חופשות לממלאת מקום

מישי

משתמש צעיר
רציתי לשאול,
אני מ"מ יומית בהוראה, האם אני זכאית לחופשת פסח?
מה הקריטריונים?
(את חנוכה ומבצע "עמוד ענן" לא קיבלתי)
ולגבי החופש הגדול- איך זה עובד?

נפוליאון

משתמש רשום
אם את עובדת באופן רשמי, בחינוך העצמאי או משרד החינוך, את מקבלת באופן יחסי לשעות העבודה במהלך השנה
אם עובדת באופן פרטי, זה נתון למשא ומתן...

אפרתה

משתמש מקצוען
מה שידוע לי הוא שיש לעבוד לפחות שמונים ימי עבודה נטו לפני החופשה מתחילת שנת הלימודים כדי לקבל תשלום. כך זה ביסודיים של החינו"ע ממה שידוע לי. בלי אחריות כמובן.

מישי

משתמש צעיר
נפוליאון,
מה הכוונה באופן רשמי?
לא פתחתי תיק, אך אני מקבלת תלוש של הרשת.
ומה הכוונה באופן יחסי? מה היחס?

מיה יצחקי

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
צילום מקצועי
עד כמה שידוע לי, מקבלים פר שעה ולא כמו מורה קבועה
בגלל זה המחיר לשעה גבוה יותר

אבל מישו אמר לי פעם ששנה שלימה של מילויי מקום כן יש אפשרות להסדיר כממלאת מקום קבועה ואז אפשר לקבל חופשים

מישי

משתמש צעיר
יש כאן מישהו שממש יודע מה הזכויות כמ"מ?
ועוד משהו- אם עבדתי כממלאת מקום קבועה (ז"א 3.5 חו') מגיעה לי אחוזים מסוימים מהחופש הגדול?
תודה

אפרתה

משתמש מקצוען
את החופש הגדול למיטב ידיעתי מקבלים בתוך התשלום לשעה. למרות שזה מצחיק ומעצבן אין להם כוח להתעסק עם הממלאות מקום בחופש.

גולדשטין

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
אכן, השנה העלו את השכר לשעת מ"מ, והוא כולל דמי הבראה, ביגוד וחופש, כדי שלא יצטרכו לשלם חופשים.

tamar

משתמש מקצוען
עובד הוראה ממלא מקום 51 יום לפחות, זכאי לתשלום עבור חופשת החגים, בתנאי
שמספר ימי עבודתו לפני החופשה אינו פחות מימי חופשת החג, ואם חזר לעבודה
ביום שלאחר חופשת החג.
עובד הוראה ממלא מקום שעבד לפחות 3 חודשים לפני החופשה ועבודתו הופסקה עם
תום הלימודים לפני החג, יהיה זכאי לתשלום בעבור חופשת החג, בתנאי שהעובד
הקבוע החוזר לעבודתו לא יהא זכאי לתשלום בעד חופשת החג.

יהודה מילר

מנהל פורום חשבונאות ומס
מנהל
מנוי פרימיום גולד
שכר ממלאי מקום (מאתר הסתדרות המורים)

(לד/8, לז/10) (הסכם השכר 88־90) (הסכם השכר 19.9.94) (חוזר בני בנימין 1/2011)
ממלא מקום מצוות מורי בית הספר מקבל שכרו לפי דרגתו וותקו בהוראה, כולל תשלום 20% או 24% במקום חופשת קיץ. תוספת הקיץ תשולם באופן שוטף ובאותו חודש בו שולם השכר עבור מילוי מקום (חוזר אגף הכספים 10/02 בחתימת בני בנימין.

ממלא מקום שאינו מצוות מורי בית הספר - שכרו מ־1.1.12 הוא כלהלן (כולל 3% עפ"י הסכם 2001־1999):
בגן ילדים - 30.52 + 6.10 חופש קיץ סה"כ 36.62 ש"ח לשעה.
בבית ספר יסודי - 30.52 + 6.10 חופש קיץ סה"כ 36.62 ש"ח לשעה.
בבית ספר על־יסודי (כולל חט"ב) -38.16 + 9.16 חופש קיץ סה"כ 47.32 ש"ח לשעה.
באולפנים - 32.70 + 6.45 חופש קיץ, סה"כ 39.24 ש"ח לשעה.
בסמינר ובכיתות י"ג־י"ד ובבתי־ספר לטכנאים והנדסאים - 43.61 + 10.46 חופשת קיץ סה"כ 54.07 ש"ח לשעה.

בנוסף זכאים ממלאי מקום שלא מצוות בית הספר לתוספת של קצובת הבראה וביגוד לפי החלק היחסי של עבודתם (חוזר בני בנימין 12/02 מיום 23.12.02).

הסכומים הנ"ל מתייחסים למורים ממלאי מקום, שאינם מצוות מורי בית הספר, המועסקים עד 51 ימי לוח וכוללים תמורה בעד חופשה 20% או 24% - בהתאם לרובד החינוכי. המשכורת למורה ממלא מקום, שאינו מצוות המורים בבית הספר, מחושבת מהרכיבים הבאים: שכר משולב לפי דרגת מורה בכיר עם שלוש שנות ותק ותוספת "תגבור הוראה".

הנוסחה לחישוב השכר היא:
גננת - שכר משולב של מורה בכיר בשנת ותק שלישית + תוספת "תגבור הוראה" חלקי 120 + 20% חופשה.. בבית ספר יסודי - שכר משולב של מורה בכיר בשנת ותק שלישית + תוספת "תגבור הוראה" חלקי 120 + 20% חופשה.
בבית ספר על־יסודי) כולל חט"ב) - שכר משולב של מורה בכיר בשנת ותק שלישית + תוספת "תגבור הוראה" חלקי 96 + 24% חופשה.
בסמינר ובכיתות י"ג־י"ד - שכר משולב של מורה בכיר בשנת ותק שלישית + תוספת "תגבור הוראה" חלקי 84 + 24% חופשה.

עובד הוראה ממלא מקום, המועסק מעל 51 ימי עבודה ברציפות, (לא ימי לוח - הבהרת דניאלה סלומון 18.12.03) יקבל את שכרו לפי השכלתו ולפי ותקו למפרע מיום התחלת עבודתו. יום או ימי מחלה של ממלא מקום אינם שוברים את רצף 51 הימים. בעבור ימים אלה לא יקבל שכר אולם הרצף יימשך. ממלא מקום זכאי לתשלום בעבור ימי מחלה מהיום ה־52 לעבודתו (אסמכתא: מכתב ש' שטמפפר, מנהל המחלקה לתנאי שירות של עובדי ההוראה, מיום 6.4.86. חוזר מנכ"ל לד/8 סעיף 182).

ממלא מקום המתקבל לעבודה זמן קצר לפני חופשת חגים לתקופה העולה על 51 ימי לוח, יקבל תשלום בעד החגים רק אם מספר ימי ההוראה שילמד לפני אותה חופשה גדול ממספר ימי החופשה (אסמכתא: החלטות הוועדה הפריטטית מיום 23.5.63), ויעבוד יום אחד לפחות לאחר החופשה.

סגני מנהלים המועסקים בניהול בהיקף שאינו עולה על 12 ש"ש, רשאים למלא מקום של מורים תמורת שכר. התחולה: 1.9.81.

מורה בשבתון, שנקרא לשמש כממלא מקום, יקבל את משכורתו כממלא מקום לפי דרגתו וותקו. תחולה: 1.5.90 (אסמכתא: חוזר נא/1 עמ' 57).

בוועדה משותפת בראשות זבולון אורלב, מנהל האגף לכוח אדם בהוראה, מיום 30.1.86, סוכם:
1. מורה מ"מ המתקבל מראש ליותר מ־51 ימי עבודה (חופשת לידה, מחלה וכיו"ב), בעל הפניה, יתחיל לקבל שכר חודשי מראשית עבודתו.
2. מורה כנ"ל שאינו בעל הפניה, חייב המחוז לטפל בהליכים לקבלת ההפניה תוך 51 ימים.
3. אין להפסיק עבודת מ"מ לקראת סיום 51 ימים על מנת לחדשה כעבור זמן קצר. במקרים אלה חייב המחוז לטפל כבסעיף 2.
4. כל הנ"ל חל גם על גננות.

הערה: עובד הוראה שיועסק במילוי מקום מעל 51 ימי עבודה רצופים יקבל את שכרו לפי השכלתו ולפי ותקו למפרע מיום התחלת עבודתו. הכוונה ב"ימי עבודה" לימים שבהם מתקיימים לימודים במוסד החינוך בו מועסק עובד ההוראה לפי מערכת הלימודים באותו מוסד (לד/8). ימי שביתה ומחלה אינם קוטעים רצף (אסמכתא: חוות דעת משפטית המתבססת על חוק פיצויי פיטורין וחוקים אחרים.

http://www.itu.org.il/Index.asp?ArticleID=12141&CategoryID=1453

.

tamar

משתמש מקצוען
נכתב ע"י יהודה מילר;963857:
שכר ממלאי מקום (מאתר הסתדרות המורים)

עובד הוראה ממלא מקום, המועסק מעל 51 ימי עבודה ברציפות, (לא ימי לוח - הבהרת דניאלה סלומון 18.12.03) יקבל את שכרו לפי השכלתו ולפי ותקו למפרע מיום התחלת עבודתו. יום או ימי מחלה של ממלא מקום אינם שוברים את רצף 51 הימים. בעבור ימים אלה לא יקבל שכר אולם הרצף יימשך. ממלא מקום זכאי לתשלום בעבור ימי מחלה מהיום ה־52 לעבודתו (אסמכתא: מכתב ש' שטמפפר, מנהל המחלקה לתנאי שירות של עובדי ההוראה, מיום 6.4.86. חוזר מנכ"ל לד/8 סעיף 182).

ממלא מקום המתקבל לעבודה זמן קצר לפני חופשת חגים לתקופה העולה על 51 ימי לוח, יקבל תשלום בעד החגים רק אם מספר ימי ההוראה שילמד לפני אותה חופשה גדול ממספר ימי החופשה (אסמכתא: החלטות הוועדה הפריטטית מיום 23.5.63), ויעבוד יום אחד לפחות לאחר החופשה.

http://www.itu.org.il/Index.asp?ArticleID=12141&CategoryID=1453

.

מה זה ימי לוח?

269

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עריכה והפקת סרטים
שלום
אשמח לתגובתך
ערכתי מצגת עבור בית ספר
הם יכולים לשלם לי דרך קבלות ודרך שעות
מה עדיף
לפי שעות זה יוצא 58 שעות, חוצמזה יש לי עוד נגיד 40 שעות מחופשת פסח.
האם אני אקבל חופשה?

נעמהart

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
סליחה על ההקפצה
האם מ''מ לתקופה ארוכה (מעל 51 יום כחוק)
מקבלים שכר עבור ימי שבתון כמו יום העצמאות? יום הבחירות? או לא?
תודה

A052

משתמש סופר מקצוען
כיום עקב חוקי העבודה גם עובד שעתי שאינו עובד הוראה זכאי לתשלום על חגים כולל ימי שבתון לפי ממוצע של שעות עבודה ביום בחודשים שקדמו לחודש בו חל החג. בתנאי שהוא מועסק כבר 3 חודשים אצל המעסיק.
https://www.kolzchut.org.il/he/דמי_חגים
ולכן גם מ"מ בחינוה"ע זכאי לכך (לתשלום לפי הממוצע הנ"ל).

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי אֶת עֵינַי הַיֹּשְׁבִי בַּשָּׁמָיִם:ב הִנֵּה כְעֵינֵי עֲבָדִים אֶל יַד אֲדוֹנֵיהֶם כְּעֵינֵי שִׁפְחָה אֶל יַד גְּבִרְתָּהּ כֵּן עֵינֵינוּ אֶל יְהוָה אֱלֹהֵינוּ עַד שֶׁיְּחָנֵּנוּ:ג חָנֵּנוּ יְהוָה חָנֵּנוּ כִּי רַב שָׂבַעְנוּ בוּז:ד רַבַּת שָׂבְעָה לָּהּ נַפְשֵׁנוּ הַלַּעַג הַשַּׁאֲנַנִּים הַבּוּז לִגְאֵיוֹנִים:
נקרא  6  פעמים

לוח מודעות

למעלה