ושוב מנסה שנה שלישית... גזל!!!

מצב
הנושא נעול.

אסתי H

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה והפקת סרטים
תכלס זה באמת מעצבן, התרגלנו לסמוך על אנשים מפרוג-ובווום.
גם לי קרה דבר דומה:(

פרקטית

משתמש מקצוען
אני לדוגמא נתקעתי עם שמלת כלה שמישהי שלחה לי ולא התאימה לי.
ניסיתי המון פעמים לחפש מישהו שמגיע לאלעד או לבני ברק מירושלים ולא מוצאת.

אולי יש כאן מישהו שמוכן לעשות את החסד הזה. יוריד ממני עול כבד!

רותי המניק

צלמת סופר מקצוענית (;
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
למה כל זה רק בשמלות כלה? :eek:

אני שלחתי שמלת כלה למישהי למדוד
ועד היום לא ראיתי אותה
כמובן דרך פרוג

זה גם משהו לפני 3-4 שנים

אבל כפרה זה עלה 15$ לא יותר

במשרה מלאה

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
שליח ב 35 ש"ח יוריד ממך את העול

שרה מגן

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עימוד ספרים
עריכה תורנית

אני גרה בירושלים, ויש לי דרך להעביר לבני ברק.
אם מתאים לך צרי קשר בפרטי.

srp

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
UX UI
D I G I T A L

יש משלוחים ב30-40 שקל
ואם לא יש גם את 402 וגם את 422 לבני ברק
לאלעד אני לא מכירה, אבל גם לשם יש קווים....

מתילדה10

משתמש רשום
אז ככה כנראה שמי שלקחה את השמלה שלחה את הודעה. לא היה לי כל עניין לפגוע באף אחת אבל ההודעה הזו באה אחרי ארבע שנים שכתבתי כבר לפחות ארבע פעמים בפרוג (זה מה שאני זוכרת בטוח) וכתבתי באישי לכל אחת שהתכתבה איתי על השמלה שאני מחפשת את השמלה. נאלצתי להוציא שוב כסף לתפור שמלה חדשה והיתה לי הרבה עגמת נפש. אני מאמינה שכולנו בני אדם ושוכחים דברים ואין פה גניבות ח"ו.

מתוקינג

מגשי אירוח מלוחים ומתוקים בכשרות העדה החרדית
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
העיקר שנמצאה האבידה.

ואני איתך - בעוגמת נפש, בכאב ובמחילה......

מתילדה10

משתמש רשום
מאוד קל לחנך את השני כן סלחתי בזמנו אבל כל שנה צבט לי את הלב העוגמת נפש הזו במיוחד שהצעתי במחיר אפסי כולל טול ופרחים ופירסמתי שוב ושוב בפרוג ולא היה יחס. רק כשכתבתי כזו הודעה זה משך עיניים ומקווה שהאבידה נמצאה. הכי קל להגיד לשני לדון לכף זכות.

שרה מגן

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עימוד ספרים
עריכה תורנית
מאוד קל לחנך את השני כן סלחתי בזמנו אבל כל שנה צבט לי את הלב העוגמת נפש הזו במיוחד שהצעתי במחיר אפסי כולל טול ופרחים ופירסמתי שוב ושוב בפרוג ולא היה יחס. רק כשכתבתי כזו הודעה זה משך עיניים ומקווה שהאבידה נמצאה. הכי קל להגיד לשני לדון לכף זכות.

מבינה אותך מאוד.
וכתבתי לך את הדברים ממקום של כאב.
איבדו לנו השנה בחוסר שימת לב פריט בערך של 7000 שקלים!!!
לא קיבלנו החזר. ולא נקבל.
יש כאלה סיפורים גם עם אנשים טובים.
וזה בהחלט חלק מן החיים.
-
הדיבורים של לדון לכף זכות ולסלוח.
הם בעיקר בשבילינו.
בלי קשר לכל המתחולל מסביב.

מרחבית

משתמש מקצוען
לדון לכף זכות ולסלוח - מאוד מאוד חשוב. וגם משתלם מהרבה בחינות - רוחניות ונפשיות. והלוואי שלעולם לא ייענש אף אדם בגללינו.
יחד עם זה חייבים לדעת שגזל קופץ בראש החטאים. זה דבר לא פשוט, ולפעמים לא מייחסים לכך חשיבות מספקת. ודין פרוטה כדין מאה. ובוודאי כאשר זה גורם כל-כך הרבה צער לשני, כי הוא עבד וטרח ואהב - מעבר לכסף.
וכדאי לדעת, שגם כשאדם משתדל מאוד מאוד לסלוח, ונראה לו שסלח, פתאום הכעס והכאב קופצים לו שוב ושוב.
אנשים לפעמים עושים מאמצים גדולים לקחת דבר, אבל להחזיר - מחכים להזדמנות שמי יודע מתי תבוא. ולמען האמת היה צריך להיות להיפך.

מרחבית

משתמש מקצוען
ואני מתבטאת מאד בעדינות ממה שאני מרגישה. אז סליחה אם זה לא מספיק עדין.

אני לא חושבת שנכון ככה לתקוף אשה שלפי דין תורה - כנראה גזלו אותה, ושזה גורם לה עגמת נפש וצער גדולים.
מסכימה אתך לגמרי, שכדאי וצריך למחול ולהתבטא בעדינות והכל. והלוואי ולא ייענש אף אדם על ידינו. עדיין להפוך את זו שעוולו נגדה לפושעת, ואת זו שלכאורה עברה נגדה בגזל ובצער - למסכנה וראויה לכל הרחמים והכף זכות - לא נכון בעיניי.
אם לדון לכף זכות - למה לא לדון גם את זו שעוולו נגדה, וצודקת בעצם תביעתה להחזרת הכסף - שצערה גדול ולכן התבטאה בצורה מוגזמת?

נוסף לכך יש מחילה על עצם הדבר, ויש מחילה על הממון - שוודאי אין סיבה למחול עליו, כל עוד יש סיכוי לקבל אותו בחזרה.

נערך לאחרונה ב:

מטאלי

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
אני בהלם מתגובות של ניקים כאן!

גנבו למישהי לפחות 400 ש"ח ויש כאן יפי נפש מצקצקים בלשונם אודות לדון לכף זכות.
סלחו לי, אתם במקומה הייתם סולחים ללוקחת?
ואם זה היה 4000 ש"ח גם הייתם מוחלים ודנים לכף זכות?
ו40,000 ש"ח?
כואב לאשה על הכסף שלה, היא עובדת לפרנסתה קשה, אין שום הצדקה לתגובות המזעזעות דלעיל!!!

אולי תדונו אותה לכף זכות במקום את הלוקחת/שוכחת/גנבת???

איך אמר רבי ישראל סלנטר, בצרות חבריך אל תאמר הכל משמיים אלא תהיה "כופר" ותעזור לו, ובצרותיך אתה, תהיה מאמין גדול...

tzivi

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
מסכימה כ"כ הרבה עם כמה ניקיות מפה

כשכתבו נגד פותחת האשכול איזה דברים חריפים היא כותבת וזה לא מתאים לאשה יראת ה' וכו ושתדון לכף זכות איך יכול להיות שככה היא לא מוחלת 3 שנים

חברה!!!!!!!!!!!!!!!!
איפה הלדון לכף זכות שלכם את פותחת האשכול???????

מסתבר שכמו בכל דבר יש את האנשים שאוהבים להראות צדקנים וצדקניות במקום להיות החבר שמקשיב ומכיל את כאב חברו בבחינת "דאגה בלב איש ישיחנה"
עת להטיף מוסר ועת להקשיב ולהשתתף בצער החבר

יהודי קטן

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
מר זוטרא חסידא אגניב ליה כסא דכספא מאושפיזא חזיא לההוא בר בי רב דמשי ידיה ונגיב בגלימא דחבריה אמר היינו האי דלא איכפת ליה אממונא דחבריה כפתיה ואודי

לילי 1

משתמש מקצוען
יש פה גוזמה מוחלטת בעוצמה המיסטית שאנשים מייחסים פה לקפדות.

אם פרחה פריידל ממש ממש גורמת לי לקנא בה ואני לחלוטין לא סולחת לה ומקפידה מאוד מאוד.
מה נראה לכם קורה בשמים? כל המלאכים מסתדרים בשורה כדי לנקום בה על הצער שהיא גורמת לי?

הדברים לא פשוטים. אדם ש"מקפידים" עליו ללא סיבה, לא צריך לחשוש
ואדם שמקפידים עליו עם סיבה, צריך לחשוש מהסיבה. לא מהקפידה.
אדם שגזל, בהחלט ראוי שיחשוש מהקפידה. בהחלט. ואדם ירא שמים לא צריך לוותר על כספו כדי שליהודי אחר יהיה יותר טוב. בהרבה מקרים יש יהודים אחרים שהוא מחוייב להם יותר בהיבט ההילכתי.

ואדם שמוצא את עצמו מקפיד הרבה, כדאי לו רק לדעת כמה הוא מזיק לעצמו. בפן הרוחני, הנפשי והפיזי

(פעם פעם למדתי בסמינר גדול ומכובד ולימדה אותנו מורה קצת קוקו. היא היתה מתעצבנת, יוצאת בטריקה ומאיימת בקפידות. פנינו אז לדמות רוחנית בסמינר. הוא הסביר לנו שלמורה הזאת אין את הכח לשנות סדרי שמים ואין לחשוש)

הדסדס

משתמש מקצוען
יש פה גוזמה מוחלטת בעוצמה המיסטית שאנשים מייחסים פה לקפדות.

אם פרחה פריידל ממש ממש גורמת לי לקנא בה ואני לחלוטין לא סולחת לה ומקפידה מאוד מאוד.
מה נראה לכם קורה בשמים? כל המלאכים מסתדרים בשורה כדי לנקום בה על הצער שהיא גורמת לי?

הדברים לא פשוטים. אדם ש"מקפידים" עליו ללא סיבה, לא צריך לחשוש
ואדם שמקפידים עליו עם סיבה, צריך לחשוש מהסיבה. לא מהקפידה.
אדם שגזל, בהחלט ראוי שיחשוש מהקפידה. בהחלט. ואדם ירא שמים לא צריך לוותר על כספו כדי שליהודי אחר יהיה יותר טוב. בהרבה מקרים יש יהודים אחרים שהוא מחוייב להם יותר בהיבט ההילכתי.

ואדם שמוצא את עצמו מקפיד הרבה, כדאי לו רק לדעת כמה הוא מזיק לעצמו. בפן הרוחני, הנפשי והפיזי

(פעם פעם למדתי בסמינר גדול ומכובד ולימדה אותנו מורה קצת קוקו. היא היתה מתעצבנת, יוצאת בטריקה ומאיימת בקפידות. פנינו אז לדמות רוחנית בסמינר. הוא הסביר לנו שלמורה הזאת אין את הכח לשנות סדרי שמים ואין לחשוש)
דווקא לי גדול רב אמר שקפידה של אדם יכולה להזיק ולהתאמץ לפייס גם אם אין לי קשר למה שקרה וההקפדה עלי היא בלי שום סיבה!

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכט

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת רַבַּת צְרָרוּנִי מִנְּעוּרַי יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב רַבַּת צְרָרוּנִי מִנְּעוּרָי גַּם לֹא יָכְלוּ לִי:ג עַל גַּבִּי חָרְשׁוּ חֹרְשִׁים הֶאֱרִיכוּ (למענותם) לְמַעֲנִיתָם:ד יְהוָה צַדִּיק קִצֵּץ עֲבוֹת רְשָׁעִים:ה יֵבֹשׁוּ וְיִסֹּגוּ אָחוֹר כֹּל שֹׂנְאֵי צִיּוֹן:ו יִהְיוּ כַּחֲצִיר גַּגּוֹת שֶׁקַּדְמַת שָׁלַף יָבֵשׁ:ז שֶׁלֹּא מִלֵּא כַפּוֹ קוֹצֵר וְחִצְנוֹ מְעַמֵּר:ח וְלֹא אָמְרוּ הָעֹבְרִים בִּרְכַּת יְהוָה אֲלֵיכֶם בֵּרַכְנוּ אֶתְכֶם בְּשֵׁם יְהוָה:
נקרא  20  פעמים

אתגר AI

רבי שמעון - הסיפור המלא • אתגר 15

לוח מודעות

למעלה