דרוש מידע זה הגיע גם אלי! מה נעשה? לשמוע קול שופר?? מהמרפסת?

ארכיטקטורה

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
ובכן, אחרי שבכל חיי ללא יוצא מן הכלל תפילות ראש השנה ברוב עם הדרת מלך, עם האדמו"ר עם אלפי חסידים. עם הנוסח המיוחד והכל. אני מתאר לעצמי שכמוני יש אלפים רבים.....
אני מוצא את עצמי בוכה ללא הרף. השנה אהיה לבד!!
ל-ב-ד

אשתי נדבקה בקורונה, כל המשפחה תהיה בבידוד. הכל בסדר לא דואג לכלום.
אבל נאלץ להתפלל בבית.

אני ממש מצפה שתגיע מודעת התארגנות של העיריה (אני בני ברק, אבל זה נוגע לכל הריכוזים החרדים והדתיים) בכל הנוגע לתקיעות שופר.

בידי העיריה נתונים באיזה רחובות יש ריכוז של חולים ומבודדים?
לדעתי זה יהיה באחריותה כחלק בלתי נפרד ממערך צרכי תושבי העיר לארגן תוקעים שילכו מרחוב לרחוב ויתקעו עבורנו מבודדי המרפסות את תקיעות החובה.

ברוריה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
במקום לחכות לעיריה,
נזסו אתם לחפש בעל תוקע שכבר היה חולה קרונה,
יהיו הרבה כאלו שיסכימו לאסוף זכויות בר"ה.

יש המוני מבודדים, לא יהיה שייך לשלוח בעל תוקע לכל בנין ובנין... העיריה יודעת שאין רחוב שחף מחולים ומבודדים השנה. וזה אכן רעיון מבורך ונכון לו העיריה תיקח את האחריות ותפרסם באיזה שעה תהיה תקיעת שופר מטעם העיריה בכל רחוב ורחוב במרכז הרחוב, זה צורך חג, שרות דת, ואולי אף עניין תרבות וחיוני לקיום החג אצל תושבי העיר, יותר ממשאיות שמחה....

בשעות הפנאי

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
ובכן, אחרי שבכל חיי ללא יוצא מן הכלל תפילות ראש השנה ברוב עם הדרת מלך, עם האדמו"ר עם אלפי חסידים. עם הנוסח המיוחד והכל. אני מתאר לעצמי שכמוני יש אלפים רבים.....
ל-ב-ד

אבל נאלץ להתפלל בבית.

אני ממש מצפה שתגיע מודעת התארגנות של העיריה (אני בני ברק, אבל זה נוגע לכל הריכוזים החרדים והדתיים) בכל הנוגע לתקיעות שופר.

לדעתי זה יהיה באחריותה כחלק בלתי נפרד ממערך צרכי תושבי העיר לארגן תוקעים שילכו מרחוב לרחוב ויתקעו עבורנו מבודדי המרפסות את תקיעות החובה.
וואי!!
איזה כאב!!
ממש ממש כואב לשמוע.
מצטער איתך.
זה נסיון לא פשוט בכלל.

אני מציע לך, בעז"ה בראש השנה, כשתשב לבד בבית, אתה וה'', תשב מולו, תדבר איתו.
תמליך אותו!!! אתה מולו!!

לפעמים, כשאנחנו בתוך קהל רב, אנחנו לא שמים לב לנקודה הזו, שבעצם אני הקטן והלא מי יודע מה חשוב, אני עצמי, עומד מול הקב"ה ומשוחח איתו בשיחה אישית. גם כשזה בתוך האלפים זו שיחה אישית, אבל כשבאמת תהיה לבד, יהיה לך מהבחינה הזו, הרבה יותר קל להרגיש את זה.
אז קח את זה לשם.
תעמוד באמצע הסלון, תתעטף בטלית, תרים את העיניים למעלה, תעצום אותם, ותרגיש שאתה מולו. לבד. בלי אף אחד אחד.
עוברים לי זרמים בגוף רק מלכתוב את זה,
אתה עוד תתגעגע לראש השנה הזה! למתיקות, לחיבור, לקשר האישי הזה בינך לבינו.

מאחל לך שתצליח.

תקוע

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
תבדוק אופציה להתפנות למלונית קורונה, מפנים גם משפחות שלא כולם נדבקו עד כמה שידוע לי

לגבי העירייה אכן מצופה שתדאג לזה מעצמה, אך מומלץ בכל זאת לעדכן אותם ולבקש באופן אישי

ברוריה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
יש עוד קצת זמן עד לחג להזמין שופר, ללמוד את ההלכות ולהתאמן בתקיעות.
במחילה, אבל זוהי הודעה מנותקת קמעה מהמצב. אלפי מבודדים מאות חולים אתה לא באמת מצפה שכולם ילכו לקורס תוקענים מדופלמים, כן?

ארכיטקטורה

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
וואי!!
איזה כאב!!
ממש ממש כואב לשמוע.
מצטער איתך.
זה נסיון לא פשוט בכלל.

אני מציע לך, בעז"ה בראש השנה, כשתשב לבד בבית, אתה וה'', תשב מולו, תדבר איתו.
תמליך אותו!!! אתה מולו!!

לפעמים, כשאנחנו בתוך קהל רב, אנחנו לא שמים לב לנקודה הזו, שבעצם אני הקטן והלא מי יודע מה חשוב, אני עצמי, עומד מול הקב"ה ומשוחח איתו בשיחה אישית. גם כשזה בתוך האלפים זו שיחה אישית, אבל כשבאמת תהיה לבד, יהיה לך מהבחינה הזו, הרבה יותר קל להרגיש את זה.
אז קח את זה לשם.
תעמוד באמצע הסלון, תתעטף בטלית, תרים את העיניים למעלה, תעצום אותם, ותרגיש שאתה מולו. לבד. בלי אף אחד אחד.
עוברים לי זרמים בגוף רק מלכתוב את זה,
אתה עוד תתגעגע לראש השנה הזה! למתיקות, לחיבור, לקשר האישי הזה בינך לבינו.

מאחל לך שתצליח.
וואו, תודה רבה, חיממת את לבי

ארכיטקטורה

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
בירושלים קיבלנו מודעה מבית חבד המקומי שיש טופס הרשמה ובעל תוקע יסתובב ויתקע, אולי תנסו לבדוק אצלכם משהו כזה
יש דבר כזה בבני ברק?
ובאמת למה שלא העיריה תעשה את זה בצורה ממוסדת?

מרים אדריכל

משתמש סופר מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים

prog

מנהל ראשי
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
עריכה והפקת סרטים
D I G I T A L
אוטומציה עסקית
עיצוב ואדריכלות פנים
תבדקו.
בית חבד בני ברק
לא כ"כ מבינה למה אתם חושבים שזה אחריות של העיריה...
צריך רק אנשים טובים שרוצים לעשות חסד

דווקא אני מתחבר לנאמר שהיה נכון שהעיריה תיקח אחריות על כך.
יש כאן מצב חרום שלא נראה כמותו מעולם בארץ ישראל.
בכל עיר יש אלפי תושבים שיהיו נצורים בבית (אם יש מאות חולים תכפילו את זה במבודדים, ואנשים בעלי סיכון וכו')
בעיר דתית מצב זה יוצר צורך חירום לאומי, ומישהו אמור לקחת אחריות, או לכל הפחות מצופה ממנו.
נכון שיש אנשי חסד, וכל הכבוד לבתי חבד ששנים מזכים את הרבים בבתי חולים, בתי אבות, וכו', אבל בהחלט שהם לא אמורים להיות המענה הרשמי למצב החירום הנדיר הזה.

עט

משתמש מקצוען
יש דבר כזה בבני ברק?
ובאמת למה שלא העיריה תעשה את זה בצורה ממוסדת?

הכי פשוט, לדעתי, לבקש מבעל התוקע מבית הכנסת הקרוב (ואמור להיות השנה יותר כאלה.....) שיעבור אחרי התפילה ויתקע מתחת למרפסת (מן הסתם יש עוד מבודדים באזור, וכן נשים שלא הולכות).

וגם, אבל זה משאלה דמיונית, אולי יפתחו מניין בשטח פתוח בדיוק מתחת לבית, ותוכלו להצטרף ......
(שבת אחת שהייתי בבידוד זה קרה לי בליל שבת ובמוצ"ש..........)
בתפילה שכך יהיה ......

יוסי ב.ק

משתמש סופר מקצוען
ל-ב-ד

אבל נאלץ להתפלל בבית.

כל הכבוד לכם! תהיו חזקים ותתפללו על כולנו. זה כבר נהיה לא מובן מאליו שאנשים מקריבים את עצמם בשביל שאחרים לא יינזקו.

יוסי ב.ק

משתמש סופר מקצוען
במודיעין עילית העיריה בשיתוף קופת הצדקה המקומית פרסמה טלפון שם נערך רישום בין הנצרכים לשופר לבין מתנדבים לענין.

ברוריה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
מה יהיה תכל'ס?
יש למישהו מידע?
כיצד יתקיימו תקיעות השנה לאנשים נשים וטף המבודדים, מבוגרים ובעלי סיכון, שלא לדבר על חולים?
אם לא יסדירו רשמית. כל אלה יזלגו לבתי כנסת מחוסר ברירה אולי אפילו בתום לב ויסכנו את עצמם (בעלי הסיכון) או את אלו שבבתי הכנסת...

דייבי

משתמש מקצוען
בירושלים קיבלנו מודעה מבית חבד המקומי שיש טופס הרשמה ובעל תוקע יסתובב ויתקע, אולי תנסו לבדוק אצלכם משהו כזה
נראה לי את גרה באזור רמת אשכול
כי יש פה איזה אברך חסיד חבד שכל הזמן דואג לדברים האלה

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  16  פעמים

לוח מודעות

למעלה