ובהמשך לחידו"ת הסט-אפ הרי לכם עוד דוגמה

aynoah

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
IMG_4500.jpg

להערכתי, זה די פשוט. אבל הבמה שלכם.
ללא עריכה כלל, ישר מ-RAW ל-JPG. ומכאן למחשב.

יואל ארלנגר - קקטוס

אוהב קצת מהכל
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
להערכתי 2 מטריות, אחת מימין בגובה התקרה, ממש באותו מישור של הילד, ומטריה נוספת מכיוון החלון, יחסית רחוקה מהילדים, על עוצמה די חזקה יחסית.

Yehodit B

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
אני מנסה..
נראה לי שתאורת חלון (לא גדול) מצד שמאל אחורי
ומטריה לבנה מימין למעלה מעט קדימה ויותר לצד שהיא מאירה כך מעט את קדימה,את הצד הימני ואת הרקע

או שזה אולי דלתות משמאל אחורי?!..:rolleyes:

אוהבת את החידות מהסוג הזה!
זה מעניין וגורם לחשוב טוב טוב על התאורה של התמונה

aynoah

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
אני מנסה..
נראה לי שתאורת חלון (לא גדול) מצד שמאל אחורי
ומטריה לבנה מימין למעלה מעט קדימה ויותר לצד שהיא מאירה כך מעט את קדימה,את הצד הימני ואת הרקע

או שזה אולי דלתות משמאל אחורי?!..:rolleyes:

אוהבת את החידות מהסוג הזה!
זה מעניין וגורם לחשוב טוב טוב על התאורה של התמונה

א.קי. פתרנו נקודה אחת - מטרייה לבנה מימין... :p

שושי סירקיס

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
כדי להגיע לתוצאה של תאורה מסוימת אפשר לעשות את זה במגוון דרכים, כך שניחוש לתוצאה הנכונה זה נחמד, אבל יותר מעניין אותי כאן הנסיונות של כל אחד להגיע לתוצאה בשיטה וציוד שהוא עובד איתם. כך או כך אם אמרו מטריה, אני אוסיף לתאורה של שמאל, יש קו אור על האף, קצת על השיער, ועל האצבעות כך סביר להניח שיש תאורה צידית אחורית, לא גבוהה מידי ( כי אין לי אור על קובית התפילין) איזה תאורה נמצאת שם? יכול להיות חלון צר, סופט בוקס...

ח. רוזנבלום

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
צד שמאל חלון או משהו מרובע, סופטבוקס, וצד ימין מלמעלה מטריה לבנה, כי האור מתפזר על כל החדר. גם על הוילון. במחשבה שניה, אם אני מסתכלת על הרצועות ביד, עולה לי מחשבה שיש פה רק תאורת חלון מצד שמאל והשאר תאורה רציפה של החדר? בקיצור, אין פה בכלל תאורת סטודיו? נראה לי הגיוני. מהירות תריס נמוכה יחסית.....?

Yehodit B

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
צד שמאל חלון או משהו מרובע, סופטבוקס, וצד ימין מלמעלה מטריה לבנה, כי האור מתפזר על כל החדר. גם על הוילון. במחשבה שניה, אם אני מסתכלת על הרצועות ביד, עולה לי מחשבה שיש פה רק תאורת חלון מצד שמאל והשאר תאורה רציפה של החדר? בקיצור, אין פה בכלל תאורת סטודיו? נראה לי הגיוני. מהירות תריס נמוכה יחסית.....?
א.קי. פתרנו נקודה אחת - מטרייה לבנה מימין... :p

רק חיברתי כדי שתראי שיש תאורה..

aynoah

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
אז הסיפור בקצרצרה....
בר מצווה. כולם מאחרים. בעל הבית שולח אותי מהקומה השנייה (מה קורה לך... עכשו שוטפים, אין להזיז שולחנות...) לקומת המרתף - אז אין תאורת חלון. שם פנוי לצילום. שטח יש אבל הגובה....
אז הקמתי סטודיו עם רקע שחור. וצעקו עלי שאיך יתכן אם "הגברים בשחור על רקע שחור"...
IMG_4465.jpg

ומהי שיהיה רקע נוסף ... צבעוני ....
נו אז שלחתי את התמונה להשתזף בים ....

IMG_4465_1.jpg

והאורחים כבר התחילו להגיע...
ורגע !!!! אמנם השקיעה כבר הייתה (כבר אמרנו שאין תאורת חלון?), אבל הבטחנו להצטלם עם טלית ותפילין !!!! :(
טויף:cool: !
אז כאן אני מגיע לעיקר. מאחורי הסט (מאחורי הצלם) היה שולחן, עליו הנחנו את הטלית והתפילין. מה שמציץ בתמונה למטה.
כשפונים לשולחן, יש פלאש עם מטריה הפונה לסט העיקרי. זה מספיק לתאורה ימנית.
אז מה משמאל? הפלאש השמאלי רחוק, חלש יחסית בעצמה ובזוית לא מתאימה. אז מה עושים? נו, יש תשובה?

פשוט. לוקחים פלאש קטן על רגלית, ראו דוגמה מטושטשת כי זה נגזר מסט אחר...
פלאש קטן על רגלית.jpg

אז הינה סימולציית הסט אפ ..

תודה לכל מי שהתעניין וענה.​
סט אפ.jpg

aynoah

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
כדי להגיע לתוצאה של תאורה מסוימת אפשר לעשות את זה במגוון דרכים, כך שניחוש לתוצאה הנכונה זה נחמד, אבל יותר מעניין אותי כאן הנסיונות של כל אחד להגיע לתוצאה בשיטה וציוד שהוא עובד איתם. כך או כך אם אמרו מטריה, אני אוסיף לתאורה של שמאל, יש קו אור על האף, קצת על השיער, ועל האצבעות כך סביר להניח שיש תאורה צידית אחורית, לא גבוהה מידי ( כי אין לי אור על קובית התפילין) איזה תאורה נמצאת שם? יכול להיות חלון צר, סופט בוקס...

סליחה שלא שמתי לב ולא הגבתי קודם, אבל כן יש פס אור דק על ריבוע התפילין של יד... ותפילין של ראש טיפה נוטה לכיוון שלנו ויש בצידו התחתי והעילי השפרצת אור וקשה באמת לראות אבל מצרף הגדלה..
תפילין ראש בהגדלה.jpg

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  13  פעמים

לוח מודעות

למעלה