שיתוף ''ווי נעמט מען די יונגע יארן אזוי שנעל אוועק געפארן...'' (שיר עתיק באידיש, הממחיש את הגעגועים לימים עברו, ''מאיפה ניקח עוד שנות ילדות? כה מהר עברו..

יחיאל ב.

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
מוזיקה ונגינה
יוצרי ai
מאיזה כוכב נפל כבודו פתאום ???
מה זה ?
אני מקנא בידיים שלך (תרתי משמע)

אני חייב אבל להעיר הערה על התוכן ,
לא מתאפק
ציירת את היצר כמו מפלצת מפחידה ומאיימת...
היצר הוא לא מפלצת, ולא משהו אחר מהבן אדם
היצר זה אני ... זה הכוחות של הבן אדם, והאדם צריך לדעת לקחת את הכוחות האלה
ולעשות איתם דברים טובים...
אם היצר היה דבר חיצוני לאדם וכולו רוע, היה צריך פשוט לחסל אותו .
וזאת לא הגישה של התורה. אנחנו לא כמרים נוצריים.
זהו , עד כאן.
לא התאפקתי...

אלישבע גוהר

מאיירת דיגיטלית (לשעבר 'אילוסטרייטורית אחת')
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
הדמיות בתלת מימד
עריכה והפקת סרטים
האם אתה עובד בזה היום?

לא מאוחר

משתמש מקצוען
אני חייב אבל להעיר הערה על התוכן ,
לא מתאפק
ציירת את היצר כמו מפלצת מפחידה ומאיימת...
זהו , עד כאן.
לא התאפקתי...

אז רצית שהוא יצייר את עצמו?
אולי הוא ניסה משהו הכי דומה.... :alien:;)

כל שם שתרצה

מהמשתמשים המובילים!
אף שאין זה ענין האשכול, לא התאפקתי מלהשיב.
היצר מעורב בכחות הנפש, אבל הוא גם מפלצת!
חז"ל מכנים אותו 'מנוול', ומתארים אותו ככח שנמצא בחלקי הנפש ורוצה להרוס את כל הנפש.
והיחס שלנו אליו הוא כשל אויב ושונא.

הנה דברי החובות הלבבות על מלחמת היצר (שער יחוד המעשה תחילת פרק ה):
בן אדם, ראוי לך לדעת, כי השונא הגדול שיש לך בעולם הוא יצרך הנמסך בכוחות נפשך והמעורב במזג רוחך, והמשתתף עמך בהנהגת חושיך הגופניים והרוחניים, המושל בסודות נפשך וצפון חובך, בעל עצתך בכל תנועותיך הנראות והנסתרות, שתהיינה ברצונך, האורב לעתות פשיעתך, ואתה ישן לו והוא ער לך, ואתה מתעלם ממנו והוא אינו מתעלם ממך, לבש לך בגדי הידידות ועדה עדי האהבה לך, ונכנס בכלל נאמניך ואנשי עצתך וסגולת אוהביך, רץ אל רצונך בנראה מרמיזותיו וקריצותיו, והוא מורה אותך בחציו הממיתים לשרשך מארץ חיים, כמ"ש הכתוב במי שענינו כך: כמתלהלה היורה זקים חצים ומות כן איש רמה את רעהו ואמר הלא משחק אני. ... ואם תשליך עניניך אליו ותמשך אחר רצונו, לא ירף ממך עד שיאבדך בשני העולמים וישרשך משני המעונים, כמו שכתוב בסעיף מסעיפיו ואיש אחד מחייליו: כי רבים חללים הפילה ועצומים כל הרוגיה דרכי שאול ביתה וגו'. ... ומן התימה, אחי, כי כל אויב שיש לך, כשתנצח אותו פעם ושתים, ירף ממך ולא יעלה על לבו להלחם בך, לדעתו יתרון כחך על כחו, והוא מתיאש מנצח אותך ומגבר עליך. אבל היצר אין מספיק לו ממך נצוח פעם ומאה פעמים בין שנצח אותך, בין שנצחתו. כי אם ינצח אותך, ימיתך, ואם תנצחהו פעם אחת, יארב לך כל ימיך לנצח אותך, כמו שארז"ל: אל תאמין בעצמך עד יום מותך. .. על כן אל יבהילך דברו, ואם עצמו חייליו, ואל יפחידך ענינו, ואם רבו עוזריו, כי עיקר כונתו לאמת השקר ומגמת חפצו להעמיד הכזב, ... וכמו שספר עליו החכם באמרו: עיר קטנה ואנשים בה מעט וגו' ... וסבב אותה, מפני שהוא מקיף כל עניני האדם בנראהו ונסתרו, ואמר: ובנה עליה מצודים גדולים, לרוב הרהוריו הרעים ומחשבותיו הרעות ומקריו המגונים, שמשתדל להמית את האדם בהם, כמו שאנו עתידין לבאר בעז"ה בשער הזה.

הקורא דבריו בעין פקוחה, ומנסה לתאר את השונא הגדול ביותר שיש לאדם, יצייר מפלצת!

משה אהרן גולד

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
''ווי נעמט מען די יונגע יארן אזוי שנעל אוועק געפארן...'' (שיר עתיק באידיש, הממחיש את הגעגועים לימים עברו, ''מאיפה ניקח עוד שנות ילדות? כה מהר עברו...'')

אתם (המאיירים שביננו) וודאי זוכרים ה'פוזה'... יושבים ומאיירים בישיבה, אם זה במהלך ה'סדר' או אולי באמצע 'שיעור כללי' או סתם 'בבין הסדרים' כשסביבכם גדוד חברים הבוחנים את שלבי ציורכם...

איייייי איזה נוסטלגיה,

אז חברים, אני כ"כ מתרגש להציג כמה איורי עיפרון שאיירתי בשנות הישיבה הבלתי נשכחים...
צפה בקובץ המצורף 1440900
תהנו

א', ה'חדר':

צפה בקובץ המצורף 1440901
איור זה אסיימו רק אם אחזור לישיבה... וואו כמה זמן וסבלנות היה לי...

איור הממחיש חדר בישיבה 'דבר והיפוכו' (רק תבינו שאני המסודר בתמונה )

נ.ב. חדי העין יבחינו מהגרפיטי באיזה ישיבה מדובר ...

ב', 'הניתוק':
צפה בקובץ המצורף 1440906
אז ביום לא בהיר אחד, התקינו בישיבה מכשיר תיקוף לכניסה ל'מקווה', שבמקום כניסה למקווה עם כרטיס, נכנסו בטביעות אצבע ... והתשלום החודשי היה דבר שהמשגיח עמד בה בתוקף, מי שלא שילם ניתקו לו את המנוי למקווה במיידית...

בקיצור... באיור, המשגיח מאיים לנתק אצבע של בחור...

ג', 'הכינוי':

צפה בקובץ המצורף 1440917
איור זה לדוברי אידיש...

סלנגים וכינויים של ישיבה בחורים...:

ציפידלטער (''מטורלל'' שבאידיש משמעו גם 'כינור') צעריסענער (''קרוע'', בעברית גם משתמשים כמעת באותו מילה לכינוי, אבל יותר בלשון מחמאה, כגון ''אתה קורע'') ציפאצ'שטער ( גם כנוי, למי שמגיע סטירות לחי... יותר נכון, נאמר על מי שכביכול קיבל עכשיו סטירות לחי מצלצלות...)

ד', 'המנגל':

צפה בקובץ המצורף 1440902
אז זהו טכניקת המשגיחים שרצו שנקיים ''יחזור לתלמידו'' מיד אחרי האוכל ולא נתעכב בחדר אוכל חלילה, ולכן לא הותקנו בו מזגנים, רק תדמינו לאכול מרק רותח ב40 מעלות חום , זה פשוט ''לצאת על מנגל'' (-באידיש זה נשמע יותר טוב....)

ה', 'העישון':

צפה בקובץ המצורף 1440903
על קירות חדרי הפנימיה תלו ציור זה במקום תמרור איסור עישון

ו', ''היצר'':
צפה בקובץ המצורף 1440904
זהו איור הממחיש יצה"ר של בחור ישיבה (צריך להיות שם כדי להבין, ובטח כדי לצייר את זה...)

ז', ''אכל את הלב''
צפה בקובץ המצורף 1440905
באידיש הכינוי ''אכל את הלב'' נאמר קצת שונה, ''אוכל את הבריאות'' ...

חברים שתפו אותנו בציורי נוסטלגיה שלכם!!

להתראות במאמר הבא, איצ'ה❤️
אפשר שתעלה פה איזה ציור בקשר לאלול?

עימוד נקי

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
@איצ'ה פרבר
זה הרמז?
1694988764230.png

דבורה קוטובסקי

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
איזה ציורים נפלאים!
מאוד אהבתי.
סיפורת נהדרת בכל איור!
המון בהצלחה!

.A.B.

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
D I G I T A L
יוצרי ai
''ווי נעמט מען די יונגע יארן אזוי שנעל אוועק געפארן...'' (שיר עתיק באידיש, הממחיש את הגעגועים לימים עברו, ''מאיפה ניקח עוד שנות ילדות? כה מהר עברו...'')

אתם (המאיירים שביננו) וודאי זוכרים ה'פוזה'... יושבים ומאיירים בישיבה, אם זה במהלך ה'סדר' או אולי באמצע 'שיעור כללי' או סתם 'בבין הסדרים' כשסביבכם גדוד חברים הבוחנים את שלבי ציורכם...

איייייי איזה נוסטלגיה,

אז חברים, אני כ"כ מתרגש להציג כמה איורי עיפרון שאיירתי בשנות הישיבה הבלתי נשכחים...
צפה בקובץ המצורף 1440900
תהנו

א', ה'חדר':

צפה בקובץ המצורף 1440901
איור זה אסיימו רק אם אחזור לישיבה... וואו כמה זמן וסבלנות היה לי...

איור הממחיש חדר בישיבה 'דבר והיפוכו' (רק תבינו שאני המסודר בתמונה )

נ.ב. חדי העין יבחינו מהגרפיטי באיזה ישיבה מדובר ...

ב', 'הניתוק':
צפה בקובץ המצורף 1440906
אז ביום לא בהיר אחד, התקינו בישיבה מכשיר תיקוף לכניסה ל'מקווה', שבמקום כניסה למקווה עם כרטיס, נכנסו בטביעות אצבע ... והתשלום החודשי היה דבר שהמשגיח עמד בה בתוקף, מי שלא שילם ניתקו לו את המנוי למקווה במיידית...

בקיצור... באיור, המשגיח מאיים לנתק אצבע של בחור...

ג', 'הכינוי':

צפה בקובץ המצורף 1440917
איור זה לדוברי אידיש...

סלנגים וכינויים של ישיבה בחורים...:

ציפידלטער (''מטורלל'' שבאידיש משמעו גם 'כינור') צעריסענער (''קרוע'', בעברית גם משתמשים כמעת באותו מילה לכינוי, אבל יותר בלשון מחמאה, כגון ''אתה קורע'') ציפאצ'שטער ( גם כנוי, למי שמגיע סטירות לחי... יותר נכון, נאמר על מי שכביכול קיבל עכשיו סטירות לחי מצלצלות...)

ד', 'המנגל':

צפה בקובץ המצורף 1440902
אז זהו טכניקת המשגיחים שרצו שנקיים ''יחזור לתלמידו'' מיד אחרי האוכל ולא נתעכב בחדר אוכל חלילה, ולכן לא הותקנו בו מזגנים, רק תדמינו לאכול מרק רותח ב40 מעלות חום , זה פשוט ''לצאת על מנגל'' (-באידיש זה נשמע יותר טוב....)

ה', 'העישון':

צפה בקובץ המצורף 1440903
על קירות חדרי הפנימיה תלו ציור זה במקום תמרור איסור עישון

ו', ''היצר'':
צפה בקובץ המצורף 1440904
זהו איור הממחיש יצה"ר של בחור ישיבה (צריך להיות שם כדי להבין, ובטח כדי לצייר את זה...)

ז', ''אכל את הלב''
צפה בקובץ המצורף 1440905
באידיש הכינוי ''אכל את הלב'' נאמר קצת שונה, ''אוכל את הבריאות'' ...

חברים שתפו אותנו בציורי נוסטלגיה שלכם!!

להתראות במאמר הבא, איצ'ה❤️
וואוווו!
אם זה מפעםםם,
מה מהיום?
(למקרה ולא הובנתי מספיק -
מחכים לשיתוף....)

איצ'ה פרבר

איצ'ה הצייר
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
איצ'ה - WWWOOOWWW
אני עוד זוכר את הציורים האלו כשהם צוירו... כשהייתי בין המתגודדים...
תכיר תודה לכל אלו שנידבו לך את הדפים הראשונים והאחרונים של הדפדפות של OXFORD... ;):ROFLMAO:

עלה והצלח..
וואו זה באמת נוסטלגיה... (y)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  5  פעמים

לוח מודעות

למעלה