חיסון קורונה בהריון

עו"סית

משתמש חדש
מה ידוע לכן על המלצות מרופאים/עסקנים רפואיים בעניין.

ובבקשה לא להיכנס לויכוח הרגיל האם להתחסן או לא,
אשכול זה מיועד לכאלו שבעד להתחסן, וכל השאלה האם גם בהריון.

yitzhak123

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
לפני כשבועיים נשלח למנכ"ל משרד הבריאות סיכום ישיבת הוועדה המייעצת לחיסונים. הצוות נועץ עם המועצה הלאומית לרפואת נשים בישראל, האיגוד הישראלי למיילדות וגינקולוגיה, והמרכז הארצי לייעוץ בהרעלות, וסקר את הספרות המקצועית של הארגונים המובילים בעולם ברפואת נשים ומיילדות. לאור זאת הוא קבע כי לאור מנגנון הפעולה של החיסון שאינו גורם למחלה ואינו משנה את הקוד הגנטי של המתחסן, אין מניעה מחיסון נשים המתכננות היריון, נשים הרות או מיניקות.

רוב אנשי הצוות סבורים כי אין מניעה לאפשר חיסון למי שנמצאות בטיפולי פוריות, או כאלה המתכננות היריון ומעוניינות בקבלת החיסון. יחד עם זאת, הדעות חלוקות בין מתן המלצה להתחסן כבר כעת לבין הדעות שתמכו בהמתנה להצטברות מידע נוסף.

נשים המתכננות היריון הסובלות ממחלות רקע כמו השמנת יתר וסוכרת, מצויות בסיכון גבוה למחלת קורונה קשה אם יידבקו, לעומת הסיכונים התיאורטיים מקבלת החיסון, ולפיכך רוב צוות החיסונים ממליץ לנשים אלה המתכננות היריון – להתחסן.

כל חברי הצוות סברו כי אין מניעה לאפשר חיסון לנשים בהיריון המעוניינות בקבלת החיסון, במיוחד כאשר הן עובדות בסביבה שבה יש חשיפה אפשרית לחולי קורונה. במקרה של היריון לא מתוכנן לאחר חיסון, אין להפסיק את ההיריון מסיבה זו. כמו כן, החיסון מותר לנשים מיניקות.
האיסור הראשוני על מתן החיסון לנשים בהיריון בהנקה או בטיפולי פוריות, נבע מהעובדה הפשוטה שקבוצת נשים זו לא נכללת לרוב בשלבי החיסונים הראשונים של שלב 3, וגם הפעם כללו חברות פייזר ומודרנה רק אנשים בריאים, או בעלי מחלות רקע בגילאים השונים. בדיקה בנשים בהיריון מתבצעת לרוב לאחר סיום שלב 3 ותקופת מעקב אחר המתחסנים.
גם ה-FDA קבע באישורו, כי אישור החיסון אינו כולל נשים בהיריון או נשים מיניקות, זאת על סמך מסמכי הבקשה שהגישו חברות פייזר ומודרנה. עם זאת, סקירת הספרות הרפואית של כלל החיסונים שניתנים בעולם, מראה כי אין סכנה צפויה במתן החיסון, לא לאם ולא לעובר, שכן כאמור טכנולוגיית ה-mRNA אינה גורמת לשינוי כלשהו במטען התורשתי בתאים, ולהיפך: הפעלת מערכת החיסון ויצירת הנוגדנים בנשים, צפויה להגן עליהם ממחלה קשה מאוד שמסכנת אותן ואת העובר.

באחרונה הופצו בארה"ב מספר המלצות של איגודים רפואיים, הקובעים אף הם כי אין סכנה במתן החיסון לנשים בהיריון, נשים מיניקות או נשים המתכוונות להיכנס להיריון, וכי התועלת מהחיסון עולה על הסכנה בהן. עם זאת, הדגישו הארגונים שההחלטה על מתן החיסון צריך להיות של האישה, תוך התחשבות בסיכון שלה להידבק בקורונה, ובסיכון לתחלואה קשה.

עו"סית

משתמש חדש
לפני כשבועיים נשלח למנכ"ל משרד הבריאות סיכום ישיבת הוועדה המייעצת לחיסונים. הצוות נועץ עם המועצה הלאומית לרפואת נשים בישראל, האיגוד הישראלי למיילדות וגינקולוגיה, והמרכז הארצי לייעוץ בהרעלות, וסקר את הספרות המקצועית של הארגונים המובילים בעולם ברפואת נשים ומיילדות. לאור זאת הוא קבע כי לאור מנגנון הפעולה של החיסון שאינו גורם למחלה ואינו משנה את הקוד הגנטי של המתחסן, אין מניעה מחיסון נשים המתכננות היריון, נשים הרות או מיניקות.

רוב אנשי הצוות סבורים כי אין מניעה לאפשר חיסון למי שנמצאות בטיפולי פוריות, או כאלה המתכננות היריון ומעוניינות בקבלת החיסון. יחד עם זאת, הדעות חלוקות בין מתן המלצה להתחסן כבר כעת לבין הדעות שתמכו בהמתנה להצטברות מידע נוסף.

נשים המתכננות היריון הסובלות ממחלות רקע כמו השמנת יתר וסוכרת, מצויות בסיכון גבוה למחלת קורונה קשה אם יידבקו, לעומת הסיכונים התיאורטיים מקבלת החיסון, ולפיכך רוב צוות החיסונים ממליץ לנשים אלה המתכננות היריון – להתחסן.

כל חברי הצוות סברו כי אין מניעה לאפשר חיסון לנשים בהיריון המעוניינות בקבלת החיסון, במיוחד כאשר הן עובדות בסביבה שבה יש חשיפה אפשרית לחולי קורונה. במקרה של היריון לא מתוכנן לאחר חיסון, אין להפסיק את ההיריון מסיבה זו. כמו כן, החיסון מותר לנשים מיניקות.
האיסור הראשוני על מתן החיסון לנשים בהיריון בהנקה או בטיפולי פוריות, נבע מהעובדה הפשוטה שקבוצת נשים זו לא נכללת לרוב בשלבי החיסונים הראשונים של שלב 3, וגם הפעם כללו חברות פייזר ומודרנה רק אנשים בריאים, או בעלי מחלות רקע בגילאים השונים. בדיקה בנשים בהיריון מתבצעת לרוב לאחר סיום שלב 3 ותקופת מעקב אחר המתחסנים.
גם ה-FDA קבע באישורו, כי אישור החיסון אינו כולל נשים בהיריון או נשים מיניקות, זאת על סמך מסמכי הבקשה שהגישו חברות פייזר ומודרנה. עם זאת, סקירת הספרות הרפואית של כלל החיסונים שניתנים בעולם, מראה כי אין סכנה צפויה במתן החיסון, לא לאם ולא לעובר, שכן כאמור טכנולוגיית ה-mRNA אינה גורמת לשינוי כלשהו במטען התורשתי בתאים, ולהיפך: הפעלת מערכת החיסון ויצירת הנוגדנים בנשים, צפויה להגן עליהם ממחלה קשה מאוד שמסכנת אותן ואת העובר.

באחרונה הופצו בארה"ב מספר המלצות של איגודים רפואיים, הקובעים אף הם כי אין סכנה במתן החיסון לנשים בהיריון, נשים מיניקות או נשים המתכוונות להיכנס להיריון, וכי התועלת מהחיסון עולה על הסכנה בהן. עם זאת, הדגישו הארגונים שההחלטה על מתן החיסון צריך להיות של האישה, תוך התחשבות בסיכון שלה להידבק בקורונה, ובסיכון לתחלואה קשה.
מהיכן הכתבה?

חדוי לינד

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
מעניין אותי לדעת באמת...
אני מאד מתלבטת, האופציה להגיע ללידה מחוסנת די קורצת לי במיוחד שבסרולוגית יצא לי שלילי....
אבל זה מלחיץ להיות מ"העשרה ראשונים"
ומישהו יודע אם מחסנים גם ממש לקראת סוף ההריון, שמיני- תשיעי?

דודסטו

משתמש סופר מקצוען
מעניין אותי לדעת באמת...
אני מאד מתלבטת, האופציה להגיע ללידה מחוסנת די קורצת לי במיוחד שבסרולוגית יצא לי שלילי....
אבל זה מלחיץ להיות מ"העשרה ראשונים"
ומישהו יודע אם מחסנים גם ממש לקראת סוף ההריון, שמיני- תשיעי?
מה10 ראשונים ודאי לא תהיי

היו כמה מאוד בקבוצת ניסוי של החברות ומעבר לכך שמעתי על הרבה שכבר התחסנו - שוב מספרים של מאות ולא עשרות אלפים בהצלחה - החלטה קלה - שהכל יעבור בשלום בשעה טובה

אחד הטיפשים

משתמש פעיל
שמעתי מרופאת נשים בקופ"ח
שע"פ הרפואה אין בעיה, אבל מי שלקראת סוף הריון עדיף שתחכה לאח"כ.

מולטיגרפיה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים

פופקורן :-)

משתמש רשום
כל הסיפורים המחרידים פרצו בסוף ההריון
האם אפשר לדעת כמה נשים בהריון התחסנו??

מירי עוס

משתמש מקצוען
כל הסיפורים המחרידים פרצו בסוף ההריון
האם אפשר לדעת כמה נשים בהריון התחסנו??

הסיפורים ששמענו עליהם...
אני שמעתי גם על לידות שקטות באחוז גבוה יותר אצל נשים שחלו בקורונה בהריון. לא יודעת באיזה שלב..
לא משהו מחקרי, אלא התרשמות של מיילדת ורופאת נשים.

אגב, אני יודעת שהרב פירר ממליץ לנשים בהריון להתחסן.

yitzhak123

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
האיגוד הישראלי למיילדות וגינקולוגיה קורא לנשים בהריון להתחסן נגד קורונה בהתייעצות עם רופא, כמו גם לנשים מניקות.

האיגוד שלח חוות דעת למשרד הבריאות בעקבות ריבוי המקרים של נשים בהריון שאושפזו במצב קשה בבתי החולים לאחר שנדבקו בקורונה.

"אין בסיס מדעי או עובדות המצביעות על פגיעה בפוריות כתוצאה מהחיסון", נכתב בחוות הדעת. "מחלת הקורונה עלולה לפגוע במהלך ההיריון, לגרום למחלה חמורה יותר ולידה מוקדמת - לכן חשוב להתחסן כדי למנוע את התחלואה בקורונה".

נכון להבוקר מאושפזות עשר יולדות חולות קורונה במצב קשה בבתי החולים ברחבי הארץ, ארבע מתוכן בבית החולים מעייני הישועה בבני ברק. חלק מהיולדות כבר יולדו כדי שיהיה אפשר למקסם את הטיפול בהן.

פרופ' ארנון ויז'ניצר, מנהל בית החולים לנשים בבילינסון אמר כי "מדובר בגל אלים וקשה יותר מקודמיו הפוגע גם באוכלוסיית הנשים בהריון".

מנהלת היחידה לטיפול נמרץ, ד״ר יעל חביב, סיפרה כי "בגל הזה אנחנו נתקלים בעוד ועוד מקרים של אנשים צעירים עם תחלואה קשה שהמחלה בהחלט פוגעת בהם עד מצב של סכנת חיים. זו לא עוד מחלה של מבוגרים עם מחלות רקע".

animator

משתמש פעיל
יש פה אולי מישהי שביררה אם העובדה שנעשו חיסון שעלת ושפעת משפיעים על החיסון קורונה?
שוקלת ברצינות להתחסן מלחיץ כל המקרים לאחרונה, נו מי מנסה פה לפני ומעדכנת איך היה?? :rolleyes:

חדוי לינד

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
אני קבעתי לי תור לחיסון ראשון לשבוע הבא,
מחכה רק לאישור מהרופאה שלי,
והולכת לנסות להקדים את התור, למה את המנה השנייה יוצא לי לקבל כבר בסוף תשיעי...

מוביט

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
זה נראה כמו הקודם רק כקובץ

קבצים מצורפים

• חיסון_לנשים_וחששות_כוזבים_לפגיעה_בפריון.pdf
    KB 203.1 · צפיות: 76

מירי צי

משתמש רשום
דווקא עכשיו עלה בגלל המצב
אני בחודש שביעי וכל עוד שלא אראה שיש בכלל יעילות לחיסון לא מוכנה לסכן את העובר את הפוריות ואת עצמי...
ברור שקורונה מפחידה גם אבל להכנס בכוונה לסיכון אפילו קלוש מפחיד.
אולי ביטוח לאומי יתן לנו שמירה ע"מ לעודד אותנו להשמר עד הלידה בבית.....זה היה עוזר.
מה שכן להשמר הרבה יותר כי יש לנו אחריות על עוד אחד בכל אופן....

מירי צי

משתמש רשום
יש פה אולי מישהי שביררה אם העובדה שנעשו חיסון שעלת ושפעת משפיעים על החיסון קורונה?
שוקלת ברצינות להתחסן מלחיץ כל המקרים לאחרונה, נו מי מנסה פה לפני ומעדכנת איך היה?? :rolleyes:
את צודקת!!!
הרבה חיסונים מתנגשים!!
צריך לשים לב!

מירי עוס

משתמש מקצוען
אני בחודש שביעי וכל עוד שלא אראה שיש בכלל יעילות לחיסון לא מוכנה לסכן את העובר את הפוריות ואת עצמי...
תקראי מחקרים ועיתונים, ותראי שיש יעילות לחיסון, ואין עדות לפגיעה בפוריות.
ברור שזה מפחיד, אבל גם להדבק זה מפחיד. אוי לי מיצרי ואוילי מיוצרי...
לגבי חיסון בהריון ר' גרשון אדלשטיין שליט"א אומר לעשות את מה שפירר ממליץ,וכמו שכבר כתבתי, הרב פירר, שמבין יותר ממני וממך, ממליץ להתחסן...

מירי צי

משתמש רשום
תקראי מחקרים ועיתונים, ותראי שיש יעילות לחיסון, ואין עדות לפגיעה בפוריות.
ברור שזה מפחיד, אבל גם להדבק זה מפחיד. אוי לי מיצרי ואוילי מיוצרי...
לגבי חיסון בהריון ר' גרשון אדלשטיין שליט"א אומר לעשות את מה שפירר ממליץ,וכמו שכבר כתבתי, הרב פירר, שמבין יותר ממני וממך, ממליץ להתחסן...
אני רוצה לראות בארץ תחלואה יורדת עם כל ה2 מליון....אבל לא נכנס לזה כי זה באמת כבר יעבור לא להקשר הריון
וזה באמת הקטע עם הרב פירר הרי בניתוחים המסובכים ביותר נסמוך עליו בעיניים עצומות אבל בחיסון מתחילים לפקפק....
באמת מעניין לשמוע דעת גניקולוג אישי ולא דרך חדשות...אני אשאל מחר רופאה מה היא אומרת

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי אֶת עֵינַי הַיֹּשְׁבִי בַּשָּׁמָיִם:ב הִנֵּה כְעֵינֵי עֲבָדִים אֶל יַד אֲדוֹנֵיהֶם כְּעֵינֵי שִׁפְחָה אֶל יַד גְּבִרְתָּהּ כֵּן עֵינֵינוּ אֶל יְהוָה אֱלֹהֵינוּ עַד שֶׁיְּחָנֵּנוּ:ג חָנֵּנוּ יְהוָה חָנֵּנוּ כִּי רַב שָׂבַעְנוּ בוּז:ד רַבַּת שָׂבְעָה לָּהּ נַפְשֵׁנוּ הַלַּעַג הַשַּׁאֲנַנִּים הַבּוּז לִגְאֵיוֹנִים:
נקרא  3  פעמים

לוח מודעות

למעלה