חופשות לממלאת מקום

הנושא בפורום 'פורום דין וחשבון' פורסם ע"י מישי, ‏26/2/13.

  1. מישי

    מישי משתמש רשום

    הצטרף:
    ‏15/11/12
    הודעות:
    892
    תודות :
    6
    נקודות:
    19
    רציתי לשאול,
    אני מ"מ יומית בהוראה, האם אני זכאית לחופשת פסח?
    מה הקריטריונים?
    (את חנוכה ומבצע "עמוד ענן" לא קיבלתי)
    ולגבי החופש הגדול- איך זה עובד?
     
  2. נפוליאון

    נפוליאון משתמש רשום

    הצטרף:
    ‏10/3/11
    הודעות:
    283
    תודות :
    1
    נקודות:
    17
    אם את עובדת באופן רשמי, בחינוך העצמאי או משרד החינוך, את מקבלת באופן יחסי לשעות העבודה במהלך השנה
    אם עובדת באופן פרטי, זה נתון למשא ומתן...
     
  3. אפרתה

    אפרתה משתמש מקצוען פרסום וקופירייטינג

    הצטרף:
    ‏14/6/11
    הודעות:
    7,834
    תודות :
    9
    נקודות:
    54
    מה שידוע לי הוא שיש לעבוד לפחות שמונים ימי עבודה נטו לפני החופשה מתחילת שנת הלימודים כדי לקבל תשלום. כך זה ביסודיים של החינו"ע ממה שידוע לי. בלי אחריות כמובן.
     
  4. מישי

    מישי משתמש רשום

    הצטרף:
    ‏15/11/12
    הודעות:
    892
    תודות :
    6
    נקודות:
    19
    נפוליאון,
    מה הכוונה באופן רשמי?
    לא פתחתי תיק, אך אני מקבלת תלוש של הרשת.
    ומה הכוונה באופן יחסי? מה היחס?
     
  5. מיה יצחקי

    מיה יצחקי משתמש סופר מקצוען צילום מקצועי פרסום וקופירייטינג עיצוב גרפי

    הצטרף:
    ‏21/12/09
    הודעות:
    1,210
    תודות :
    222
    נקודות:
    109
    עיסוק:
    גרפיקה ופרסום, צילום
    מיקום:
    מרכז
    סוג מצלמה:
    Canon 80D
    עד כמה שידוע לי, מקבלים פר שעה ולא כמו מורה קבועה
    בגלל זה המחיר לשעה גבוה יותר

    אבל מישו אמר לי פעם ששנה שלימה של מילויי מקום כן יש אפשרות להסדיר כממלאת מקום קבועה ואז אפשר לקבל חופשים
     
  6. מישי

    מישי משתמש רשום

    הצטרף:
    ‏15/11/12
    הודעות:
    892
    תודות :
    6
    נקודות:
    19
    יש כאן מישהו שממש יודע מה הזכויות כמ"מ?
    ועוד משהו- אם עבדתי כממלאת מקום קבועה (ז"א 3.5 חו') מגיעה לי אחוזים מסוימים מהחופש הגדול?
    תודה
     
  7. אפרתה

    אפרתה משתמש מקצוען פרסום וקופירייטינג

    הצטרף:
    ‏14/6/11
    הודעות:
    7,834
    תודות :
    9
    נקודות:
    54
    את החופש הגדול למיטב ידיעתי מקבלים בתוך התשלום לשעה. למרות שזה מצחיק ומעצבן אין להם כוח להתעסק עם הממלאות מקום בחופש.
     
  8. גולדשטין

    גולדשטין משתמש פעיל עיצוב גרפי

    הצטרף:
    ‏4/1/11
    הודעות:
    238
    תודות :
    2
    נקודות:
    39
    אכן, השנה העלו את השכר לשעת מ"מ, והוא כולל דמי הבראה, ביגוד וחופש, כדי שלא יצטרכו לשלם חופשים.
     
  9. tamar

    tamar משתמש מקצוען פרסום וקופירייטינג

    הצטרף:
    ‏17/6/07
    הודעות:
    2,032
    תודות :
    6
    נקודות:
    54
    עובד הוראה ממלא מקום 51 יום לפחות, זכאי לתשלום עבור חופשת החגים, בתנאי
    שמספר ימי עבודתו לפני החופשה אינו פחות מימי חופשת החג, ואם חזר לעבודה
    ביום שלאחר חופשת החג.
    עובד הוראה ממלא מקום שעבד לפחות 3 חודשים לפני החופשה ועבודתו הופסקה עם
    תום הלימודים לפני החג, יהיה זכאי לתשלום בעבור חופשת החג, בתנאי שהעובד
    הקבוע החוזר לעבודתו לא יהא זכאי לתשלום בעד חופשת החג.
     
  10. יהודה מילר

    יהודה מילר מנהל פורום דין וחשבון

    הצטרף:
    ‏30/7/08
    הודעות:
    2,666
    תודות :
    185
    נקודות:
    84
    שכר ממלאי מקום (מאתר הסתדרות המורים)

    (לד/8, לז/10) (הסכם השכר 88־90) (הסכם השכר 19.9.94) (חוזר בני בנימין 1/2011)
    ממלא מקום מצוות מורי בית הספר מקבל שכרו לפי דרגתו וותקו בהוראה, כולל תשלום 20% או 24% במקום חופשת קיץ. תוספת הקיץ תשולם באופן שוטף ובאותו חודש בו שולם השכר עבור מילוי מקום (חוזר אגף הכספים 10/02 בחתימת בני בנימין.

    ממלא מקום שאינו מצוות מורי בית הספר - שכרו מ־1.1.12 הוא כלהלן (כולל 3% עפ"י הסכם 2001־1999):
    בגן ילדים - 30.52 + 6.10 חופש קיץ סה"כ 36.62 ש"ח לשעה.
    בבית ספר יסודי - 30.52 + 6.10 חופש קיץ סה"כ 36.62 ש"ח לשעה.
    בבית ספר על־יסודי (כולל חט"ב) -38.16 + 9.16 חופש קיץ סה"כ 47.32 ש"ח לשעה.
    באולפנים - 32.70 + 6.45 חופש קיץ, סה"כ 39.24 ש"ח לשעה.
    בסמינר ובכיתות י"ג־י"ד ובבתי־ספר לטכנאים והנדסאים - 43.61 + 10.46 חופשת קיץ סה"כ 54.07 ש"ח לשעה.

    בנוסף זכאים ממלאי מקום שלא מצוות בית הספר לתוספת של קצובת הבראה וביגוד לפי החלק היחסי של עבודתם (חוזר בני בנימין 12/02 מיום 23.12.02).

    הסכומים הנ"ל מתייחסים למורים ממלאי מקום, שאינם מצוות מורי בית הספר, המועסקים עד 51 ימי לוח וכוללים תמורה בעד חופשה 20% או 24% - בהתאם לרובד החינוכי. המשכורת למורה ממלא מקום, שאינו מצוות המורים בבית הספר, מחושבת מהרכיבים הבאים: שכר משולב לפי דרגת מורה בכיר עם שלוש שנות ותק ותוספת "תגבור הוראה".

    הנוסחה לחישוב השכר היא:
    גננת - שכר משולב של מורה בכיר בשנת ותק שלישית + תוספת "תגבור הוראה" חלקי 120 + 20% חופשה.. בבית ספר יסודי - שכר משולב של מורה בכיר בשנת ותק שלישית + תוספת "תגבור הוראה" חלקי 120 + 20% חופשה.
    בבית ספר על־יסודי) כולל חט"ב) - שכר משולב של מורה בכיר בשנת ותק שלישית + תוספת "תגבור הוראה" חלקי 96 + 24% חופשה.
    בסמינר ובכיתות י"ג־י"ד - שכר משולב של מורה בכיר בשנת ותק שלישית + תוספת "תגבור הוראה" חלקי 84 + 24% חופשה.

    עובד הוראה ממלא מקום, המועסק מעל 51 ימי עבודה ברציפות, (לא ימי לוח - הבהרת דניאלה סלומון 18.12.03) יקבל את שכרו לפי השכלתו ולפי ותקו למפרע מיום התחלת עבודתו. יום או ימי מחלה של ממלא מקום אינם שוברים את רצף 51 הימים. בעבור ימים אלה לא יקבל שכר אולם הרצף יימשך. ממלא מקום זכאי לתשלום בעבור ימי מחלה מהיום ה־52 לעבודתו (אסמכתא: מכתב ש' שטמפפר, מנהל המחלקה לתנאי שירות של עובדי ההוראה, מיום 6.4.86. חוזר מנכ"ל לד/8 סעיף 182).

    ממלא מקום המתקבל לעבודה זמן קצר לפני חופשת חגים לתקופה העולה על 51 ימי לוח, יקבל תשלום בעד החגים רק אם מספר ימי ההוראה שילמד לפני אותה חופשה גדול ממספר ימי החופשה (אסמכתא: החלטות הוועדה הפריטטית מיום 23.5.63), ויעבוד יום אחד לפחות לאחר החופשה.

    סגני מנהלים המועסקים בניהול בהיקף שאינו עולה על 12 ש"ש, רשאים למלא מקום של מורים תמורת שכר. התחולה: 1.9.81.

    מורה בשבתון, שנקרא לשמש כממלא מקום, יקבל את משכורתו כממלא מקום לפי דרגתו וותקו. תחולה: 1.5.90 (אסמכתא: חוזר נא/1 עמ' 57).

    בוועדה משותפת בראשות זבולון אורלב, מנהל האגף לכוח אדם בהוראה, מיום 30.1.86, סוכם:
    1. מורה מ"מ המתקבל מראש ליותר מ־51 ימי עבודה (חופשת לידה, מחלה וכיו"ב), בעל הפניה, יתחיל לקבל שכר חודשי מראשית עבודתו.
    2. מורה כנ"ל שאינו בעל הפניה, חייב המחוז לטפל בהליכים לקבלת ההפניה תוך 51 ימים.
    3. אין להפסיק עבודת מ"מ לקראת סיום 51 ימים על מנת לחדשה כעבור זמן קצר. במקרים אלה חייב המחוז לטפל כבסעיף 2.
    4. כל הנ"ל חל גם על גננות.

    הערה: עובד הוראה שיועסק במילוי מקום מעל 51 ימי עבודה רצופים יקבל את שכרו לפי השכלתו ולפי ותקו למפרע מיום התחלת עבודתו. הכוונה ב"ימי עבודה" לימים שבהם מתקיימים לימודים במוסד החינוך בו מועסק עובד ההוראה לפי מערכת הלימודים באותו מוסד (לד/8). ימי שביתה ומחלה אינם קוטעים רצף (אסמכתא: חוות דעת משפטית המתבססת על חוק פיצויי פיטורין וחוקים אחרים.

    http://www.itu.org.il/Index.asp?ArticleID=12141&CategoryID=1453

    .
     
  11. tamar

    tamar משתמש מקצוען פרסום וקופירייטינג

    הצטרף:
    ‏17/6/07
    הודעות:
    2,032
    תודות :
    6
    נקודות:
    54
    מה זה ימי לוח?
     
  12. שרמט

    שרמט משתמש סופר מקצוען עיצוב גרפי

    הצטרף:
    ‏23/11/17
    הודעות:
    233
    תודות :
    257
    נקודות:
    104
    שלום
    אשמח לתגובתך
    ערכתי מצגת עבור בית ספר
    הם יכולים לשלם לי דרך קבלות ודרך שעות
    מה עדיף
    לפי שעות זה יוצא 58 שעות, חוצמזה יש לי עוד נגיד 40 שעות מחופשת פסח.
    האם אני אקבל חופשה?
     
  13. נעמהart

    נעמהart משתמש פעיל עיצוב גרפי

    הצטרף:
    ‏15/11/11
    הודעות:
    642
    תודות :
    68
    נקודות:
    39
    סליחה על ההקפצה
    האם מ''מ לתקופה ארוכה (מעל 51 יום כחוק)
    מקבלים שכר עבור ימי שבתון כמו יום העצמאות? יום הבחירות? או לא?
    תודה
     
  14. A052

    A052 משתמש סופר מקצוען

    הצטרף:
    ‏20/1/15
    הודעות:
    1,256
    תודות :
    1,037
    נקודות:
    124
    כיום עקב חוקי העבודה גם עובד שעתי שאינו עובד הוראה זכאי לתשלום על חגים כולל ימי שבתון לפי ממוצע של שעות עבודה ביום בחודשים שקדמו לחודש בו חל החג. בתנאי שהוא מועסק כבר 3 חודשים אצל המעסיק.
    https://www.kolzchut.org.il/he/דמי_חגים
    ולכן גם מ"מ בחינוה"ע זכאי לכך (לתשלום לפי הממוצע הנ"ל).
     
    נעמהart אוהב/ת את זה.