כללי חידה לחובבי טיפוגרפיה

קופירייט

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
נרקיס בלוק, מצליח מאוד גם בלי קשר. נקריס חדש הרבה פחות.
.
נרקיס חדש זה אולי הפונט שהיה הכי שימושי בקמפיינים בארץ, וזה גם הסיבה שאאא נבנים עליו כי הוא פונט שלא נס ליחו מקהילת המעצבים גם אחרי עשרות שנות שימוש וכל פונט אחר שהם לא יעצבו לא יוכל להחליף אותו.
הנה כמה דוגמאות בקטנה שליקטתי בשליפה ממאגר שעלה כאן בעבר.

upload_2018-5-15_22-24-36.png
upload_2018-5-15_22-21-25.png

upload_2018-5-15_22-21-38.png

upload_2018-5-15_22-24-15.png

upload_2018-5-15_22-26-14.png

גולד

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
כשתיקח 2 אחים לאותה משפחה ותבדוק את תוי פניהם, תוכל לגלות שיש להם אותו עיניים, אותו אף ואותו פה בדיוק.. אבל במבט כללי הם נראים 2 אנשים שונים לגמרי.
זאת ההגדרה שלי לכל חגיגות הפונטים הללו...

אמנם, כשתשווה אות מול אות תוכל למצוא ממש השוואות קרובות, אבל במבט כללי כל פונט עומד בזכות עצמו ונותן התרשמות ייחודית שלו.
גם פלוני וגם אלמוני :cool:, עם כל הדמיון שלהם למשפ' נרקיס, במבט כללי הם נראים כפונטים עצמאיים לגמרי, ואינם דומים (!)

אגב, אם כבר השוואות בין פונטים, קח את זה כאתגר, (פרנקריהלים למיניהם, הדסה, חיים, וכו' וכו'..)
תפתח אשכול 'השוואות-פונטים', תאמין לי תראה נפלאות... :eek:

הצלחה.jpg

יונתן ליפשיץ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב פונטים
נכון מאד שב-אאא מאד חזקים במחלקת הפינישים, ההתאמות לאנגלית וכל זה, ובכלל ברצינות שהם מתייחסים לכל פונט (מה שגם משפיע על הקצב האיטי של היצירה) ובאמת מגיע להם שאפו על זה והלוואי וכל החברות ילמדו מהם.
אבל גם בפלוני וגם באלמוני, נכון שבנו ועיצבו מחדש והשקיעו שעות רבות של עבודה, אבל בתוצאה הסופית אין בשורה חדשה ברמת העיצוב מעבר לזה שלקחו 2 קלאסיקות ישנות ואהובות, ושדרגו אותם.
נסה לחשוב אם במקביל מסטרפונט היו מתעוררים מתרדמתם ולוקחים את היצירות המקוריות של צבי נרקיס ומציידים אותם במיטב הפיצ׳רים, משלבים בהם אותיות אנגליות תואמות, ומשווקים אותם כאתרוגים בשיטות שיווק עכשוויות יתכן שלא היה הרבה מקום פנוי לפונטים נוספים בסגנון הזה.
[

ההבחנות שלך מאוד נכונות!
אי אפשר להתעלם מזה שנרקיס הוא המקור.
בלעדיו יש להניח שאלמוני ופלוני לא היו מי שהם היום.

(וגם פלוני ואלמוני פשוט מבריקים כי ככה זה.)

קופירייט

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
אמנם, כשתשווה אות מול אות תוכל למצוא ממש השוואות קרובות, אבל במבט כללי כל פונט עומד בזכות עצמו ונותן התרשמות ייחודית שלו.
גם פלוני וגם אלמוני :cool:, עם כל הדמיון שלהם למשפ' נרקיס, במבט כללי הם נראים כפונטים עצמאיים לגמרי, ואינם דומים (!)

צפה בקובץ המצורף 352400

במודעה זה נרקיס חדש
בפועל נרקיס תם ופלוני הם אלו שיותר דומים רק שפלוני קצת יותר מעוגל באי אילו אותיות
upload_2018-5-15_23-41-34.png

קבצים מצורפים

• upload_2018-5-15_23-50-33.png
    upload_2018-5-15_23-50-33.png
    KB 65.6 · צפיות: 23

kosta770

חבר קהילה: מעצבים גרפיים
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
פרסום וקופי
עריכה והפקת סרטים
עימוד ספרים
למרות הכל (וזו רק דעתי) כיום יש רשימה די נכבדת של פונטים גיאומטרים כמו שכבר הוזכר לעיל, שחלקם טובים חלקם טובים יותר וחלקם פשוט מעולים, אבל דווקא אחד שלא הוזכר כאן בכלל עולה על כולנה ושמו בישראל "סמיפלר" של הגילדה, שהוא גם דו לשוני גם לא יותר מידי מרובה משקלים (שלדעתי זה סתם מבלבל ומיותר) וגם מגיע בגרסא נטויה (לזה שזה ביגדיל, אבל עדיין זה יתרון מסויים).

נקודה למחשבה!

פינטל

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
לא מצליח להבין את ההשוואה בין פלוני לשאר הפונטים כאן, כשראיתי את התמונה הראשונה באשכול לא זיהיתי את כל הפונטים, אבל ידעתי ש-3 הוא הפונט פלוני, אין מה לעשות, הוא מושלם.
הפינישים הקטנים הם אלו שעושים את ההבדל, ומבחינת השקעה כדי ליצור פונט מושלם לוקח פי 10 זמן מליצור פונט דומה אבל לא מושלם.

אישית לא אוהב את העגלגלות של פלוני.
מעדיף להישאר אלמוני.

EPaP

מנהלת בפמ"ג
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
עיצוב פונטים
פרסום וקופי
UX UI
D I G I T A L
אישית לא אוהב את העגלגלות של פלוני.
מעדיף להישאר אלמוני.

קניתי את פלוני לאחרונה. הוא ממש חמוד
אבל ברור שאלמוני הוא קלאסיקה במיטבה

קודקוד (לוגיקה)

מנטורית ומאמנת עסקית
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
הפונטים פלוני ואלמוני באמת מדהימים, במיוחד אלמוני, אבל אם כבר הייתי משקיעה בפונטים של פונטיות בוטיק, הייתי הולכת על פונטים של הגילדה, או של עודד עזר, הם הרבה יותר יחודיים.

ודרך אגב, גם הפונט רבקה באו של אאא נראה שידרוג של פונט לירי של מסטר פונט.
לכידה 2.PNG

לכידה.PNG

אברהם

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
D I G I T A L
עימוד ספרים
הפונטים פלוני ואלמוני באמת מדהימים, במיוחד אלמוני, אבל אם כבר הייתי משקיעה בפונטים של פונטיות בוטיק, הייתי הולכת על פונטים של הגילדה, או של עודד עזר, הם הרבה יותר יחודיים.

ודרך אגב, גם הפונט רבקה באו של אאא נראה שידרוג של פונט לירי של מסטר פונט.
צפה בקובץ המצורף 353101
צפה בקובץ המצורף 353102

חוץ מהזווית, אני לא רואה קשר ביניהם בכלל

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  13  פעמים

לוח מודעות

למעלה