חדרים מעל גג רביץ

ביתילי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
בבנין ישן מאד שמבחינה הנדסאית אין מצב להעלות עליו עוד קומת יציקה
לקוחה מבקשת להעלות קומה - ללא פגיעה בגג רביץ וכמובן ללא פגיעה בקומה שמתחת
פרט להרמת מדרגות.
ושכל הבניה למעלה תעשה על עץ.
שיך???
ולגבי אינסטלציה?? הכוונה לכיור ולא אסלה וכד' שמכביד מאד.
ואילו בעלי מלאכה מתאימים לזה (בבני ברק)

רותי וינברג

מנהלת פורום אדריכלות ועיצוב פנים
מנהל
מנוי פרימיום
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
יש היום מגוון של בניות קלות, אם זה עץ, מבנים סוג של טרומיים מוכנים, יש סוגים שונים של פנלית/ איסכורית וכדו', בבניה טובה זה מגיע לרמה לא רעה ולא מכביד הרבה על המבנה.
בכל מקרה- אל תתכנני שום דבר לפני שמהנדס מאשר את התוספת מהחומר הנבחר ומאשר את כל התכולה שהולכת להיות בשטח.
זה שלא ניתן לצקת קומה שלימה מבטון לא שולל את האפשרות למקם אסלה וכדו', היא לא כ"כ כבדה ביחס לחלקי המבנה עצמם.
לאחר שיחה עם מהנדס- תיהי חכמה יותר

ביתילי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
תודה,
שמחתי שאת ענית לי - כמיקצועית ממש.
בכל מקרה, בבניה כזו הדירה למטה לא נפגעת?
מהנדס היה במקום ונתן אישור לבניה קלה
אני מבינה ממך שצריך אישור גם לגבי תכולת החדרים?
וריצוף? פיויסי?
האם לקחת קבלן רגיל לעבודה זו?
או יש בעלי מלאכה מומחים?

רותי וינברג

מנהלת פורום אדריכלות ועיצוב פנים
מנהל
מנוי פרימיום
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
זה בדיוק מה שצריך לברר עם המהנדס לפני תחילת העבודה-
לא מאמינה שיש מגבלה על תכולת הריהוט של החדרים,
אלא על צורת הריצוף, קירות פנים, סניטריה וכדו'
שהמהנדס יכתיב בדיוק מהם החומרים המותרים לשימוש ועד כמה העומס גבולי או לא

מבחינת תקרת הרביץ הקיימת- ניתן לשמר אותה, אבל זה מצריך עבודה עדינה יותר (מקסימום מבצעים תיקונים והשלמות למקומות שנפגעו)
לא רואה צורך בבעל מקצוע מיוחד, כן הייתי הולכת על קבלן מיומן ולא מתחיל

leahnew

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
ככל שידוע לי, בבני ברק כבר מזמן לא מאשרים בניה בגגות בעץ [קראו לא מעט שרפות] וכל התוספות שיצא לי לראות זה או ממש יציקה [לדעתי גם היציקה מחייבת שבירה של הרביץ] ובניה בבלוקים ומקסימום התקרה מפנלית [כמובן שזה האופציה הכי מומלצת גם מבחינת איכות היחידות גם שמפטרים מהרביץ ויציקה ללא רלסים יותר זול].
או [שגם את זה מהנדס לא מאשר ואז מוכרחים] לשבור את הרביץ [שזה עשוי מגבס ברשת ברזל דקה וכמה קורות מעץ....] ולעשות פרזול של רלסים על כל הגג וע"ז בניה קלה [קירות ותקרה מפנלית או איסכורית]
יש לי דירה שלא מזמן יצא לי לתכנן בבני ברק וזה מה שנאלצו לעשות שם [השבירה של הרביץ והתקנת הרלסים מחייבת לצאת מהדירה ומייקרת בהרבה את הבניה] לכן שווה לך לבדוק עוד פעם טוב עם המנדס, כמעט ברור לי שזה מה שהוא התכוון בבניה קלה,ועד"כ שבונים כנ"ל לא אמור להיות מניעה של כיורים וכד' [רק הוראות שלמהנדס איזה בלוקים אם בכלל רלסים ואיזה תקרה] אין מה לעשות 'הרביץ' הוא באמת צרה אבל עדיין לא ראיתי אפי' יחידה אחת ב"ב [שנעשתה בשנים האחרונות] בדרך אחרת.
בהצלחה.

נערך לאחרונה ב:

ביתילי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
מה הבעיה להשאיר את הרביץ ולהתקין מעליה רלסים?
ואז למזער נזקים בקיים.

leahnew

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
אין לי ממש תשובה מדויקת אבל הבנתי תו"כ התכנון ששום קבלן לא מוכן להתחייב שהרביץ לא ישבר [אם עומדים עליו בטעות יותר מידי חזק לא בקורות עץ פשוט נפער בו חור.....] וחוץ מזה נ"ל שעיקר הסיבה מכיון שהרלסים חייבים לשבת ולהיות מותקנים ממש על הקירות הקיימים [ולא באוויר או מעל הרביץ] מה שמחייב תמיד שבירה של הרביץ תבררי ותראי.
[ודרך אגב להתפטר מהרביץ זה ממש ברכה...אין רטיבות כל פעם שאיזה רף בגג זז קצת ממקומו ורמת האיטום תעלה כמו"כ כל הבית לא ירעד בכל ברק ולא ישמעו את הגשם וכל הרשעים מבחוץ, מי שיצא לה להיות בכזו דירה בחורף מבינה על מה אני מדברת, לא שזה מצדיק בהכרח את המחיר אבל נ"ל שפשוט לא מאשרים בצורה שונה]

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  7  פעמים

לוח מודעות

למעלה