג'רסה. ליד טבריה. מסלול של שעה וחצי בערך עם מיים.
תחבורה ציבורית פעמיים ביום בשעות שלא רלונטיות (אוטובוס חזור בשבע בבוקר, אוטובוס הלוך בארבע - כך זכור לי, שווה לבדוק ב*8787)
מונית מטבריה בסביבות ה60 שקלים לצד

לאה ולדמן

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
תודה!
דווקא בדקתי ויש קו 57 הלוך ב-7:30 וב-11:30 בבוקר
וחזור ב-13:30 וב-16:00
למה שעות לא אקטואליות??

רִפְקִי.

משתמש סופר מקצוען
בזמנו , לפני שנה לא היה את הקו בעשר בבוקר.
תודה על העידכון, הוא לגמרי רלוונטי בשבילי...

רִפְקִי.

משתמש סופר מקצוען
לא הייתי בו. אבל בררתי עליו הרבה והשוו לי אותו למסלול שאני כן מכירה
לפי ההבנה שלי מסלול שופע מים (אני רק מקווה שגם השנה, אחרי החורף:mad::mad::mad:)
וקל להליכה.
על כל פנים, את יכולה לבקש מאחד ארבע ארבע את המספר שלהם והם יפרטו לך יותר...
תהנו!

לאה ולדמן

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
תודה, עזרת לי מאד!!

אשמח אם מישהו שמכיר את המסלול יעדכן אותי :)

miri012

משתמש מקצוען
מסלול נהדר ולא קשה.
אני מכירה רק את האפשרות שמחייבת הליכה במים [עמוקים], אבל באתר של רשות הטבע והגנים כתוב שאפשר גם ללכת ב'יבש'.

הנה מה שכתוב עליו באתר:
שמורת טבע המשתרעת על שטח של כ-7,000 דונם (שבו נמצאים גם שטחים חקלאיים), ולפיכך זוהי שמורת הטבע הגדולה בארץ של נופי מים מתוקים
לידיעת ציבור המטיילים: בניגוד לפרסום שהופיע (15.6.2012) בידיעות אחרונות, מסלול הזאקי בשמורת הבטיחה סגור לכניסת מטיילים עקב בעיות בטיחות. למגיעים לאיזור מומלץ להיכנס למסלול המים שבשמורת המג'רסה הסמוכה

בבקעת בית צידה, השוכנת בצפון-מזרח הכנרת, נופי מים מגוונים. זהו המקום היחיד בישראל שבו נשתמרו נופי ביצה טבעיים, כמעט בלתי מופרעים. נמצאים כאן פלגי מים הזורמים בכל ימות השנה ופלגים עונתיים, ברכות מים, מעיינות, שטחי הצפה ונסיגה של הכנרת, ודלתא של הנהר הגדול בארץ, המפורסם בעולם כולו - הירדן.
בבקעת בית צידה התפתח מגוון עשיר של מיני צמחים ובעלי חיים הקשורים במים. הלגונות שבבקעה וסבכי הצמחייה הטבולה במים הם בית גידול חשוב לדגי הכנרת בעונת ההטלה (בעיקר לאמנון הגליל), ובכך יש תרומה חשובה לאיזון האקולוגי של הכנרת.

היסטוריה
מקור שמה של הבקעה מקורו בשם העיר הקדומה בית צידא (כך נכתב השם בצורתו הארמית), אשר שרידיה הולכים ונחשפים באחרונה מצפון לכנרת, בתחומי פארק הירדן.
באתר נחשפו ממצאים מרשימים ביותר שעיקרם בתקופה הכנענית והישראלית ומיעוטם מהתקופה הרומית, תקופתו של ישו.
יוסף בן מתתיהו (יוספוס פלביוס) כותב כי הורדוס פיליפוס (בנו של הורדוס הגדול) בנה בבית צידא עיר מפוארת ושינה את שמה ליוליס.

בעת המרד הגדול נגד הרומאים התחולל בבקעת בית צידא קרב בין המורדים לבין צבא אגריפס. יוסף בן מתתיהו, שהיה מפקד צבא המורדים כותב: "סוסי אשר עליו רכבתי שקע במקום ביצות והשליכני ארצה".
בית צידא נזכרת במשנה כמה פעמים בשם "צידן". בתקופה שלפני מלחמת ששת הימים שלטה באדמות הבקעה הפוריות שושלת בית הבק.
בבקעה התקיימו כמה כפרים קטנים, שהתפרנסו מחקלאות ומדיג ובין השאר גידלו עדרי ג'מוסים.

מסלולי הטיול בשמורה:
המג'רסה
מסלולי הטיולים בנחל מהנים וחווייתיים:
מסלול "רטוב" - כולל הליכה במים ומחייב שחייה (אין להיכנס למים יחפים ורצוי לא לשאת ציוד - מחשש שיירטב). העונה המומלצת לטיול הינה מתחילת האביב ועד לסתיו.
תחילת המסלול בשביל סלול ומסומן היורד לאפיק הנחל בסבך הקנה, על גדת נחל דליות. ניתן להיכנס אל המים ולהתחיל ללכת במורד הזרם. האפיק משנה את רוחבו ועומקו במהלך הטיול.
לקראת אמצע המסלול מתרחב אפיק הנחל לברכות, שבהן ניתן להתרשם מצמחי הלגונה. כאשר נגיע לחורשת האקליפטוסים הנמצאת מדרום נוכל לצאת ממסלול הנחל הקצר במדרגות בנויות, או להמשיך במורד הנחל עד השלט המסמן את סוף המסלול . המשך ההליכה בלגונות אסור מטעמי שמירת טבע.
נצא דרומה ונחזור דרך המסלול היבש חזרה אל החניון.
מסלול "יבש" - לאורך הגדה הדרומית של הנחל נפרץ "המסלול היבש", המאפשר ליהנות ולהתרשם מנוף השמורה גם ללא הליכה במים. המסלול עובר בחלקו בתוך סככות עגולות שעליהן מטפסים צמחי השמורה. בחורשת האקליפטוסים שליד הנחל הוכשרו חלקות פיקניק.

כיצד להגיע:
נוסעים על כביש עוקף כנרת (מס' 92). בצומת מעלה גמלא פונים מערבה לדרך עפר וממשיכים עד השילוט לחניון הזיתים, שם פונים שמאלה.

משך הסיור: כ-2 קולומטרים
עונה מומלצת: אביב - מרץ עד נובמבר

לא לוותר: חבל להחמיץ את ההליכה במים

מה יש עוד? מלתחות (7 לגברים + 7 לנשים)
טבון אפשרי רק בתאום מראש ובמזג אויר מתאים

שעות פתיחה
שעון קיץ:
בימים א'-ה' ושבת 8:00-17:00.
בחודשים יולי - אוגוסט עד שעה 19:00
בימי שישי וערבי חג 8:00-16:00

שעון חורף:
בימים א'-ה' ושבת 8:00-16:00.
בימי שישי וערבי חג 8:00-15:00

ניתן להיכנס לשמורה עד שעה לפני שעות הסגירה הרשומות מעלה

טלפון: 04-6793410

מייל/ פקס: 04-6731851

מחיר כניסה: 29 ₪ למבוגר
15 ₪ לילד
23 ₪ למבוגר בקבוצה
14 ₪ לנער בקבוצה

לאור הביקוש הרב מומלץ לקבוצות לתאם טלפונית

נגישות נכים: שביל אספלט - כולל גישה לתוך המים, שירותים

חביבה

משתמש מקצוען
לא בטוח שיהיה הרבה מים.
מישהוא סיפר לי שהיה בנחל צלמון לפני כמה שנים- שפע מים.
והשנה- ממש כלום- כמעט יבש לגמרי (בעצם זה היה לפני הימים האחרונים של הגשם- באזור שבט בערך הם היו)
אז יכול להיות שגם בנחלים אחרים אין הרבה מים.

לאה ולדמן

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עכשיו זו תקופה שעדיין מפשירים שלגים.
שבט זה לפני שנגמרים הגשמים.

miri012

משתמש מקצוען
נכתב ע"י wald;1251288:
וואו!
השקעת.
תודה!! :) :) :)

העתק הדבק :)

ובקשר למים - לא זכור לי זמן שהמג'רסה היתה יבשה, אבל תתקשרי ותבררי. הכי קל...

sh12

משתמש מקצוען
למיטב זכרוני המג'רסה לא כ"כ עמוקה
היו שם גם משפחות עם ילדים [גלגלי ים]
המסלול נח להליכה
ויש במקביל מסלול יבש
בד"כ הולכים במסלול הרטוב וחוזרים במסלול היבש.
אבל המסלול מאד נעים כי הוא 90% מוצל, ואפילו קריר.

yosi999

משתמש רשום
המג'רסה עולה כסף ומתאימה לילדים (מים לא עמוקים)
צמוד אליה יש את הזאקי שהוא מסלול ממש דומה למג'רסה אבל חינמי ומטבע הדברים ככזה הוא פחות מושקע (יותר בורות במים וכדו') וגם קצת יותר עמוק (לא צריך לשחות!)
לצעירים יותר מומלץ הזאקי (מה גם שהוא חינמי)
למשפחות מומלץ המג'רסה ,
מבחינת אורך הם די דומים .

נ.ב. בתקופות הקיץ יש עוד מעלה בזאקי שבו יש יותר חרדים ששומרים על בגדיהם...
ובמג'רסה מלא מאחינו שפחות שומרים......

CDR

משתמש צעיר
עריכה והפקת סרטים
שבוע שעבר הייתי בזאקי יש מקומות שחייבים לשחות אבל יש בצד שביל עפר למי שלא רוצה להיכנס למים

מ.לוינגר

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
המגרסה 29 ש"ח כניסה הייתי שבוע שעבר
יש מקום ממוצע עד הברכיים.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכז

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לִשְׁלֹמֹה אִם יְהוָה לֹא יִבְנֶה בַיִת שָׁוְא עָמְלוּ בוֹנָיו בּוֹ אִם יְהוָה לֹא יִשְׁמָר עִיר שָׁוְא שָׁקַד שׁוֹמֵר:ב שָׁוְא לָכֶם מַשְׁכִּימֵי קוּם מְאַחֲרֵי שֶׁבֶת אֹכְלֵי לֶחֶם הָעֲצָבִים כֵּן יִתֵּן לִידִידוֹ שֵׁנָא:ג הִנֵּה נַחֲלַת יְהוָה בָּנִים שָׂכָר פְּרִי הַבָּטֶן:ד כְּחִצִּים בְּיַד גִּבּוֹר כֵּן בְּנֵי הַנְּעוּרִים:ה אַשְׁרֵי הַגֶּבֶר אֲשֶׁר מִלֵּא אֶת אַשְׁפָּתוֹ מֵהֶם לֹא יֵבֹשׁוּ כִּי יְדַבְּרוּ אֶת אוֹיְבִים בַּשָּׁעַר:
נקרא  22  פעמים

אתגר AI

אחרי החגים • אתגר 13

לוח מודעות

למעלה