זה לא באמת צילום סטודיו...

מנדי אור

משתמש צעיר
צילום מקצועי
זה צולם בחתונה, הילד יושב על הפארענצ'עס, אבל קצת חתכתי אותם. מה דעתכם? מקווה שהפעם הביקורת תהיה פחות קטלנית...

קבצים מצורפים

• סטודיו.jpg
    KB 585.9 · צפיות: 8
Y

yossmor2

אורח
חבל, תמונה נחמדה, עריכה גרועה.

רבקה.

משתמש מקצוען
מסכימה לחלוטין.
לקחת תמונה שהתאורה בה טובה, להחליף את הרקע לאחיד ואז להגיד "זה לא באמת סטודיו" זה לא מגניב.
אני יכולה להראות לך צילומי שצילמתי בחתונות בהם הרקע באמת אחיד כתוצאה מעומק שדה רדוד וכדו', ולשזה באמת יש ערך מוסף לדעתי. אבל עריכות כאלה - לא מוצאת בהן עניין. מתאימות לקטלוגים ולא לפורום צילום (ובמקרה של קטלוגים, כדאי לעשות את זה בצורה מדוייקת ונעימה יותר ממה שאתה עשית).

אתה מוזמן לקרוא את התגובה הארוכה שלי כאן:
http://www.prog.co.il/showthread.php?t=43121

מנדי אור

משתמש צעיר
צילום מקצועי
התמונה המקורית. זה צולם במהלך תיעוד' החתונה לעיתונות, לא העמדתי אותו או משהו. פשוט פלאש לכיוון הפלאשים של הצלם (שמה לעשות, לא השתמש במשדר, למזלי) ו"בום".

קבצים מצורפים

• DSC_0008.JPG
    2.6 MB · צפיות: 7

רבקה.

משתמש מקצוען
אם ישר היית שם את זו, הייתי כותבת: תמונה חמודה. תאורה טובה ומבט תמים ומתוק. הקומפוזיציה יכולה להיות טובה יותר (הוא ממורכז ברוחב התמונה, ומבחינת חיתוך לגובה - או גוף מלא או חיתוך צפוף יותר...).

Y

yossmor2

אורח
הרבה יותר טוב ככה,
אמנם כמו שנאמר עדיין יש מה לשפר,
אבל, בוודאי עדיף מהעריכה הנ"ל.

שלמה

משתמש מקצוען
אני חושב שהתמונה עם העיבוד דווקא מעניינת.
תפנימו טוב, חלק מהביקורות כאן לא בונות אלא הורסות!!!!
מוציאים כאן את החשק להעלות תמונות ולנסות רעינוות.
תחשבו טוב לפני שאתם כותבים!

נ.ב. הייתי ממליץ לכם שוב לקרוא את תקנון פורום צילום.

azriel

משתמש צעיר
עימוד ספרים
תן לי לנחש.. אולמי מודיעין??
דווקא אהבתי מאד את העריכה..... לא האמנתי שזה התמונה למטה..

אגב, עם כל חוקי הצילום למניהם.. ממורכז או לא, חתוך או לא וכו'..
אין חוקים בצילום.. כל תמונה היא יפה לכשעצמה.. השאלה מה רצית להוציא ומה יצא..
ז.א. צילמתי תמונה מסוימת שרציתי שכך היא תצא תאורה לא אחידה וחיתוך לא מדויק, וכך היא יצאה.. משימתי הצליחה.. וגם אם היא לא מוצאת חן בעיני מישהו אחר... זה לא אומר שהתמונה היא לא טובה.. הרי זה בדיוק מה שרציתי להוציא..
הבן אדם רצה לצלם ילד שישב על שולחן, קטלנו אותו כאילו הבנו מה הוא צילם.. מה רצית שיצא? לדעתכם יותר יפה הרקע מאחורה עם הברזלים והמחיצה? אני יותר מאמין שלא אהבתם את הקטע של העריכה
אז נכון.. לא חכמה לערוך תמונה.. אבל מה עם כל אלו שמעלים כאן תמונות של סטודיו ועוברים עריכה משמעותית מאד. ולהם אתם כן מחמיאים.. והרי זה לא התמונה שהייתה??? וגם רק חידוד וקונטרסט.. מי ערב לך שרק זה היה בעריכה???
צילום טוב - זה אחד שרוצה להוציא תוצאה מסוימת (לא משנה מה) והוא הצליח... זה אומר שהוא שולט על הצילום, המצלמה, והמצולם.
בכל מצב שמישהו ישלוף מצלמה ויצלם אובייקט... במהירות.. הסיכוי שהוא יעבור את כל החוקים שדיברנו עליהם לעיל. הוא אפסי..
עכ"פ לדעתי העריכה עברה את המבחן. במיוחד שלקח לי כמה זמן לקלוט שזה עריכה ולא צולם מאיזה עדשה של 500 מ"מ... וזה אגב מבחן של תמונה מעניינת.

moyshi

משתמש פעיל
צילום מקצועי
העיבוד בהחלט מיותר!! הוא נראה סינטטי ולא אמיתי. (אפילו לא אומנותי)

רבקה.

משתמש מקצוען
שלמה ועזריאל, אני מצטערת אבל אני אפילו לא מתכוונת להגיב להודעות שלכם.

msphoto

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
נכתב ע"י רבקה אריאל;349914:
שלמה ועזריאל, אני מצטערת אבל אני אפילו לא מתכוונת להגיב להודעות שלכם.

:(:eek::(

???

נדמה לי שלאחרונה ישנן תגובות שחורגות מהעניין המקצועי בפורום.

תגובות אמוציונליות/ילדותיות שלא לומר גרוע יותר.

בואו ננסה לבנות בביקורת שלנו, ולא רק לתת תחושה של 'אוי אתה לא מקצועי' 'אני הייתי עושה את זה יותר טוב'.

בואו נזכור שדעתינו האישית היא דיעה אחת מתוך רבות אחרות, כך שההסתברות הסטטיסטית היא שאנחנו טועים..

ותמיד לבחור

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
אתה צודק, msphoto, אבל רבקה עוד יותר...
אולי לא ראוי להגיב כפי שהגיבה, אבל קשה שלא להבין אותה. התגובות הללו היו בלתי מקצועיות באופן קיצוני וחד משמעי.
כך שזה:
נכתב ע"י msphoto;349934:
בואו נזכור שדעתינו האישית היא דיעה אחת מתוך רבות אחרות, כך שההסתברות הסטטיסטית היא שאנחנו טועים..
ממש לא נכון, הפעם. (למרות שזה בהחלט משפט חמוד לכשעצמו... :) )

msphoto

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
נכתב ע"י ותמיד לבחור;349935:
אתה צודק, msphoto, אבל רבקה עוד יותר...
אולי לא ראוי להגיב כפי שהגיבה, אבל קשה שלא להבין אותה. התגובות הללו היו בלתי מקצועיות באופן קיצוני וחד משמעי.

אני מדבר על משהו כללי יותר, לא רק על תגובה מסויימת.

dalit

משתמש צעיר
צילום מקצועי
בחיי, אני לא מבינה על מה המהומה.

מי שלא בא לכאן כשהוא מוכן (ורוצה!) לקבל ביקורת, בשביל מה הוא בא?

התגובה של רבקה היתה בהחלט בונה בעיניי.
באינטרנט קשה לפעמים להבין את הטון שבו נכתבו הדברים ולכן הם עלולים להישמע קשים מדי, אבל אני מציעה לדון את המגיבים לכף זכות ולהניח מראש שהם כותבים בכוונה טהורה לעזור ולא מתוך רצון לפגוע או להתנשא. זה כמובן כל עוד התגובות הן ענייניות, משתמשות בשפה נקייה ולא יורדות לפן האישי.

אחרת תמצאו את עצמכם בלי מגיבים משקיענים ובלי התקדמות מקצועית... וחבל.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכח

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אַשְׁרֵי כָּל יְרֵא יְהוָה הַהֹלֵךְ בִּדְרָכָיו:ב יְגִיעַ כַּפֶּיךָ כִּי תֹאכֵל אַשְׁרֶיךָ וְטוֹב לָךְ:ג אֶשְׁתְּךָ כְּגֶפֶן פֹּרִיָּה בְּיַרְכְּתֵי בֵיתֶךָ בָּנֶיךָ כִּשְׁתִלֵי זֵיתִים סָבִיב לְשֻׁלְחָנֶךָ:ד הִנֵּה כִי כֵן יְבֹרַךְ גָּבֶר יְרֵא יְהוָה:ה יְבָרֶכְךָ יְהוָה מִצִּיּוֹן וּרְאֵה בְּטוּב יְרוּשָׁלִָם כֹּל יְמֵי חַיֶּיךָ:ו וּרְאֵה בָנִים לְבָנֶיךָ שָׁלוֹם עַל יִשְׂרָאֵל:
נקרא  20  פעמים

לוח מודעות

למעלה