זכאות לחופשת לידה?

ע"ר

משתמש פעיל
עבדתי שנה לפני החופשת לידה ברצף,
אך פעמיים לא הגשתי דוח נוכחות בזמן ודחו לי את המשכורת לחודש אחרי כך שבתלושים יש לי חוסר של רצף...
מה אפשר לעשות כדי לתקן את זה?

ממ"ד

משתמש מקצוען
אין צורך ברצף, אלא ב 10 מתוך 12 תלושים אחרונים אם עבדת ברצף. וכן, שלכאורה רשום בתלוש בסעיף חודשי עבודה שאת עבדת ברצף ולא עצרת.
אם את רוצה אני יכול לשלוח לך מייל לאן לשלוח את התלושים לעיון.

ע"ר

משתמש פעיל
תודה, אשמח לקבל מייל.
השאלה האם אפשר למפרע להסביר כמה עבדו כל חודש ?

דפוס פוסטר

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
מתוך אתר ביטוח לאומי למי מגיע דמי לידה:
תנאי שלישי – צברת תקופת אכשרה
את עובדת שכירה או עובדת עצמאית, וצברת תקופת אכשרה מזכה (חודשים שבהם עבדת ושילמת דמי ביטוח לאומי).
בהתאם לתקופת האכשרה שצברת נקבעת תקופת הזכאות לדמי לידה:
  • אם שילמת דמי ביטוח לאומי עבור 10 חודשים מתוך 14 החודשים שלפני יום הפסקת העבודה, או עבור 15 חודשים מתוך 22 החודשים – תהיי זכאית לדמי לידה מרביים עבור 15 שבועות (105 ימי זכאות).
  • אם שילמת דמי ביטוח לאומי עבור 6 חודשים מתוך 14 החודשים שלפני יום הפסקת העבודה – תהיי זכאית לדמי לידה חלקיים עבור 8 שבועות (56 ימי זכאות).
חודשי העבודה שנכללים בתקופת האכשרה:
  • עבודה בישראל – חודשים שבהם היית עובדת שכירה או עובדת עצמאית המועסקת בישראל.
  • עבודה בחוץ לארץ – חודשים שבהם עבדת כשכירה מחוץ לישראל, בתנאי שאת ומעסיקך תושבי ישראל וחוזה העבודה נחתם בישראל, או חודשים שבהם היית עובדת מקומית ישראלית.
  • עובדת זרה – חודשים שבהם עבדת בישראל, ויש לך אשרת שהייה בתוקף לעובדת זרה.
הערה: עבודה בחלק מהחודש נחשבת לחודש עבודה מלא.

אם לא עבדת מספיק חודשים בשביל להיות זכאית לדמי לידה, ישנם חודשים נוספים שאינם חודשי עבודה שיכולים להיכלל בתקופת האכשרה, למידע נוסף לחצי כאן.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  12  פעמים

לוח מודעות

למעלה