חווית משתמש?

DigiTali

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
לא ככה למדו אותנו בפרוג.....
אני זוכרת איך איריס המרצה לימדה אותנו איך משדרגים אתר (בסדר גודל כזה כמו של פרוג, עם משתמשים נאמנים ומכורים)
דבר ראשון חייבים לשתף, להתריע קודם, "להתייעץ", לבקש חוות דעת...בגדול לתת תחושה של שיתוף פעולה...שרוצים פה רק בטובתכם המשתמשים..
כמובן שלא טוב להעלם פתאום....וכאשר האתר לא באויר - לשים הודעה יותר חייכנית שמדברת לשפה של המשתמשים, פחות רשמית ובכך ליצור ציפייה בקרב הגולשים.....וחשוב מכך - להקטין את התלונות שיבואו אח"כ...
פה לא יישמו את הנ"ל ולכן אני רואה המון תלונות ואכזבות..., פורסמו הרבה הודעות בסגנון "לצערי אני פורשת מהאתר עד שהוא חוזר לקודם"
בכל אופן - תודה על השיעור החי....מקווה שתלמדו מכך...
או שאולי בעצם לחבר מנהלי האתר לא אכפת? ממילא יהיו פה מאות אלפי גולשים.....האתר הזה הוא יותר מידי טוב בשביל שיעזבו אותו בגלל נוחות או זוטות...טוב נו...זה עוד סוג גישה...

Shia

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
קודם כל צריך להבין את מהות השינוי:
פורום פרוג מבוסס על מערכת בשם vBulletin. עד לפני השדרוג היתה מותקנת גירסה מאוד ישנה של המערכת (3), כבר קרוב לעשור מאז ששוחררה גירסה 4 וקרוב ל5 שנים מאז שיחרורה של גירסה 5.
הגירסה הישנה היתה בעייתית וכללה כל מיני באגים וחולשות אבטחה והיו חסרים בה שלל אפשרויות מאוד חשובות שנוספו בגירסאות החדשות יותר.
במשך כמה שנים נעשו מספר נסיונות לבצע את השידרוג המיוחל והנחוץ מאוד. נסיונות אלה נתקלו בקשיים רבים: אתגרים טכניים גדולים, קשיים בשמירה על התוכן הרב ונתוני המשתמשים שנצברו במשך השנים, קשיים עם התאמה לעברית, וקשיים בהתאמה עיצובית של המערכת החדשה לשפה העיצובית של פרוג ולסגנון הפורום הקודם.
קשיים אלה היו כל כך גדולים עד שהם עיכבו והכשילו את המהלך שוב ושוב במשך כמה שנים.
עכשיו, סוף סוף, בהשקעה עצומה של משאבים ולאחר הכנות מרובות, נעשה בעז"ה מאמץ מרוכז שהביא להצלחת המהלך ההכרחי.

היה צפוי וידוע מראש שמהלך בקנה מידה כזה יהיה מלווה בחריקות ובבעיות מקומיות שיצטרכו תשומת לב וטיפול במשך התקופה הראשונה לאחר ההשקה, היה ידוע וצפוי שיהיו משתמשים שיתלוננו ויבקשו לקבל חזרה את הפורום הישן, נעשו מאמצים מרובים למזער את הבעיות הפוטנציאליות למינימום האפשרי. ואם היו יודעים בכמה השקעה זה היה כרוך, בוודאי היו מדברים אחרת.

בשורה התחתונה:
  • השדרוג היה הכרחי
  • מדובר במהלך מורכב ומסובך להפליא
  • המערכת החדשה טובה לאין שיעור מהמערכת הישנה
  • הושקעו מאמצים ומשאבים רבים בניסיון למנוע בעיות הכרוכות במעבר
  • תמיד יהיו משתמשים לא מרוצים
  • תמיד יהיו גם משתמשים נאמנים שיודעים להעריך
יצויין כי באופן אישי אין לי קשר ישיר לתהליך השדרוג ואני לא יכול לדבר בשם פרוג, אני מגיב על דעת עצמי מתוך מה שידוע לי, אם טעיתי במשהו, אני מתנצל מראש.

DigiTali

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
תודה על התגובה המפורטת...
שיערתי לעצמי שהשדרוג היה כרוך במאמץ רב....הכי קל לבנות אתר חדש ויפה (ואולי אפילו להחליף מערכת)...אבל לפרוג היה חשוב לשמור על כל החומר הרב של המשתמשים והכל ולכן מאכזב אותי שיש כ"כ הרבה תלונות....באמת הכל עניין של גישה לגולשים...אם רק היו "יורדים אל העם" ומסבירים את הצורך ואת הקשיים שהיו כרוכים בשדרוג וכו כו (בעצם מה שעשית בתגובה) המתלוננים היו חושבים פעמיים...
מקווה שיפתרו את הבעיות העיקריות (איטיות וכו) וכמו כל דבר טוב - אנשים יתרגלו מהר...

mat

------- Magicode -------
אני משער שהאיטיות נובעת מזה שחסרים אינדקסים במסד נתונים. ולכן השאילתות נהיות איטיות.

s976

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
אני חושב שדי מהר העניינים יסתדרו. סך הכל כאשר מחזירים את הפונט לאריאל ומגדילים קצת, הפורום מקבל את המראה שכולם רגילים אליו (הפונט החדש והגודל שלו - ממש לא מתאימים ולא נוחים).
ואת הבעיה של האטיות מאמין שיפתרו די מהר.

PRIMA

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י DigiTali;n4869002:
לא ככה למדו אותנו בפרוג.....
אני זוכרת איך איריס המרצה לימדה אותנו איך משדרגים אתר (בסדר גודל כזה כמו של פרוג, עם משתמשים נאמנים ומכורים)
דבר ראשון חייבים לשתף, להתריע קודם, "להתייעץ", לבקש חוות דעת...בגדול לתת תחושה של שיתוף פעולה...שרוצים פה רק בטובתכם המשתמשים..
כמובן שלא טוב להעלם פתאום....וכאשר האתר לא באויר - לשים הודעה יותר חייכנית שמדברת לשפה של המשתמשים, פחות רשמית ובכך ליצור ציפייה בקרב הגולשים.....וחשוב מכך - להקטין את התלונות שיבואו אח"כ...
פה לא יישמו את הנ"ל ולכן אני רואה המון תלונות ואכזבות..., פורסמו הרבה הודעות בסגנון "לצערי אני פורשת מהאתר עד שהוא חוזר לקודם"
בכל אופן - תודה על השיעור החי....מקווה שתלמדו מכך...
או שאולי בעצם לחבר מנהלי האתר לא אכפת? ממילא יהיו פה מאות אלפי גולשים.....האתר הזה הוא יותר מידי טוב בשביל שיעזבו אותו בגלל נוחות או זוטות...טוב נו...זה עוד סוג גישה...

מסכימה איתך מאד.
חבל שלא חשבו קצת מעבר...
היה מן הראוי לידע, לשתף,
ולו בשביל התחושה הטובה של הגולשים,

וכאן המקום לציין שהצפיה לשיתוף
באה דווקא מתוך ההכרה בהשקעה הרבה של המנהלים.

DigiTali

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
או...עם ההודעה של מנהל פרוג "חיים דיקמן" בראש האתר זה כבר ניראה אחרת...תודו!

DigiTali

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
אוהו...עם ההודעה של מנהל פרוג "חיים דיקמן" בראש האתר זה כבר ניראה אחרת...תודו!

shraga0

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
נכתב ע"י Shia;n4869208:
קודם כל צריך להבין את מהות השינוי:
פורום פרוג מבוסס על מערכת בשם vBulletin.

סתם בשביל העשרת הידע לבור בתחום, לייבא פורום עם דאטה בייס ענק כמו פרוג לפלטפורמת פורומים אחרת כמו nodebb (שאני ממש מחבב, עיינו ערך הפורום של נטפרי, בעיקר את התגובות שמתעדכנות בזמן אמת ללא ריענון ועוד), זה מורכב יותר מלייבא לאותה פלטפורמה?

עוד אחד

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
עימוד ספרים
א. אני מעריך מאד את הפעילות של חיים דיקמן, הרווח שלו מהאתר די שולי לעומת ההשקעה, המטרה שלו היא לאפשר לציבור החרדי מקום נקי ומקצועי, שילוב שעד שהגיע פרוג היה נראה בלתי אפשרי.
ב. בהמשך למה שכתבו למעלה אני מצטרף לטענה שחסר ניהול בגובה העינים, פורום מקצועי וטוב צריך להיות מנוהל בצורה נבונה ע"י מספר מנהלים זמינים וערניים.
ושוב תודה על כל ההשקעה

Shlomi

משתמש פעיל
D I G I T A L
נכתב ע"י משיקו;n4870687:
סתם בשביל העשרת הידע לבור בתחום, לייבא פורום עם דאטה בייס ענק כמו פרוג לפלטפורמת פורומים אחרת כמו nodebb (שאני ממש מחבב, עיינו ערך הפורום של נטפרי, בעיקר את התגובות שמתעדכנות בזמן אמת ללא ריענון ועוד), זה מורכב יותר מלייבא לאותה פלטפורמה?

כן, הרבה יותר מורכב.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  13  פעמים

לוח מודעות

למעלה