השקעות זכות להלוואה או רווח ממשי?

שוהם307

משתמש מקצוען
שלום לכולם,
אודה לכם את תקדישו כמה דקות מזמנכם, ולקרוא. תודה.
יום אחד התאכזבתי,
אני מפקיד לשלושת ילדיי סכום כסף עבור 'זכות לקבלת הלוואה' בעת נישואיי ילדיי בס"ד, באחד מהגמחי"ם הפועלים בעניין, (שם הגמ"ח בכלל לא רלוונטי כרגע), הסכום שאני מוציא כל חודש הוא בערך 650 ש"ח, סכום נכבד בעיניי,
ומה אני מקבל בתמורה? שבעוד עשור וחצי אקבל זכות לקבלת הלוואה עם פריסה נוחה ותשלום של 1600 ש"ח לחודש, עד כאן הכל טוב.
והיות שהתחלתי יותר ויותר להתעניין בכלכלה נבונה, הגעתי למסקנה שייתכן ואני טועה בהפקדות הללו,
קודם כל, ברמה הטכנית - לא אני הולך לקבל את ההלוואה אלא הבן שלי, כלומר בתנאי שתהיה לו חשבון בנק והוא כבר יהיה נשוי רק אז הבן שלי יוכל לקבל את ההלוואה, ואז הכסף יעבור לחשבון שלו ואיך שהוא אצטרך להסתדר עם זה שאני יפקיד לו כל חודש 1600 ש"ח,
וזה לא נכון, לא מכובד, ולא ראוי, ומסרבל את חשבון הבנק של אברך שעכשיו התחיל את צעדיו הראשונים בעולם הפיננסי.
2. אני זקוק לכסף עוד הרבה לפני יום החתונה, בעיקר לפני החתונה, אז איך בדיוק אגיע ל 'רוגע כלכלי' אם אקבל את הכסף רק אחרי החתונה.
והבעיה השלישית העיקרית, בעוד שאני מפקיד 650 ש"ח ולא אקבל שום רווח על הסכום הזה, אני אתאמץ טיפה ובס"ד אנסה להפקיד סכום כפול או משולש מזה ואפקיד אותו בקופת גמל להשקעה, ובעוד עשור וחצי אני יכול להכפיל (או אפילו יותר מלהכפיל) את כל הסכום, והוא עוד יהיה שלי לגמרי, ללא החזרים וללא טובות מאף אחד.
אשמח לכל סוג של הערה על הדברים כדי לשמוע עוד חוות דעת.

שריתיש

משתמש סופר מקצוען
קודם כל, ברמה הטכנית - לא אני הולך לקבל את ההלוואה אלא הבן שלי, כלומר בתנאי שתהיה לו חשבון בנק והוא כבר יהיה נשוי רק אז הבן שלי יוכל לקבל את ההלוואה, ואז הכסף יעבור לחשבון שלו ואיך שהוא אצטרך להסתדר עם זה שאני יפקיד לו כל חודש 1600 ש"ח,
וזה לא נכון, לא מכובד, ולא ראוי, ומסרבל את חשבון הבנק של אברך שעכשיו התחיל את צעדיו הראשונים בעולם הפיננסי.
זה מיועד מלכתחילה להיות הלוואה שהזוג מחזיר.
אם ההורה רוצה הוא יכול להעביר להם
אבל מספיק ההורה משלם את ההוצאות האחרות. את ההלוואה יתכבד וישלם הזוג.

Panda

משתמש מקצוען
אתה צודק. ולכן אני הפסקתי את ההפקדות אצלהם ושמתי הכל במניות. ועוד חיסרון איתם זה שהם רוצים 3 ערבים על כל הלוואה. ל3 ילדים לך תשיג 9 ערבים.
ההבדל היחיד שלהם אתה יכול לתת מהמעשר ולהשקעה במניות זה סיפור אחר.

מנדי אייזן

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
D I G I T A L
הרעיון של הגמחים למיניהם זה שימוש נוסף לנישואי הילדים מכספי מעשר. ברור שכסף פנוי עדיף להשקיע בבורסה, נדל"ן וכו'

שוהם307

משתמש מקצוען
זה מיועד מלכתחילה להיות הלוואה שהזוג מחזיר.
אם ההורה רוצה הוא יכול להעביר להם
אבל מספיק ההורה משלם את ההוצאות האחרות. את ההלוואה יתכבד וישלם הזוג.

ההורה משלם יותר מ 160,000?? אצלינו במגזר ממש לא.
לי זה בכלל לא מתאים לבקש טובות מהחתן שלי שיועיל בטובו לסדר לי גמ"ח.

סקרן בקטנה

משתמש פעיל
אני חשבתי על רעיון פשוט לנסות להשיג הלוואה מהבנק של כל הסכום (אם הבנתי נכון 160000) ואת כולו לשים בקרן נאמנות בהנחה שבאופן רב שנתי הקרן תעשה 10% תגיע כמעט לכל הסכום שתקבל בגמ"ח ופחות שנים תשלום (ויש קרנות ששנים אחורה עשו 12%-13%) הרעיון מאחורי זה שהרווח של הקרן הוא על כל הסכום ולא 1000 2000 בשנים הראשונות

צ'ייסר

משתמש מקצוען
אני חשבתי על רעיון פשוט לנסות להשיג הלוואה מהבנק של כל הסכום (אם הבנתי נכון 160000) ואת כולו לשים בקרן נאמנות בהנחה שבאופן רב שנתי הקרן תעשה 10% תגיע כמעט לכל הסכום שתקבל בגמ"ח ופחות שנים תשלום (ויש קרנות ששנים אחורה עשו 12%-13%) הרעיון מאחורי זה שהרווח של הקרן הוא על כל הסכום ולא 1000 2000 בשנים הראשונות

שאלה למחשבה
למה לדעתך הבנקים(-שכידוע הם לא גמחים)
מלווים לך את הכסף אם הם יכולים להשקיע אותו ולהרויח יותר??

סקרן בקטנה

משתמש פעיל
לכנקים אסור להשקיע בצורה כזו הם חייבים בטחונות יש חברות (מניף פיננסים למשל) שלוקחות הלוואות מבנקים בסביבות ה3% ונותנות אותם ליזמים בריבית של 13% כי הבנקים סומכים עליהם והם מסתכנים עם יזמים קטנים אתה יכול לבדוק ככה הדברים עובדים רק שיש כמה בעיות שהבנק בדרך כלל לא נותן להרבה שנים ועוד...

שוהם307

משתמש מקצוען
@סקרן בקטנה אשמח אם תשאיר את נושא האשכול בצורתה המקורית. תודה.
אני מחפש לשמוע חוות דעת על השלושה דברים שהצגתי לעיל. זה הכל.
תמיד תוכל לפתוח אשכול חדש.
מקווה שאתה מבין אותי.

cherry c

משתמש סופר מקצוען
@סקרן בקטנה אשמח אם תשאיר את נושא האשכול בצורתה המקורית. תודה.
אני מחפש לשמוע חוות דעת על השלושה דברים שהצגתי לעיל. זה הכל.
תמיד תוכל לפתוח אשכול חדש.
מקווה שאתה מבין אותי.
הוא בראש שלך רק יותר חכם.
במקום להפקיד כל חודש קצת ואז שנים עד שיצטבר סכום משמעותי שהריבית שלו שווה.
הוא מציע להשיג הלוואה בריבית של 2.5% ולהשקיע ב10%.
ואז לאחר מס רווח הון ישאר לו 5% רווח על כל חודש.
מה שכן, נדיר ששוק ההון ירויח במשך 20 שנה 10 אחוז.
יהיו לו נפילות, והסטנדרט יותר באזור ב7.
ולכן.. זה לא כזה רווח בטוח.

שוהם307

משתמש מקצוען
@cherry c
א. אני בינתיים רוצה רק לדעת אם השיקול שלא להפקיד אצל הגמחי"ם היא נכונה בגלל השיקולים שכתבתי לעיל.
ב. אילו זה כ"כ פשוט אז למה הבנקים לא עושים את זה? למה שימכרו לי מאה אל"ש בשביל ריבית נמוכה של 2.5%, אם הם יכולים לשלש את הסכום הזה?!

cherry c

משתמש סופר מקצוען
א. אני בינתיים רוצה רק לדעת אם השיקול שלא להפקיד אצל הגמחי"ם היא נכונה בגלל השיקולים שכתבתי לעיל.
זה לא אותו כסף.
זה מעשרות וזה לא מעשרות.
ב. אילו זה כ"כ פשוט אז למה הבנקים לא עושים את זה? למה שימכרו לי מאה אל"ש בשביל ריבית נמוכה של 2.5%, אם הם יכולים לשלש את הסכום הזה?!
הבנקים משקיעים מה שמותר להם.
ריבית של 2.5 אפשר בקושי להשיג, וזה רק עד 100K גג 120K.
מס רווח הון עוד 25%.
תשואה נורמלית שאפשר לצפות לה היא 7%.
עדין תצא ברווח אם תעשה את זה על 100K.
אבל לא ברווח גדול.
אם תרצה להגדיל את הסכום מ100 זה רק במקרה שאתה לוקח משכנתא למגורים ויש לך הרבה הון עצמי שהבנק לא יודע על זה.

דוד ביכלר

משתמש חדש
אכתוב בעדינות, שזו מחשבה שמגיעה מחוסר הבנה בסיסית של שוק ההון, ושווה ללמוד את הנושא כדי להבין.
בשתי מילים, להסתמך על שוק ההון שיעשה 10% זה הימור פרוע מכסף שאיננו שלך מאמין שאם תשאל כל אדם שהתעסק בנושאים הללו של שוק ההון הוא יגיד שזה מהלך מופרך.
רובם של הגולשים, באזורי הגילאים של 25-35 לא מכירים את התקופות של הירידות בבורסה, ונראה להם שהשוק הזה רק עולה ועלה, ומתוך כך מגיעים המחשבות הללו.
(בפרט בהתחשב בעובדה שזה ריביות של הלוואה לכל מטרה, שהריביות גבוהות, ככה שאתה בטוח תוציא 4-6% ריבית, ואילו העליה של שוק ההון אולי תקרה ואולי לא. בנוסף על כך, לפי החוק, אסור לבנקים לתת הלוואה על מנת להשקיע בשוק ההון, כנראה מהסיבות שלעיל, ככה שזה גם מורכבות קטנה שצריך לעקוף)

סקרן בקטנה

משתמש פעיל
טוב ננסה לסדר בקצרה
1 לגבי הסכום הסופי אם הבנתי היה מדובר על 160000 הרבה פעמים יש מבצעים על פתיחת חשבון וכדו' להלוואות של פריים +-1
2 לגבי מיסוי אפשרי למצוא קצת פתרונות קרנות השתלמות למשל בצורה נכונה
3 לגבי רווחים בשוק ההון מה שכתבת (המסנגר ...) שזה ממוצע של 7% זה נכון למדדים אבל יש קרנות שעושות מעט יותר תפתח את גמל נט ותראה ממוצע של אם אני זוכר אפי' 15 שנה אחרונות 12% אלטשולר והפניקס 13% לאנליסט
יש עוד בעיות כאלה ואחרות אבל ייתכן שאפשר לפתור אותם לא ישבתי על הכל רק על הכיוון
מה שכתב @דוד ביכלר לגבי תקופות של ירידות זה נכון אבל כשמשקיעים לתקופה ארוכה מאוד (לא פחות מהגמ"ח ולא נבהלים מנפילות כמו של הקורונה) התיק אמור להיות רווחי מאוד

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  11  פעמים

לוח מודעות

למעלה