דרוש מידע התרמת מח עצם-עזר מציון

11311

משתמש צעיר
שמעתי שיש מחר יום מרוכז בבני ברק ללקיחת דגימות למי שמעוניין לתרום מח עצם
משהו יודע לתת לי פרטים מתי זה ואיפה בדיוק?

המטבח של סימא

משתמש מקצוען
ואם זה מתאים מה התהליך?
מי שזוכה להתאים ולתרום מקבלת את כל הפרטים באופן מקצועי ומסודר

אוריגמי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
מה סוג דגימה ?
מטוש כמו של קורונה, משפשפים איתו את הלחי מבפנים. זה מספיק לבדוק התאמה.
במידה ויש התאמה אז זה לוקח יותר זמן מתרומת דם רגילה, והמחט מעט יותר עבה. אבל יודעים שזה הולך להציל חיים...

ריקי שחור

משתמש מקצוען
מדובר על לקיחת דגימה, כדי להכנס למאגר תורמי מח עצם.
אפרט:
יש מאגר גדול של אנשים שנתנו דגימות, הדגימות נבדקות ונשמרים פרטיהן, וכל אדם שזקוק למח עצם, בודקים בכל המאגרים, האם יש אדם שמתאים לתרום לו. (לפעמים יש כמה מתאימים, ובוחרים את מי שמתאים בכמה שיותר פרמטרים) ואז מתקשרים אליו ושואלים אותו אם הוא אכן מוכן לתרום.
כדי להכנס למאגר כל מה שצריך לעשות הוא להגיע מחר למקום שפורסם (לא יודעת מהו), להכניס לפה מטוש, ולהחזיר לדוגם, עם הפרטים האישיים שלכם.
כעת, עזר מציון תבדוק את הדגימה, ותשמור את הפרטים של מח העצם שלכם במאגר.
אם תזכו, יום אחד, אולי בעוד שנים, יתקשרו אליכם ויודיעו שנמצאתם מתאימים לתרום לחולה, ואז תוכלו להחליט אם ברצונכם לתרום.
התרומה עצמה היא כמו תרומת דם. שבוע לפני, מקבלים זריקות (לא כואבות) שמעודדות ייצור מוגבר של תאי גזע, ואז מגיעים לבית חולים לכמה שעות, פותחים וריד, ובתהליך של כמה שעות, מח העצם מופרד מהדם, ושאר הדם מוחזר לגוף. תוך כמה שעות מרגישים כרגיל, חוץ מהידיעה המרגשת והמדהימה שהצלתם חיים!

לארג'

משתמש מקצוען
ת'אמת ששאלו אותי אם אני יכול אבל חששתי זה היה נשמע קצת מפחיד..

אוריגמי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
במידה ויש התאמה אז זה לוקח יותר זמן מתרומת דם רגילה, והמחט מעט יותר עבה. אבל יודעים שזה הולך להציל חיים...
את זה שמעתי ממישהו שזכה לתרום מח עצם.
זה דומה לתרומת דם רגילה אבל עם מחט יותר עבה ויותר זמן.

11311

משתמש צעיר
באמת איך שהבנתי מדובר בהליך פשוט מאוד שממש יכול להציל חיים
השאלה אם משהו באמת יודע לתת לי פרטים מדויקים מתי זה ואיפה

אוריגמי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
בערך כמו לזכות בלוטו..
המאגר של עזר מציון עולמי ויש לא הרבה התאמה
בעזר מציון אומרים שאמנם סטטיסטית בעולם אין הרבה התאמה
אבל בישראל (אולי כי הגנים של היהודים דומים?) יש אחוזי התאמה לא נורמליים.
אם רק בחודשים האחרונים היו כמה בחורי ישיבות שהתאימו, מתוך 16,000 בחורים במאגר- זה כבר הרבה יותר סיכויים מאשר זכיה בלוטו.

ריקי שחור

משתמש מקצוען
ברוב מוחלט של המקרים רק יהודי מתאים ליהודי, לכן החשיבות הגדולה של מאגר גדול ככל האפשר של יהודים, שלרוב לא יתאימו לתורמים ממאגרים אחרים בעולם.

פוניבז'-וולף

משתמש פעיל
יש ממש כעת בבית הכנסת נאות יוסף. רק גברים יכולים להיות שם בקומה ליד בית המדרש, רחוב יואל.
לא יודע עד מתי הם שם הם התחילו בערך ב4 בכולל עטרת שלמה.

רחל1234

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
היום יש בעזר מציון ברבינוב
אני חושבת שראיתי במודעה שלהם שזה עד 19:30, אבל אני גם מחפשת את המודעה המקורית בשביל להיות בטוחה

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  8  פעמים

לוח מודעות

למעלה